HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2012 o 14:48, Zabujca_Smokuf napisał:

Z racji premiery ''Hobbita'' postanowiłem odświeżyć sobie Władcę Pierścieni - niestety
na półce stoi tłumaczenie pana Jerzego Łozińskiego, który serwuje takie określenia jak
''krzaty'', ''hobbitowo'' czy ''Łazik''. Czy przekład Cezarego Frąca i Marii Gębickiej-Frąc,
bo ten właśnie mam na oku, nada się do czytania?


Aż z ciekawości spytam, co pan Łoziński ma na myśli przez ten "Łazik"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 15:22, Falcon napisał:

Aż z ciekawości spytam, co pan Łoziński ma na myśli przez ten "Łazik"?

Z tego co pamiętam to tak przetłumaczył pseudonim Aragorna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 16:31, mlynar911 napisał:

A tak nawiązując do tematu Tolkiena to poza Władcą Pierścieni i Hobbitem co jeszcze warto
przeczytać?


Zdecydowanie "Silmarillion" (początek może znudzić, ale historie Berena, Turina i Earendila to najlepsze, co Tolkien napisał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę Dzieci Hurina. Jak LOTR i Hobbit mnie nudziły, tak Dzieci Hurina po prostu zmiotły. Genialna książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 01:25, Fimbulvinter napisał:

Wyjaśni mi ktoś czym jest okładka zintegrowana? Gugl milczy jak wpisuję okładka zintegrowana.


Takie coś pomiędzy oprawą twardą a miękką. Ciężko inaczej wytłumaczyć. Najlepiej skocz do Empiku i zobacz sobie książki FS takie jak Infoszok, Czas Horusa czy Dziwna sprawa Skaczącego Jacka, one zostały właśnie tak wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oderwałem się od "Dallas ''63" Kinga. Ta książka... Autor, jest niesamowity. Potrafi masakrycznie wessać. Polecam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie coś poradzić na załamany grzbiet książki,czytałem przed momentem Nawałnice Mieczy tom1 i niechcący zbyt mocno zgiąłem książkę i mam teraz brzydkie załamanie na grzbecie mniej więcej na połowie książki... Wiem,że może to moja fanaberia ale da się to jakoś naprostować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 02:25, Bithda napisał:

Właśnie oderwałem się od "Dallas ''63" Kinga. Ta książka... Autor, jest niesamowity.
Potrafi masakrycznie wessać. Polecam:P


A no wciąga niesamowicie, na samym początku myślałem, jaki to świetny sposób opisania lat 50-60 w Ameryce, kiedy królował rock, każdy palił, paliwo było niesamowicie tanie a drogi praktycznie puste :D. Później jednak bardziej niż tło i cała historia z powstrzymaniem zamachu, wciągnęła mnie historia Jake''a i Sadie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym wybrać coś na dłuższy wyjazd.Czarna Kompania,Pan Lodowego Ogrodu,albo Samozwaniec Komudy.Co polecicie?Sapkowski,Martin przeczytane,Malazańska nie podeszła.A może inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 08:47, bodziooo napisał:

Witam.Chciałbym wybrać coś na dłuższy wyjazd.Czarna Kompania,Pan Lodowego Ogrodu,albo
Samozwaniec Komudy.Co polecicie?Sapkowski,Martin przeczytane,Malazańska nie podeszła.A
może inne propozycje?


Mi ostatnio podeszły powieści Michaela J. Sullivana - w tej chwili są wydane 4 z 6 tomów w dwóch książkach - pierwsza książka to tom 1- któlewska krew i tom 2 - wieża elfów, druga książka - tom 3 - nowe imperium i tom 4 - szmaragdowy sztorm. Pierwsza książka ma ponad 700 stron a druga ponad 800 - więc na dłuższy wyjazd jak znalazł. Co do gatunku - ja bym to nazwała powieścią przygodową w klimacie fantasy no i ma coś takiego, że połknęłam ją w święta i czekam na ostatnie tomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samozwaniec był dla mnie zaskakująco dobry - wybija się on i ponad twórczość Komudy, i ponad twórczość reszty autorów, który publikują w Fabryce. Polecam choćby na spróbowanie. Książkę ostatnio widziałem dość tanio do nabycia, więc jest to idealna okazja by spróbować.

A z takich mniej znanych rzeczy: ja polecam 5 książek o rodzie Otori autorsta Lian Hearn. Rzecz dzieje się w czymś co de facto jest Japonią czasu szogunatu. Polecam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedzieć, bo jestem na kupnie nowych książek od Tolkiena. Które wydanie jest najbogatsze, chce jak najwięcej dodatków itd :D Stare się już rozlatują i czas wymienić. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przetrawione. Kolejny tom z cyklu MIECZ PRAWDY poległ. Boże... sam nie wiem jak ja to zjadłem. 6 tom całego cyklu - Nadzieja pokonanych, o dziwo całkiem przyjemnie się zaczyna. Czytnik ebooków wskazuje, że liźnięte w 10%. Czyżby najciekawszy ze wszystkich dotychczasowych? Oj Goodkind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heyho
Czy ktoś czytał książki Edgara Rice Burroughsa? Jak wrażenia? Czy przedstawiona historia w Johnie Carterze (filmie) jest z jednej/kilku/wszystkich książek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się