HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2011 o 16:21, Sandro napisał:

> za granicą wszystkie części są wydane w twardej serialowej okładce.
W Wielkiej Brytanii tylko "Gra o Tron" wyszła w serialowej okładce i to tylko miękkiej.
W twardej też są, ale to już osobne, nie-serialowe edycje. Aby było śmieszniej, "Taniec
ze Smokami" został wydany WYŁĄCZNIE w twardej okładce, dwa razy drożej i formacie A4
podczas gdy cała reszta jest drukowana w A5. Standardowa wersja, komponująca się z resztą
części, zostanie wydana około pół roku po premierze, czyli jakoś na przełomie stycznia
i lutego. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie można było tego zrobić za jednym razem, szczególnie
że nie wymaga to żadnego tłumaczenia tekstu czy negocjacji pomiędzy wydawnictwami...

$$ i tylko kasa. Wydanie w twardej okładce i do tego w A4 jest o wiele droższe od (A4 miękka).
Fani i zapaleńcy kupią nawet jeśli będzie droższa o xx bo nie będą chcieli czekać pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 16:26, Mange napisał:

$$ i tylko kasa. Wydanie w twardej okładce i do tego w A4 jest o wiele droższe od (A4
miękka).

Wiadomo że chodzi o kasę, ale są chyba jakieś granice? Wydawać książkę, która nie wymaga żadnych większych obróbek, pół roku po premierze?

Dnia 31.12.2011 o 16:26, Mange napisał:

Fani i zapaleńcy kupią nawet jeśli będzie droższa o xx bo nie będą chcieli czekać pół
roku.

Mnie mocno kusi żeby szarpnąć kasą, ale na szczęście jestem lekko pedantyczny i po prostu nie będę mógł się pogodzić z tym, jak cała seria będzie wyglądała na półce :P Wszystkie książki w tym samym formacie, tylko "Taniec ze Smokami" dwa razy większy. Blah. Poczekam ten miesiąc, szczególnie że mam przed sobą jeszcze dwa tomy do nadrobienia.
EDIT: Pomyłka. "Taniec ze Smokami" w miękkiej okładce zostanie wydany pod koniec marca, osiem miesięcy po premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 16:32, Sandro napisał:

Wiadomo że chodzi o kasę, ale są chyba jakieś granice? Wydawać książkę, która nie wymaga
żadnych większych obróbek, pół roku po premierze?


Sam wiesz jak stoi czytelnictwo w Polsce a jak w innych krajach.
Żeby przeżyć trzeba "dorobić" na pewniakach , bestsellerach aby móc wydać dobre książki ale niekonieczne świetnie się sprzedające ot chociażby:
Miejskie Historie Dashiella Hammetta
Mildred Pierce James M. Cain
Mroczne przejście David Goodis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 17:02, kerkas napisał:

Sam wiesz jak stoi czytelnictwo w Polsce a jak w innych krajach.

Ano, tylko że mowa o Wielkiej Brytanii gdzie książki sprzedają się wcale nie najgorzej. Zastanawia mnie o czym myśleli wydawcy kiedy zdecydowali, że wydadzą paperbacka osiem miesięcy później. Chyba nawet napiszę do nich maila z tym pytaniem, bo samemu nie potrafię tego zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolejne części mogą być wydane w "serialowej okładce", skoro dopiero drugi sezon jest w produkcji?

Zresztą wytłumaczyli niżej.

Ja nie robiłem sobie żadnych problemów i kupuję w miękkiej oprawie, która jest wytrzymała i książki nie rozsypują się podczas czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 22:53, Stalker69 napisał:

Nowa książka Ciszewskiego, www.ru2012.pl jest boska, zasysa niesamowicie. Wracam do czytania.


Super. Mam trzy jego książki i na pewno będę miał tą czwartą. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 18:23, Sandro napisał:

> Sam wiesz jak stoi czytelnictwo w Polsce a jak w innych krajach.
Ano, tylko że mowa o Wielkiej Brytanii gdzie książki sprzedają się wcale nie najgorzej.


O.k. rozumiem przepraszam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem, Władca Pierścieni strasznie mi się podoba, ale strasznie ciężko mi się to czyta. Uwaga! Czytam od końca wakacji a jestem trochę po połowie drugiego tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2012 o 21:09, Fimbulvinter napisał:

Ja tego nie rozumiem, Władca Pierścieni strasznie mi się podoba, ale strasznie ciężko
mi się to czyta. Uwaga! Czytam od końca wakacji a jestem trochę po połowie drugiego tomu.

