HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje.
No oprócz Wiedźmina. :)



Trylogia Husycka Sapka... Saga o Mieczu Prawdy! Pisałam o tym kilka postów wyżej. ;-) Albo trylogia Sabriel, Lirael, Abhorsen... Albo seria DragonLance''a, niektóre tomy są ciekawe, inne mniej. Albo może Achaja? To już chyba bardziej SF, ale mi się podobało. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:28, Farmer Widomo napisał:

Do listy poleconych dorzuciłbym jeszcze Pana Lodowego Ogrodu. Książka naprawde wciągająca
i napisana przez świetnego pisarza.

Złapię jak będzie kasa i czas. Hm, to może jeszcze Siewca Wiatru? Czytałam fragmenty, a z całości znajomi są zadowoleni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 21:43, Vaerinammi napisał:

to może jeszcze Siewca Wiatru? Czytałam fragmenty, a z całości znajomi są zadowoleni. :)


Naprawdę dobra książka, nigdy nie spdziewałem się takiej wizji nieba i piekła. "Siewca Wiatru" wciągnoł mnie okropnie, przeczytałem w jeden dzień :) Naprawdę jeśli rajcują Cię choć troszkę klimaty "nieba i piekła" książka pochłonie cię pochłonie momentalie. Przy okazju emanuje jeszcze czarnym humorem :) Wciąga jak diabli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2008 o 21:50, Antykreator napisał:

Naprawdę dobra książka, nigdy nie spdziewałem się takiej wizji nieba i piekła. "Siewca
Wiatru" wciągnoł mnie okropnie, przeczytałem w jeden dzień :) Naprawdę jeśli rajcują
Cię choć troszkę klimaty "nieba i piekła" książka pochłonie cię pochłonie momentalie.
Przy okazju emanuje jeszcze czarnym humorem :) Wciąga jak diabli...


Przyjdzie kolej i na Siewcę, na pewno spróbuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:57, nieznajomy96 napisał:

Czy mógłby mi ktoś dać tytuł książki podobnej do ,,Przypadki Robinsona Cruzoe'''' ?

Chyba najbliższa tematycznie jest "Wyspa Robinsona" Arkadego Fiedlera. Rozbitek z tej wyspy zna powieść Daniela Defoe i często podczas swego pobytu na wyspie do niej nawiązuje.
A jeśli chodzi o Verna, to jeszcze może być "Dwa lata wakacji", która to powieść (jak podejrzewam) była inspiracją dla Williama Goldinga, twórcy - wspomnianej tu wyżej - ""Władcy much".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś dobre książki fantasy, bo nie za bardzo się orientuje.
No oprócz Wiedźmina. :)


Przyłączam się do poleconych pozycji, a zwłaszcza to Georga R. R. Martina. ''Pieśń Lodu i Ognia'' to najlepszy cykl fantasy, jaki czytałem. I tak ciężko czeka się na część następną. Do tego spokojnie mogę dołożyć ''Malazańską Księgę Poległych'' Stevena Eriksona - tylko nieco niżej od Martina. Więcej magii, więcej potężnych bohaterów, ale podobnie mroczny nastrój i postaci z krwi i kości. Obaj autorzy nie boją się też poświęcić głównych postaci swych powieści. Do tego koniecznie cykl o Ziemiomorzu Ursuli Le Guin. Długo by zresztą wymieniać, ale to wymienione starczy na bardzo dłuuugi początek.

nieznajomy96:

Dnia 19.03.2008 o 20:08, Jed1 napisał:

Czy mógłby mi ktoś dać tytuł książki podobnej do ,,Przypadki Robinsona Cruzoe'''' ?


A co dokładnie Ci się podobało? Bo książka ta ma sporo ciekawych aspektów, a innych pozycji o rozbitkach aż tak wiele znów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czytam "Eragona" i muszę powiedzieć że spodobał mi się. Jestem w roździale "odkrywanie Teirmu". Gdy zobaczyłem tę książkę w bibliotece od razu ją wziąłem a bibliotekarka powiedziała że szybko przeczytam (:
Podoba się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odejdź!! :D Lepiej się tym Eragonem tutaj tak nie chwal (po cichu się przyznam, że też przeczytałem, ale to dawno i nieprawda) ;) Są dużo lepsze książki.
A trzecia część tetralogii już we wrześniu. Miejmy nadzieję, że będzie dużo lepsza niż dwie poprzednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 12:54, dominikańczyk napisał:

Mam pytanie. Czy może być książka fantasy dziejąca się w przyszłości?


Być to na pewno może, ale jaki ma cel to pytanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:58, Robert'cik napisał:

> Mam pytanie. Czy może być książka fantasy dziejąca się w przyszłości?

Być to na pewno może, ale jaki ma cel to pytanie? :)


Piszę książkę fantasy dziejącą się w przyszłości i nie wiem czy to fantasy czy sf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam teraz "Rok 1984" ,Ale moje ulubione to oczywiście trylogia wiedźmińska , Kiedy Bóg zasypia i inne polskie fantasty. Tak w ogóle to dużo czytam :D ale tylko takie ostrzejsze (?) książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą bronią palną i białą nie szarżuj tak. Znam kilka książek fantasy, w których używa się pistoletów i światy sci-fi, gdzie walczy się bronią białą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 17:34, dominikańczyk napisał:

Piszę książkę fantasy dziejącą się w przyszłości i nie wiem czy to fantasy czy sf.


Chyba nie jest to aż takie ważne. Ważne, że ją piszesz. Gatunki i tak często przydzielane są przez czytelników, a nie pisarzy. Równie dobrze może wyjść miks jednego i drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym polecić wszystkim zbiór opowiadań niewątpliwego mistrza grozy Stephen''a King''a pt.: "Marzenia i koszmary". Właśnie sama nie dawno skończyłam je czytać i jestem po prostu zachwycona. 25 znakomitych, klimatycznych, wciągających i niejednokrotnie zaskakujących opowiadań, które potrafią porwać czytelnika na ładne parę godzin. Jeszcze raz gorąco polecam fanom Kinga i nie tylko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się