HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 21:11, kuki288 napisał:

Może znacie inną godną polecenia ksiażke?
Walcie, jestem otwarty na nowe propozycje:D


Klasyka- "Ojciec Chrzestny"- Mario Puzo. Film jest genialny, książka tak samo, albo i bardziej.

Ja też mam pytanie.
Znacie jakieś godne polecenia zbiorki opowiadań fantasy w rodzaju: "2586 kroków" i "Niech żyje Polska, Hura"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 23:05, filip29 napisał:

Znacie jakieś godne polecenia zbiorki opowiadań fantasy w rodzaju: "2586 kroków" i "Niech
żyje Polska, Hura"?


Nie czytam zbyt często zbiorów opowiadań, ale ostatnio zaliczyłem "Wypychacza Zwierząt" Grzędowicza i jestem naprawdę zadowolony, nie zawiodłem się, warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 23:35, Izrafel92 napisał:

Heheh, wejdz na moj gs i przewin na sam dol. Swoja droga, zraz po Siewcy polecam "Zbieracz
Burz". Kontynuacje.


o to pewnie Zbieracza burz tez łyknę;) dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem czytać Triumf Endymiona i smutno bo to już koniec:( W przeciągu dwóch, trzech tygodni przeczytałem cały cykl. Najszybciej poszło mi z ostatnią częścią, która ze wszystkich objętościowo jest najgrubsza. Pierwsze dwieście kilkadziesiąt stron przeczytałem za jednym zamachem. Nie mogłem się oderwać, ale w końcu trzeba było pójść spać. Książki świetne. Pierwsze sf, które przeczytałem. Jak zwykle trafiłem na coś genialnego.
Wielka szkoda, że autor nie pokusił się o kontynuację, która wydaje mi się naturalna. Wojna z Centrym przecież ciągle trwa. Dan Simmons ma już z 70 na karku. Mógłby coś jeszcze wyskrobać:p

Na końcu książki są tradycyjnie "reklamy" innych wydawanych przez MAG. Zainteresował mnie jedna Viriconium - czy ktoś czytał? Sprawdziłem w wiki i "Trzy powieści i siedem opowiadań ze świata Viriconium wydano w jednym tomie nazwanym Viriconium ". Skoro wleczona jest ilość to pewnie nie są zawarte wszystkie. Nie wiem czy zabierać się za czytanie czegoś niekompletnego.

Czy stanieje coś równie niesamowitego jak cykl Hyperion Cantos :o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2010 o 00:38, YoungCezar napisał:

> Heheh, wejdz na moj gs i przewin na sam dol. Swoja droga, zraz po Siewcy polecam
"Zbieracz
> Burz". Kontynuacje.

o to pewnie Zbieracza burz tez łyknę;) dzięki za info.



przed Zbieraczem przeczytaj jeszcze Żarna Niebios, zbiór opowiadań przedstawiający historię niektórych bohaterów Siewcy, skąd się wzięli i jakie były ich losy wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 31.07.2010 o 21:11, kuki288 napisał:

Może znacie inną godną polecenia książkę?
Walcie, jestem otwarty na nowe propozycje:D


Mnóstwo jest takich książek określ gatunek

Kryminał

"Sokół maltański" Dashiell Hammett
"Wielki sen" Raymond Chandler
"Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" James M. Cain
"Asfaltowa dżungla" W.R. Burnett
"Arcydzieła Czarnego kryminału"
"Ucieczka gangstera" Jim Thompson
"Godzina Zemsty" Richard Stark KSIĄŻKA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z FILMEM

Płaszcza i szpady

Aleksander Dumas
"Trzej Muszkieterowie"
"Hrabia Monte Christo"
"Czarny Tulipan"

Arturo Perez - Reverte

"Kapital Alatriste"
"Huzar"

"KAWALER DE LAGARDERE" - PAUL FEVAL

Przygodowe

"Kapitan Blood" - Rafael Sabatini

Robert Louis Stevenson
"Wyspa skarbów"
"Porwany za młodu"

Joseph Conrad
"Jądro ciemności"
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=52710

