HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja mam pytanie odnośnie Malazańskiej Księgi Poległych. Z tego co widziałem to bardzo dużo osób ją poleca. Właśnie przymierzam się do zakupu i czytania, ale chciałbym wiedzieć czy faktycznie jest tak, że autor wprowadza multum postaci w bardzo krótkich odstępach i trudno się połapać kto jest kim? Pytam bo dużo ludzi, których pytałem uważali to za trochę denerwujące a ja jestem kiepski z zapamiętywaniem imion i postaci które pojawiły się tylko na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są na forum jacyś znawcy książek historycznych? Szukam książki która przybliżyła by mi historię Rzymu. Ktoś ma jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 00:02, sylwasss napisał:

Są na forum jacyś znawcy książek historycznych? Szukam książki która przybliżyła by mi
historię Rzymu. Ktoś ma jakieś propozycje?

Za znawcę nie można mnie uznać, ale ostatnio w ręce wpadła mi "Historia społeczna starożytnego Rzymu" autorstwa G. Afoldy. Nie czytałem, więc Ci nie zrecenzuje, ale znajomy wypowiadał się o niej w samych superlatywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 00:11, Revinthar napisał:

Za znawcę nie można mnie uznać, ale ostatnio w ręce wpadła mi "Historia społeczna starożytnego
Rzymu" autorstwa G. Afoldy. Nie czytałem, więc Ci nie zrecenzuje, ale znajomy wypowiadał
się o niej w samych superlatywach.


Dziękuje kolego za odpowiedź. Na dniach zamówię tą książkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 00:32, sylwasss napisał:

Dziękuje kolego za odpowiedź. Na dniach zamówię tą książkę :)


Tę*, proszę...

Kiedyś czytałem "Upadek Cesarstwa Rzymskiego" pióra Petera Heathera, całkiem fajna, solidna pozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 18:41, Revinthar napisał:

Ja mam pytanie odnośnie Malazańskiej Księgi Poległych. Z tego co widziałem to bardzo
dużo osób ją poleca. Właśnie przymierzam się do zakupu i czytania, ale chciałbym wiedzieć
czy faktycznie jest tak, że autor wprowadza multum postaci w bardzo krótkich odstępach
i trudno się połapać kto jest kim? Pytam bo dużo ludzi, których pytałem uważali to za
trochę denerwujące a ja jestem kiepski z zapamiętywaniem imion i postaci które pojawiły
się tylko na chwilę.


Sam problemu z ilością postaci nie mam, ale postaci jest masa, nawet tych bardzo ważnych :). Często również się zdarza, że wprowadzeni bohaterowie nie pojawiają się przez 1-2, czasami więcej tomów, żeby potem znowu się włączyć do akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to książka stricte naukowa, ale urzeka językiem i przyswajalnością. Tadeusz Zieliński "Rzeczpospolita Rzymska" i "Cesarstwo Rzymskie". Raczej nie do kupienia, ale w bibliotece powinna być. Polecam, bo czyta się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wie ktoś może ile wyszło książek ze świata Warhammera fantasy w polsce? Z tego co znalazłem było, może ze 44-46 różnych pozycji. Mam jednak wrażenie, że było tego trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytuję ostatnio powieści Dana Browna:

" Anioły i Demony "
" Kod Leonarda Da Vinci "
" Zaginiony Symbol "
" Inferno "

powieści są dosyć ciekawe, ale autor stosuje zbyt wiele podobnych schematów: przede wszystkim, zawsze mamy do czynienia ze

Spoiler

skrzywdzoną kobietą: przybrana córka zabitego naukowca / księdza, wnuczka zamordowanego kustosza muzeum, dziewczyna niedocenionego naukowca / samobójcy, itp.

Trochę psuje to efekt, choć nie jest to jakiś grzech, który odbiera przyjemność z lektury. Szkoda też, że autor nie buduje swoistego " uniwersum " własnych powieści, tzn. w kolejnych książkach nie występują postaci poznane już wcześniej. Trochę szkoda, że każda powieść traktowana jest jako osobna, zamknięta całość ( choć z drobnymi odniesieniami do opisanej już przeszłości, ale bardzo drobnymi ), więcej odniesień do poprzednich " przygód " Langdona budowała by większą wiarygodność serii. Kolejnym ciekawym zjawiskiem jest fakt, że nasz historyk znajduje się zawsze w centrum uwagi, ale tak to już bywa w tego typu opowieściach, Indiana Jones też tak miał ;) Mimo pewnych wad, książki czyta się dobrze i oczekuję kolejnej z nich, zwłaszcza po dosyć interesującym zakończeniu " Inferno ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to przypisać jego talentowi, że potrafi mimo oklepanych schematów w każdej książce przyciągnąć do czytania. Dobrze, że wszystkie trzymają mniej więcej ten sam poziom, a nie jadą po równi pochyłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać mi ( w telegraficznym skrócie) jak kończy się 4 tom "Kronik Czarnej Kompanii"? Poprzednie części przeczytałem jednym ciągiem, a przez tę nie mogę się przebić. IMHO najlepszy przykład jak zepsuć serię;/ To samo miałem z "Królestwem Zmierzchu" Tom`a Lloyd`a. Nie ma to jak zabić głównego bohatera, tylko po to, żeby przywrócić go jako pionka w grze...

