HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2011 o 23:48, ja33no napisał:

Poszukuję jakiś dobrych książek autorstwa czarnoskórych pisarzy.

Polecam powieść "Korzenie" Alexa Hayleya. Autor dostał za nią nagrodę Pulitzera. Swego czasu nasza telewizja nadawała serial oparty na tej powieści.
Może nie do końca spełnia ona Twoje kryteria, ale czyta się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 08:58, Eilene napisał:

p.s. Jesli wszystko co zwiazane z Chrzescijanstwem cie odrzuca to sobie ksiazke daroj,
choc z drugiej strony historie tam opisane sa naprawde ciekawe.


Dzięki. Rozejrzę się. Chrześcijaństwo aż tak mnie nie odrzuca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 23:48, ja33no napisał:

Poszukuję jakiś dobrych książek autorstwa czarnoskórych pisarzy.


A może być bokser? Jeśli nie straszny Ci angielski to polecam "Szesnasta runda" (The 16th Round) Rubina Cartera. Trudno zdobyć, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 23:48, ja33no napisał:

/cut/


Mogę (nawet muszę :P) polecić Toni Morrison i "Pieśń Salomonową". Na studiach zmusili mnie do przeczytania, ale nie żałuję bo to naprawdę świetna książka. Nie wiem niestety jak z dostępnością na polskim rynku jest bo czytałem po ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba będzie dziwna.

Szukam jakieś książki do nauki szachów. Takiej wyjątkowej, z której nauczę się ciekawych rzeczy, które przydają się nie tylko w samych szachach. Tak ogólnie się przedstawia bo i poszukiwania zacząłem od wczoraj, także sprecyzowanie o co mi chodzi może wydawać się mgliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie, jeśli szukam książki tego typu, jakie pisze Paul Coelho. Przemyślenia, refleksje i jakieś anegdoty dotyczące życia i spraw z nim związanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mark Twain - wszytko
"Prostaczkowie za granicą" , "Jak kandydowałem na gubernatora" "pod gołym niebem" itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś ciekawego o kulturze i historii japońskiej . Ostatnio przeczytałem " Życie codzienne w Japonii u progu nowoczesności" Louisa Frederica i teraz szukam czegoś o czasach wcześniejszych (rządy pierwszych cesarzy i Szoguni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 19:37, Net_com napisał:

Szukam czegoś ciekawego o kulturze i historii japońskiej . Ostatnio przeczytałem " Życie
codzienne w Japonii u progu nowoczesności" Louisa Frederica i teraz szukam czegoś o czasach
wcześniejszych (rządy pierwszych cesarzy i Szoguni).



Mmmm... podpisuje się pod tym. Także szukam książek o kulturze japońskiej z tego okresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2011 o 19:41, Caridin napisał:

Mmmm... podpisuje się pod tym. Także szukam książek o kulturze japońskiej z tego okresu
;)

Ja jak na razie próbowałem liznąć książki polskiego autora , która chyba nosiła tytuł " Opowieści o pierwszych władcach japońskich" , ale była strasznie nudna i zbyt szczegółowa(mało było w niej zachęty do czytania , coś bardziej dla badaczy kultury , była pisana takim strasznie urzędowym językiem , miało się wrażenia jakbyś czytał raport o stanie dróg ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to temu podziękuje. Mnie interesuje coś mniej szczegółowego, o życiu mieszkańców, wojnach i religiach.
Nudna książka nie powinna wogóle istnieć, więc tej mówię stanowcze nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 19:37, Net_com napisał:

Szukam czegoś ciekawego o kulturze i historii japońskiej . Ostatnio przeczytałem " Życie
codzienne w Japonii u progu nowoczesności" Louisa Frederica i teraz szukam czegoś o czasach
wcześniejszych (rządy pierwszych cesarzy i Szoguni).