Jak widzisz mogę wymieniać jeszcze długo także uściślij gatunek literacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej dotarłem do najnowszego chaptera The Salvation War i chciałem się podzielić wrażeniami.
Zacznijmy od tego czym jest The Salvation War. To przede wszystkim książka pisana w Internecie, autor pisze chapter za chapterem i umieszcza ją na forum internetowym (linki dam na końcu postu) gatunek to... cóż historia wojenna. Książki (jak na razie dostępny jest jeden cały i jeden w-trakcie-pisania tom) opowiadają alternatywną historię świata. Zmiany zaczynają się niedawno bo 2 lata temu. Wtedy to Bóg stwierdza że ma dość ludzi i ich braku wiary w niego i umywa od nas ręce, przekazuje nas wszystkich Szatanowi i każe ludziom po prostu siąść i umrzeć. Część ludzi spełnia to żądanie, większość nie. Jakiś czas później Szatan wysyła swoich Heroldów, wielkie demony które mają ogłosić ludziom jego wolę (czyli "Zginiecie i na zawsze będziecie cierpieć w Piekle HAHAHAHA!!") I tu zaczynają się problemy. Ludzkość zamiast dać się zabić mówi "Wal się" i odpowiada ogniem. Heroldzi zostają anihilowani w praktycznie kilka chwil za pomocą pocisków przeciwlotniczych, torped i pocisków z czołgów. Szatan jest wkurzony i każe wyruszyć Piekielnej armii liczącej 60 legionów po 6666 demonów każdy. Otwierają Portal w Iraku i wyruszają na podbój... i tu zaczynają się kolejne problemy. W wielkim skrócie z 400000 demonów które przyprowadził ze sobą Abigor, jeden z Piekielnych Książąt do Piekła wrócił z 400 żołnierzami, głównie rannymi. A ludzka armia następuje mu na pięty i wbija do Piekła pancerną pięścią.

Tak się ta historia zaczyna. Jest to historia wojny ludzkości przeciwko Demonom i Aniołom. Pokaz jak ludzka pomysłowość, technologia i ciągłę badania i zadawanie pytań potrafi obrócić Każdą broń demonów na korzyść ludzi. Pokazane jest jak ludzie potrafią być jednocześnie bezlitosnymi zabójcami i miłosiernymi i współczującymi istotami. Bardzo mocną stroną tej książki jest niezwykły realizm działań wojennych i całej machiny wojennej (bardzo mocno zaakcentowana jest potrzeba zabezpieczania zaopatrzenia dla żołnierzy), autor ma wiele z wojskiem współnego więc naprawdę realistycznie opisuje nie tylko taktyki, ale też uzbrojenie z jakiego ludzie korzystają, włączając broń masowego rażenia jak Sarin wykorzystany do walki z latającymi demonami, albo broń atomową (proces inicjacji ekplozji nuklearnej jest opisany z wielką dbałością i dużą ilością szczegółów. Bogato rozbudowana otoczka polityczna (Juliusz Cezar tworzy w pewnym momencie Nowy Rzym w Piekle), masa ciekawych postaci, humor no i sam pomysł walki ludzkości z inwazją demonów i aniołów (o innych istotach nie wspominam, jest potwierdzone że Odyn i spółka istnieją, ale zostali przegnani, a ludzie tu biorą na poważnie groźbę że Cthulhu może naprawdę istnieć) czyni tą serię niezwykle ciekawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 16:52, Hubi_Koshi napisał:

Szatan jest wkurzony i każe wyruszyć Piekielnej armii liczącej 60 legionów po 6666 demonów
każdy. Otwierają Portal w Iraku i wyruszają na podbój... i tu zaczynają się kolejne problemy.


Mogę zrozumieć chęć czytania (i pisania) radosnej wyżynanki ludzi i demonów, ale po kiego licha te wszystkie szóstki? Zdradzają tylko ignorancję autora, dla którego 6666 to takie super-666, co tylko oznacza, że nie ma on o tym zielonego pojęcia.
Dzięki za recenzję, będę się trzymał z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 17:39, pkapis napisał:

Mogę zrozumieć chęć czytania (i pisania) radosnej wyżynanki ludzi i demonów, ale po kiego
licha te wszystkie szóstki? Zdradzają tylko ignorancję autora, dla którego 6666 to takie
super-666, co tylko oznacza, że nie ma on o tym zielonego pojęcia.
Dzięki za recenzję, będę się trzymał z daleka.

Eee... wyżynanka to zaledwie część całej historii, jest intryga, są pokazane problemy i rozwiązania dla tak wielkiej kampanii, jest pokazany cały background dla tego przedsięwzięcia, a ty czepiasz się o szóstki... now that''s odd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 17:48, Hubi_Koshi napisał:

> Mogę zrozumieć chęć czytania (i pisania) radosnej wyżynanki ludzi i demonów, ale
po kiego
> licha te wszystkie szóstki? Zdradzają tylko ignorancję autora, dla którego 6666
to takie
> super-666, co tylko oznacza, że nie ma on o tym zielonego pojęcia.
> Dzięki za recenzję, będę się trzymał z daleka.
Eee... wyżynanka to zaledwie część całej historii, jest intryga, są pokazane problemy
i rozwiązania dla tak wielkiej kampanii, jest pokazany cały background dla tego przedsięwzięcia,
a ty czepiasz się o szóstki... now that''s odd.


