HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ogólnie w końcu chciałbym się zabrać za przeczytanie całego Wieśka. Jak go w ogóle się czyta? Aż głupio się przyznać, ale kontaktu z lekturą jeszcze nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 21:03, Qbasmok napisał:

Ogólnie w końcu chciałbym się zabrać za przeczytanie całego Wieśka. Jak go w ogóle się
czyta? Aż głupio się przyznać, ale kontaktu z lekturą jeszcze nie miałem.

Najlepiej zacząć od opowiadań czyli Miecza Przeznaczenia i Ostatniego Życzenia. Potem już po prostu cały pięcioksiąg Krew Elfów -> Czas Pogardy -> Chrzest Ognia -> Wieża Jaskółki -> Pani Jeziora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 21:03, Qbasmok napisał:

Ogólnie w końcu chciałbym się zabrać za przeczytanie całego Wieśka. Jak go w ogóle się
czyta? Aż głupio się przyznać, ale kontaktu z lekturą jeszcze nie miałem.


Opowiadania są bardzo dobre, zdecydowanie najlepsza rzecz Sapkowskiego. Saga ma już kilka słabszych momentów, choć też czyta się całkiem przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleca jakieś książki fantasy ?
Na własnym stanie, przeczytanym mam całą sage wiedźmina, Metro 2033 i 2034, Assasins Creed renesans i bractwo, Achaje 1, Pustynna Włócznia 1 i 2, cała saga Jacka Piekary o Inkwizytorze Mordimerze i 2 pojedyńcze książki: Jacek Piekara - Ani słowa prawdy, Jacek Komuda - Opowieści z dzikich pól.
Jakieś ksiązki godne polecenia? Czy Komuda ma ciekawe kolejne książki ( ten co mam to zbiór krótkich opowiadań, acz jednak w miare fajnych :) ). Zawsze się zastanawiałęm nad Star Warsem - Zaginione Plemię Sithów, ale nie wiem czy mi podejdzie, o Tolkienie słyszałem że ma cięzki styl pisania, czy to prawda? A i jak książki Trudi Canavan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2013 o 10:08, Przemkoj napisał:

Ktoś poleca jakieś książki fantasy ?


Jeśli chcesz heroic fantasy to Robert Salvatore i jego książki z uniwersum Zapomnianych Krain (Drizzt Do''Urden) albo Anthony Piers - cykl Xanth
Jeśli chcesz coś mrocznego to Czarna Kompania Glena Cooka
Jeśli coś lekkiego i casualowego to Zwiadowcy Johna Flanagana
Jeśli high fantasy to Eragon
Jeśli coś wesołego to uwielbiana przeze mnie seria Świat Dysku.

Dnia 07.10.2013 o 10:08, Przemkoj napisał:

Zawsze się zastanawiałęm nad Star Warsem - Zaginione Plemię Sithów


Tego zbiorku opowiadań nie czytałem, ale jeśli miałbym Ci polecić coś z tego uniwersum to na początek dobra jest Trylogia Thrawna.

Dnia 07.10.2013 o 10:08, Przemkoj napisał:

o Tolkienie słyszałem że ma cięzki styl pisania, czy to prawda? A i jak książki Trudi Canavan?


Ja Tolkienem nigdy się nie jarałem i nie rozumiem całego hajpu na jego książki. Szanuję go za to co zrobił dla gatunku, ale mistrzem pióra to on nie jest. Aczkolwiek polecam troszkę poczytać jego twory, choćby dlatego że taki LotR to już klasyk i po to by w ogóle zobaczyć z czym to się je.
A co do Trudi Canavan to książki są całkiem zacne, ale bez szału. Niektóre postacie są płytkie, a fabuła przewidywalna, ale wciągająca. Z braku laku można przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarł Edmund Nizurski. Pamiętam jak zaczytywałem się jego "Księgą urwisów".
Po Chmielewskiej, kolejna smierć w środowisku polskich pisarzy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2013 o 11:41, Dotson napisał:

Jeśli chcesz heroic fantasy to Robert Salvatore i jego książki z uniwersum Zapomnianych
Krain
(Drizzt Do''Urden) albo Anthony Piers - cykl Xanth


O, przypomniałeś mi o Salvatorze, może sprawdze go. Anthony Piers nie znam, poczytam na necie.

Dnia 09.10.2013 o 11:41, Dotson napisał:

Jeśli chcesz coś mrocznego to Czarna Kompania Glena Cooka


Kolega ma całą serie i poleca, może kiedyś spróbuje zobaczyć co to jest.

Zwiadowców widziałem ale jakoś tak nie bardzo mi to podchodzi. Obczaje zaraz też ten Świat Dysku.
Dzięki za podpowiedzi, coś sobie wybiore, może rzeczywiście tego Salvatore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jak książki Trudi Canavan?

Da się czytać, chociaż pisze typowe kobiece fantasy. Aha, jeśli nie lubisz nagminnego wspominania, że jeden bohaterów jest odmiennej orientacji, to w jednej serii będzie to problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 22:10, Fimbulvinter napisał:

Zauważyłem, że interesuje mnie psychologia. Polecacie jakieś książki popularno-naukowe
lub dla amatorów itp w tej tematyce?

Dla amatorów najlepsza, według mnie oczywiście, to Stefana Garczyńskiego "Potrzeby psychiczne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić oryginalne (anglojęzyczne) wydanie Opowieści z Narnii bez żadnych wewnętrznych ilustracji. Czy coś takiego w ogóle istnieje? Przeglądałem już allegro, ebay i amazon. Bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 01:10, Kardithron napisał:

Chciałbym kupić oryginalne (anglojęzyczne) wydanie Opowieści z Narnii bez żadnych wewnętrznych
ilustracji. Czy coś takiego w ogóle istnieje? Przeglądałem już allegro, ebay i amazon.
Bezskutecznie.

http://www.ebay.com/itm/The-Chronicles-of-Narnia-C-S-Lewis-Good-Book-/131020877625?pt=US_Childrens_Books&hash=item1e8173ef3

http://www.ebay.com/itm/The-Chronicles-of-Narnia-C-S-Lewis-Good-Book-/131015025569?pt=US_Childrens_Books&hash=item1e811aa3a1

Sam mam tą wersję, czysty tekst, małe ilustracje na początku każdego rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku z hakiem. Jeden z nalepszych zakupów w życiu. Czyta się kilka razy więcej niż normalnie, niesamowicie ułatwione czytanie książek obcojęzycznych (dzięki słownikom). Sam sprzęt działa w zasadzie bezawaryjnie, oczy w ogóle nie bolą, nie odczuwa się żadnego dyskomfortu po przesiadce z papieru (jedynie ghosting przypomina nam, że to e-papier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 16:44, Hubi_Koshi napisał:

małe ilustracje na początku każdego rozdziału.

Ano, wiem. I właśnie tych ilustracji chcę uniknąć. :P

To wydanie jest pierwsze na mojej liście. Pewnie je kupię, jeżeli nie znajdę 100% znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się