A i jeszcze jedno, orientuje się ktoś, czy cykl Holt`a o J.W. Wells & Co ma doczekać się kolejnych przetłumaczonych tomów. Od premiery ostatniej minęło już dosyć dużo czasu i miałem nadzieję, że Prószyński wyda kolejne a tu klops. Zupełnie jak z Moorem, który ma kilka już tytułów na koncie, a w Polsce dostępne są zaledwie dwa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 13:28, maniekk napisał:

Witam.

Wie ktoś może ile wyszło książek ze świata Warhammera fantasy w polsce? Z tego co znalazłem
było, może ze 44-46 różnych pozycji. Mam jednak wrażenie, że było tego trochę więcej.


Z czasów Copernicus Corporation trochę tego wyszło, Fabryka się przymierzała ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W najlbiższej przyszłości po polsku też niczego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 15:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Mógłby ktoś napisać mi ( w telegraficznym skrócie) jak kończy się 4 tom "Kronik Czarnej
Kompanii"? Poprzednie części przeczytałem jednym ciągiem, a przez tę nie mogę się przebić.
IMHO najlepszy przykład jak zepsuć serię;/


Pamiętam tylko, że

Spoiler

Konował staje się nieśmiertelny na skutek zamiany miejsc z kolesiem na tronie w krainie "tranzytowej"

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2014 o 15:51, Evertsen_Dante napisał:

Pamiętam tylko, że

Spoiler

Konował staje się nieśmiertelny na skutek zamiany miejsc z kolesiem
na tronie w krainie "tranzytowej"

.


Czyli Cook zjadł własny ogon;/ Pozostaje mi szukać następcy wymienionych przeze mnie panów:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 16:02, Evertsen_Dante napisał:

Polecam zatem Malazańską Księgę Poległych :)


Raz się od nich odbiłem, ale nawet pierwszy tom mam , to może spróbuję. Chociaż obiecałem sobie nadrobić zaległości w kwestii Piekary, Zamboch`a, Pratchett`a (nie mam kontynuacji "Długiej Ziemi") etc. Odkąd mam dzieci, wolę filmy niż książki, chociaż już są w takim wieku, że z powrotem mogę czytać:)

EDIT:

Znacie może Moorcock`a. W dzieciństwie przeczytałem trylogie Mieczy (wyd. Amber) i żałuję iż po ich upadku, nie ma komu tak na prawdę, wydawać trochę starszych powieści. Tak samo za skandal uważam, że "Księżniczka z Marsa" ukazała się raz i to tylko i wyłącznie jeden tom z całej serii;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 16:06, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Znacie może Moorcock`a.


Dosyć staroszkolne fantasy, ale jak dla mnie całkiem klimatyczne.
Cykle Runestaffa i Elryka wspominam bardzo miło mam obie edycje Amberu w kolekcji nawet; Corum niestety się gdzieś "wypożyczył" i szkoda że w krajowym wydaniu był niekompletnie wydany.

Wznowień raczej niestety nie było, więc i głównie dlatego mało znane dla wsołczesnych czytaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 17:42, meryphillia napisał:

Dosyć staroszkolne fantasy, ale jak dla mnie całkiem klimatyczne.
Cykle Runestaffa i Elryka wspominam bardzo miło mam obie edycje Amberu w kolekcji nawet;
Corum niestety się gdzieś "wypożyczył" i szkoda że w krajowym wydaniu był niekompletnie
wydany.

Wznowień raczej niestety nie było, więc i głównie dlatego mało znane dla wsołczesnych
czytaczy.


Te dwie poprzednie serie również;/ Nie pamiętam dokładnie, ale bodajże drugi cykl o Elryku i 3 ostatnie książki o Runestaffie nie ukazały się w Polsce. Przynajmniej Eddings`a Belgariade wydali kompletnie, a potem nawet cykl "Marzyciele", chociaż to już nie to samo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2014 o 15:22, Nagaroth napisał:

Z czasów Copernicus Corporation trochę tego wyszło, Fabryka się przymierzała ale ostatecznie
nic z tego nie wyszło. W najlbiższej przyszłości po polsku też niczego nie będzie.


No właśnie się doczytałem, że teraz niby mają robić wszystkie tłumaczenia itp. u siebie i nie mają planów co do wydawania w Polsce. W takim razie zostają książki i ebooki bezpośrednio z dark library :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się