HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Szukam jakiejś książki opisującej trzecią wojnę światową :) Znacie jakieś tytuł?
Również poczytał bym sobie jakieś książki wojenne, niekoniecznie napisaną na faktach. Co byście polecili??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 16:38, tofikt25 napisał:

Również poczytał bym sobie jakieś książki wojenne, niekoniecznie napisaną na faktach.

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/6452-jason-christopher-hartley-po-prostu-zolnierz-rok-sluzby-w-iraku

Nie wiem czy to jest jeszcze gdzieś do kupienia ale czytałem swego czasu i mogę szczerze polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 16:38, tofikt25 napisał:

Również poczytał bym sobie jakieś książki wojenne, niekoniecznie napisaną na faktach. Co byście polecili??


Nie wiem, czy tego szukasz, ale mozesz sprobowac "Piec lat kacetu" Stanislawa Grzesiuka? Autobiograficzna powiesc, opowiada o losach autora w obozach koncetracyjnych, napisana ciekawie i nie brak tez humoru.
Jakby Ci sie spodobala to mozesz jeszcze zobaczyc pozostale czesci ("Boso, ale w ostrogach" i "Na marginesie zycia").

http://www.gandalf.com.pl/b/piec-lat-kacetu/

Osobiscie uwazam, ze ta ksiazka powinna byc lektura, a nie zadne "Nad niemnem" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 16:38, tofikt25 napisał:

Szukam jakiejś książki opisującej trzecią wojnę światową :) Znacie jakieś tytuł?


http://allegro.pl/item1159228651_peter_george_doktor_strangelove_polecam.html

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=126

oraz inne książki Clancy-ego dotyczące alternatywach przyczyn wybuchu III wojny światowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię książki Stephena Kinga, ale z powodu braków czasowych nie zdążyłem zapoznać się z jego najnowszą powieścią "Pod Kopułą". Słyszałem o niej bardzo skrajne opinie i chciałbym was spytać o zdanie. Opłaca się wydawać na nią kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może polecić książkę o chrześcijaństwie/bogu dowodach na istnienie, przeżyciach etc... badz tez cos z Islamu, która ładnie by opisywała cała religie i jak to naprawdę w niej jest
z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koran? Biblia?
Chyba lepszych "dowodów na istnienie" nie da się przeczytać...
Obie pozycje posiadają tłumaczenia na nasz język.

Literatura zajmująca się natomiast problematyką religijną jest tak ogromna że nie ma sensu coś konkretnie polecać.
Jeśli chcesz poznać ogólny opis danego wierzenia, to na rynku pełno jest kolorowych publikacji, które w sposób przystępny dla przeciętnego zjadacza chleba, przedstawiają owe zagadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:27, JC_Denton1 napisał:

Bardzo lubię książki Stephena Kinga, ale z powodu braków czasowych nie zdążyłem zapoznać
się z jego najnowszą powieścią "Pod Kopułą". Słyszałem o niej bardzo skrajne opinie i
chciałbym was spytać o zdanie. Opłaca się wydawać na nią kasę?

Według mnie tak, opłaca się. Skończyłem czytać prawie tydzień temu, więc jestem świeżo po lekturze. "Pod kopułą" to jedyna powieść Kinga jaką znam (ale za pare dni zabieram się za "Carrie", "Pod kopułą" mnie zachęca!) - nie mam porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem zbyt wiele książek historycznych, głównie fantasy i kryminały - ostatnio jednak kusi mnie Europa Normana Daviesa, a teraz mam okazję za 80zł kupić twardookładkowe wydania Powstania 44 i Europa Walczy - jak myślicie, przypadłoby mi do gustu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 11:46, Asthariel napisał:

Nie czytałem zbyt wiele książek historycznych, głównie fantasy i kryminały - ostatnio
jednak kusi mnie Europa Normana Daviesa, a teraz mam okazję za 80zł kupić twardookładkowe
wydania Powstania 44 i Europa Walczy - jak myślicie, przypadłoby mi do gustu?

Bierz, nie zastanawiaj się - obie książki są genialne, Davies porusza praktycznie wszystkie zagadnienia tamtego okresu (np w "EW": odznaczenia, bohaterowie wojenni, jeńcy itp). W dodatku potrafi oświecić czytelnika w wielu spawach (np. teraz wiem, że porównywanie frontu zachodniego i wschodniego nie ma większego sensu). Za tę cenę - bierz od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:33, In_The_End napisał:

Czy ktoś pamięta gdzie w sadze o Hyperionie był fragment, gdzie Enea rozmawiała z Endymionem
o "Wybierz jeszcze raz"?