Mnie to zabrzmiało bardziej jak hurraoptymistyczna opowiastka o naszych dzielnych chłopcach, którzy nakopią każdemu. A żeby nie musieli bić jakiś murzynów - bo nie wypada, no i co to za przeciwnik - to wystawia się naprzeciw nim 6666 demonów. I autorowi się wydaje że jest taki cool, bo przerobił 666 na 6666, a równie dobrze mógłby na 121212 albo 3636363636 czy wręcz 999999999.95
Ja nie mówię że to źle. Są różne książki i jednym się to będzie podobać a inni ominą szerokim łukiem. Ja należę do tej drugiej kategorii, bo cenię sobie inne cechy niż ta książka - sądząc po opisie - prezentuje. Niemniej bardzo fajnie, że ją tak dokładnie opisałeś, bo naprawdę pozwala się to zorientować z jaką literaturą mamy do czynienia - jej fani zostaną zachęceni, ludzie jej nie lubiący od razu zaś wiedzą że to nie dla nich. Chętnie widziałbym więcej opisów książek o takiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 18:32, pkapis napisał:

Mnie to zabrzmiało bardziej jak hurraoptymistyczna opowiastka o naszych dzielnych chłopcach,
którzy nakopią każdemu. A żeby nie musieli bić jakiś murzynów - bo nie wypada, no i co
to za przeciwnik - to wystawia się naprzeciw nim 6666 demonów. I autorowi się wydaje
że jest taki cool, bo przerobił 666 na 6666, a równie dobrze mógłby na 121212 albo 3636363636
czy wręcz 999999999.95

Nie do końca, ta seria operuje na zasadach Gray and Gray Morality, innymi słowy nie ma super dobrych i super złych. Demony owszem nie są przyjemne, ale zaczynasz im współczuć gdy zbierają ciężkie baty. Im dalej w książkę tym więcej problemów i tarć. Problemy ekonomiczne, moralne (Prezydent Bush zdecydował utajnić raport o tym co się dzieje z dziećmi poddanymi aborcji by nie skrzywdzić psychicznie kobiet które się temu poddały, inny z kolei polityk chciał to wykorzystać jako argument w debacie politycznej) ludzie zaczynają współczuć demonom które nie mają szans. Ta książka jest brutalna i krwawa, to nie jest "strzelisz i zabijasz i jesteś wielki Hirołem" tutaj broń i jej efekty są bardzo dobrze opisane i wiele WIELE razy jest opisane cierpienie tych którzy nie mieli szczęścia i ludzka broń ich natychmiastowo nie zabiła. Ludzie również ponoszą straty, a im dalej w książkę tym problemów więcej. Żywi politycy zaczynają się bać Cezara gdyż ten szybko zdobywa wpływy, współcześni ludzie muszą chronić demony przed martwymi którzy z rozkoszą by ich zamordowali za wieki tortur. To nie jest hurra-optymistyczne, tu za zwycięstwo płaci się życiem i krwią, a im dalej tym ciężej. Naprawdę paskudny jest opis armii aniołów którą walnięto atomówką, z dużą dokładnością są opisane efekty promieniowania i to jak ci giną jeden za drugim.
Owszem to jak to opisałem mogło wskazywać na hurraoptymistyczność i inne radosne dyrdymały, ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 18:32, pkapis napisał:

Niemniej bardzo fajnie, że ją tak dokładnie opisałeś, bo naprawdę pozwala się to zorientować z
jaką literaturą mamy do czynienia - jej fani zostaną zachęceni, ludzie jej nie lubiący
od razu zaś wiedzą że to nie dla nich. Chętnie widziałbym więcej opisów książek o takiej jakości.

dokładnie :) ja chyba też jestem w tej grupie co ty bo mnie takie czytadło zupełnie odrzuca i nie interesuje. ale z drugiej strony opisy na niektórych książkach są bardzo zabawne w swojej prostocie :) na początku wydają się zupełnie bez sensu a po przeczytaniu książki człowiek docenia to jak więzło i trafnie zostały napisane aby nie zdradzać nadto zawartości książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie załapał się na tę niedawną biedronkową promocję książek Cobena i Kinga po 12 zł za sztukę to niech wybierze się do sklepu raz jeszcze - być może tak jak i u mnie w okolicy dorzucili owy towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj "Kameleon" Rafała Kosika. Skusiła mnie chęć na jakieś dobre, polskie SF oraz naprawdę sporo nagród (przy PLO źle na tym nie wyszedłem). Czytał ktoś? Jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 10:27, kuki288 napisał:

No cóż.... miałem na myśli tylko książki fantazy


"Abarat" , "Dni magii , noce wojny" Clive Barker

"Opowieść o Alvinie Stwórcy" Orson Scott Card

Siódmy syn (1)

Czerwony prorok (2)

Uczeń Alvin (3)

Alvin czeladnik (4)

Płomień serca (5)

Kryształowe miasto (6)

"Księżyc czaszek" , "Czerwone cienie" Robert E.Howard

"Orlando" Virginia Woolf

"Kroniki Amberu" Roger Zelazny (ulubiona seria powieściowa fantazy Andrzeja Sapkowskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się