HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Jaki poziom strachu prezentuje Wywiad z wampirem? Mam ochotę przeczytać, ale jednocześnie nie chcę popuścić w gacie. O książce słyszałem (czytałem) dobre opinie, ale nic konkretnie nie wiem a boję się szukać na własną rękę. Wiadomo, spoilery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 17:35, Fimbulvinter napisał:

Jaki poziom strachu prezentuje Wywiad z wampirem? Mam ochotę przeczytać, ale jednocześnie
nie chcę popuścić w gacie. O książce słyszałem (czytałem) dobre opinie, ale nic konkretnie
nie wiem a boję się szukać na własną rękę. Wiadomo, spoilery.

To w ogóle straszne jest xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 17:45, Pablo_Querte napisał:

To w ogóle straszne jest xD?


Właśnie coś mi się wydaje, że nie powinno być straszne, ale wikipedia mówi, że to horror więc wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 20:55, Fimbulvinter napisał:

Właśnie coś mi się wydaje, że nie powinno być straszne, ale wikipedia mówi, że to horror
więc wolę się upewnić.


Horror dlatego, że o wampirach :) No i może parę mocniejszych scen, co nie znaczy, że strasznych. Książki niestety nie czytałem, ale film był bardzo dobry, więc książka jest pewnie jeszcze lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 17:35, Fimbulvinter napisał:

Jaki poziom strachu prezentuje Wywiad z wampirem? Mam ochotę przeczytać, ale jednocześnie
nie chcę popuścić w gacie. O książce słyszałem (czytałem) dobre opinie, ale nic konkretnie
nie wiem a boję się szukać na własną rękę. Wiadomo, spoilery.


Pytanie jakie horrory czytałeś jeśli coś pokroju:
"Wężoskóra" John Farris
"Kraina Cieni" , "Upiorna opowieść" Peter Straub
"Wieżowiec" J.G. Ballard
"Mgła" James Herbert
któryś z horrorów Kinga , Mastertona , Barkera
to wątpię abyś sikał ze strachu.

Wywiad z wampirem usytuował bym w skali horroru gdzieś pomiędzy Lovecraftem , Poe a Grabińskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 13:08, kerkas napisał:

"Wieżowiec" J.G. Ballard


:)) Podchodziłem 5 razy. Nie przeczytałem ani razu do końca. Jakoś dla mnie zbyt monotonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 13:29, Akoss-94 napisał:

> "Wieżowiec" J.G. Ballard

:)) Podchodziłem 5 razy. Nie przeczytałem ani razu do końca. Jakoś dla mnie zbyt monotonne.


Cóż , kwestia gustu ale mnie wizja przedstawiona w książce przeraziła.
Tak niewiele

Spoiler

potrzeba abyśmy sięgnęli poziomu zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 13:08, kerkas napisał:

to wątpię abyś sikał ze strachu.

To tak z ciekawości (i na przyszłość) zapytam: jakie horrory nad horrorami polecasz? Nie pamiętam abym kiedykolwiek przeczytał książkę, podczas lektury której faktycznie ogarniał mnie strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 16:46, Sandro napisał:

To tak z ciekawości (i na przyszłość) zapytam: jakie horrory nad horrorami polecasz?
Nie pamiętam abym kiedykolwiek przeczytał książkę, podczas lektury której faktycznie
ogarniał mnie strach.


Nie do mnie pytanie, ale że akurat wszedłem to polecę od siebie zbiór opowiadań Kinga "Nocna Zmiana". Bardzo dobre historyjki tam są, w sam raz na wieczorne czytanie do snu. Tyle, że po niektórych opowiadaniach trudniej zasnąć :)
Ogólnie Kinga uważa się za mistrza grozy, ale po przeczytaniu kilku książek zastanawiałem się co takiego strasznego on napisał, że ma taką sławę. Po opowiadaniach już wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 17:57, destro177 napisał:

Ogólnie Kinga uważa się za mistrza grozy, ale po przeczytaniu kilku książek zastanawiałem
się co takiego strasznego on napisał, że ma taką sławę. Po opowiadaniach już wiem o co
chodzi.

Bez ostatniego zdania - kopiuj-wklej. Przeczytałem kilka mniej i bardziej znanych powieści Kinga i żadna z nich mnie nie ruszyła. Historie wymyśla niezłe, ale czy straszne? Po tym co czytałem, uważam że nie. O "Nocnej Zmianie" coś słyszałem, ale nigdy nie rozważałem lektury. Obiecuję, że kiedy następnym razem sięgnę po Kinga, to będzie właśnie to. No, chyba że w końcu się przełamię i zdejmę z zakurzonej półki nieruszoną póki co "Bezsenność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2012 o 19:03, Sandro napisał:

No, chyba że w końcu się przełamię i zdejmę z zakurzonej półki nieruszoną póki co "Bezsenność".


Zawiodła mnie niestety. Do 3/4 książki było w miarę, potem zaczynają się sceny wg. mnie absurdalne. Podobnie jak w "Sklepiku z Marzeniami".
Z tytułów, które pozytywnie wspominam, mogę polecić "Zieloną Milę" oraz "Misery". Oj, ta druga jest naprawdę dobra :) Mam tylko nadzieję, że filmu jeszcze nie oglądałeś, ale nawet to nie powinno popsuć odbioru tej psychotycznej opowieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 16:46, Sandro napisał:

To tak z ciekawości (i na przyszłość) zapytam: jakie horrory nad horrorami polecasz?
Nie pamiętam abym kiedykolwiek przeczytał książkę, podczas lektury której faktycznie
ogarniał mnie strach.


"Wężoskóra" John Farris tego horroru nie byłem w stanie skończyć tak się bałem a to tylko książka.

