HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Mam pytanie chcę przeczytać książkę Przykry początek z serii niefortunnych zdarzeń, ma ktoś jakieś pojęcie na ten temat i czy warta jest czasu i zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 15:07, Traitor napisał:

Czy film "Ja, Robot" (2004) bazuje na książce Isaac''a Asimov''a o tym samym tytule?

"Bazuje" to dobre słowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2010 o 15:36, szypek26 napisał:

"Bazuje" to dobre słowo ;)

Aż tak źle? Rozumiem, że nie mają ze sobą nic wspólnego (poza tytułem i kilkoma szczegółami)... ale dzięki.

Pytanie zadałem w dwóch tematach, kto wie... może znajdzie się ktoś "łaskawy" :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=22486 - ostatnie zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie "Droge Cienia" Brenta Weeksa, ale w księgarni widziałem też "Wędrowca" Cola Buchanana. Która z tych książek o zabójcach jest lepsza? Może obydwie są warte uwagi?
Ponadto widziałem też "Lód" Dukaja (swoją drogą tak grubej i ciasno drukowanej książki nie widziałem) i tak się zastanawiam nad kupnem, lecz wcześniej wolałbym przeczytać jakąś cieńszą książkę Dukaja, aby sprawdzić czy ten autor przypadnie mi do gustu. Co moglibyście mi poradzić?
Ponadto przeczytałem "Pana Lodowego Ogrodu" i także chciałbym przeczytać jakieś inne książki tego autora. Co polecacie?
Ach jak ja żałuje, że skończyły się wakacje. Teraz praktycznie nie mam czasu na czytanie książek. Wszystko się zbiera i czeka na jakieś dłuższe święta. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ponadto widziałem też "Lód" Dukaja (swoją drogą tak grubej i ciasno drukowanej książki
nie widziałem) i tak się zastanawiam nad kupnem, lecz wcześniej wolałbym przeczytać jakąś
cieńszą książkę Dukaja, aby sprawdzić czy ten autor przypadnie mi do gustu. Co moglibyście
mi poradzić?

Cóż, Dukaj ma prawie same obszerne książki. Oprócz "Lodu", który uważam za genialny, warte uwagi są również "Inne Pieśni" i "W kraju niewiernych". Najlepiej kup wszystkie i czytaj po kolei ;]

Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ponadto przeczytałem "Pana Lodowego Ogrodu" i także chciałbym przeczytać jakieś inne
książki tego autora. Co polecacie?

"Wypychacz zwierząt" i "Księga jesiennych demonów" to zbiory jego opowiadań, dla wielbicieli autora (i nie tylko) ciekawe pozycje.

Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ach jak ja żałuje, że skończyły się wakacje. Teraz praktycznie nie mam czasu na czytanie
książek. Wszystko się zbiera i czeka na jakieś dłuższe święta. ; /

Na pocieszenie dodam, że nie jesteś sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić, że nie lubię horrorów ani romansów. Po za tym jakieś książki gdzie krew się leje i sceny niczym z teksańskiej masakry nie przemawiają do mnie. Ale tak mi się zdaje, że te tytuły co podałeś to tylko takie tytuły, a książki same w sobie "normalne"? :D A takie książki jak Wroniec i Perfekcyjna niedoskonałość?
Ktoś czytał tego "Wędrowca" i "Drogę Cienia" (całą trylogie) ? Które lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ponadto widziałem też "Lód" Dukaja (swoją drogą tak grubej i ciasno drukowanej książki
nie widziałem) i tak się zastanawiam nad kupnem, lecz wcześniej wolałbym przeczytać jakąś
cieńszą książkę Dukaja, aby sprawdzić czy ten autor przypadnie mi do gustu.


