HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:20, blacha1993pl napisał:

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która
poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry
dziękuję :)


Polecałbym Proces Kafki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:20, blacha1993pl napisał:

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która
poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry
dziękuję :)


"Obcy" Alberta Camus jest idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:20, blacha1993pl napisał:

Witam. Otóż mam problem... i potrzebuję Waszej pomocy:) Otóż poszukuję książki która
poruszałaby problem "Jednostki w konflikcie ze społeczeństwem". Macie pomysły? :) z góry
dziękuję :)


"451 stopni Fahrenheita" Bradbury''ego, "Wojna i pokój" Haldemana, "Heinleina "Obcy w obcym kraju" oraz Huxleya "Nowy, wspaniały świat".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Murakami. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zapoznania się z twórczością - polecacie szczególnie jakiś konkretny tytuł, od którego warto byłoby rozpocząć? Czy standardową metodą tj. chronologicznie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 17:00, Whiteman napisał:

Murakami.


To może ja się wypowiem na ten temat, bo - chlubnie czy nie - znam jego twórczość dość dobrze.
Pomysł z czytaniem chronologicznym nie jest zły, ma nawet dość silną zaletę - późno dojdziesz do jego "1Q84", za którą nie warto się brać, chyba, że nie masz nic lepszego do robienia. To znaczy, cała ta seria jest dość lekką literaturą i niczego genialnego nie można od niej oczekiwać, po prostu.

Ja sam zaczynałem od "Norwegian Wood", to jego chyba najpopularniejsza książka i moim zdaniem - warta uwagi, dobrze się ją czyta. Jeśli trafisz na dobre wydanie, to warto też wziąć "Kroniki ptaka nakręcacza", przez które niestety nie przebiłem się w całości, bo mój wzrok nie mógł się dostosować do beznadziejnego wydania, jakim dysponowałem - ale z pewnością kiedyś przeczytam ją w całości, jak nie po polsku, to po angielsku.
Dalej, jeśli lubisz pamiętniki, to jego "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" jest niezłe, ale to raczej ciekawostka. Opowiadania pisze w miarę dobre, ale specyficzne i dość pokręcone.

Tak na prawdę to po przeczytaniu NW i Kronik możesz lecieć na ślepo, wedle uznania. Mnie ten pisarz dość szybko się znudził, ale z pewnością przeczytania takiego Norwegian Wood właśnie, nie żałuję. I to chyba będzie najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie ;)

Pozdrowienia,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po trzeciej z rzędu książce Agathy Christie (zaraz skończę "Mężczyzna w brązowym garniturze", wcześniej przeczytałem Niespodziewany gość i Zatrute pióro).
Niestety z braku szóstego tomu Diuny muszę szybko znaleźć zamiennik(empik anulował mi zamówienie). Szukam książki fantasy. Wiadomo, klimat średniowieczny, krew i najlepiej intryga. Nie czytałem nic w tych klimatach od czasu Tańca ze Smokami. Nie mogę jednak nic interesującego, będącego na poziomie znaleźć, a co gorsza nie mam dziś do tego głowy. Jedyne co przychodzi mi do głowy to Gra Endera, ale to nie fantasy lub kolejna książka Mario Puzo. Myślałem też nad 3 tomem Malazańskiej, ale nie pamiętam prawie nic co było w poprzednich i ... coś za bardzo wymyślne tomiska
Prawdopodobnie będę jeszcze dziś wieczorem w empiku, może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2012 o 17:57, In_The_End napisał:

Prawdopodobnie będę jeszcze dziś wieczorem w empiku, może coś znajdę.


Bardzo polecam, z nowej fali autorów:
Samo ostrze - http://ksiazki.polter.pl/Samo-ostrze-Joe-Abercrombie-c23673
Imię wiatru - http://ksiazki.polter.pl/Imie-wiatru-Patrick-Rothfuss-c21764
Kłamstwa Locke''a Lamorry - http://ksiazki.polter.pl/Klamstwa-Lockea-Lamory-Scott-Lynch-c12816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:13, damiank485 napisał:

Możecie polecić jakieś bardzo dobre książki rpg? W sensie że średniowiecze, miecze, fantasy itp.


