HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie


Jak pewnie większość wie, w polskich kioskach/empikach/sklepach co dwa tygodnie można zaopatrzyć się w książkę ze świata Gwiezdnych Wojen. Skusiłem na pierwszy tom, który jest pierwszą częścią trylogii Darth Bane''a. O dziwo bardzo mi się spodobała, nie spodziewałem się takiej jakości na podstawie SW (wiadomo jak to wygląda, oryginał zawsze najlepszy). Teraz zacząłem drugą cześć trylogii i kupię oczywiście trzecią. Jednak nie wiem co dalej, w sumie w kolekcji będzie aż 26 tułów i tu rodzi się moje pytanie: w które tomy zainwestować, a które spokojnie sobie odpuścić? Nie uśmiecha mi się kupować całej kolekcji, nie jestem ślepym fanatykiem SW (tylko i wyłącznie dużym fanem) i wiem także, iż nie wszystkie książki z tego uniwersum grzeszą wysoką jakością. Ktoś jest w stanie mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam jakiegos lekkiego westernu do poczytania na zajeciach :P Nic skomplikowanego, po prostu preria, ciekawi bohaterowie itd :p Możecie cos polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej biografii Napoleona. Polski/zagraniczny autor - obojętne, czas pisania podobnie. Lewackie popłuczyny i podobne - od razu out.

Książka niekoniecznie musi być suchą biografią, równie dobrze może być też nieco stylizowana na "powieść", jak np. "Dwór czerwonego cara". Nie jest to epoka, którą się specjalnie interesuję, więc wszelcy autorzy tego okresu są mi obcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz coś takiego widzę, ciekaw tylko jestem jakie są ceny ale ... nie będę komentował sposobu dystrybucji - jeśli się sprawdzi to każdy sposób jest dobry. Były już książki w transporcie publicznym to czemu by nie automaty z nimi. :-P

20120311201104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 20:12, Tyler_D napisał:

Pierwszy raz coś takiego widzę, ciekaw tylko jestem jakie są ceny ale ... nie będę komentował
sposobu dystrybucji - jeśli się sprawdzi to każdy sposób jest dobry. Były już książki
w transporcie publicznym to czemu by nie automaty z nimi. :-P


Już gdzieś z pół roku temu takie coś postawili w Wawie, ceny to chyba 15zł za książkę, zatem całkiem nieźle. Popieram inicjatywę, choć boli mnie serce na samą myśl, że książka z samej góry spada i obija się :F

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 20:12, Tyler_D napisał:

Pierwszy raz coś takiego widzę, ciekaw tylko jestem jakie są ceny ale ... nie będę komentował
sposobu dystrybucji - jeśli się sprawdzi to każdy sposób jest dobry. Były już książki
w transporcie publicznym to czemu by nie automaty z nimi. :-P


Ja już takie rzeczy to od dobrych kilku miesięcy, a nawet i więcej widzę na Warszawa Śródmieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym spadaniem, to są wydania kieszonkowe, leciusieńkie, wiec obrońcy praw książek niech się nie obaweiają :) . Sam kupowałem jedną z bodajże 2 od góry półki i żadnych urazów mechanicznych nie zaobserwowałem. A taki automat jest w sam raz jeśli znudziły Ci się kolorowe czasopisma a czeka cię długa podróż, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś zna dobre książki o podboju kosmosu? Od biedy mogą być po angielsku, chociaż po polsku byłby lepsze.

PS. Wiem, że wydawnictwo Znak ma w swojej ofercie książkę o tym, ale ona jest raczej pisana w kontekście politycznym, a mi chodzi o sam podbój kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 16:48, darth_16 napisał:

Witam! Czy ktoś zna dobre książki o podboju kosmosu? Od biedy mogą być po angielsku,
chociaż po polsku byłby lepsze.

Akurat miesięcznik "Wiedza i Życie" zakończył w tym miesiącu (rozpoczął w czerwcu ubiegłego roku) wydawanie numerów z dodatkami. Były to seria broszurek omawiajacych właśnie podbój kosmosu chronologicznie i zatytułowana "Historia podboju Kosmosu" (taki jest podtytuł każdej broszurki). Seria składa się z:
1. Mercury
2. Gemini
3. Apollo - Początek programu
4. Apollo 11 (temu wydarzeniu poświęcono specjalną broszurkę).
5. Apollo - Eksploracja Księżyca
6. Space Shuttle
7. Hubble - Kosmiczny teleskop
8. Mars
9. Deep Space
10. Constellation - Księżyc, Mars i dalej.
Seria będzie jeszcze uzupełniona broszurką Rosyjskie statki kosmiczne.
Autorami broszurek są: T. McElyea, S. Whitfield i R. Godwin.
Poza tym polecam jeszcze "Historię podboju Kosmosu" T. Furniss''a ale nie wiem czy to jest jeszcze dostępne w księgarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:59, darth_16 napisał:

A czy te broszury bedzie mozna gdzieś kupić, czy raczej nie będzie już to możliwe?


Pewnie, że można ;)
Na przyszłość radzę samemu najpierw sprawdzać Allegro, a dopiero potem pytać. To jest serio kopalnia różnych rzeczy, których w oficjalnym obiegu już się nie dostanie.

Link do aukcji:

http://allegro.pl/historia-podboju-kosmosu-w-10-odslonach-cala-seria-i2202440637.html

I radzę się spieszyć, facet ma najwidoczniej tylko jeden zestaw interesującej Cię serii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie odnaleźć mi tytuł i autora książki, która dotyczyła globalizacji, na okładce miała w okręgu(?) hełm Dartha Vadera? Zapomniałem spisać, a teraz nie mogę odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś czytał książki z cyklu Ziemiomorze ? Przymierzam się do zakupu tych pozycji, a szukam szczególnie takich pozycji z tego gatunku co się czyta jednym tchem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się