HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 14:38, BridgeBurner napisał:

Słabo słyszysz widocznie... A tak w ogóle to po co powtarzać wyłączenie zasłyszane opiniie?
Nie lepiej coś przeczytać i samemu stwierdzić?


To może byś bardziej rozbudował swoją wypowiedź odnośnie Kinga tj. która książka jego autorstwa jest ponoć słabsza / słaba itp? Co do mojej opinii w takich klimatach jakie serwuje King nie gustuję i mam wiele innych książek w zapasie które chciałbym przerobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 14:38, BridgeBurner napisał:

> W zasadzie każda książka tego autora jest warta uwagi. Co prawda żadnej nie czytałem

> ale o żadnej książce Kinga nie słyszałem żeby była słaba więc...

Słabo słyszysz widocznie... A tak w ogóle to po co powtarzać wyłączenie zasłyszane opiniie?
Nie lepiej coś przeczytać i samemu stwierdzić?

Ja aktualnie czytam ''The Island of the Day Before'' Umberto Eco i nie omieszkam podzielić
się wrażeniami po zakończeniu lektury.


O! Cieszy mnie, że ktoś jeszcze sięga po coś ambitniejszego! Podziel się koniecznie, ja jestem zachwycona po lekturze "Wahadła..." i chętnie przeczytam coś jeszcze Eco. Czytałam, że "Baudolino" jest dość dobre, tak samo jak jego ostatnia (?) książka, "Tajemniczy Płomień Królowej Loany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 14:42, KŁEJK napisał:

To może byś bardziej rozbudował swoją wypowiedź odnośnie Kinga tj. która książka jego
autorstwa jest ponoć słabsza / słaba itp? Co do mojej opinii w takich klimatach jakie
serwuje King nie gustuję i mam wiele innych książek w zapasie które chciałbym przerobić...


Z przyjemnością rozbuduję. Ja np. uważam ''Oczy Smoka'' za książkę co najwyżej średnią. Da się czytać, ale choć trochę wymagającemu czytelnikowi wiele ona nie da. Ale chodziło mi bardziej o to, że nie ma chyba żadnego autora, którego jakiekolwiek dzieło budziłoby (nie mówiąc o wszystkich) powszechny zachwyt. Dlatego pisałem, że słabo słyszysz, a właściwie to szukasz.

Paranoja:

>O! Cieszy mnie, że ktoś jeszcze sięga po coś ambitniejszego! Podziel się koniecznie, ja
>jestem zachwycona po lekturze "Wahadła..." i chętnie przeczytam coś jeszcze Eco.
>Czytałam, że "Baudolino" jest dość dobre, tak samo jak jego ostatnia (?) książka,
>"Tajemniczy Płomień Królowej Loany".

Na razie czytałem tylko "Imię Róży" i "Wahadło..." oraz jeden czy dwa eseje z zakresu teorii literatury. Ogólnie na początku wydawało mi się, że powieści napisał nieco więcej, ale na koncie właściwie ma więcej dzieł z zakresu właśnie krytyki literackiej, historii sztuki i tym podobnych. "Wahadło..." w lekturze nie jest zbyt proste, ale ogółem przyjemności czytelniczej sprawiło mi wiele. Nagromadzenie teorii spiskowych, stowarzyszeń, faktów, mitów może doprowadzić do poważnego kręćka, ale pozytywnie literackiego.

Jakimi jeszcze lekturami jesteś zachwycona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś może o książce "Paw Królowej" Może ktoś czytał?
Polecono mi ją, ale nie wiem, czy zabierać się dotego rodzaju literatury (wolę historyczną)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:46, Sinisiew napisał:

Słyszeliście coś może o książce "Paw Królowej" Może ktoś czytał?
Polecono mi ją, ale nie wiem, czy zabierać się dotego rodzaju literatury (wolę historyczną)...


''Paw Królowej'' znaczy się Dorota Masłowska? Ja nie czytałem, ale czytałem jej poprzednią powieść (?), czyli ''Wojnę Polsko-Ruską pod flagą biało-czerwoną'' i zdecydowanie odradzam. Nie mam nic przeciwko językowym eksperymentom, postmodernizmowi czy innym zabawom, ale tutaj nie było za wiele, co by mogło mnie przyciągnąć. Przydałoby się trochę treści na jako takim poziomie, a tego tu (według mnie) zabrakło. Książkę uznaję za stratę czasu, więc po ''Pawia...'' nie sięgałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2008 o 11:31, BridgeBurner napisał:


''Paw Królowej'' znaczy się Dorota Masłowska? Ja nie czytałem, ale czytałem jej poprzednią
powieść (?), czyli ''Wojnę Polsko-Ruską pod flagą biało-czerwoną'' i zdecydowanie odradzam.
Nie mam nic przeciwko językowym eksperymentom, postmodernizmowi czy innym zabawom, ale
tutaj nie było za wiele, co by mogło mnie przyciągnąć. Przydałoby się trochę treści na
jako takim poziomie, a tego tu (według mnie) zabrakło. Książkę uznaję za stratę czasu,
więc po ''Pawia...'' nie sięgałem.


