HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2011 o 02:38, Feno napisał:

Witajcie!
Mam pytanie odnośnie ''cyklu inkwizytorskiego" J.Piekary. Jak w chronologii czasowej

/.../


http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=40997&st=0

Chronologia jest taka
''Płomień i Krzyż cz.1''
''Ja, Inkwizytor...''
''Sługa Boży''
''Młot na czarownice''
''Miecz Aniołów''
''Łowca Dusz''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie Imię róży Umberto Eco, a następnie mam w planach przeczytać Wahadło Foucaulta. Słyszałem, że jego inne książki są mniej "przystępne". Czy ktoś kto czytał może coś mi na ten temat powiedzieć?
ps: niezależnie do wszystkiego i tak kupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Brakuje tylko "Dotyku zła". Ale wygląda na to, że plasuje się on między "Ja, inkwizytor...", a "Sługa Boży".
Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe ułożenie już Ci podali, akcja dzieje się przed Sługą Bożym, ale sytuacja wygląda podobnie jak z Star Warsami. "Stary cykl" (od Sługi wzwyż) to mistrzostwo. "Nowy" (Płomień i krzyż, Wieże, Dotyk) to książki "tylko" dobre. Więc polecam Ci czytanie zacząć od tego jak książki się ukazywały.
Po za tym niedługo premierę będzie miał "Ja, inkwizytor. Bicz boży" który ma zapełnić lukę miedzy "Dotykiem" a "Sługą". Miejmy nadzieję, że także jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sługę...", "Młot..." i resztę po nich przeczytałem :-) Nie byłem tylko pewny, gdzie w chronologii leżą te później ukazane. Dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 15:52, Adjatha napisał:

Znajomy poszukuje książki. Słowa kluczowe: demony, apokalipsa, walka aniołów z szatanem.
Jakieś pomysły?

Biblia odpada. :P

Dobry Omen Pratchetta, ale to bardziej parodia.
Seria o Kłamcy Jakuba Ćwieka.

SPAM: Zapisujcie się do Forumowej Mafii! Tradycja ginie! KONIEC SPAMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się coś. "Głód" Grahama Mastertona. Stany Zjednoczone XX wieku, spisek na globalną skalę i kraj pogrążony w chaosie. Może Ci się spodoba. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 16:46, Asthariel napisał:

Dobry Omen Pratchetta, ale to bardziej parodia.

Parodia? Raczej zwykła komedia albo satyra... Jak pisałem parę stron wcześniej, to dobra książka Pratchetta niezwiązana ze światem dysku. Jedyne wady, to powielanie jednego żartu wielokrotnie i momentami infantylne dowcipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 13:52, DiegoPOL napisał:

> Dobry Omen Pratchetta, ale to bardziej parodia.
Parodia? Raczej zwykła komedia albo satyra...


Jest to parodia bardzo znanego horroru.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 21:13, kerkas napisał:

Jest to parodia bardzo znanego horroru.

Bardzo znanego? A zdradzisz nam jego tytuł? Mnie się tam podobała, mimo że nie znam - jak twierdzisz - oryginału z którego się naśmiewano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać w papierowego RPG Wolsung. Wkręciły mi się mocno klimaty Steampunk, jednak jestem w nich zupełnie zielony. Co z książek z tego nurtu moglibyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niewiele pewnie by się tego zebrało.

Na pewno "Maszyna Różnicowa" Gibsona i Sterlinga, w zeszłym roku wydana w reedycji przez MAGa.
Mam jeszcze dość specyficzne "Anno Dracula" Kim Newman i kontynuację "Krwawy Baron" wydane przez Prószyńskiego dość dawno temu, ale pewnie da radę zdobyć.

Więcej szczerze powiedziawszy nie znam, nie licząc pojedynczych opowiadań z Nowej Fantastyki i Science Fiction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 04:51, kerkas napisał:

> Bardzo znanego? A zdradzisz nam jego tytuł? Mnie się tam podobała, mimo że nie znam
-
> jak twierdzisz - oryginału z którego się naśmiewano.

http://www.imdb.com/title/tt0075005/


Dobry omen to nie jest po prostu parodia jednego horroru. Owszem, czerpie z niego, ale nie tylko z niego. Pratchett nigdy nie przerabia pojedynczych tytułów, a tutaj dodatkowo pracował z Gaimanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam moja dziewczyna kupiła sobie książkę Dlaczego faceci kochają zołzy w której jest opisane jak kobieta powinna się zachowywac wobec faceta, czy jest jakiś męski odpowiednik tej książki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:41, Robhaal napisał:

Ostatnio zacząłem grać w papierowego RPG Wolsung. Wkręciły mi się mocno klimaty Steampunk,
jednak jestem w nich zupełnie zielony. Co z książek z tego nurtu moglibyście mi polecić?

Antologia Steampunk z wydawnictwa Ars Machina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:41, Robhaal napisał:

Ostatnio zacząłem grać w papierowego RPG Wolsung. Wkręciły mi się mocno klimaty Steampunk,
jednak jestem w nich zupełnie zielony. Co z książek z tego nurtu moglibyście mi polecić?


"Maszyna Różnicowa" Bruca Sterlinga i Williama Gibsona, "Wieki Światła" i "Dom Burzy" Iana R. McLeod, antologię "Steampunk" wydawnictwa Ars Machina, "Krzyżacki poker" Dariusza Spychalskiego, "Lód" Jacka Dukaja, "Dracula" Brama Stokera, "Frenkenstein" Marry Shalley, "Księga Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyla, właściwie wszystkie książki Edgara Rice Burroughs ale głównie cykl "Pellucidar", wszystkie książki Julisza Verne, "W Pustyni i w Puszczy" Henryka Sienkiewicza, wszystko Aghaty Christie, wszystko H.P. Lovecrafta.

Właściwie lektur w klimacie Wolsunga mógł bym wymieniać jeszcze sporo ale tyle chyba starczy ci na początek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 15:21, Nagaroth napisał:

"Maszyna Różnicowa" Bruca Sterlinga i Williama Gibsona, "Wieki Światła" i "Dom Burzy"
Iana R. McLeod, antologię "Steampunk" wydawnictwa Ars Machina, "Krzyżacki poker" Dariusza
Spychalskiego, "Lód" Jacka Dukaja, "Dracula" Brama Stokera, "Frenkenstein" Marry Shalley,
"Księga Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa" sir Arthura Conana Doyla, właściwie wszystkie
książki Edgara Rice Burroughs ale głównie cykl "Pellucidar", wszystkie książki Julisza
Verne, "W Pustyni i w Puszczy" Henryka Sienkiewicza, wszystko Aghaty Christie, wszystko
H.P. Lovecrafta.

Właściwie lektur w klimacie Wolsunga mógł bym wymieniać jeszcze sporo ale tyle chyba
starczy ci na początek? ;)


Jak najbardziej :D Wielkie dzięki wszystkim, którzy podali mi tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam kryminału podobnego do 10 murzynków / I nie było już nikogo Agaty Christie (pomijając jej inne dzieła). Wiecie, zamknięta przestrzeń, kilkunastu podejrzanych i RZEEEEEŹ. Ma ktoś coś do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się