HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 23:57, qq_MoaR napisał:

Czy ktoś czytał książki Edgara Rice Burroughsa? Jak wrażenia? Czy przedstawiona historia
w Johnie Carterze (filmie) jest z jednej/kilku/wszystkich książek?


Czytałem. Baaaaardzo lubię. Moim zdaniem jest świetny, ale to trzeba lubić starą, pulpową fantastykę początku XX wieku. A film był w większości oparty na pierwszej powieści ale zawierał też kilka lekkich zapożyczeń z dwójki żeby się nastawić pod potencjalny sequel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź książki wydawnictwa Amber, być może to najciekawsze wydanie na polskim rynku. Trzeba tylko uważać na tłumaczenie, nie wszystkim może pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 18:17, darth_16 napisał:

Jak dla mnie to: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1075/hobbit
Dobrze się komponuje z innymi rzeczami z "Władcy" tego samego wydawnictwa i samo w sobie
jest bardzo fajne.

WP mam inne, ale jes to jedno z dwóch, nad którym się zastanawiałem. Urzekły mnie ilustracje Alan Lee, jeśli takie są w książce to bomba. Drugie wydanie, które kusi to "Hobbit z objaśnieniami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam książkę ; Pakt Ribbentrop Beck - dla wszystkich którzy trochę interesują się historią. Dostałem od dziewczyny na święta i w tydzień pochłonąłem całą. Taka wciągająca .
[color=silver]____________________________________[/color]
[url=www.e-wczasy.net.pl]wczasy nad morzem[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moze mi ktos polecic ksiazke w stylu ''''Wyjechali na ferie do domku w gorach, jest zima, sa odcieci od swiata i nagle ktos sie pojawia i chce uch zabic'''' . Wiem, ze opis jest beznadziejny ale jakos mnie kusi na tego typu historie szczegolnie po ''''Dolinie Umarlych'''' Tess Gerritsen ktora bardzo polecam jak i jej pozostale ksiazki ;)
Zna ktos cos w podobnym stylu ktory opisalem `?

Blakalem sie tez dzisiaj po MM i przypadkowo przechodzilem obok stoiska z ksiazkami i natrafilem na mega perelke zwana ''Mroczna Wieza : Dluga droga do domu'', jest to drugi tom komiksow przedstawiajacych przygody Rolanda Rewolwerowca ktore nie zostaly opisane badz tylko lekko przyblizone w oryginalnej serii co jest swietna gratka dla mnie i polecam wszystkim fanom Mrocznej Wiezy..ja juz zamowilem sobie nastepne tomy:) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakąś/jakieś książki do nauki logiki i teorii mnogości? Bo te co mam w tym PWN W.Marek "Elementy logiki i teoria mnogości w zadaniach" i jeszcze jakieś z ''89, nie pomagają. Może macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 22:40, Erton napisał:

No to "Łowca Snów" imć Kinga? Czy już czytałeś?


Nie czytalem ale slyszalem, byl chyba film nawet jesli dobrze pamietam. Chodzilo mi jednak o cos bardziej..normalnego i z sensem niz domieszka fantastyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nastawić się do Brave, New World? W ogóle nie kontaktuje z tą pozycją w trakcie czytania.. Mam złą motywację, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 28.01.2013 o 22:32, Longer napisał:

natrafilem na mega perelke zwana ''Mroczna Wieza : Dluga droga do domu'', jest to drugi
tom komiksow przedstawiajacych przygody Rolanda Rewolwerowca


Szkoda, że cena jest taka zaporowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2013 o 23:33, Daelor napisał:

Szkoda, że cena jest taka zaporowa :/


No faktycznie 60 zl to nie malo szczegolnie, ze to komiks i kasa jest ''''przeczytana'''' w pol godziny jednak dla prawdziwego fana tego dziwnego swiata pieniadze nie graja roli..Ja jestem zadowolony i choc troche boli cena to juz wydalem na kolejne..wez tez pod uwage, ze to nie jest w sumie chudy zeszycik i papier w stylu tych do podcierania..solidne wydanie plus twarda okladka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak już pytam ote wydania to, którego Conana lepiej wziąć? Tego jednotomowego czy w trzech tomach? Które wydanie jest pełniejsze, ma lepsze tłumaczenie i wydanie ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 20:13, Fimbulvinter napisał:

To jak już pytam ote wydania to, którego Conana lepiej wziąć? Tego jednotomowego czy
w trzech tomach? Które wydanie jest pełniejsze, ma lepsze tłumaczenie i wydanie ogólnie?


Wydań Conana było milion, napisz może o które części Ci chodzi i kto był ich autorem.
Conany inne niż pisane przez Howarda, Sprague de Campa i Lina Cartera są niewarte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 20:13, Fimbulvinter napisał:

To jak już pytam ote wydania to, którego Conana lepiej wziąć? Tego jednotomowego czy
w trzech tomach? Które wydanie jest pełniejsze, ma lepsze tłumaczenie i wydanie ogólnie?


Trzytomowe - lepszy i wierniejszy przekład + sam Howard, bez żadnych hien żerujących na jego prozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2013 o 20:35, Nagaroth napisał:

> To jak już pytam ote wydania to, którego Conana lepiej wziąć? Tego jednotomowego
czy
> w trzech tomach? Które wydanie jest pełniejsze, ma lepsze tłumaczenie i wydanie
ogólnie?

Trzytomowe - lepszy i wierniejszy przekład + sam Howard, bez żadnych hien żerujących
na jego prozie.

Dzięki. No to zamawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się