HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2008 o 14:41, Domek napisał:

> Przeczytałem ''Ulissesa'' w oryginale (wow, co za szpan ;), więc żadne głębie mi
niestraszne.

Wow, no to chyba faktycznie nie masz się czego obawiać. ;)


Też nie tak do końca ;) Przeczytanie, a przeczytanie dobre do dwie różne sprawy. Zwłaszcza, że ''Ulisses'' to książka, którą pewnie należałoby przeczytać z parę razy, na pełnej koncentracji i to jeszcze z kluczem. Zabawne było to, że jednym z najbardziej przejrzystych fragmentów był strumień świadomości, czyli monolog Molly, którym nie było znaków interpunkcyjnych ani wielkich liter. Był on jednak mocno składny, w odróżnieniu od reszty dzieła.

Dnia 26.03.2008 o 14:41, Domek napisał:

No, przynajmniej nie dla mnie. Może po prostu nie skupiam się tak łatwo. ;)


U mnie z tym bywa różnie - w komunikacji miejskiej byłoby mi pewnie ciężko, bo to raczej nie aż tak długi przejazd, ale w pociagu już jest lepiej. Nawet jak i hałas dość spory, to jakoś potrafię się odpowiednio wyłączyć. "Idiotę" Dostojewskiego kończyłem czytać w ciasnym samochodzie bujającym się na trasie z Międzyrzecza do Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest jak książka wciąga. Nieraz czytałem po prostu gdzieś idąc (Pan Lodowego Ogrodu) ,albo w samochodzie na nie równej ulicy , kiedy na zewnątrz było 30 stop. C a podczas takiej pogody , przynajmniej mnie , bardzo boli głowa. (Wiedźmin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:07, Wadik napisał:

> Mi tak średnio przypadł do gustu, w historii Drakkainena jakoś tak mało się dzieje,
jedynie
> wątek następcy Tygrysiego Tronu trzyma jako taki poziom.

A jak oceniasz tom 1, a jak 2 ?

Pierwszy tom to kawał dobrej lektury, jedna z moich ulubionych książek. Akcja w niej jest wg mnie dużo bardziej ciekawsza i zróżnicowana niż w kontynuacji, nie spodobała mi się też pewna zmiana dotycząca Drakkainena. Tom drugi nie umywa się do pierwszego, ale tak ogólnie to średnio-dobra książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam , tylko jedna książka Strugackich była ponad przeciętna."Piknik na skraju drogi" . Chociaż nie pokuszę się stwierdzenie dobra lub jeszcze więcej genialna. Opowiada o Stalkerach , zonie ... mnie jakoś mało ta książka przekonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:13, Farmer Widomo napisał:

Jeśli dobrze pamiętam , tylko jedna książka Strugackich była ponad przeciętna."Piknik
na skraju drogi"
. Chociaż nie pokuszę się stwierdzenie dobra lub jeszcze więcej
genialna. Opowiada o Stalkerach , zonie ... mnie jakoś mało ta książka przekonała.

Nie zgodze się z tobą, oni są uznawani za najlepszych twórców postapokaliptycznych, a ksiązki dają do pomyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, kolego, to chyba nie czytałeś "Poniedziałek zaczyna się w sobotę". Nadrób to a zmienisz zdanie o Strugackich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:13, Farmer Widomo napisał:

Jeśli dobrze pamiętam , tylko jedna książka Strugackich była ponad przeciętna."Piknik
na skraju drogi"
. Chociaż nie pokuszę się stwierdzenie dobra lub jeszcze więcej
genialna. Opowiada o Stalkerach , zonie ... mnie jakoś mało ta książka przekonała.


Czy przypadkiem "była ponad przeciętna" nie równa sie "tylko o tej coś więcej słyszałem"? Takie odnoszę wrażenie, correct me if I''m wrong. Najbardziej cenieni rosyjscy pisarze science-fiction, a żadna książka nie była dobra? Rozumiem, że to kwestia gustu, ale to podobnie jak ja bym napisał, że Sapkowski to właściwie taki przeciętny pisarzyna, a co nieco tylko podobało mi się jego jedno opowiadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 14:13, dominikańczyk napisał:

Ja dzisiaj rano skończyłem "Eragona" i oddałem do biblioteki. Teraz zacznę Harego Pottera.

Czytnij sobię Tolkiena i Salvatore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 14:14, Aragloin napisał:

> Ja dzisiaj rano skończyłem "Eragona" i oddałem do biblioteki. Teraz zacznę Harego
Pottera.
Czytnij sobię Tolkiena i Salvatore.


Tolkiena mam zamiar ale tego drugiego nie znam. Puki co mam dużo książek do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2008 o 14:24, dominikańczyk napisał:

Tolkiena mam zamiar ale tego drugiego nie znam. Puki co mam dużo książek do czytania.

Salvatore- Drizzt(w BG I & II był i pomagał nam(graczom))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem :).

@Fumiko ---> Jak zakończę Pana Lodowego Ogrodu II , może kupie sobie "Poniedziałek..." . Jeśli mówisz że książka ta jest warta uwagi...

Ja natomiast chciałbym jeszcze raz polecić wam wszystkim "Pana Lodowego Ogrodu" książka jest na tyle wciągająca że nie mogłem się od niej oderwać nawet przez chwilę. Poprostu cud , miód i orzeszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z ciekawszych pozycji (jeżeli lubi się fantastykę i ma ochote na coś nowego) jest "Diuna", a dokładniej cały cykl "Kronik Diuny" Franka Herberta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 20:21, Farmer Widomo napisał:

@Fumiko ---> Jak zakończę Pana Lodowego Ogrodu II , może kupie sobie "Poniedziałek..."
. Jeśli mówisz że książka ta jest warta uwagi...


Książka długa nie jest, ale ja się niesamowicie przy niej ubawiłam, a niektóre z niej cytaty do tej pory funkcjonują w mowie mojej i moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:53, dominikańczyk napisał:

Ponawiam pytanie o świat z książek "Wiedźmin". Jak się nazywa?

Nie nazywa się! Poprostu A.S nie powiedział nam. Czy to aż takie ważne? Ważne jest że książka jest wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się