HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Przeczytałem wszystkie dostępne w Polsce książki książki o Samie Fisherze i szukam czegoś podobnego :) Interesowałaby mnie również tematyka wojenna z tym że jakoś tak nowocześniej :)Albo coś w stylko Ghost Recon. Na razie Clancy''ego mam dosyć. Znacie jakiś innych autorów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się jaram książkami Dan''a Browna. Przeczytałem kod i zagioniony symbol. Teraz szukam anioły i demony. A poza tymi tytułami i tym pisarzem, polecacie jakie książki tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:49, zerohunter napisał:

Czytając kod można momentami odstąpić od wiary:D



Tia, tez tak miałem, tyle ze bylem duzo mlodszy i ...em... "mniej poinformowany", heheh. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:49, zerohunter napisał:

Czytając kod można momentami odstąpić od wiary:D



Czy ja wiem ? Moim zdaniem Dan Brown nagiął wiele faktów i wiele rzeczy swobodnie zinterpretował (miał do tego prawo) po to, żeby uzyskac sławę i rozgłos a że zrobił to w sposób przekonujący potwierdza szum wokół niego samego i jego książek. Będąc kontrowersyjnym uzyskał światową sławę i pewnie całkiem niezłe pieniądze. Wątpię, że napisał swoje książki po to żeby polemizowac na temat wiary xD IMO trochę słaba zagrywka :)


Jeżeli ktoś przechodzi "dylematy wiary" po jego książkach to poleciłbym mu bardziej "fachową" literaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:54, tofikt25 napisał:

Przeczytałem wszystkie dostępne w Polsce książki książki o Samie Fisherze i szukam czegoś
podobnego :) Interesowałaby mnie również tematyka wojenna z tym że jakoś tak nowocześniej
:)Albo coś w stylko Ghost Recon. Na razie Clancy''ego mam dosyć. Znacie jakiś innych
autorów??

Larry Bond , W.E.B. Griffin , Matthew Reilly ,Harold Coyle ,Stephen Coonts , Richard Herman .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym że temacie. Nie jestem jakimś pojadaczem książek, wręcz w ogóle, wole mangę po prostu ale trzeba próbować nowości czyż nie? Szukałbym czegoś w deseń, hmmm no właśnie...coś takiego jak Death Note czyli książka z rodzaju : "thriller, psychologiczny, detektywistyczny, fantasy". Za każde propozycje będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 20:30, Infes napisał:

Witam w tym że temacie. Nie jestem jakimś pojadaczem książek, wręcz w ogóle, wole mangę
po prostu ale trzeba próbować nowości czyż nie? Szukałbym czegoś w deseń, hmmm no właśnie...coś
takiego jak Death Note czyli książka z rodzaju : "thriller, psychologiczny, detektywistyczny,
fantasy". Za każde propozycje będę bardzo wdzięczny :)

A próbowałeś może "Death Note Another Note: The Los Angeles BB Murder Cases"? Powieść w tym uniwersum, będąca prequelem - odnosi się do śledztwa, jakie wcześniej prowadził L, o którym w mandze tylko wspomniano. Niestety nie wydano w Polsce, aczkolwiek były jakieś fanowskie tłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 20:30, Infes napisał:

Witam w tym że temacie. Nie jestem jakimś pojadaczem książek, wręcz w ogóle, wole mangę
po prostu ale trzeba próbować nowości czyż nie? Szukałbym czegoś w deseń, hmmm no właśnie...coś
takiego jak Death Note czyli książka z rodzaju : "thriller, psychologiczny, detektywistyczny,
fantasy". Za każde propozycje będę bardzo wdzięczny :)


Przeczytaj sobie książkę pana o imieniu i nazwisku Jeffery Deaver.
Mistrzunio thrillerów psychologicznych :D Polecam jego powieść ''Mag''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Swoją ostatnio przeczytałem "Święte Kości". Ktoś czytał? Spodobała mi się ale...no chol...jasna. Czy każda książka pozostawia tak ogromny niedosyt? Po przeczytaniu poczułem jakby to była 1/3 książki i wcale nie byłoby to ciągnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 18:49, zerohunter napisał:

Czytając kod można momentami odstąpić od wiary:D

Co racja to racja :). Ale warto przeczytać po Kodzie, lub przed biblie... A przynajmniej poczytać ją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 17:56, noobie napisał:

A ja się jaram książkami Dan''a Browna. Przeczytałem kod i zagioniony symbol. Teraz szukam
anioły i demony. A poza tymi tytułami i tym pisarzem, polecacie jakie książki tego typu?


A ''Zwodniczy punkt'' już czytałeś? Bardzo polecam. Świetna książka choć już nie w tych klimatach co ''Anioły i Demony'' czy ''Kod daVinci'' :)

Swoją drogą polecam też ''Noc bez brzasku'' Alistaira McLeana :) Klimat trochę bardziej szpiegowski ale książka naprawdę świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2010 o 14:37, Phobos_s napisał:

A ''Zwodniczy punkt'' już czytałeś? Bardzo polecam. Świetna książka choć już nie w tych
klimatach co ''Anioły i Demony'' czy ''Kod daVinci'' :)

Swoją drogą polecam też ''Noc bez brzasku'' Alistaira McLeana :) Klimat trochę bardziej
szpiegowski ale książka naprawdę świetna :)

Nie miałem styczności wcześniej z tymi tytułami :). Ale na pewno się z nimi zapoznam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 14:56, noobie napisał:

Nie miałem styczności wcześniej z tymi tytułami :). Ale na pewno się z nimi zapoznam
:D.


A jeszcze wracając do Browna to nie polecam ''Cyfrowej twierdzy''. O mało nie umarłem z nudów przy tej książce. Ale to tylko moja opinia :) Może komuś się podobała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 14:59, Phobos_s napisał:

> Nie miałem styczności wcześniej z tymi tytułami :). Ale na pewno się z nimi zapoznam

> :D.

A jeszcze wracając do Browna to nie polecam ''Cyfrowej twierdzy''. O mało nie umarłem
z nudów przy tej książce. Ale to tylko moja opinia :) Może komuś się podobała :)

Akurat ta książka jest chyba taka. Jak na razie słyszę same takie opinie o niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja przeczytałem Kod Leonarda i w to wszystko wierzyłem, co tam pisze. Bardzo ciekawa książka, tak zręcznie napisane, że wydaje się, że to wszystko prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 15:39, Budep napisał:

Hehe, ja przeczytałem Kod Leonarda i w to wszystko wierzyłem, co tam pisze. Bardzo ciekawa
książka, tak zręcznie napisane, że wydaje się, że to wszystko prawda ;)


"wydaje się" to jest tutaj słowo klucz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2010 o 16:47, Phobos_s napisał:

"wydaje się" to jest tutaj słowo klucz ;)



Właśnie przez to "wydawanie się" książka osiągnęła taki sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się