HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Szukam książki o życiu w lesie i nie jest to na pewno książka "WALDEN CZYLI ŻYCIE W LESIE".

Czy zna ktoś książki o takiej tematyce? Szukam konkretnie jednego tytułu, którego pamiętam wygląd okładki.

Więc prosiłbym podać mi tytuły książek o tej tematyce ja odnajdę sobie info i powiem, czy o tę mi chodzi.

Dzięki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie bardzo wiem gdzie skierować to pytanie, więc spróbuję tutaj. Zna ktoś jakiś portal w stylu gametrade, w którym można wymieniać się tylko/lub też książkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zbiorów mitologi nordyckiej w naszym języku. Znacie i polecacie jakieś? W ogóle istnieją takie, czy wszyscy są zakochani w greckiej?
Co powiecie o książce Prattcheta "Dobry Omen"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:51, Fimbulvinter napisał:

Poszukuję zbiorów mitologi nordyckiej w naszym języku. Znacie i polecacie jakieś? W ogóle
istnieją takie, czy wszyscy są zakochani w greckiej?


Polecam gorąco "Mitologię germańską" Artura Szrejtera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad i brał pod uwagę napisanie książki? Hehe w sumie wątek o czytaniu, ale może ktoś miał lub ma zapędy pisarskie. Szczerze powiedziawszy rodzi mi się w głowie pewien pomysł, który chciałbym przelać na papier, jak to się mówi. Właściwie to już nawet zacząłem szkicować ogólną koncepcje i bardziej szczegółowe pomysły. Nie będę mówił o czym, bo pomysł jest.. dość oryginalny. Chyba nikt jeszcze, przynajmniej w Polsce, nie wpadł na nic takiego. A przynajmniej o żadnej książce o takim temacie nie czytałem ani nie widziałem na sklepowych półkach.
Mam takie trochę wcześniejsze postanowienie noworoczne. Napisać książkę. Może się uda, może nie. Jak się uda napisać to może uda się też znaleźć wydawcę. A jak nie to będę publikował po kawałku na moim gramsajcie, może się komuś spodoba. :)
Niemniej.. mam mocne postanowienie. Wiem, że kokosów na tym nie zrobię, ale z drugiej strony szkoda żeby mi ten pomysł gdzieś się ulotnił. Trzymajcie kciuki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 17:50, HumanGhost napisał:

Hehe w sumie wątek
o czytaniu, ale może ktoś miał lub ma zapędy pisarskie.


A i owszem, sam trochę pisze, głównie opowiadań i jak na razie tylko do szuflady, raczej ćwiczę swoje umiejętności. W każdym razie, życzę powodzenia i powtórzę tylko radę wielu autorów które czytałem - pierw poćwicz trochę z krótszą formą, napisanie od razu powieści na pewno jest możliwe ale ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem już ponad 100 godzin na opracowanie szkicu tej książki. Mam już właściwie wszystko przygotowane. Wystarczy usiąść i zacząć pisać. Może się uda. W każdym razie nie będę sobie wytykał, że nie próbowałem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 17:50, HumanGhost napisał:

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad i brał pod uwagę napisanie książki?

Ja od dłuższego czasu noszę się z takim zamiarem. Nie jeden raz słyszałem, że odziedziczyłem po ojcu talent i zapał do pisania, ale nie jestem naiwny i zdaje sobie sprawę z tego, że faktycznie ciekawie piszę, ale brakuje mi tego ostatniego szlifu. Nie chcę się rzucać z motyką na słońce więc póki co planuję sobie w wolnych chwilach różne szczegóły ewentualnej opowieści, a jak to się skończy - czas pokaże. W każdym razie Tobie życzę powodzenia i zapasu cierpliwości podczas szukania wydawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 17:50, HumanGhost napisał:

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad i brał pod uwagę napisanie książki?


Kiedyś z całą pewnością, na razie ograniczam się do opowiadań. Muszę tylko więcej pracować nad pomysłami, bo warsztat już porządnie wyrobiony mam, jak twierdzą "ludzie z branży". :)
W każdym razie, powodzenia i cierpliwości przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 18:02, HumanGhost napisał:

wszystko przygotowane. Wystarczy usiąść i zacząć pisać. Może się uda.

Prawdziwy mężczyzna powinien zrobić w swoim życiu 3 rzeczy:
Zbudować dom, posadzić drzewo i napisać książkę ;-P Próbuj.
I zamieszczaj tu kolejne odcinki. Tak pisał kiedyś Sienkiewicz (oczywiście nie na forum). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:05, A-cis napisał:

> wszystko przygotowane. Wystarczy usiąść i zacząć pisać. Może się uda.
Prawdziwy mężczyzna powinien zrobić w swoim życiu 3 rzeczy:
Zbudować dom, posadzić drzewo i napisać książkę ;-P Próbuj.


to trzecie to chyba spłodzić syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:07, kerkas napisał:

to trzecie to chyba spłodzić syna :)

Nieważne. W każdym razie ma zrobić trzy rzeczy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi polecić jakąś fajna książkę typu Harry Potter, Zmierzch ? Ponieważ od pewnego czasu nie mam żadnych ciekawych książek na oku :( Uwielbiam Styl Fantasy takie jak książki wyżej, oraz Władca Pierścienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:20, Flurry napisał:

Ktoś może mi polecić jakąś fajna książkę typu Harry Potter, Zmierzch ? Ponieważ od pewnego
czasu nie mam żadnych ciekawych książek na oku :( Uwielbiam Styl Fantasy takie jak książki
wyżej, oraz Władca Pierścienia ...


Myślę że możesz spróbować cyklu o Ziemiomorzu Ursuli k. Le Guin albo innej klasyki czyli Opowieści z Narnii Lewisa. Ew. od siebie dodam jako łatwy, prosty i przyjemny w odbiorze cykl Dziedzictwo Paoliniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:20, Flurry napisał:

Ktoś może mi polecić jakąś fajna książkę typu Harry Potter, Zmierzch ?


To ma byc fajna czy taka jak Zmierzch? Zdecyduj się. ;D
Hehe nie no żarty oczywiście. Jeśli lubisz lekkie fantasy to polecam Pięcioksiąg Cadderly''ego Salvatore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 20:20, Flurry napisał:

Ktoś może mi polecić jakąś fajna książkę typu Harry Potter, Zmierzch ? Ponieważ od pewnego
czasu nie mam żadnych ciekawych książek na oku :( Uwielbiam Styl Fantasy takie jak książki
wyżej, oraz Władca Pierścienia ...


Fajna książka...Zmierzch... T_T

Hmmm... Może ''Malowany Człowiek''? Lekkie i przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiecie może, czy Empik (lub jakaś księgarnia na terenie Warszawy) posiada w swojej ofercie 3-tomowe wydanie "Władcy Pierścieni" w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej? Zależy mi na twardej oprawie i szytych stronach. Znalazłem jakieś, ale okładka mi się nie podobała (beżowa s kimś grającym na jakimś instrumencie) Z góry dziękuję za linki i odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się