HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2011 o 23:39, ArkStorm napisał:

Czytał ktoś może drabinę jakubową? jak się ma książka do filmu?


Inspiracją dla filmu było:
According to writer Bruce Joel Rubin, the script was heavily inspired by the Bardo Thodol (The Tibetan Book of the Dead), the biblical story of Jacob''s ladder and Robert Enrico''s Oscar-winning short film La rivière du hibou (1962), based on the 1890 Ambrose Bierce short story ''An Occurrence at Owl Creek Bridge'' dealing with a man''s experience of his life from a traumatic experience until his death.

Generalnie opowiadanie Wydarzenie na moście w Owl Creek (jego długość to 11 stron) zawarte w książce Oczy Pantery różni się wszystkim czasem akcji:
film: wojna w Wietnamie
książka: wojna Secesyjna
bohaterem
film: były żołnierz
książka: cywil
itd. itp.
Jedyny element wspólny to nastrój grozy oraz chaos wkraczający w poukładaną rzeczywistość.

Książkę można kupić na allegro:
http://allegro.pl/ambrose-bierce-oczy-pantery-tania-wys-wa-wa-i1652194370.html

Ps. Twórczość Bierce-a znajduje się na tym samym biegunie co twórczość A.E.Poe jest tylko bardziej okrutna (autor brał udział w wojnie Secesyjnej) i czasami wręcz sadystyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 23:35, witkab napisał:

Poszukuję ciekawej książki fantastycznej na wakacje i proszę o poradę.


Zainteresuj się:

"Malazańska Księga Poległych" Steven Erikson
"Czarna Kompania" Glen Cook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witkab - oczywiście należy sięgnąć po Conana i Pieśń Lodu i Ognia. rzeczy od gaimana i stuff z cthulhu także wypadają przyjemnie podczas lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno dostałem w prezencie trzy części Kronik Czarnej Kompani , przeczytałem z zaciekawieniem pierwszą , drugą jakoś w siebie wmusiłem , ale przyznam , że w połowie trzeciej miałem tej serii dość. Pierwsza część była naprawdę dobra i interesująca potem wszystko się rozlazło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce pisać (już 6666 postów) - Szukam czegoś a''la Harry Potter (nie śmiać się) czyli ma być magicznie (ewentualnie zabójczo tudzież inne fantazje) lecz też nie może zabraknąć humoru, i książka powinna mieć to coś co zachęca do czytania jej, a nie do młucenia w LoL''a :> Dodam że Trylogia Nocnego Anioła mi się bardzo podobała, więc możę coś w tych klimatach jeśli ktoś zna (nie Czarny Pryzmat). Dziękuję z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 22:44, HomoNomo napisał:

Aż się nie chce pisać (już 6666 postów) - Szukam czegoś a''la Harry Potter (nie śmiać
się) czyli ma być magicznie (ewentualnie zabójczo tudzież inne fantazje) lecz też nie
może zabraknąć humoru, i książka powinna mieć to coś co zachęca do czytania jej, a nie
do młucenia w LoL''a :> Dodam że Trylogia Nocnego Anioła mi się bardzo podobała, więc
możę coś w tych klimatach jeśli ktoś zna (nie Czarny Pryzmat). Dziękuję z góry!


Klimaty a`la Potter ?

Luis Barnavelt (cykl), Światy Chrestomanciego (świetne, naprawde), powinno na początek wystarczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 22:44, HomoNomo napisał:

Aż się nie chce pisać (już 6666 postów) - Szukam czegoś a''la Harry Potter (nie śmiać
się) czyli ma być magicznie (ewentualnie zabójczo tudzież inne fantazje) lecz też nie
może zabraknąć humoru, i książka powinna mieć to coś co zachęca do czytania jej, a nie
do młucenia w LoL''a :> Dodam że Trylogia Nocnego Anioła mi się bardzo podobała, więc
możę coś w tych klimatach jeśli ktoś zna (nie Czarny Pryzmat). Dziękuję z góry!

A ja odradzam Malowanego człowieka - humoru brak, fabuła mocno średnia, mnóstwo niepotrzebnego epatowania przemocą i seksem. Skoro lubisz Weeksa, to polecam Kłamstwa Locke''a Lamory Scotta Lyncha - o grupie złodziei i oszustów w fantastycznym mieście przypominającym Wenecję. http://ksiazki.polter.pl/Klamstwa-Lockea-Lamory-n10195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również odradzam Malowanego Człowieka. Pomysł całkiem fajny, ale z wykonaniem już gorzej. Natomiast "Kłamstwa Locke''a Lamory" to książka niesamowita. Uwielbiam! Jednak nie jest w stylu Pottera. Ale przeczytać warto, bo rozkłada na łopatki intrygą, humorem i bohaterami.

A tak przy okazji.
Właśnie skończyłem czytać "Ślepowidzenie". Jestem nią zmiażdżony ;-) Czytał ktoś?
Dla fanów sf - obowiązek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:31, Feno napisał:

Właśnie skończyłem czytać "Ślepowidzenie". Jestem nią zmiażdżony ;-) Czytał ktoś?


Nie czytałem. Pierwsze słyszę. Jest już na mojej liście "Have-to-read". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 19:35, HumanGhost napisał:

Nie czytałem. Pierwsze słyszę. Jest już na mojej liście "Have-to-read". :-)


Heh, nie zawiedziesz się. Masz to jak w banku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 10:15, Asthariel napisał:

A ja odradzam Malowanego człowieka - humoru brak, fabuła mocno średnia, mnóstwo niepotrzebnego
epatowania przemocą i seksem.

ja nie zauważyłem tego epatowania przemocą i sekse w "malowanym człowieku" :) chociaż nie czytałem "pustynnej włóczni" bo uznałem że szkoda marnować czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info: na empik.com przy kupieniu książek przynajmniej o wartości 100 zł dostaje się kod na 10% zniżki.
Zamierzam wykorzystać :) Chyba kupię Achaję Ziemiańskiego, może jeszcze nad czymś się zastanowię ... Są wakacje, czasu masa, można czytać co się chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 15:05, Outlander-pro napisał:

Info: na empik.com przy kupieniu książek przynajmniej o wartości 100 zł dostaje się kod
na 10% zniżki.
Zamierzam wykorzystać :) Chyba kupię Achaję Ziemiańskiego, może jeszcze nad czymś się
zastanowię ... Są wakacje, czasu masa, można czytać co się chce :)

Wtrącę się - Achaji nie warto. Pierwszy tom jest niezły, ale im dalej, tym gorzej. Nie marnuj kasy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Achaję to raczej słyszałem pochlebne opinie i dlatego w końcu postanowiłem się serią zainteresować, zwłaszcza, że zrobili wznowienie z nową okładką itp.
Myślę też ew. nad Czarną Kompanią, którą wszyscy tu zachwalają, albo nad sagą Pieśni Lodu i Ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieśni

Dnia 29.06.2011 o 15:36, Outlander-pro napisał:

Lodu i Ognia.


I bardzo dobrze myślisz - obie te serie są lepsze, a zwłaszcza Pieśń - w końcu jej autor, G.R.R. Martin jest powszechnie uważany za najlepszego żyjącego pisarza fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się