HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2013 o 20:50, Kraju napisał:

O czym opowiada historia? Geralt jest główną postacią czy tylko przewija się? I kto jest
narratorem?


Geralt

Spoiler

jest postacią główną

. A narratorem,
Spoiler

jak zwykle w przypadku książek o wiedźminie, jest autor. Żadna z postaci nie opowiada historii tylko "głos z offu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Midquel? Wyjaśnisz pojęcie, bo pierwszy raz widzę takiego potworka. Wydaje mi się, że opowieść rozgrywająca się w tym samym czasie co główna fabuła poprzednich części, to po prostu spin-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 00:19, Kraju napisał:

Midquel? Wyjaśnisz pojęcie, bo pierwszy raz widzę takiego potworka. Wydaje mi się, że
opowieść rozgrywająca się w tym samym czasie co główna fabuła poprzednich części, to
po prostu spin-off.

spin-off to zupełnie coś innego. midquel właśnie znajmuje się rozjaśnianiem ciemnych dziur pomiędzy częściami uprzednio napisanej serii. spin-off zazwyczaj ma w roli głównej innego bohatera. gdyby Sapkowski napisał książkę o Jaskrze czy o Ciri, to byłby spin-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 02:24, Kraju napisał:

Znalazłem jeszcze określenie: "interquel", i to bardziej pasuje mi do najnowszej części
o Wiedźminie.

okej, czyli midquel opowiada o wydarzeniach nieopisanych w książce, a rozgrywających się w czasie jej trwania, a interquel opowiada o wydarzeniach spomiędzy części serii. wygląda na to, że na tym właśnie polega różnica. i teraz, skoro już to rozgryźliśmy, idę grać w Path of Exile. Sezonu Burz i tak nie kupię. nie mam zamiaru nawet czytać, chyba że dostanę w prezencie albo ktoś ze znajomych mi strasznie poleci. wszyscy zaczęli przeze mnie Teen Wolfa oglądać, więc jestem im coś dłużny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd, gdzie i jak ? Że niby premiera już była ? Że mogę iść jutro do Empiku i kupić ? Przecież premiera podobno 06.11. Ja nie rozumie :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwny ten Sezon Burz

Spoiler


ni cholery nie pamiętam jakiejkolwiek postaci drugoplanowej, "antagonista" był cienki jak sik węża, ostatnich sto stron to plejada deus ex machina zaś epilog to po prostu gigantyczny mindfug i nerbait, żeby zapluci fani przez najbliższych kilka lat nabijali autorowi kabzę

a mimo to czyta się toto lepiej niż końcowe partie Sagi, bo wreszcie historia zatacza arc

technikalia - stylizacja mało konsekwentna, praca edytorska chyba zignorowana, jakby SuperNOWA kasy poskąpiła



przyjemne czytadło, ale utożsamiać go z poprzednimi dziełami autora się zwyczajnie nie da

2/10 niby fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 21:25, Ostrowiak napisał:

2/10 niby fajne


Niezłe podsumowanie ;D

Kiedyś za to chwycę, w końcu coś tam z klimatu pewnie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naprawdę zaczynam powoli rozumieć, jak miernym pisarzem jest Sapkowski. koleś ma talent do dialogów i kilka dobrych pomysłów, ale chyba jednak nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 00:03, Reffan napisał:

Ktoś czytał książki że tak powiem "poboczne" z uniwersum Metro 2033? Samo Metro 2033
i 2034 przeczytam na pewno, ale ciekawy jestem czy warto byłoby potem sięgnąć po resztę.


Ja oprócz M2033 i 2034 przeczytalem jak na razie jeszcze Piter - początek książki mi się podobał, później moim zdaniem autor trochę przesadził z ilością różnych przygód głównego bohatera. Zresztą, podobne zarzuty mialem w stosunku do Metro 2033, więc może to przypadłość tej serii :D
Zakupione mam jeszcze "W mrok" i "Do światla", ale jeszcze nie zdążylem przeczytać.
W każdym razie dla mnie bezkonkurencyjny jak na razie jest początek "Metro 2033".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 00:03, Reffan napisał:

Ktoś czytał książki że tak powiem "poboczne" z uniwersum Metro 2033? Samo Metro 2033
i 2034 przeczytam na pewno, ale ciekawy jestem czy warto byłoby potem sięgnąć po resztę.


Dobre na pewno są "Korzenie Niebios". Książka o tyle ożywcza dla uniwersum gdyż akcja nie rozgrywa się na wschodnich rubieżach postapokaliptycznego krajobrazu ale we Włoszech. To nie może się udać? Ależ oczywiście że może - książke frapuje i wciąga od początku. Dla fana "Metra" pozycja obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 10:52, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Dobre na pewno są "Korzenie Niebios".

To ta o jakimś byłym duchownym, czy też nawiązująca w jakiś sposób do kapłaństwa? Bo mnie właśnie doszły słuchy, że to najgorsza z dotychczasowych powieści osadzonych w uniwersum Metro. Sam nie wiem, bo czytałem tylko Metro 2033 i zanim zabiorę się za książki innych autorów, chcę szybko nadrobić Metro 2034, by zdążyć jeszcze przed Metro 2035.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 03:35, Bambadil napisał:

Skąd, gdzie i jak ? Że niby premiera już była ? Że mogę iść jutro do Empiku i kupić ?
Przecież premiera podobno 06.11. Ja nie rozumie :<


Tak, premiera jest 6 listopada.
Ale na allegro można już kupić, a pierwsze aukcje na których pojawiła się książka miały wyznaczoną wysyłkę jeszcze w październiku. Ja odebrałem swoją książkę z paczkomatu już w czwartek.
Czy już można kupić w Empiku? Nie mam pojęcia. Nie byłem, nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 09:38, Phobos_s napisał:

/.../ > Tak, premiera jest 6 listopada. > /.../
Czy już można kupić w Empiku? Nie mam pojęcia. Nie byłem, nie widziałem.

Dzisiaj przed południem byłem w Empiku w Warszawie i książkę kupiłem. Jeszcze nie przeczytałem, bo kupiłem też Lee Child''a "Poszukiwany" - o jednym z moich bardziej ulubionych bohaterów, czyli o Jacku Reacherze i ją pierwszą przeczytałem. Sapkowskim zajmę się zaraz, jak skończę pisać post i boje się, że już dzisiaj wykonam tygodniową normę dwóch książek na tydzień. A mam zaległości już na trzy tygodnie. Ech, gdzie te czasy, kiedy czytałem dwie książki dziennie...
Korzystając z okazji chciałbym zatwardziałym czytelnikom zarekomendować, po raz kolejny, książkę Helmuta Schoeck''a "Zawiść. Źródło agresji, destrukcji i biedy". Żeby dobrze zrozumieć, że faktycznie zawiść jest źródłem agresji, destrukcji i biedy, wystarczy przeczytać 1/4 książki. Ale oczywiście lepiej jest doczytać do końca, bo teza zawarta w tytule jest naprawdę dobrze udokumentowana, dlatego polecam ją "zatwardziałym" czytelnikom. Bo dla innych bedzie to kolejna "cegła" przez którą trudno się przebić. Jednak według mnie warto, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie niedawno skończylem pierwszy tom "Pana Lodowego Ogrodu" i o ile większa część książki bardzo mi się podobała, to końcówka mnie rozczarowała.
Całą "Achają" przeczytałem już dawno temu i zastanawiam się nad "Pomnikiem Cesarzowej Achai" - czy ksiązka jest w ogole warta uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się