HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ostatnio przeczytałem "Dziewczynę z sąsiedztwa" Jacka Ketchuma. Czytał ktoś z was?

Książka absolutnie przerażająca i makabryczna. Rzeczy opisane tam są straszne, pełne bólu i przemocy. Mimo to nie mogłem się oderwać od lektury i pochłonąłem ją w dwa wieczory (gdyby nie przymus wstania rano do pracy, zapewne byłby to jeden wieczór). Dawno nie czytałem tak mocnego horroru. Horroru nie o potworach i duchach, a o ludziach... Po przeczytaniu, przez kilka dni myślałem tylko o tym, co przeczytałem.
Książkę polecam, ale tylko osobom o mocnych nerwach i mniej wrażliwych. Reszcie... też polecam, ale nie mówcie, że nie ostrzegałem.

P.S. Książka zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:21, Feno napisał:

Ostatnio przeczytałem "Dziewczynę z sąsiedztwa" Jacka Ketchuma. Czytał ktoś z was?
(...)
Książkę polecam, ale tylko osobom o mocnych nerwach i mniej wrażliwych. Reszcie... też
polecam, ale nie mówcie, że nie ostrzegałem. (...)


Bez przesady, aż tak straszna ? A mógłbyś coś mocnego zaspojlerować ;) bo nigdy nie czytałem tego typu książek (nie w moim guście) i nie wiem czego mógłbym się tam spodziewać ? Dla jednego coś może być straszne i w ogóle a dla drugiego nie będzie aż takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=likens

+18

Książka nie ma straszyć.
Pokazuje jakim człowiek potrafi być zwierzęciem dla drugiego, a z racji iż oparta jest na prawdziwej historii przeraża chyba każdego człowieka. No nie licząc podobnych ułomów mentalnych, co sprawcy całej tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 00:23, meryphillia napisał:

Książka nie ma straszyć.
Pokazuje jakim człowiek potrafi być zwierzęciem dla drugiego, a z racji iż oparta jest
na prawdziwej historii przeraża chyba każdego człowieka. No nie licząc podobnych ułomów
mentalnych, co sprawcy całej tragedii.


Sorry ale mam spaczone pojęcie horroru i spodziewałem się czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 22:38, ev1l_on3 napisał:


Sorry ale mam spaczone pojęcie horroru i spodziewałem się czegoś innego.


Zobacz film pod tym samym tytułem. Niektórych po prostu przeraża sam fakt, że jest to historia prawdziwa. Nie wymyślony na szybko gniot którego fabuła sprowadza się do eksterminacji wszystkiego co się rusza na coraz to bardziej efektywne sposoby.

Dodam, że książki mogą straszyć, jeśli mamy dość wyobraźni - lub potrafimy się wczuć w dobrze poprowadzonych bohaterów. Identyfikujemy się z nimi - w tym wypadku Tobie to jednak nie grozi ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 22:38, ev1l_on3 napisał:

Sorry ale mam spaczone pojęcie horroru i spodziewałem się czegoś innego.


Z tym, że ta książka, to nie typowy horror. Żadne tam duchy, wampiry i budowanie napięcia w stylu ''zaraz coś na niego wyskoczy z ciemności''. Ja bym ją nawet horrorem nie nazwał. Co nie zmienia faktu, że jest przerażająca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 16:39, Szczep_NML napisał:

Co myślicie o książkach z serii Metro 2033 ?


Pierwsza jest świetna. Klimat trzyma.
Druga podobno słaba. Mnie odradzano, nie kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 16:39, Szczep_NML napisał:

Co myślicie o książkach z serii Metro 2033 ?


To samo co HumanGhost.
Z tym, że w pierwszej części trochę nie podobały mi się niektóre fragmenty zrobione w hollywoodzkim stylu. Ale książka jako całość jest naprawdę fajna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję książki podobnej do "Malowany Człowiek", lub "Pustynna Włócznia" (W sumie jedno i to samo) Chodzi głównie o taki ciekawy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 21:58, B1SH0P napisał:

Witam, poszukuję książki podobnej do "Malowany Człowiek", lub "Pustynna Włócznia" (W
sumie jedno i to samo) Chodzi głównie o taki ciekawy klimat.


Jeśli szukasz więcej niskolotnego, dość nudnego i niewymagającego fantasy to mogę Ci polecić Trylogię Czarnego Maga, Trudi Canavan (Gildia Magów, Nowicjuszka, Wielki Mistrz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam książek podanych przez Ciebie ale miałem wątpliwą przyjemność przeczytać trylogię "Czarnego Maga" - czyta się ją nawet dobrze, ale nie jest to cykl najwyższych lotów. Polecić można ale przy absolutnym braku alternatywy.

Jeśli chodzi o dobrą książkę fantasy to z czystym sumieniem można polecić "Malazańską Księgę Poległych". Nie jest to jednak szczególnie jak na fantasy cykl łatwy i lekki. Porusza sporo ważnych tematów.

"Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza też do złych nie należy. W moim odczuciu zdecydowanie lepszy o wypocin Trudi. Jak powszechnie wiadomo każdy lubi coś innego - wystarczy przejrzeć recenzję tych tytułów. Być może wszystko trafi w Twoje upodobania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebyś kolego B1SH0P nie odniósł złego wrażenia na podstawie postów Outlandera i Shinigami''ego - ''Czarnego Maga'' czyta się bardzo gładko i przyjemnie. Po prostu autorka napisała bardzo standardowe, kanoniczne fantasy o fabule, jakich tysiące w podobnej literaturze i sztampowych bohaterach. Ale jak mówię - łyka się to gładko ^^

Jeśli szukasz po prostu fantasy - a tedo domyślam się na podstawie faktu, że poleca Ci się ''Czarnego Maga'', to ze swojej strony rekomenduję równie kanoniczną trylogię ''Czyny Paskenarrion''.
A teraz coś bardziej ambitnego - trylogia Kusziela autorstwa Jacqueline Carrey - dekadencka fantasy-Francja (w książce - Terre de Agne) + luksusowa prostytutka-szpieg jako główna bohaterka. Klimat kapie na każdej stronie.
W sumie bardzo klimatyczne (ale to już trzeba się wczuć, bo dla niektórych mogą być bardzo nudne) są trylogie od Robin Hobb - trylogia Błazna, trylogia Skrytobójcy - http://pl.wikipedia.org/wiki/Robin_Hobb#tw.C3.B3rczo.C5.9B.C4.87_Robin_Hobb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba książki bo jest to cykl składający się z 7 pozycji lub 8 licząc drugie poprawione wydanie pierwszego tomu. jako że cykl jest uważany przez samego kinga za swoje największe dzieło pewnie jest godny twej uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś książki o skrytobójcach gdzie bohater nie bawi się w oklepanego hirołsa ?.Bo śmieszą mnie książki które przedstawiają tą profesje w pozytywnym świetle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 03:37, hammerfall87 napisał:

a są jakieś książki o skrytobójcach gdzie bohater nie bawi się w oklepanego hirołsa ?.Bo
śmieszą mnie książki które przedstawiają tą profesje w pozytywnym świetle

Matthew Stover Bohaterowie umierają Wprawdzie główny bohater Caine i tak w końcu czyni dobrze, ale z egoistycznych pobudek, i ogólnie jest kawałem cynicznego skurczysyna. Polecam, bo książka świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się