HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2010 o 21:06, Izrafel92 napisał:

Spieralbym sie. IMO Jacek Piekara i jego seria o Mordimerze jest zaraz po Wiedzminie.
Wiem, ze nie kazdy sie z tym zgodzi, no ale coz.


Przeczytałem cały cykl inkwizytorski i nie sądzę aby był lepszy od Pana Lodowego Ogrodu. Ale to również moje zdanie :P

Przygody Mordimera są średniawe. Jedne lepsze, inne gorsze. Mimo wszystko chyba nie takie złe, skoro przeczytałem wszystkie części xD
Chyba tez dlatego, że bardzo podoba mi się świat jaki wykreował tam Piekara. Szkoda tylko, że właśnie opowiadania nie są troszkę lepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat bardzo przypadly do gustu. Sam nie wiem, dlaczego, ale polubilem tego Mordimera, heh. W moim "rankingu" seria moze sie rownac nawet z Wiedzminem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 22:33, Rogalenko napisał:

Dziś udało mi się skończyć "Mroczną Połowę" Stephena Kinga i muszę przyznać że mam mieszane
uczucia.

Podzielam twoje odczucia.

Dnia 16.05.2010 o 22:33, Rogalenko napisał:

"Mroczna Połowa" jest zdecydowanie dynamiczną książką
Kinga , autor od razu wrzuca nas do pełnokrwistej jatki i szybko przechodzi do rozwijania
fabuły, co w jego twórczości jest lekkim odstępstwem od normy.

Trochę przesadziłeś z tą jatką od pierwszych stron powieści.

Dnia 16.05.2010 o 22:33, Rogalenko napisał:

King moim zdaniem "wyczekuje" zakończenia (

Spoiler

chodzi mi o czekanie na atak Grega

).

A moim zdaniem King nie do końca wiedział, co chciał zrobić z wykreowanymi przez siebie bohaterami.

Dnia 16.05.2010 o 22:33, Rogalenko napisał:

Dobrze jednak że dotrwałem do końca bo zakończenie jest naprawdę wyborne. King zaczął
je z wysokiego C, a potem coraz szybciej gnał do finałowej sceny, za co należy mu się
imo plus bo zakończenia jego innych książek "nie powalały", ujmę to tak.

Mnie finał trochę rozczarował. Od pewnego momentu łatwe było do przewidzenia, w jaki sposób zakończy się ta książka. Tragizm postaci Johnny''ego w czasie ostatnich wydarzeń ulotnił się, a powinien był mu towarzyszyć aż do samego końca.

Moje oczekiania były zbyt wygórowane względem "Martwej Strefy" po przeczytaniu recenzji w Internecie.
Po prostu nie kupuję tego, co zaserwował nam tutaj King. Określenie "marna" byłoby nieadekwatne do poziomu tej powieści, ale w moim mniemaniu superlatywy też nie są tu na miejscu. Jeszcze kilka słów o głównym czarnym charakterze -

Spoiler

Gregu Stillsonie

- wydał mi się on archetypem Dużego Jima z "Pod Kopułą". Aczkolwiek ten drugi jest bardziej dopracowany i nieobliczalny.

Zbliżając się do końca mojego wywodu, "Martwa Strefa" to bardzo dobra lektura na kilka wieczorów, nie czuje się jednak nieodpartej chęci szybkiego powrotu do niej. Pomijając niedosyt i inne mankamenty książki, ma ona do zaoferowania ciekawą historię z wieloma niezapomnianymi fragmentami (
Spoiler

mi szczególnie w pamięci zapadł motyw samobójstwa Franka

).

Dnia 16.05.2010 o 22:33, Rogalenko napisał:

Książkę oceniam na 7/10, a dodam jeszcze że polskie wydanie jest jakimś nieporozumieniem.
Gubienie literek jest na porządku dziennym, czasami także kuleje szyk zdań, tak, że czasami
musiałem je czytać po kilka razy żeby je zrozumieć. Wielki minus dla polskiego wydawnictwa.

Zgadzam się z tą oceną, choć twoja antypatia w stosunku do polskiego wydawnictwa jest dla mnie niezrozumiała. Literówki zdarzały się, ale reszta jest bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto z własnego doświadczenia mógłby mi polecić książkę/album o Kresach Wschodnich? Z tego co patrzę jest tego dużo na rynku, a szukam czegoś z bardziej osobistymi opisami i zdjęciami niż tylko skopiowanymi z pierwszego lepszego przewodnika.

A gdyby to był czyjś pamiętnik z podróży po Kresach, to chyba umarłbym ze szczęścia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam książek które pomogłyby mi przygotować się do olimpiady z historii. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia z czego poza podręcznikami mógłbym się uczyć :)
I prosiłbym również o jakąś książkę o historii USA.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 12:16, Wakizashi napisał:

Może mi ktoś podać jakieś horrory albo powieści historyczne godne polecenia?


Z horrorów polecam To, zbiór Nocna Zmiana i Miasteczko Salem S.Kinga, zbiory Sny o terrorze i śmierci oraz Opowieści o makabrze i koszmarze H.P.Lovecrafta, Demoniczne Przymierze J.Eversona, Fungus H.A.Knighta, Zarażeni S. Langan, Upiorna Opowieść P.Strauba, Kwiaty na poddaszu V.Andrews, Nekroskop B.Lumleya, Powrót z piekła i Księga Krwi I C.Barkera, opowiadanie Rodzina wilkołaka A.Tołstoja, Upiory XX wieku J.Hilla, opowiadania Carmilla i Zielona herbata S.Le Fanu, Opowiadania E.A.Poe, Jestem legendą R.Mathesona, Wpuść mnie J.A.Lindqvist i jeszcze może Dziewczyna z sąsiedztwa J.Ketchuma.

Jak widać, jest w czym przebierać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam taką małą prośbę. Czy mógłby mi ktoś zaproponować jakąś dobrą książkę do matematyki, z której mógłbym się sam pouczyć. Obecnie jestem w 1 klasie liceum. Szukam pozycji, która posiadałaby również rozszerzenia. W szkole używamy podręcznika: "Matematyka. Kształcenie ogólne w zakresie podstawowym i rozszerzonym 1" Wojciech Babiański, Lech Chańko, Dorota Ponczek, jednak nie jestem z niego w pełni zadowolony.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawnictwo "Sens" ma doskonały podręcznik do matematyki. Jeśli chcesz mieć jednak wszystkie wiadomości pod ręką to kup sobie któreś Vademecum (np. Operonu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:04, karolekx23x napisał:

Jak jest z książkami Dragon age ? Jak się prezentuje , czy jest ciekawa i ile czesci
wyszło ?


Wyszły dwie części, obie są już po polsku. Ot takie czytadło, średniej jakości, typowe fantasy. Jeśli jesteś fanem gry i świata DA to powinno ci się spodobać, w innym wypadku lepiej kupić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 00:12, Nagaroth napisał:

> Jak jest z książkami Dragon age ? Jak się prezentuje , czy jest ciekawa i ile czesci

> wyszło ?

Wyszły dwie części, obie są już po polsku. Ot takie czytadło, średniej jakości, typowe
fantasy. Jeśli jesteś fanem gry i świata DA to powinno ci się spodobać, w innym wypadku
lepiej kupić coś innego.


Dzieki , gra mi się bardzo podobała wiec chyba sie skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamietam, Samozwanca napisal Komuda, ktorego jakos...nie lubie, jesli chodzi o jego ksiazki. Moze akurat tobie "spasuje", ale imo niewarto. Tej drugiej niestety nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się