HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2010 o 11:50, Gregario napisał:

> Będzie :D
to dobrze :) bo z doświadczenia wiem że różnie to bywa z trzymaniem wysokiego poziomu.
w końcu "szkarłatne morza" były już dla mnie trochę słabsze niż "kłamstwa..." a cała
seria ma liczyć 7 książek. ja poczekam sobie na premierę książki i nie będę czytał fragmentów
itp. aby nie robić sobie jeszcze większego smaka :P swoją drogą trzeba pochwalić polskich
tłumaczy za taki świetny przekład obu książek i mam nadzieję także następnych.


Jak cykl "Wiedźmina" (brrr), tak źle nie powinno być. Przekład był genialny, ciężko było znaleźć jakikolwiek błąd (tak, starałem się złośliwie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 23:40, sparrowPL napisał:

W sierpniu miała premiera książka Arthas: Rise Of The Lich King jednak nigdzie nie mogę
znaleźć polskiego przekładu. Czy takowy w ogóle istnieje?


Nie istnieje. ISA zdaje się straciła zainteresowanie książkami Warcraftowymi. Co jest w zasadzie typowe dla tego wydawnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z ''Trylogią Millenium'' by Stieg Larsson ?

Ciekawy jestem czy warto, z tego co udało mi się ustalić seria jest dość poczytna, pytanie tylko, co potrafi w niej zatrzymać kogoś na te trzy tomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 10:54, Shinigami napisał:

Miał ktoś może styczność z ''Trylogią Millenium'' by Stieg Larsson ?

Ciekawy jestem czy warto, z tego co udało mi się ustalić seria jest dość poczytna, pytanie
tylko, co potrafi w niej zatrzymać kogoś na te trzy tomy?


Ja przeczytałem całą trylogię. Wg mnie książki naprawdę dobre ale to oczywiście kwestia gustu.
Pierwszy tom jest raczej klasycznym kryminałem z nuta thrillera, z tajemnicą bogatej rodziny w tle.
Drugi i trzeci tom są ze sobą ściśle połączone i bardziej są thrillerami szpiegowskimi. (lub czymś w tym stylu)
Ja ogólnie uwielbiam klimaty Skandynawii (trylogia dzieje się głównie w Sztokholmie) więc nie mogłem się od książek odkleić :)
Najciekawszą postacią jest Lisbeth Salander choć nie każdemu przypada ona do gustu jako goth-punk chick ;)

Aha, jeśli zdecydujesz się czytać książki, to nie oglądaj filmu przed przeczytaniem drugiego tomu. Popsujesz sobie niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pewnie kiedyś pytałem w jakimś temacie ale może ktoś będzie wiedział więcej.
Saga o Ludziach Lodu - warto się za to zabierać? Po prostu szukam czegoś lekkiego, przyjemnego, ale nie krótkiego. Może to dla niektórych być śmieszne ale bardzo lubię Pottera. Chyba że jest coś wartościowszego od Ludzi Lodu? Tylko błagam, nie Zmierzch. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Ja przeczytałem całą trylogię. Wg mnie książki naprawdę dobre ale to oczywiście kwestia
gustu.

Jak ze wszystkim;) Ocenia się jednak pod kątem gatunku...

Dnia 22.11.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Pierwszy tom jest raczej klasycznym kryminałem z nuta thrillera, z tajemnicą bogatej
rodziny w tle.

Właśnie, kwintesencja kryminałów - pomysł ciekawy, sprawa rozwiązana równie orygialnie.

Dnia 22.11.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Drugi i trzeci tom są ze sobą ściśle połączone i bardziej są thrillerami szpiegowskimi.
(lub czymś w tym stylu)

Cóż, tu już troszeczke odbiega od mojej wizji. Jak kto lubi thrillery..

Dnia 22.11.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Ja ogólnie uwielbiam klimaty Skandynawii (trylogia dzieje się głównie w Sztokholmie)
więc nie mogłem się od książek odkleić :)
Najciekawszą postacią jest Lisbeth Salander choć nie każdemu przypada ona do gustu jako
goth-punk chick ;)

Zgadzam się, baa jest najlepszą postacią, bo najbradziej rozwiniętą nie jest "nijaka".

Dnia 22.11.2010 o 11:24, Phobos_s napisał:

Aha, jeśli zdecydujesz się czytać książki, to nie oglądaj filmu przed przeczytaniem drugiego
tomu. Popsujesz sobie niespodziankę.

Dziękuje także za ostrzeżenie, bo własnie zamierzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 16:40, Galadin napisał:

Saga o Ludziach Lodu - warto się za to zabierać?


Jeśli masz siłę przebrnąć przez 47 tomów, z których niemal wszystkie to zakrapiana romansem telenowela z nutką mistycyzmu i magii to możesz się za to zabrać. Ogólnie niemal całą historie rodu ludzi lodu dałoby się upchnąć w 5-6 tomach, czytając wybiórczo w wielu momentach nic nie stracisz.

