HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Małe pytanko - jest gdzieś w necie coś na wzór Rate Your Music, tylko dotyczące książek? Chciałem mieć gdzieś miejsce do skatalogowania wszelakich pozycji, które czytam/czytałem(może być to witryna zagraniczna oczywiście).

I małe ps - "Strażnicy Apokalipsy" Roberta Ludluma to ''zło'' w najczystszej postaci. Thriller, sensacja i szpiegostwo - a dzieje się tyle interesujących rzeczy, że najlepszy film nie ma nawet startu(i zamiast iść spać o północy, to idę o 3-4).:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 21:25, PinKee napisał:

Było już w temacie podawane. Np. www.lubimyczytac.pl


Panie, jakbym ja miał czas przejrzeć 300 stron tematu, to bym to zrobił.:>
Dzięki za link.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:45, Robhaal napisał:

Ostatnio zacząłem czytać książki, które mają coś do przekazania, a nie są tylko zwykłymi


"Fabryka oficerów" Hans Hellmut Kirst

"Młode lwy" Irwin Shaw

"Na Zachodzie bez zmian" Erich Maria Remarque

Cornelius Ryan

O jeden most za daleko
Najdłuższy dzień: 6 czerwca 1944
Ostatnia bitwa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 22:47, Surven napisał:

Klimat "budowania świata na nowo" coś ala Fallout, postapokalipsa ( w pewnym sensie w
"Soplu" mamy taki obraz).
No i motywy militari, smakowity dodatek ( ale dodatek, nie główna forma) też mile widziane.


Sorry że dopiero teraz odpowiadam.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C4%85g_Walki


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 21:21, Nephren-Ka napisał:

Małe pytanko - jest gdzieś w necie coś na wzór Rate Your Music, tylko dotyczące książek?
Chciałem mieć gdzieś miejsce do skatalogowania wszelakich pozycji, które czytam/czytałem(może
być to witryna zagraniczna oczywiście).


Ja od siebie polecam www.lubimyczytac.pl
Polska stronka, szybko się rozwija i ma bardzo przyjemny wygląd :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 23:21, drblase napisał:

2-3 strony wstecz by wystarczyły ;). Od siebie ponownie podam http://www.goodreads.com/.


O, to wygląda bardzo zachęcająco.:> Porównam sobie z BiblioNETką(bo póki co tam wylądowałem) i zobaczymy, co będzie na dłuższą metę ciekawsze.
''Lubimycztać'' póki co skutecznie odstraszył mnie problemami technicznymi(ileż można odświeżać stronę, żeby zaczęła działać? 100?:P) i póki co odpada(mimo to dzięki za zainteresowanie dla Feno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 13:30, Nephren-Ka napisał:

O, to wygląda bardzo zachęcająco.:> /cut/


Bardzo przyjemny serwis, sam konto założę tam dopiero w najbliższej przyszłości, ale jak szukam opinii o jakiejś książce to najpierw tam zaglądam (albo na forum gram ofc ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś książek o CIA, MI-6, NSA, Interpolu, MOSSAD i ogólnie agencjach wywiadowczych i szpiegostwie. Interesują mnie wspomnienia szpiegów i agentów oraz książki opisujące te różne organizacje, nie chce żadnej fikcji czy powieści. Możecie coś polecić? Może być zarówno po polsku jak i po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze Ojca Chrzestnego i zastanawiam się nad innymi książkami Mario Puzo. Którą teraz warto wybrać? Czy znacie książki w podobnym klimacie z najwyższej półki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 23:18, Nagaroth napisał:

Szukam jakiś książek o CIA, MI-6, NSA, Interpolu, MOSSAD i ogólnie agencjach wywiadowczych
i szpiegostwie. Interesują mnie wspomnienia szpiegów i agentów oraz książki opisujące
te różne organizacje, nie chce żadnej fikcji czy powieści. Możecie coś polecić? Może
być zarówno po polsku jak i po angielsku.


Kolego, uwielbiam te tematy!!! Mogę z całą pewnością polecić Ci "Body of Secrets"

http://www.randomhouse.com/features/bamford/book.html

Książka opisująca historię wywiadu w USA od początków NSA (National Security Agency) często nazywana "No Such Agency". Autor opisuje tak interesująco, że masz wrażenie że to fikcja a nie książka historyczna. Czytałem z zapartym tchem! Szukaj wznowienia z posłowiem o 9/11! (nie jestem pewien czy została wydana w j. polskim).

Jest jeszcze książka (niestety nie pamiętam ani autora ani tytułu) o Romeo i Juli - historii dwóch polskich agentów z czasów PRL i pozyskiwania tajemnic przemysłowych. Może ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 09:53, In_The_End napisał:

Jestem po lekturze Ojca Chrzestnego i zastanawiam się nad innymi książkami Mario Puzo.
Którą teraz warto wybrać? Czy znacie książki w podobnym klimacie z najwyższej półki :)?

Może "Omerta".
Ale to już niestety nie jest ta jakość co "Ojciec chrzestny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 09:53, In_The_End napisał:

Jestem po lekturze Ojca Chrzestnego i zastanawiam się nad innymi książkami Mario Puzo.
Którą teraz warto wybrać? Czy znacie książki w podobnym klimacie z najwyższej półki :)?


Z książek Puzo, które czytałem to poleciłbym "Śmierć Frajerom", ale ona z klimatami mafijnymi nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robert J. Szmidt - "Samotność Anioła Zagłady"
Czytał ktoś? Co sądzicie?
Jak się to ma (chodzi o stopień fajności ;)) do "Apokalipsy według Pana Jana" tegoż autora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po lekturze "Cieplarni" Aldissa. Mam mieszane odczucia. Sama wizja super, fantastyczny świat widziany oczyma skarlałych ludzi znajdujących się ledwie pośrodku, o ile nie niżej, łańcucha pokarmowego.
Ale sam sposób opowiadania trochę.. prostacki. Nie wiem. Może mnie Dukaj zepsuł, ale Aldiss wydaje mi się tu jakiś taki niedojrzały. Niby wszystko fajnie, ale brakuje to jakiegoś rozbudowania. Zatrzymania się na sekundę i spojrzenia w lewo i prawo zamiast tylko w przód lub w tył.
Wiem, wiem. Klasyka bla bla bla. Niemniej Cieplarnia nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Ot prosta opowiastka z aspiracjami i możliwościami. Mimo wszystko sądzę, że warto sie zapoznać z książką. Odradzałbym jednak najnowsze wydanie, te zielone. Masa literówek, które aż kują w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś czasem z was, czy Empik planuje powtórkę z promocji z zeszłego roku z okazji Światowego Dnia Książki? Dla przypomnienia w czasie tej promocji można było kupić 3 książki w cenie dwóch :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo niestety nic nie wiadomo.
Ja się zapytam bardziej obeznanych czy ta promocja empikowa pierwszy raz pojawiła się w zeszłym roku czy może już w poprzednich latach były podobne akcje? Czy może jakieś księgarnie miały podobne promocje ;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:51, drblase napisał:

Chwilowo niestety nic nie wiadomo.
Ja się zapytam bardziej obeznanych czy ta promocja empikowa pierwszy raz pojawiła się
w zeszłym roku czy może już w poprzednich latach były podobne akcje? Czy może jakieś
księgarnie miały podobne promocje ;>?


Ta promocja była również 2 lata i chyba 3 lata temu. Bardzo dużo księgarni i wydawnictw przygotowuje coś w tym czasie, więc warto śledzić ich strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się