HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2011 o 15:36, Outlander-pro napisał:

Jeśli chodzi o Achaję to raczej słyszałem pochlebne opinie i dlatego w końcu postanowiłem
się serią zainteresować, zwłaszcza, że zrobili wznowienie z nową okładką itp.
Myślę też ew. nad Czarną Kompanią, którą wszyscy tu zachwalają, albo nad sagą Pieśni
Lodu i Ognia.


Achaja jest warta przeczytania. Całość kończy się... dziwnie. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale licz się z wrażaniem niedosytu po skończeniu trzeciej części. Jest to bardzo dobra lektura i ciekawa :) i najtańsza z tych trzech cykli. Wszystkie są świetne, ale jak już wybierać to Czarna Kompania jest imo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2011 o 16:17, Evertsen_Dante napisał:

Achaja jest warta przeczytania. Całość kończy się... dziwnie. Nie wiem czy to dobrze
czy źle, ale licz się z wrażaniem niedosytu po skończeniu trzeciej części.


Wyczytałem na stronie Fabryki Słów, że Ziemiański pisze kolejne 3 tomy :)
Tak czy siak pewnie skończy się na tym, że przeczytam wszystkie serie - pytanie pozostaje takie w jakiej kolejności je przeczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 22:44, HomoNomo napisał:

Aż się nie chce pisać (już 6666 postów) - Szukam czegoś a''la Harry Potter (nie śmiać
się) czyli ma być magicznie (ewentualnie zabójczo tudzież inne fantazje) lecz też nie
może zabraknąć humoru, i książka powinna mieć to coś co zachęca do czytania jej, a nie
do młucenia w LoL''a :> Dodam że Trylogia Nocnego Anioła mi się bardzo podobała, więc
możę coś w tych klimatach jeśli ktoś zna (nie Czarny Pryzmat). Dziękuję z góry!


Jak Ci się uda znaleźć to polecam

http://www.empik.com/jednym-zakleciem-watt-evans-lawrence,104016,ksiazka-p

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie dla wielu,ale...

Co takiego fajnego jest w "Grze o Tron"? Do jakiej powieści ta książka jest najbardziej podobna? I ile ma stron i jakim drukiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:17, bobobo napisał:

Może głupie pytanie dla wielu,ale...

Co takiego fajnego jest w "Grze o Tron"? Do jakiej powieści ta książka jest najbardziej
podobna? I ile ma stron i jakim drukiem?

Fajne jest to, że to intryga polityczna gra tu pierwsze skrzypce, bohaterowie są mistrzowsko skonstruowani (na początku tego nie widać, ale później ujawnia się głębia charakterów), magii jest bardzo mało, co tworzy fajny klimat, a zwroty akcji są nieprzewidywalne i trup ściele sie gęsto.

Stron ma 700-800, w zależności od wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką książkę po angielsku polecacie? Ważne, by była pisana w miarę prostym językiem. I by była dostępna w Polsce.
Myślałem nad "Zegarmistrzem" Deavera. Ogólnie interesowałby mnie jakiś kryminał. Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić opinią na temat dwóch księgarni internetowych:

Księgarnia Taniej Książki Opole

oraz

Antykwariat BIAŁY KRUK

Zwykle nie oglądam seriali ale ostatni wciągnął mnie Doktor Who najnowsza seria (według chronologii serialu piąta) pobuszowałem trochę w internecie i okazuje się że w Polsce ukazały się trzy książki o przygodach podróżnika w czasie.
Dzień Daleków
Władcy Czasu
Zemsta cyborgów

autorstwa Terrance-a Dicks-a.
Drugą i trzecią pozycję kupiłem na allegro aby zdobyć Dzień Daleków musiałem się trochę nagimnastykować w końcu znalazłem książkę w Księgarnia Taniej Książki Opole.
Zamówiłem i jeszcze tego samego dnia dostałem odpowiedź że z przykrością zawiadamiają że zaszła pomyłka i książki nie mają już na stanie.
Z tego co się zorientowałem w księgarni pracuje kilka osób ale pomyłki mogą się przecież zdarzyć każdemu.

Niezrażony spróbowałem zamówić książkę w Antykwariacie BIAŁY KRUK.
Wszytko poszło gładko i wczoraj odebrałem książkę na mojej poczcie.
BIAŁEGO KRUKA obsługuje jedna osoba.