Ok, a takim razie chyba tez się nie zabieram....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eco przeczytany, recenzja napisana. Odwiedzać mego gramsajta i komentować. Jeśli ktoś czytał to zapraszam do dyskusji. Ale by nie było tak, że tu zupełnie nic nie napiszę. Książkę mogę z czystym sercem polecić każdemu, kto lubi od czasu do czasu sięgnąć po nieco ambitniejszą pozycję. A zwłaszcza jeśli lubi ciekawe historie, filozofię i historię. Tu mamy tego pod dostatkiem w postaci bildungsroman przyprawione ciekawym językiem i cynicznym momentami komentarzem.

Teraz czeka mnie Edward Rutherfurd i jego ''Sarum'', czyli historia pięciu rodzin mieszkających w Salisbury na (bardzo szerokiej) przestrzeni dziejów. 1134 strony lektury, a jakiej to się przekonam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio wzięłam za serię o Mieczu Prawdy Terrego Goodkinda. Jestem w połowie Bractwa Czystej Krwi. Podoba mi się bardzo, może nie powiedziałabym, ze jest to książka trzymająca w napięciu, ale często zdarza się, ze nie ma dobrego momentu na odłożenie jej. Polecam fanom epickiego i heroicznego fantasy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 09:53, dominikańczyk napisał:

Jest na tym forum jakiś temat ogólny o wiedźminie?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&u=22188 tu jest chyba ogolny.

Zamówiełm ksiażke A. Nieuważnego ,, Czasy Napolońskie" mam nadziej ze nie bede żałował .Jutro powinno dosc :)( potrzebna mi jest na kokurs , po za tym tak z radoscią przyjme koljena ksiakze do kolekcji ) Teraz czytam w Blasku Napoleonśkich orłów ( Bradzo dobra , ale stara książka) oraz II tom Winnetou .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i nadal za bardzo nie wiem. Są zbiory opowiadań:

1. Wiedźmin (w skład którego wchodzi:)
- Droga, z której się nie wraca
- Kwestia ceny
- Ziarno prawdy
- Mniejsze zło
- Wiedźmin

2. Ostatnie życzenie (w skład którego wchodzi:)
- Głos rozsądku
- Wiedźmin
- Ziarno prawdy
- Mniejsze zło
- Kwestia ceny
- Kraniec świata
- Ostatnie życzenie


3. Miecz przeznaczenia (w skład którego wchodzi:)
- Granica możliwości
- Okruch lodu
- Wieczny ogień
- Trochę poświęcenia
- Miecz przeznaczenia
- Coś więcej

4. Coś się kończy, coś się zaczyna (w skład którego wchodzi:)
- Droga, z której się nie wraca Muzykanci
- Tandaradei!
- W leju po bombie
- Coś się kończy, coś się zaczyna
- Battle dust
- Złote popołudnie
- Zdarzenie w Mischief Creek

I jeszcze Saga o wiedźminie (w skład którego wchodzi:)
- Krew elfów
- Czas pogardy
- Chrzest ognia
- Wieża Jaskółki
- Pani Jeziora

Dlaczego niektóre ze zbiorów opowiadań się powtarzają? :P
Czy ktoś by mógł napisać od której jest najlepiej zacząć (ponumerować każdy), a na którym skończyć.
Być może te pytania są głupie ale troszkę się nie orientuje w tym, a zależy mi na bardzo dokładnym zrozumieniu tego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, czym jest numer 1 na Twojej liście. Może chodzi Ci o Opowieści o Wiedźminie? W każdym razie, czytaj w kolejności 2, 3, Saga, 4. Albo zacznij od 4, to jest w sumie obojętne, bo to nie wchodzi w skład Sagi. Możesz też zacząć od Sagi, ja sam tak zrobiłem, opowiadania czytam dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje. No oprócz Wiedźmina. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje.
No oprócz Wiedźmina. :)

Władca pierścieni, hobbit, silmarillion, harry potter. Tyle mi przychodzi do głowy (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje.
No oprócz Wiedźmina. :)

Jak lubisz komedie, to świetny jest cykl Świat Dysku T. Pratchetta. A z normalnych to spróbuj jeszcze książki z Forgotten Relams i to co radzi kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje.
No oprócz Wiedźmina. :)

Polecam Elantris Brandona Sandersona i Grę o Tron Georga R.R. Martiniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:57, nieznajomy96 napisał:

Czy mógłby mi ktoś dać tytuł książki podobnej do ,,Przypadki Robinsona Cruzoe'''' ?

NIe czytałem, ale Władca Móch jest chyba o rozbitkach. Prościej w serialach - LOST :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:57, nieznajomy96 napisał:

Czy mógłby mi ktoś dać tytuł książki podobnej do ,,Przypadki Robinsona Cruzoe'''' ?

Może Tajemnicza Wyspa Verna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się