HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2012 o 15:02, HumanGhost napisał:

Kurde, jak tak będę zmieniał to ni cholery nei skończę w wyznaczonym terminie.


Termin jest wyznaczony przez Ciebie, czy przez wydawcę?
Bo jak przez Ciebie i nie musisz się go brutalnie trzymać, to z doświadczenia wiem, że przy takich pracach warto przesunąć termin raz, a nawet dwa razy, byleby byc w pełni zadowolonym z całej objętości dzieła.
Inaczej, jak to było w moim wypadku, potem będziesz się gryzł sam ze sobą, że nie poczekałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 15:55, Mohair napisał:

Termin jest wyznaczony przez Ciebie, czy przez wydawcę?


Przeze mnie, ale nie lubie zmieniać planów. Zobaczę jak to wyjdzie. Niestety (czy moze na szczęście) nie mam komfotu pisać w wybranych przez sibie porach i dniach. Jak człowiek normalnie pracuje to różnie to bywa. Pisanie schodzi raczej na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam książkę pt. "Gra o Tron". Czyta się bardzo przyjemnie, są intrygi i tajemnice. Trzeba jednak być bardzo uważnym (zwłaszcza na początku), gdyż z czasem poznajemy coraz więcej faktów, zdarzeń, wspomnień, królestw i postaci - jest ich mnóstwo, w końcu o tron gra wiele osób. Niniejszym gorąco polecam, nie pamiętam kiedy czytałem tak dobrą książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 17:23, Melon1234 napisał:

Ja czytam książkę pt. "Gra o Tron". Czyta się bardzo przyjemnie, są intrygi i tajemnice.
Trzeba jednak być bardzo uważnym (zwłaszcza na początku), gdyż z czasem poznajemy coraz
więcej faktów, zdarzeń, wspomnień, królestw i postaci - jest ich mnóstwo, w końcu o tron
gra wiele osób. Niniejszym gorąco polecam, nie pamiętam kiedy czytałem tak dobrą książkę.

To przed toba jeszcze długa droga, ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś dobry, klimatyczny horror/thiller, który mógłby polecić? Z naciskiem na klimatyczny. Coś jak opowiadania Lovecrafta, lub "Terror" Dana Simmonsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 23:01, Feno napisał:

Zna ktoś jakiś dobry, klimatyczny horror/thiller, który mógłby polecić? Z naciskiem na
klimatyczny. Coś jak opowiadania Lovecrafta, lub "Terror" Dana Simmonsa.


Ray Bradbury: Jakiś potwór tu nadchodzi
Daphne Du Maurier: Nie oglądaj się teraz (w zbiorze Makabreski)
Harllan Ellison: Ptak śmierci
Shirley Jackson: Nawiedzony Dom na Wzgórzu
Ira Levin: Dziecko Rosemary ; Żony ze Stepfordu
Peter Straub: Upiorna opowieść
Polecam też Stefana Grabińskiego
http://esensja.pl/magazyn/2003/08/iso/13_31.html
Robert Louis Stevenson: Markheim , Hiena cemntarna , Niezwykły przypadek doktora Jekylla i pana Hyde’a
Oscar Wilde Portret Doriana Graya
Herbert George Welles
Historia pana Elveshama (The Story of the Late Mr. Elvesham)
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=1431
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/81687/dr-jekyll-i-pan-hyde-i-inne-opowiadania
Kuszenie Harringaya (The Temptation of Harringay)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę "klasyki" niegdyś wydawane przez Amber.
W morzu mielizny trafiło się w serii horrorów wydanych w latach 90tych kilka interesujących tytułów.

Przede wszystkim "Twierdza" Paul F. Wilson.
Klimatyczny horror w okresie nazistowskim.

Później "Tengu" Grahama Mastertona, a także "Wyklęty" i "Manitou" wraz z kontynuacją "Zemsta Manitou".

Na deser można pożreć klasyczną "Mgłę" Jamesa Herberta oraz dwa inne jego autorstwa tomiszcza, czyli "Ocalony" i "Włócznia".

No, a jako wisienkę na torcie polecam całą twórczość Clive Barker.
Szczególnie "Wielkie Sekretne Widowisko", "Kobierzec" i "Potępieńczą Grę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 04:08, meryphillia napisał:

Na deser można pożreć klasyczną "Mgłę" Jamesa Herberta oraz dwa inne jego autorstwa tomiszcza,
czyli "Ocalony" i "Włócznia".

No, a jako wisienkę na torcie polecam całą twórczość Clive Barker.
Szczególnie "Wielkie Sekretne Widowisko", "Kobierzec" i "Potępieńczą Grę".