Ps. Zastanawiam się która księgarnia jest lepsza ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:59, Kolumbiadek napisał:

Jaką książkę po angielsku polecacie? Ważne, by była pisana w miarę prostym językiem.
I by była dostępna w Polsce.
Myślałem nad "Zegarmistrzem" Deavera. Ogólnie interesowałby mnie jakiś kryminał. Pomożecie?
:)


Wypowiem się jedynie na temat Deavera, bo przeczytałem jego 4 książki (po polsku). Wypowiedź będzie krótka. Deaver - mistrz thrillera! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 20:59, Kolumbiadek napisał:

Jaką książkę po angielsku polecacie? Ważne, by była pisana w miarę prostym językiem.
I by była dostępna w Polsce.
Myślałem nad "Zegarmistrzem" Deavera. Ogólnie interesowałby mnie jakiś kryminał. Pomożecie?
:)


Co prawda to nie kryminał, ale może Jurassic Park, o ile interesują Cię takie klimaty? Czytałem to będąc w podobnym wieku co Ty (info z gramsajta) więc nie powinno być trudności z samym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:31, Feno napisał:

A tak przy okazji.
Właśnie skończyłem czytać "Ślepowidzenie". Jestem nią zmiażdżony ;-) Czytał ktoś?
Dla fanów sf - obowiązek!


Świetna.
Można też od razu polecić "Accelerando" Stross''a. Słabsza literacko, ale bardzo fajnie, przekrojowo ukazuje wizję świata sto lat naprzód.

I uściśliłbym, że to pozycję dla fanów hard s-f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 21:31, Bedwyr napisał:

Świetna.
Można też od razu polecić "Accelerando" Stross''a. Słabsza literacko, ale bardzo fajnie,
przekrojowo ukazuje wizję świata sto lat naprzód.


Hmm, zainteresowałeś mnie ;-) Być może ją przeczytam, gdy już odkopię się z dziewięciu książek, które mam w kolejce na półce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2011 o 22:34, Feno napisał:

Hmm, zainteresowałeś mnie ;-) Być może ją przeczytam, gdy już odkopię się z dziewięciu
książek, które mam w kolejce na półce...


To ja dorzucę jeszcze "Rozgwiazdę" Petera Wattsa i "Szklany Dom" Charlesa Strossa. Obie bardzo dobre, obie dla fanów twardego s-f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2011 o 23:31, Nagaroth napisał:

To ja dorzucę jeszcze "Rozgwiazdę" Petera Wattsa i "Szklany Dom" Charlesa Strossa. Obie
bardzo dobre, obie dla fanów twardego s-f.


"Rozgwiazda" jest właśnie w tych dziewięciu książkach na półce ;-)
O "Szklanym..." nie słyszałem. Obadam, dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:43, zerohunter napisał:

Wypożyczyłem sobie trylogię plus prequel o magach Trudi Canavan, jest to saga warta świeczki?

Nie jest! Wracaj biegiem do biblioteki, oddaj, i poszukaj czegoś innego!

Poważnie. Gra jest niewarta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:46, Asthariel napisał:

> Wypożyczyłem sobie trylogię plus prequel o magach Trudi Canavan, jest to saga warta
świeczki?
Nie jest! Wracaj biegiem do biblioteki, oddaj, i poszukaj czegoś innego!

Poważnie. Gra jest niewarta świeczki.


De gustibus non est disputandum :) ale np. mojej narzeczonej bardzo się ta seria podobała.
Więc wszytko zależy kto jakie fantasy lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:43, zerohunter napisał:

Wypożyczyłem sobie trylogię plus prequel o magach Trudi Canavan, jest to saga warta świeczki?


W sumie to nic specjalnego, ale czyta się nawet, nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:43, zerohunter napisał:

Wypożyczyłem sobie trylogię plus prequel o magach Trudi Canavan, jest to saga warta świeczki?


Za poprzednikami - nic specjalnego. Całkiem przyjemne, ale momentami potrafi przynudzać. Fabularnie całkiem logiczna, aczkolwiek niektóre rozwiązania wydawały mi się wymuszone i naciągane. Zdecydowanie pierwsza część najlepsza, a im dalej w las... Mówiąc wprost: przeczytać można bez większej czkawki, ale nie jest to nadzwyczajne dzieło, więc nie oczekuj zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się