HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czytal ktos Miecz i kwiaty? Ta nowa seria wydawana przez fabryke slow? Pytam, bo przymierzam sie do kupna a nie chce sie "przejechac" na czyms, co okaze sie raczej slabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 21:30, Izrafel92 napisał:

Czytal ktos Miecz i kwiaty? Ta nowa seria wydawana przez fabryke slow? Pytam, bo przymierzam
sie do kupna a nie chce sie "przejechac" na czyms, co okaze sie raczej slabe.


Aż przyłączę się do pytania, bo ostatnio niczego ciekawego dla siebie znaleźć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 21:58, Largooo napisał:

Polećcie mi jakąś książkę fantasy.
Przeczytałem:
Trylogię czarnego maga.
Dragon Age
Eragona
Kilka książek Pratchetta.

ymm, Achaja - jak dla mnie ciekawa i zabawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 21:58, Largooo napisał:

Polećcie mi jakąś książkę fantasy.


"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" początek książki na to nie wskazuje ale potem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim książkę "Zło" Jan''a Guillou. Ciężko się oderwać. Opowiada o chłopaku, którego ojczym jest sadystą i pokazuje jak to na niego wpłynęło. Nie ma nudnych opisów (bo opisy bójek, sprzeczek itd. są naprawdę ciekawe) przez co książkę czyta się praktycznie jednym tchem ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:05, kerkas napisał:

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" początek książki na to nie wskazuje ale potem...

to mimo wszystko jest SF a nie fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy przy sf to zna ktoś jakieś wydane po polsku książki poruszające, albo nawet najlepiej skupiające się na temacie transhumanizmu? Mam Ślepowidzenie, Accelerando i Rzekę Bogów z Uczty Wyobraźni Maga. Ale to jakoś mało, szukam czegoś gdzie właśnie sporo było by o transhumaniźmie, więcej niż np. w Przestrzeni Objawienia Alastaira Reynoldsa gdzie Transoświecenie jest wspominane tylko jako wydarzenie z przeszłości. Szukam oczywiście powieści a nie książek naukowych (bo pozycje Raya Kurzweila mam i znam, swoją drogą gorąco wam polecam jego Singularity is Near).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:54, Gregario napisał:

> "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" początek książki na to nie wskazuje ale potem...
to mimo wszystko jest SF a nie fantasy :)

No więc tu zdania wśród czytelników są podzielone :-)
Bo - z jednej strony - powieść jest napisana przez pisarzy, którzy piszą SF, a nie fantasy. Ma pewne elementy SF (laboratorium, uczeni, itp). Ale z drugiej strony jest w niej tyle elementów nadprzyrodzonych, metafizycznych, krótko - magii, że wiele osób zalicza ją jednak do kategorii fantasy.
Wątpię czy dojdziecie do porozumienia w tym temacie, bo jak dla mnie będzie to dyskusja na tym, czy butelka jest w połowie pełna, czy w połowie pusta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troszkę nie do tematu, ale czy mógłbyś coś powiedzie o wspomnianych przez Ciebie Accelerando i Rzece Bogów, bo te książki czekają u mnie w kolejce na przeczytanie i mam trochę kisiel w majtach, czy nie są za mądre :) Nigdy nic nie czytałem z Uczty Wyobraźni i nie wiem, czego się spodziewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 14:51, Erton napisał:

Nigdy nic nie czytałem z Uczty Wyobraźni
i nie wiem, czego się spodziewa.


Jeśli choć trochę orientujesz się w przewidywaniach futurologów na najbliższą przyszłość to nie powinieneś mieć problemów, jeśli nie to poczytaj pierw na wiki o transhumaniźmie. A najlepiej było by znać książkę Raya Kurzweila Singularity is Near. Ale nie jest to koniecznie, zarówno Charles Stross jak i Ian McDonald szafują teoriami naukowymi i terminami ale wszystko jest pięknie wyjaśnione, czasami wypada coś sprawdzić w sieci żeby lepiej zrozumieć ale informacje naukowe które podają autorzy Accelerando i Rzeki Bogów są podane w sposób bardzo przystępny. Osobiście polecam ci zacząć od Accelerando, może nie prezentuje ono sobą najwyższej jakości warsztatu literackiego ale świetnie pokazuje przyspieszający, akcelerujący (stąd tytuł powieści) rozwój technologii i idee transhumanistyczne i wizje społeczeństwa postludzkiego. Choć jedynie pojawiający się w powieści obcy troszkę zawodzą (z drugiej strony to nie jest książka o obcych jak Ślepowidzenie czy Przestrzeń Objawienia, a Pierwszy Kontakt jest jedną z wyczekiwanych rzeczy po lub przedosobliwościowych). Rzeka Bogów zaś prezentuje lepszy warsztat literacki i ciekawą wizję świata, zamiast cywilizacji zachodu mamy Indie i na prawdę jest to interesująca wizja świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 14:05, A-cis napisał:

No więc tu zdania wśród czytelników są podzielone :-)

może i tak :) dla mnie jest to na pewno bardziej sf niż fantasy ale jak już napisałeś zdania są podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:59, Nagaroth napisał:

A skoro jesteśmy przy sf to zna ktoś jakieś wydane po polsku książki poruszające, albo
nawet najlepiej skupiające się na temacie transhumanizmu?

/.../

Eksperyment Terminalny Robert J. Sawyer

Przesiadka w przedpieklu Patrick Shoughnessy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się