Mam pytanie, skoro polecasz akurat te książki. Mianowicie zastanawiam się nad "Mgłą" Herberta jako książką do komunikacji miejskiej, dojazdy na uczelnię itede (bo "Tako rzecze Zaratustra" katuję o 2 miesięcy i mam dosyć wszystkiego, przy czym trzeba myśleć) i byłbym wdzięczny za opinię. Z drugiej strony czytałem owe "Wielkie Sekretne Widowisko" i mówiąc szczerze było dla mnie dość słabe. W porównaniu do Kinga (bo to chyba najbliżej) to cienko, cienko. Więc jak się ma Barker do Herberta - to ten sam styl i klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barker specyficzny jest.
Nie porównywałbym to Kinga, bo to inny rodzaj horroru. Barker nie wzdryga się przed czystym splatterem nawet, warsztatowo może i słabszy od Kinga, nie wiem, przeczytałem wszystkie książki Barkera wydane w Polsce, a Kinga mi się nie udało. ;)

Herbert natomiast to bardziej thrillerowy pisarz i taki też jest "Ocalony".
Czytadło na serio zjadliwe z miłym mindfuckiem w fabule.
"Włócznia" znacznie słabsza i już bardziej horror niż thriller, ale tez czytało się sympatycznie. No i tematyka nazistowska z motywem "odwiecznego zła" wśród podwalin III Rzeszy, zawsze dobrym materiałem dla powieści. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lololololololol

Czwarta część Kłamcy Ćwieka w końcu wychodzi - 18 kwietnia. W końcu! Ile to lat minęło od premiery trójki? Pięć lat czekaliśmy. I jeszcze akcja trójki kończyła się chamsko w połowie sceny. Nie sądziłem, że w końcu się pojawi kontynuacja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić coś z repertuaru Toma Clancy''ego, szczególnie utrzymane w klimatach Splinter Cell? Spiski, kryzysy, wciągająca akcja?

I tak swoją drogą, próbowałem znaleźć gdzieś w księgarni wysyłkowej w Polsce "Kawalerię Pancerną" tegoż autora, ale niestety nie trafiłem - da się to dostać w ogóle po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 19:11, zerohunter napisał:

Heh, co jest po Malowanym Człowieku i Pustynnej Włóczni?

Przeczytałem te 2 serie po 2 książki, ale dalej nie mogę znaleźć, dopiero w produkcji?

Następna część Wojna w Blasku Dnia (The Daylight War) ma ukazać się w 04.02. 2013 .Kiedy ukaże się w Polsce nie wiadomo . Następne części dopiero Peter V. Brett tworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś zna dobre książki, by zacząć zaznajamiać się z tematem współczesnych statków dalekomorskich(transatlantyki, tankowce, kontenerowce) i tych na krótszy dystans(np. promy)? Bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rynku wydawniczym ukazała się powieść "Drive" (autor James Sallis) na podstawie,
której a raczej na wątkach, której powstał równie beznadziejny film pod tym samym tytułem.
Na okładce może przeczytać cytuję: słynna powieść noir
Powiem szczerze autor może i czytał książki oraz opowiadania Raymonda Chandlera, ale
poza językiem niewiele więcej z jego twórczości wyniósł.
Sallis kompletnie nie czuje Bluesa, jeśli chodzi o gatunek noir tak jak i reżyser filmowy
Nicolas Winding Refn.
O ile opisy postaci, miejsc, zdarzeń są nawet podobne do tego, do czego przyzwyczaił
na Chandler o tyle cała reszta leży i kwiczy.
Fabuła jest tu poprowadzona metodą stopklatki wstał, wyszedł, wsiadł do samochodu, pojechał,
zatrzymał się itd. itp. ogólnie rzecz biorąc nie porywa to jeszcze autor raczy nas zupełnie
bzdurnymi informacjami, które nijak się mają do rozwoju fabuły.
Kretynizmy, z którymi mieliśmy do czynienia w filmie drive są niczym w porównaniu z tymi,
które występują w książce poważnie się zastanawiam czy to "dzieło" literackie nie powstawało
na haju.
Fabuła się rwie gdyż już mamy nadzieję, że jednak coś się trzyma kupy w tej historii
autor szybko wyprowadza nas z błędu.
Łopatologiczne wykładnie pewnych rzeczy czytelnikowi jest po prostu irytujące tak wiemy, że główny bohater jest super kierowcą wspomniano o tym już ponad 30 razy.

Ocena: To jest odpowiednik harlequin-a w dziedzinie powieści kryminalnej

Ps. 2590 groszy wyrzuconych w błoto jedyna korzyść to taka, że teraz przekonam się jak
dobre są powieści polecanych przez autora pisarzy takich jak:
Ed McBain
Donald Westlake
Larry Block
Richard Stark
George Pelecanos
John Shannon
Gary Phillips

Ps.II niestety autor popełnił ciąg dalszy swojego "dzieła" pod tytułem Kierowca
(Driven)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 11:02, Feno napisał:

Wiecie już coś na temat empikowych promocji na Międzynarodowy Dzień Książki?


Nie wiem, ale mam nadzieję, ze znowu zrobią promocję 3 za 2. Dawno juz tego nie było a mnie się lektury skończyły. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2012 o 17:38, HumanGhost napisał:

Nie wiem, ale mam nadzieję, ze znowu zrobią promocję 3 za 2. Dawno juz tego nie było
a mnie się lektury skończyły. ;]


Mi wprost przeciwnie - na półce czeka z 20 pozycji ... ale kto mi zakaże kupić kolejne? W końcu promocja! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się