Wypożyczyłem 2 tygodnie temu (kocham moją bibliotekę) i nieźle wciąga, ale że czasu na czytanie praktycznie nie mam to przeczytałem dopiero 300 stron. Na plus muszę też zaliczyć to, że Dukaj nie rozbija książek na kilka tomów (jak na przykład Ćwiek "Kłamce").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ponadto widziałem też "Lód" Dukaja (swoją drogą tak grubej i ciasno drukowanej książki
nie widziałem) i tak się zastanawiam nad kupnem, lecz wcześniej wolałbym przeczytać jakąś
cieńszą książkę Dukaja, aby sprawdzić czy ten autor przypadnie mi do gustu. Co moglibyście
mi poradzić?

Nie czytałem nic innego Dukaja (ale zamierzam), ale ponoć wszystko jest bardzo dobre. Niedługo zamierzam się zabrać za "Inne Pieśni". Ale można śmiało zaczynać od "Lodu". Możesz zapomnieć o wszelkich innych książkach - "Lód" to istne dzieło sztuki, geniusz wręcz z niej ocieka, to zupełnie inny poziom literatury niż cokolwiek co wcześniej przeczytałeś. Złożoność psychologiczna bohaterów, fabuła, umiejscowienie akcji, prowadzenie narracji, styl ... wszystko jest na niebywale wysokim poziomie. Na początku lektura może Ci się wydać ciężka, trudna. Ale jeśli się nie zniechęcisz to powieść wciągnie Cię jak 5 tonowy odważnik firmy ACME pod wodę - od książki nie można się oderwać. Ostrzegam też z góry - nie jest to lekka powiastka, przy której nie trzeba się wysilać - jest to stymulująca intelektualnie powieść, która zawiera w sobie wszystko: i fantastykę, i SF, i kryminał, i rozważania metafizyczne i filozoficzne (całkiem sporo) co daje niezwykłą satysfakcję z lektury. Must have.

Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ponadto przeczytałem "Pana Lodowego Ogrodu" i także chciałbym przeczytać jakieś inne
książki tego autora. Co polecacie?

"Wypychacz zwierząt" - bardzo przyjemny zbiór opowiadań.

Dnia 23.09.2010 o 16:00, revolt505 napisał:

Ach jak ja żałuje, że skończyły się wakacje. Teraz praktycznie nie mam czasu na czytanie
książek. Wszystko się zbiera i czeka na jakieś dłuższe święta. ; /

Ja mam co tydzień nową lekturę do szkoły (maturalna klasa to nie przelewki), więc czasu na czytanie zero -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że się nieźle naczytam. :D A jeśli chodzi o lektury to świetnie cie rozumiem. Ech tylko jedną lekturę przeczytałem z przyjemnością i był to Hobbit. Normalnie to istne piekło. (zwłaszcza w liceum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem książkę J. Piekary "Charakternik" Z czystym sumieniem mogę
polecić każdemu kto choć trochę interesuje się historią i fantastyką, albo najlepiej jednym
i drugim równocześnie. Polecam również wersję bez cenzury książki "Przenajświętsza Rzeczpospolita"
tego autora, która opowiada o losach Polski w niedalekiej przyszłości, jest wizja mocno pesymistyczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 07:24, Dark_elves napisał:

"Przenajświętsza Rzeczpospolita"

o.0 Bardzo dobrze, że podałeś ten tytuł. Mój kolega ma temat na maturę "literackie wizje przyszłości", a jako że nie ma neta to prosił mnie żebym mu czegoś poszukał, będzie jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:20, Tokkarian napisał:

Wie ktoś gdzie ( i czy w ogóle) można znaleźć jakieś opowiadania po Angielsku do poczytania?


http://www.scaryforkids.com/who-goes-there-by-john-w-campbell/

http://www.surfturk.com/endoftheworld/ihavenomouth.html


http://homepage.mac.com/cssfan/jackfinney/col501007036.htm

wujek yahoo i masz całą listę opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:13, kakinho1992 napisał:

Czy wie ktoś czy ustalona jest przybliżona data premiery czwartej części "Dziedzictwa"
Paollini''ego


nie. na eng wiki masz sporo wiadomosci od paoliniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się