A czego to dotyczyło? Właśnie czytam Triumf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:57, Duddits napisał:

A czego to dotyczyło? Właśnie czytam Triumf.

Spoko już znalazłemxd To właśnie jest w triumfie. Dowiesz się o TYM po raz pierwszy na stronie 607.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:06, In_The_End napisał:

> A czego to dotyczyło? Właśnie czytam Triumf.
Spoko już znalazłemxd To właśnie jest w triumfie. Dowiesz się o TYM po raz pierwszy na
stronie 607.

He, wczoraj skończyłem na 601

Spoiler

jak Nemes wyrzuca Eiheji przez okno w nad-czasie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać "Homo Bimbrownikus", czyli szóstą część przygód Jakuba Wędrowycza. Ze smutkiem stwierdzam, że to nie jest już ten sam Wędrowycz. Widać, że Pilipiukowi zaczyna braknąć pomysłów. W rezultacie podczas czytania jednego z krótszych opowiadać miałem nieodparte wrażenie, że czytałem je już w którejś z poprzednich książek z serii.
Zdecydowanie najmocniejszym punktem tej książki jest opowiadanie "Homo Bimbrownikus". Tak naprawdę tylko w tej historii wyczuwa się stary, dobry, Wędrowyczowy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję niejako obowiązek ostrzec innych przed nabyciem powieści "Dzieci Graala" - Peter Berling.
Książka mnie rozbawiła na przemian z rozwścieczeniem. Kupiłem ją w pięknej edycji w twardej okładce, ale nie wszystko złoto...
Książka opowiada o losach dzieci, które rzekomo są potomkami Jezusa i Marii Magdaleny (sic!). Autor miesza osoby w warstwie narracji, większość stanowi niby kronikę franciszkanina Wilhelma, co sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z kopią "Imienia Róży", jednak że niebotycznie niższych lotów.
Przede wszystkim rzuca się sztuczność postaci i braki we wiedzy. Postacie są albo czarne, albo białe. Białe są te, które pomagają "Dzieciom Graala" czarne to wrodzy, którzy zawsze są tak słabi, głupi i nieudolnie, że uciekają już na sam dźwięk imienia "Białych".
W pewnych szczeblach obowiązywała etykieta. Tutaj byle prostak mówi do wysoko postawionych postaci, jakby mówił do pastucha świń. Większość bohaterów wyraża się językiem, który na myśl przywodzi XXI wieczny slang, a to przecież średniowiecze. Franciszkanin w ogóle nie przypomina franciszkanina. Templariusze natomiast dla pana Berlinga to jest pusta nazwa - ich obowiązywała ścisła reguła, o każdej porze określone czynności, zasady - tutaj po nich ani śladu.
Fabuła zasadza się na tym, że "Dzieci Graala" jadą sobie przez cały świat, nie wiadomo po co i na co, jadą sobie bez celu i jadą, a jechać mogą sobie tak bardzo długo, bo z tego, co mi wiadomo Berling pisze już chyba czwarty tom.
Najbardziej jednak szkodliwe i smrodliwe jest w książce przedstawienie historii na opak, pokazanie jej w krzywym zwierciadle. Tak więc dzieci sobie jadą, jadą i gdy dojadą do II wojny światowej, to pan Berling napisze jak to awanturnicza Polska napadła na pokojową III Rzeszę.
Zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem, że zabrałem się za "Lód" Jacka Dukaja. Wspominałem, że się męczyłem. To prawda, przez pierwsze 30 stron. Ale potem jak się już wciągnąłem maksymalnie, to każda strona wchodziła gładziutko.
Jestem obecnie na trzysetnej stronie, ale już teraz mogę to powiedzieć - KAWAŁ CZYSTEGO GENIUSZU! Od naprawdę dawna nie czytałem czegoś tak złożonego, inteligentnego, pięknego i wciągającego, jest to absolutne mistrzostwo. Styl, konstrukcja akcji, wielowymiarowość bohaterów ... jestem niesamowicie zaskoczony i zachwycony ;) Teorytycznie jest to fantastyka, ale tam jest wszystko, świetne są wątki filozoficzne.
Ogólnie: cała reszta przy Dukaju odpada :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się