Znacznie lepsza jest Saga o Czarnoksiężniku tej samej autorki - 15 tomowa, więc nie za krótka a w sam raz.

@ Phobos_s

Dzisiaj zamówiłem, dawno nie czytałem nic z podobnego gatunku, mam nadzieję, że miło mnie książki zaskoczą.
Filmów z zasady nie ruszam, choć słyszałem, że ten wypadł nad wyraz dobrze. Czy to może raczej serial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem książkę "Metro 2034".

Szczerze mówiąc, to spodziewałem się lepszej lektury. "Metro 2033" podobała mi się bardzo i dlatego postanowłem zakupić kontynuację licząc na takie same lub lepsze wrażenia. Niestety wychodzi na to, że autor (umyślnielub nie) postanowił pożerować trochę na takich jak ja. 2034 jest książką słabą. Za dużo w niej pseudofilozofii i moralizatorskiego tonu. Akcja się wlecze i miałem wrażenie, że Głuchowski pisał tę książkę na siłe i pod przymusem (może wydawca naciskał?). Nie wiem czy jestem odosobniony w moich odczuciach, ale wydaje mi się, że wszystkie fajne pomysły autor zdążył wykorzystać w "Metro 2033", a na obecną książkę po prostu brakło mu weny.

Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:21, Ichibanboshi-kun napisał:

Czemu o tym Larssonie ostatio tak głośno i pełno go w księgarniach?
Może ja byłem zamrożony i coś mnie ominęło ;)


Bo umarło mu się nie dośc dawno ( w końcu jak na rynek książek i "odkrywanie" autorów pare lat po śmierci to nie za dużo).

Faktycznie jest niezły, ale nie rewelacyjny - chcesz dobry kryminał - Agatha Christie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:27, Abi_Dalzim napisał:

Właśnie skończyłem książkę "Metro 2034".
(...)


Miałem zamiar kupić, ale słyszałem kilka niepochlebnych opinii na jej temat. Mnie pierwsza część też się podobała i myślałem nad kontynuacją. Teraz jednak wiem, że chyba nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zaczynam czytać Dzieje Wypraw Krzyżowych, zawsze mnie ten temat interesował. Wszystko z pogranicza chrześcijaństwa, cesarstwa bizantyjskiego i arabusów jest ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 19:01, Budo napisał:


Zaczynam czytać Dzieje Wypraw Krzyżowych, zawsze mnie ten temat interesował. Wszystko
z pogranicza chrześcijaństwa, cesarstwa bizantyjskiego i arabusów jest ciekawe :)


Jak się tym interesujesz, to nie powinieneś sięgać po Runcimana, jest przereklamowany. A sadzi okropne błędy na poziomie gimnazjum. Przykład: str. 136 tomu III - napisał w nim, że w lipcu 1210 roku wygasł traktat pokojowy i sułtan wystąpił natychmiastowo o nowy, lecz nie został zawarty, bo przeciwstawił się temu Wielki Mistrz templariuszy Filip z Plessiez. Kompletny nonsens - Filip de Plessiez nie żył już rok wcześniej (1209), jak więc się mógł sprzeciwić. Polecam więc prace lepszego historyka, jakim jest Jonathan Riley Smith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, mam właśnie Runcimana... mówisz, że aż tak źle? ;]
Nie jestem historykiem, nawet połowy z książek historycznych nie zapamiętuję jak przeczytam. Chcę mieć po prostu ogólny pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo trafiła w moje ręcę książka pt" Zaginiona Flota Bezlitosny". Ktoś mógłby mi powiedzieć warto czytać czy nie? Książka jest moja dostałem, nówka ale to długa historia... Z tego co widzę są jeszcze jakieś inne części. To jest kontynuacja? Czy jak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2010 o 22:30, In_The_End napisał:

ps: wiadomo cos kiedy wyjdzie książka Georga r.r. Martina dance with the dragons?


Zero oficjalnych informacji, aczkolwiek słyszałem że Martin wstrzymuje się z premierą Tańca ze Smokami do premiery serialu Gra o Tron, jednakże nie wiem na ile wiarygodna jest ta informacja więc zalecam brać ją z dużym dystansem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 17:50, Surven napisał:

Bo umarło mu się nie dośc dawno ( w końcu jak na rynek książek i "odkrywanie" autorów
pare lat po śmierci to nie za dużo).

Dokładnie po napisaniu tego posta pomyslałem sobie: mogłem zapytać czy zmarł.

Dnia 22.11.2010 o 17:50, Surven napisał:

Faktycznie jest niezły, ale nie rewelacyjny - chcesz dobry kryminał - Agatha Christie
:)

Sie wie :) Choć raczej kryminałów nie czytam, jeśli już to bardzo rzadko. Po prostu się zastanawiałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się