Ja kupiłem sobie niedawno w EMPIKU wszystkie trzy topmy w bardzo dobrym wydaniu ( była super promocja).
Też mi się podoba i czytam w moim normalnym tempie, tak jak inne książki. Został mi ostatni top i liczę, że się w tydzień z nim uporam. Bo na święta biblioteczka się zwiększyła, między innymi o Hobbita ( trochę niechronologicznie ale co tam :)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nick77 już wymienił błędy leksykonu o Bondzie autorstwa Kamila Śmiałkowskiego.
Odnośnie Bonda
http://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=8475&strona=2
http://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=8655&strona=4

Pozostaje mieć nadzieję że i James Bond. Szpieg, którego kochamy zrecenzuje Esencja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego co pamiętam trzy tomy przeczytałem w mniej niż miesiąć.


btw kiedy będzie taniec ze smokami tom drugi :S? Ja normalnie nie wytrzymam! Jak oni mogą wydawać połowę książki. Karygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 22:52, In_The_End napisał:

btw kiedy będzie taniec ze smokami tom drugi :S? Ja normalnie nie wytrzymam! Jak oni
mogą wydawać połowę książki. Karygodne.

To "Taniec ze Smokami" też podzielili na dwie części? Aż tak im kasy brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem niewątpliwą przyjemność zapoznać się z nową książką Marcina Mortki, noszącą tytuł "Miasteczko Nonstead". Głównym bohaterem jest Nathan McCarnish - pisarz, autor zbioru opowiadań "Szepty". Zmęczony sławą i zamieszaniem wokół jego osoby postanawia uciec z Nowego Jorku. Wybór pada na Nonstead - małe miasteczko usytuowane gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Z pozoru zwykłe miejsce, podobne innym tego typu. A jednak ma wiele tajemnic, niekoniecznie przyjemnych. Nathan oczywiście postanawia się z nimi zmierzyć (nie ma sensu pisać co się będzie działo - na nudę narzekać nie będziecie). Nie jestem fanem horrorów, tak więc nie wiem czy dawka strachu, którą zaserwował Mortka, jest na odpowiednio wysokim poziomie i zadowoli fanów tego typu książek. Mi w zupełności wystarczyła - atmosfera strachu, niebezpieczeństwa, wszechobecnego Zła jest bardzo wyraźna i udziela się czytelnikowi w zasadzie od samego początku książki. Szczerze mówiąc niejednokrotnie dostawałem gęsiej skórki, a wyobraźnia atakowała mnie różnymi, mniej lub bardziej ciekawymi obrazami. Nie powiem - udało się Mortce stworzyć rewelacyjny klimat. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem - całość czyta się szybko i bardzo przyjemnie.
Minusem jest to, że książka jest zdecydowanie za krótka! Z drugiej jednak strony cieszy fakt, że Marcin Mortka na siłę nie rozwlekał opisanej historii. Czekam na kontynuację/inną opowieść w podobnych klimatach (a zakończenie daje spore pole do manewru). Polecam. Kawał porządnej rozrywki.


Czas dokończyć "Maszynę różnicową" Gibsona i Sterlinga. A później "Infoszok" Edelmana :) Plan wydawniczy Fabryki Słów na 2012 jest imponujący. Space opery, steampunk, fantasy, książki dotyczące gier (Crysis, Dragon Age, Gears of War, halo)...Oj będzie co czytać!

"Świat tak fantastyczny jak Diuna i tak realny jak najnowszy numer Wall Street Journal" (z okładki "Infoszoka" - http://fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi.php?ibook=622#searchkk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwie książki- C. Barkera "Cabal Nocne Plemię" lub S. Kinga "Desperacja". Styl pierwszego pana w Potępieńczej Grze mi się bardzo podobał, jednak w Wielkim.. trochę mnie nuży, jednak momentami jest już "po staremu", natomiast King.. Czytałem tylko jego Nocną Zmianę, Lśnienie i Christine, zaczynam przygodę z książkami tak naprawdę od wakacji, i nie wiem co wziąć by nie zrazić się do jednego z panów. Jakie wyjście sugerujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się