Chyba jedną z najlepszych pozycji na polskim rynku jest "Historia Japonii" Jolanty Tubielewicz, ale... z tego co wiem nie ma nowych reedycji książki i trzeba szukać używek na Allegro (60 zł minimum trzeba przeznaczyć). Sam bym przeczytał (i kupił najpierw ;)), ale MKP zajmuje mi cały wolny czas jaki mam na czytanie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 20:05, Caridin napisał:

No to temu podziękuje. Mnie interesuje coś mniej szczegółowego, o życiu mieszkańców, wojnach i religiach.

Podejrzewam że nie chodzi Ci o beletrystykę ale gdybyś dopuszczał możliwość przeczytania czegoś i z tego gatunku, to proponuję "Szoguna" Jamesa Clavella (może oglądałeś serial oparty na tej powieści ?).
Jest to oczywiście fikcja literacka ale oparta na autentycznych wydarzeniach z przełomu XVI i XVII wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 20:29, A-cis napisał:

Podejrzewam że nie chodzi Ci o beletrystykę ale gdybyś dopuszczał możliwość przeczytania
czegoś i z tego gatunku, to proponuję "Szoguna" Jamesa Clavella (może oglądałeś serial
oparty na tej powieści ?).
Jest to oczywiście fikcja literacka ale oparta na autentycznych wydarzeniach z przełomu
XVI i XVII wieku.


Możliwe że zerkałem kiedyś na ten serial, ale nie dokładnie pamiętam.
Ten Szogun może być dobry... Spróbuję go jakoś wyciągnąć z biblioteki a jak nie to kupie w księgarni o ile nie będzie zbyt drogi, i o ile będzie oczywiście.
Dzieki bardzo;]

Na wszelki wypadek ggdyby Szogun nie wypalił to możecie jeszcze pare tytułów podać jeśli takie znacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 16:56, noobie napisał:

Co polecicie, jeśli szukam książki tego typu, jakie pisze Paul Coelho. Przemyślenia, refleksje i jakieś anegdoty dotyczące życia i spraw z nim związanych ;)


"Chata" Williama P. Younga. Według mojej koleżanki książka potrafi zmienić postrzeganie pewnych rzeczy czy zdarzeń, które spotykają każdego człowieka w życiu. U mnie nic nie zmieniła, choć przyznaję, że jest w niej trochę rzeczy, które mogą coś w człowieku zmienić.
Dosyć trudna lektura, sporo filozofii i rozważań nad człowiekiem i Bogiem (piszę z dużej litery, bo w książce niby jest Bóg Chrześcijański/Judaistyczny, ale sądzę, że muzułmanie też coś w tym znajdą).
W sumie warto przeczytać. Nawet jeśli potem stwierdzisz, tak jak ja, że główny bohater jest debilem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim opisie, chyba się skuszę na tą pozycję ;). Dzięki wielkie!


@kerkas
Co do Marka Twain''a- też na pewno spróbuję przedrzeć się przez jego lektury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto czytac trylogie Archipelag Gulag Solzenicyna? Czytalem kiedys Jeden dzien Iwana Denisowicza (aut. Solzenicyn) i dawalo rade... podobny jest Archipelag czy przynuza (bo z taka opinia sie spotkalem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 21:53, kuba9876543210 napisał:

Warto czytac trylogie Archipelag Gulag Solzenicyna? Czytalem kiedys Jeden dzien Iwana
Denisowicza (aut. Solzenicyn) i dawalo rade... podobny jest Archipelag czy przynuza (bo z taka opinia sie spotkalem)?

Wszystko zależy od tego ile masz lat i w jakim stopniu znasz (interesujesz się) historię komunizmu.
"Jeden dzień Iwana Denisowicza" to jest beletrystyka (choć poparta rzetelną znajomością tematu) a "Archipelag Gułag", to prawie dokument.
Jednak wiele osób (w tym i ja) uważa, że jest pozycja z kategorii obowiązkowych chociaż nie jest to łatwa lektura. Lepiej jednak brać się za nią po 18 roku życia (a nawet jeszcze później) i mając jaką takią orientację w polityce.
W każdym razie nie będziesz nigdy żałował czasu poświęconego na jej przeczytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się