W sensie, że książki dla mistrza gry do prowadzenia RPG? Czy do czytania w konwencji fantasy/średniowiecze+czary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:46, HumanGhost napisał:

W sensie, że książki dla mistrza gry do prowadzenia RPG? Czy do czytania w konwencji
fantasy/średniowiecze+czary?


To drugie;) nie wiem skąd mi się wzięło to z tym RPG... Takie skojarzenie z grami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:13, damiank485 napisał:

Możecie polecić jakieś bardzo dobre książki rpg? W sensie że średniowiecze, miecze, fantasy
itp.


Czarna Kompania.
Jeśli Ci nie przeszkadzają bomby + 10 różnych ras + 300 000 tysięcy lat opisanej historii - Malazańska Księga Poległych.
Tigana.
Cykl DragonLance, ale on nie jest zbyt ambitny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:13, damiank485 napisał:

Możecie polecić jakieś bardzo dobre książki rpg? W sensie że średniowiecze, miecze, fantasy
itp.


Władca Pierścieni, Hobbit, Conan i Pradawni Bogowie, Miecze i Mroczna Magia, Tigana, Czarna Kompania, Malazańska Księga Poległych, cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, seria o Skrytobójcy Robin Hobb, Pieśń Lodu i Ognia, Opowieści o Arivaldzie z Wybrzeża, Wiedźmin, Czarnoksiężnik z Archipelagu, saga o Elryku, trylogia o Achai Andrzeja Ziemiańskiego, seria o Koniaszu Miroslava Żambocha, Wielka Księga Fantasy, Pan Lodowego Ogrodu, Smok Griaule, Zemsta najlepiej smakuje na zimno, seria Miecz Prawdy, Kroniki Amberu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 07:19, kerkas napisał:

Pozostaje mieć nadzieję że i James Bond. Szpieg, którego kochamy zrecenzuje Esencja
.


Nie wiem jak z recenzją, ale książkę mam (nareście...) od kilku godzin i świetnie mi się ją czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:17, Wojman napisał:

Nie wiem jak z recenzją, ale książkę mam (nareście...) od kilku godzin i świetnie mi
się ją czyta.


Świetnie , czyli książka warta jest mszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi polecić dobrą książkę do nauki logiki ? I nie chodzi mi tu o logikę matematyczną, tylko o to jak poprawnie formułować wnioski, budować zdania itp. . Przeglądnąłem parę księgarni i znalazłem parę wprowadzeń do logiki, ale nie mogę się zdecydować którą wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mało czytam książek ale trochę się czytało. Ostatnio zgarnąłem Metro 2033, co by się przekonać czy książka rzeczywiście jest taka dobra jak o niej mówią. Niestety mocno się rozczarowałem. Wynudziłem się podczas czytania co nie miara. Fabuła bez rewelacji, choć klimat postapo zdecydowanie na plus. Ogrom opisów, według mnie wiele razy zbędnych i skomplikowanych do tego stopnia że często ciężko było mi sobie wyobrazić opisywany obraz. Wiem że niby to nadaje realizmu przedstawionemu światu ale jakoś ciężko było mi to łyknąć. Dodatkowo nie rozumiem po co było wprowadzać aż tyle postaci. Wiele postaw często się powtarzało (starzec z brodą, bla bla bla).
W dodatku na koniec książki

Spoiler

powtórzyło się tylko to samo co na początku mówił Suchy dla Huntera, że Czarni są nowym, lepszym gatunkiem itd.

Ogólnie książka mnie wciągnęła tylko w 2-3 rozdziałach.

Mam też takie pytanie. Zdarzało mi się już kilka razy podchodzić do Wiedźmina. Chciałem doświadczyć na sobie tego fenomenu bo każdy kto czytał strasznie się tym jarał. Doczytałem do ok.100 stron Ostatniego Życzenia i jak dla mnie było to nudne. Wiele osób mówi że opowiadania to nic w porównaniu z właściwą sagą. Chciałbym dać Wiedźminowi jeszcze jedną szansę więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się