HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie odpowiedziałeś na mój post [6979]. Nie wiem czy mam Twoją zgodę na przekopiowanie tekstu, czy nie.
(Najlepiej gdybyś to zrobił sam, nie byłoby wątpliwości co do praw autorskich :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 13:13, A-cis napisał:

Nie odpowiedziałeś na mój post [6979]. Nie wiem czy mam Twoją zgodę na przekopiowanie
tekstu, czy nie.


Tak, wybacz, odpisałem na szybko a potem musiałem wychodzić z domu i teraz dopiero wróciłem. Oczywiście, przekopiuję posta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. A nie orientujesz się przypadkiem o książkach poświęconych samym działaniom na morzu w czasie IIWŚ? Już niekoniecznie tylko na Pacyfiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nieco przedawnione, ale za to ciekawie napisane są książki Edmunda Kosiarza.
Napisał między innymi: "Działania flot w drugiej wojnie światowej", "Druga wojna światowa na Bałtyku" czy "Wojna na morzach i oceanach 1939-45". Wszystkie dość łatwo i tanio dostępne w antykwariatach.

W posiadaniu oprócz wyżej wspomnianych mam jeszcze tylko:

Edmund Lipiński - "Druga wojna światowa na morzu" (jeszcze starsza pozycja niż te Kosiarza)

Jerzy Pertek - "Morze w ogniu 1939 - 1945"

Janusz Piekałkiewicz - "Wojna na morzu 1939-1945" (polecam też jego książki w ogóle o IIWŚ, bardzo ciekawie napisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć coś na temat Tuneli Rodericka Gordona i Briana Williamsa ?
Mogę się spodziewać czegoś lepszego od Zwiadowców Flanagana ?
Powiem szczerze, że po tym co przeczytałem na odwrocie książki jakoś nie palę się do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 12:14, Sajmonix11 napisał:

Czy ktoś czytał Sługe Bożego Jacka Piekary? Bo się zastanawiam nad jej kupnem..


To dłużej się nie zastanawiaj :) Seria o Mordimerze jest bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 12:14, Sajmonix11 napisał:

Czy ktoś czytał Sługe Bożego Jacka Piekary? Bo się zastanawiam nad jej kupnem..


Nie kupuj - nudne jak flaki z olejem, zupełnie bez polotu, pisarz tylko stara się w kółko epatować brutalnością. Fabuła przewidywalna, bohaterowie jednowymiarowi. Strata pieniędzy, lektura dobra dla 12-latków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 12:14, Sajmonix11 napisał:

Czy ktoś czytał Sługe Bożego Jacka Piekary? Bo się zastanawiam nad jej kupnem..


Bierz, bierz, bardzo przyjemna seria. :) Najlepiej zacznij właśnie od "Sługi Bożego" czyli pierwszej chronologicznie którą Piekara napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś książki Bear''a Gryllsa czyli "Szkoła przetrwania" i "Urodzony by przeżyć"? Warto kupić? Kumpel dał mi na chwilę tą pierwszą książkę do ręki,wydaje się fajna,zgrabnie i zwięźle napisana,i jest dużo wskazówek dotyczących przetrwania. Tylko nic nie wiem o tej drugiej książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 15:08, Wszystkozajete napisał:

Witam.
Poszukuje jakiś książek związanych tematycznie z grą Deus Ex. Tak więc szukam pozycji
o tematyce science-fiction, poruszającą takie pojęcia jak cyberpunk, transhumanizm itp.
Po pobieżnym przeszukaniu internetu uznałem, że bardzo dobrą książką, a w zasadzie klasyką
gatunku jest Neuromancer Williama Gibsona. Co o niej sądzicie?


Czarne Oceany Dukaja. Myślę, że trafią pod to co szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 22:10, bobobo napisał:

Czytał ktoś książki Bear''a Gryllsa czyli "Szkoła przetrwania" i "Urodzony by przeżyć"?
Warto kupić? Kumpel dał mi na chwilę tą pierwszą książkę do ręki,wydaje się fajna,zgrabnie
i zwięźle napisana,i jest dużo wskazówek dotyczących przetrwania. Tylko nic nie wiem
o tej drugiej książce.

Mój młodszy brat jest wielkim fanem Beara. Kupił sobie obydwie książki i twierdzi, że są świetne. Napisane tak, jak mówisz, zwięźle, przystępnie i szybko się je czyta.
Ja z kolei przewertowałem je jedynie, nigdy nie ciągnęło mnie do Gryllsa, ale fakt, napisane są naprawdę dobrze. "Urodzony by przeżyć" opisuje sposoby przerwania w różnych warunkach, jak np. góry latem, góry zimą, na pustyni, w dżungli i na morzu. Opisy są ciekawe, zwięzłe i dobrze zilustrowane. Myślę, że sam chętnie kiedyś przeczytam w całości którąś z tych książek (nie sądziłem, że to kiedyś powiem/napiszę). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jedno pytanie - czy ktoś zna jakąś książkę poświęconą renesansowej Italii? Chodzi mi o historię, ale i o sztukę, jako ważny element kształtowania włoskiego renesansu.

@meryphillia - Dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i powiem Ci, że jeżeli szukasz czegoś lekkiego to spokojnie sobie możesz kupić. Widać, że autor/autorzy nie są jakimiś mistrzami pióra, język miejscami jest fatalny, ale ze względu na sam temat książka jest ciekawa. Kilka ciekawych, nowych dla mnie faktów, troszkę inne spojrzenie na operację w Mogadiszu w 1993 od wizji z "Helikoptera w Ogniu". Niewiele scen zostanie w mojej pamięci na dłużej(chociaż jedna-dwie na pewno), ale myślę, że jako coś lekkiego - jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z fanpage''a Fabryki Słów na FB dla wszystkim miłośników Grzędowicza i jego "Pana Lodowego Ogrodu"

"KOMUNIKAT OFICJALNY. I niestety nie jest to dobra informacja.
Informujemy że czwarty i ostatni tom cyklu "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza nie ukaże się w pierwotnie zapowiadanym terminie tj. jesienią 2011 r. Jednocześnie zapewniamy, że wydawnictwo Fabryka Słów dołoży wszelkich możliwych starań, by wspomniana książka pojawiła się na rynku w jak najszybszym czasie. Jesteśmy w stałym kontakcie z autorem. Planujemy wydanie wiosną 2012 r."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się