HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam. Mam pytanie a właściwie prośbę o polecenie mi książek. Interesuje mnie obecnie fizyka. Czy znacie jakieś dobre książki dla początkującego albo trochę bardziej zaawansowane? Obecnie skończyłem "50 teorii fizyki które powinieneś znać" i czytam " Krótką historię prawie wszystkiego". Zamówię jeszcze "Krótka historia czasu" i dalej sam nie wiem co? Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 12:50, Pile napisał:

Jakieś propozycje?


Ale fizyka ogólnie czy bardziej zawężony temat np astrofizyka albo fizyka cząstek elementarnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 12:53, Phobos_s napisał:

> Jakieś propozycje?

Ale fizyka ogólnie czy bardziej zawężony temat np astrofizyka albo fizyka cząstek elementarnych?



Szczerze to teraz mam taki boom na fizykę że wszystko jedno. Byle by poszerzać horyzonty. Póki co to wiem tak pewnie tak niewiele że za wcześnie na jakieś ukierunkowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 12:50, Pile napisał:

Witam. Mam pytanie a właściwie prośbę o polecenie mi książek. Interesuje mnie obecnie
fizyka. Czy znacie jakieś dobre książki dla początkującego albo trochę bardziej zaawansowane?


Ostatnio miałem okazję przejrzeć książkę "Fizyka rzeczy niemożliwych", autor Michio Kaku. Facet przedstawia rzeczy z wszelkich filmów i powieści SF i sprawdza, czy są one możliwe w praktyce, bądź kiedy będę one możliwe do skonstruowania, np miecze świetlne, teleportacja, niewidzialność itp ... Bardzo fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 13:44, Pile napisał:

Szczerze to teraz mam taki boom na fizykę że wszystko jedno. Byle by poszerzać horyzonty.
Póki co to wiem tak pewnie tak niewiele że za wcześnie na jakieś ukierunkowanie ;]


To proponuję wydawnictwo Pruszyński i s-ka serię ''Na ścieżkach nauki''
Wszystko co jest z tej serii (mówię o książkach traktujących o szeroko pojętej fizyce bo innych nie czytałem:) to naprawdę świetna lektura.
Niektórych trzeba by szukać w antykwariatach ale i tak warto :)
Zajrzyj tutaj:
http://www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/na-sciezkach-nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem ostano zbiór opowiadań Grzędowicza pt. "Wypychacz Zwierząt". Muszę przyznać że bardzo mi się spodobało. Każde z opowiadań było wciągające i zaskakujące, a w szczególności niesamowita "Wilcza Zamieć".

Chciałbym więc zapytać czy pozostałe książki Grzędowicza są równie udane i warte uwagi? Chodzi mi głównie o "Księgę jesiennych demonów" oraz "Popiół i Kurz". O "Panie Lodowego Ogrodu" już kiedyś w tym temacie słyszałem więc to przeczytam na pewno, tylko czy ta seria kończy sie na 3 tomie czy może mają wyjść kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PLO nie kończy się na 3 tomie. KJD to zbiór opowiadań - nie wszystkie są równie udane, ale warto przeczytać. PiK ponoć jest słabszy, ale fragment, który zamieszczono w antologii "Demony" jest zachęcający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


KJD jest dobra, w mojej opinii zawarte tam opowiadania są lepsze niż te z Wypychacza zwierząt. Popiół i kurz traktowałbym natomiast jako ciekawostkę, którą Grzędowicz zaserwował nam pomiędzy dwoma tomami PLO ;] książka to naprawdę dobra i wciągająca, pisana charakterystycznym, grzędowiczowskim stylem, w którym nawet opis gotowania jajka na miękko jest zajmujący i ciekawy. mnie się bardzo podobała, choć znam ludzi, którym mniej podeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Popiół i Kurz" czytałem dość dawno, jednak czasu spędzonego przy tej książce z pewnością nie uznaję za stracony. Co więcej, jednego dnia najpierw przeczytałem "Wypychacza zwierząt", następnie "Popiół i Kurz". Uważam, że warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 16:58, Kosmitus napisał:

Skończyłem ostano zbiór opowiadań Grzędowicza pt. "Wypychacz Zwierząt". Muszę przyznać
że bardzo mi się spodobało. Każde z opowiadań było wciągające i zaskakujące, a w szczególności
niesamowita "Wilcza Zamieć".


Też ostatnio "Wypychacza..." przeczytałem i byłem zadowolony - wysoki poziom był, no może pomijając te opowiadania pisane dla Faktu, te były raczej słabe...
KJD czytał znajomy i ponoć też niezłe.

A tak abstrahując - właśnie porwałem się za "Lód" Jacka Dukaja. Wakacje są, trochę czasu zatem jest i muszę to wykorzystać ;) Obym wytrwał, bo tomiszcze to srogie a i małą czcionką wydrukowane, w dodatku pisane specyficznym językiem bardzo ... Człowiek czyta ledwie kilka stron a już czuje się lekko zmęczony, trzeba przywyc do takiego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 22:26, Marked_One napisał:

Witam..mam sporo książek ..różnych moge oddać za mierne grosze.....

A na przykład jakie? :) - dodam, że fantasy mnei nie interesuje, bedzie łątwiej wymieniać.

@Outlander-pro

Przynaję rację, ale to jest tak jak z kingiem, na pocątku się męczysz, odkąłdasz książkę. wracasz do neij po miesiacu i pochlaniasz w jeden dzień :) Pomimo że Lód czyta się dosyć cięzko to nie można mu odebrać tego, że już od pierwszych stron jest cholernie interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 22:26, Marked_One napisał:

Nawiasem co myslicie o Lovecraft-cie ?Warto kupić ?

Klasyka grozy. Warto poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba nie ma się co zastanawiać tylko brać za kolejną książkę :)

Dnia 21.07.2010 o 22:53, Outlander-pro napisał:

Też ostatnio "Wypychacza..." przeczytałem i byłem zadowolony - wysoki poziom był, no
może pomijając te opowiadania pisane dla Faktu, te były raczej słabe...

Ujdą. Nic specjalnego, ale że są króciutkie i mogą się pochwalić zaskakującymi puentami nie czyta się je źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2010 o 00:16, Ichibanboshi-kun napisał:

> Witam..mam sporo książek ..różnych moge oddać za mierne grosze.....
>
A na przykład jakie? :) - dodam, że fantasy mnei nie interesuje, bedzie łątwiej wymieniać.

@Outlander-pro

Przynaję rację, ale to jest tak jak z kingiem, na pocątku się męczysz, odkąłdasz książkę.
wracasz do neij po miesiacu i pochlaniasz w jeden dzień :) Pomimo że Lód czyta się dosyć
cięzko to nie można mu odebrać tego, że już od pierwszych stron jest cholernie interesujący.



Szczególnie beletrystyka ale inne tytuły też sie znajda jak ogarne dam na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś do polecenia jakieś dobre fantasy? ;> Ostatnio przeczytałem z dragonlance cztery smocze tomy i trzy o bliźniakach, więc aktualnie nie mam co czytać (reszta dobrych książek z tej serii jest niedostępna w księgarniach) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się