Z racji mojej bujnej wyobraźni ciężko mi obiektywnie ocenić poziom strachu w horrorach książkowych ale się postaram.

"Ptak śmierci" opowiadanie Nie mam ust a muszę krzyczeć Harllan Ellison

"Model Pickmana" Lovecraft inne opowiadania zależnie od gustu

http://allegro.pl/makabreski-daphne-de-maurier-i2238940967.html
koniecznie to wydanie

"Władca much" William Golding

"Mgła" James Herbert

"Dziecko Rosemary" , "Żony ze Stepfordu" Ira Levin

"Beczka Amontillado" A.E.Poe inne opowiadania zależnie od gustu
tylko w tłumaczeniu Bolesława Leśmiana

"Hiena cmentarna" R.L.Stevenson

http://allegro.pl/raymond-chandler-bay-city-blues-i2247242801.html
opowiadanie "Spiżowe drzwi"

"Upiorna opowieść" , "Kraina Cieni" Peter Straub

"W domu Sary" Stefan Grabiński

"Chudszy" Stephen King

http://allegro.pl/niesamowite-opowiesci-klasyka-powiesci-grozy-cz-1-i2291075080.html

http://allegro.pl/stevenson-dr-jekyll-i-pan-hyde-kolekcja-gw-i2372282164.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam jakiegoś dobrego heroic fantasy, albo dark fantasy, coś w stylu "Pajęczyny ciemności" Wagnera.
Polecacie coś ciekawego??

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 23:02, maniekk napisał:

Szukam jakiegoś dobrego heroic fantasy, albo dark fantasy, coś w stylu "Pajęczyny ciemności"
Wagnera.
Polecacie coś ciekawego??


Robert E. Howard, cykl o Conanie Barbarzyńcy. Niedawno Rebis wydał fajny zbiór "Conan i pradawni bogowie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 19:14, destro177 napisał:

Z tytułów, które pozytywnie wspominam, mogę polecić "Zieloną Milę" oraz "Misery". Oj,
ta druga jest naprawdę dobra :) Mam tylko nadzieję, że filmu jeszcze nie oglądałeś, ale
nawet to nie powinno popsuć odbioru tej psychotycznej opowieści.

"Zieloną Milę" mam już przeczytaną na półce :) "Misery" natomiast oglądałem już 3 razy i mimo że uważam, go za bardzo dobry film to książkę chyba sobie odpuszczę. Po prostu nie ścierpię tego samego po raz kolejny. Nie mam problemów z czytaniem książki, na podstawie której powstał obejrzany przeze mnie film, ale większa liczba seansów zmniejsza szanse na sięgnięcie po książkę. Jeżeli film mi się zbyt mocno zakotwiczy w pamięci to książka traci swój cały urok. Nie zaskoczy mnie już za bardzo swoją fabułą, wyobrażenie miejsc i postaci również mam już w takim przypadku z góry narzucone. Zepsułem sobie w ten sposób choćby "Władce Pierścieni", "Grę o Tron" (choć na szczęście tylko pierwszą część) czy chociażby większość znanych powieści Kinga właśnie.

@kerkas
"Władca Much" i Lovecraft chodzą za mną od jakiegoś czasu. Dzięki za motywację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi proszę jakąś dobrą książkę. Interesuje mnie głównie fantastyka, coś jak (Pieśń Lodu i Ognia, Władca Pierścieni, Cykl Demoniczny). Z tym że, nie chcę na razie porywać na jakieś dłuższe sagi. Coś tak do 2 góra 3 tomów. Może w wakacje kupie sobie coś ale PLiO itp.

Może też być coś ala Kod da Vinci i reszta przygód Robert Langdona. Inne książki Browna i tak kupie więc chodzi mi o inne pozycje.

Jeszcze, pytanie odnoście Kinga. Czy napisał on coś innego niż książki grozy. Może jakiś kryminał, sensacje ? Ewentualnie jakiś pozycje które nie są przesadnie straszne bo jest lato, a nie zamierzam zasypiać pod kołdrą XDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 17:44, Mange napisał:

Polećcie mi proszę jakąś dobrą książkę. Interesuje mnie głównie fantastyka, coś jak (Pieśń
Lodu i Ognia, Władca Pierścieni, Cykl Demoniczny). Z tym że, nie chcę na razie porywać
na jakieś dłuższe sagi. Coś tak do 2 góra 3 tomów. Może w wakacje kupie sobie coś ale
PLiO itp.


Jest taki fajny cykl o Królobójcy, tak to się chyba nazywa. Pierwsza część to "Imię wiatru", a druga ''Strach mędrca". Będzie ich więcej, ale na razie te wyszły (przynajmniej w Polandii).

Dnia 04.06.2012 o 17:44, Mange napisał:

Jeszcze, pytanie odnoście Kinga. Czy napisał on coś innego niż książki grozy. Może jakiś
kryminał, sensacje ? Ewentualnie jakiś pozycje które nie są przesadnie straszne bo jest
lato, a nie zamierzam zasypiać pod kołdrą XDDD


Na pewno napisał fantastyczną książkę "Oczy smoka" i zdaję się że cykl "Mroczna wieża" to też raczej fantasy niż horror, ale nie ręczę za to, bo nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 17:44, Mange napisał:

Jeszcze, pytanie odnoście Kinga. Czy napisał on coś innego niż książki grozy. Może jakiś
kryminał, sensacje ?


A i owszem
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=134
Arcydzieła czarnego kryminału - wybór opowiadań
Quentin Tarantino "Zegarek"

http://www.hardcasecrime.com/

Wielki marsz - tytuł to nawiązanie do słynnego wydarzenia w czasie II wojny światowej.

Danse Macabre
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=16

Jak pisać: pamiętnik rzemieślnika

http://www.stephenking.com/library/nonfiction/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się