HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Przeczytałem dzisiaj ''Metro 2033'' - świetna książka miło się czyta i ma wspaniały klimat. Polecam zwłaszcza miłośnikom post apokaliptycznych klimatów ;)

polecił mi ta książkę jeden z użytkowników forum także zwracam się z prośbą (już po raz któryś ) o tytuł jakiejś nowej ciekawej książki ( byle nie romansidło bądź jakakolwiek książka o wampirach ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 23:11, the_bishop napisał:

Przeczytałem dzisiaj ''Metro 2033'' - świetna książka miło się czyta i ma wspaniały klimat.
Polecam zwłaszcza miłośnikom post apokaliptycznych klimatów ;)


A czytałeś "Piknik na skraju drogi"? Też rosyjskie SF, najwyższa półka. Ogólnie polecam braci Struggackich, zacna literatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin Przybyłek - Gamedec. Tutaj masz stronę - http://www.gamedeczone.com/ , a tu- http://www.gamedeczone.com/index.php?strona=ksiazki bezpośredni link do fragmentów książek. W skrócie: mamy XXII wiek, gry stały się tak rozwinięte jak rzeczywistość (coś jak matrix), czasami nawet bardziej. Główny bohater to Gamedec - detektyw pracujący " w grach" . W tle oczywiście nowe technologie, korporacje etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MA to sikuel Trylogii Czarnego Maga. Z tego co czytam(jestem na 200str) to znajomość trylogii czarnego maga nie jest wymogiem, ale lepiej ją znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 18:14, Largooo napisał:

Zabrałem się niedawno za "Wiedźmina" Sapkowskiego. Kończę czytać "Ostatnie życzenie"
Polecam.


Polecanie Wiedźmina ... to tak jakbyś polecał Coca-Colę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 21:39, Outlander-pro napisał:

Polecanie Wiedźmina ... to tak jakbyś polecał Coca-Colę...

Są też jacyś dziwni ludzie, którzy wolą Pepsi i im trzeba polecać CoCa-Colę. Ja takich ludzi nie rozumiem, bo Kokakola owni beret.

Ja już niedługo skończę sobie czytać Piekło Pocztowe i później nie będę miał już czego pochłaniać. Polećcie jakiś dobry kryminał, bo na takie coś mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 21:48, Markush napisał:

Ja już niedługo skończę sobie czytać Piekło Pocztowe i później nie będę miał już czego
pochłaniać. Polećcie jakiś dobry kryminał, bo na takie coś mam ochotę.

Książki Krajewskiego o Breslau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 21:48, Markush napisał:

> Polecanie Wiedźmina ... to tak jakbyś polecał Coca-Colę...
Są też jacyś dziwni ludzie, którzy wolą Pepsi i im trzeba polecać CoCa-Colę. Ja takich
ludzi nie rozumiem, bo Kokakola owni beret.


Chodziło mi o to, że Wiedźmina znają wszyscy, wszyscy go przeczytali i wszyscy go kochają. Dlatego to tak jak polecanie CoCa-Coli - każdy to zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje intencje były łatwe do odczytania ; ) . Trzeba było się postarać by ich nie zrozumieć.
A dla Largooo to, że Wiedźmin jest strasznie popularny może nie jest takie oczywiste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 22:17, Outlander-pro napisał:

Chodziło mi o to, że Wiedźmina znają wszyscy, wszyscy go przeczytali i wszyscy go kochają.
Dlatego to tak jak polecanie CoCa-Coli - każdy to zna.


Ja nie znam, nie czytałem i nie kocham :-P

Przez to, że wszyscy o nim tak gadają i wszyscy się nim podniecają, nie mogę się za niego wziąć, bo mam go już dość na starcie :-P

Tak, teraz czekam na lincz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wiedźmin nie jest genialny. Jest po prostu bardzo dobry. Znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie, udało mu się zrobić szum, ma wielu fanów, ale ta lektura nie zmieni diametralnie twego życia ;) . Bo wiedźmin to rozrywka (tylko, albo aż - zależy od punktu widzenia). Nikt Ci nie każe, ani nie zmusza do jego przeczytania. Jeśli jednak masz ochotę przeczytać książki fantasy, które mają cię rozbawić, wiedźmin jest dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 23:11, the_bishop napisał:

Przeczytałem dzisiaj ''Metro 2033'' - świetna książka miło się czyta i ma wspaniały klimat.
Polecam zwłaszcza miłośnikom post apokaliptycznych klimatów ;)

polecił mi ta książkę jeden z użytkowników forum także zwracam się z prośbą (już po
raz któryś ) o tytuł jakiejś nowej ciekawej książki ( byle nie romansidło bądź jakakolwiek
książka o wampirach ).


To nie jest świetne, to jest genialne. W końcu Glukhowsky pisał Metro coś koło ośmiu lat (to taka jego powieść życia) i jeszcze ten klimat... No krótko mówiąc książka jest fenomenalna! Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do świetności tej książki ma fakt że była tak długo pisana? może autora w trakcie pisania opuściło natchnienie i zrobił sobie np. kilkuletnią przerwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 26.06.2010 o 21:48, Markush napisał:

Polećcie jakiś dobry kryminał, bo na takie coś mam ochotę.


GÓRA TRZECH SZKIELETÓW - Artur Baniewicz - polski czarny kryminał

DRZYMALSKI PRZECIW RZECZPOSPOLITEJ - Artur Baniewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już po lekturze 1 księgi "Pustynnej Włóczni" ? Trzyma poziom poprzednika (wiem, że co do poziomu są dyskusje, ale ja jestem z tych, którym "Malowany Człowiek" naprawdę przypadł do gustu =p) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się