HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2008 o 16:35, A-cis napisał:

Może napiszesz co Ci się w zakończeniu nie podobało.


Coz, tez czytalem lat kilka temu ale taka opinie sobie wyrobilem, ze poprostu glowny bohater na koncu jest na jednym koncu wyspy a kilka slow pozniej juz jest na plazy i spotyka doroslych, za szybko. Przed czytaniem sadzilem ze przynajmniej zakonczenie bedzie bardziej "obudowane'' w metaforyke czy bedzie takie "filozofowane", a jest jak walka Goloty z Brewsterem - szybko i skutecznie :/ (nie mowie ze jest zle, ale moglo byc lepsze, duzo lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yeah, udało mi się dzisiaj zdobyć za ciężko zarobione pieniądze (pomaganie staruszkom przy zakupach, sprzątaniu, etc.) udało mi się zdobyć dwie perełki. "Imię Bestii" Jacka Komudy oraz WarCraft: Wojna Starożytnych - "Rozbicie". Kurcze, pierwsza książka jest cudowna, sam pomysł łotra-poety rozwalił mnie na samym począteczku. Książka jak najbardziej do polecenia dla ludzi lubiących "poważniejsze" fantasy i żadnych,jak to sam pan Komuda określił "never-never land fantasy" tylko autentyczne postaci i miejsca. Zaś co do to Warcrafta to zostawiam go sobie na wieczór,zapowiada się ciekawie choć krótko :] A tak przy okazji - po wielu dobrych słówkach o niejakich "Legendach Drizzita" czy też jak to się tam nazywa ;P postanowiłam obczaić o co biega. I teraz, ile jest tomów i w jakiej kolejności je czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 18:49, Matunio napisał:

bohater na koncu jest na jednym koncu wyspy a kilka slow pozniej juz jest na plazy i spotyka doroslych, za szybko.

Acha. Czyli czytałeś tą książkę co ja. Bo przez chwilę przypuszczałem, że to był jakiś skrót, niepełna wersja bez zakończenia. I dlatego ta ocena, że powieść jest krótka i urywa się nagle :-D

Ale z drugiej strony, gdy powieść wydaje się za krótka, to z reguły jest to pozytywna ocena, bo dużo gorzej jest gdy się ciągnie jak flaki z olejem ;-)
BTW. Film na jej podstawie oglądałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 21:53, A-cis napisał:

Ale z drugiej strony, gdy powieść wydaje się za krótka, to z reguły jest to pozytywna
ocena, bo dużo gorzej jest gdy się ciągnie jak flaki z olejem ;-)


Ey! Ulissesa lubie akurat ;]

Dnia 11.04.2008 o 21:53, A-cis napisał:

BTW. Film na jej podstawie oglądałeś?


mam taka zasade ze gdy czytne ksiazke to nie ogladam ekranizacji zeby sie nie zawiesc
W zasadzie jedyny wyjatek to LOTR, ale to przez kobiete! ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 16:19, Farmer Widomo napisał:

Hańbą dla czytelnika fantastyki ,ale i nie tylko, jest nie przeczytanie Wiedźmina. Taką
książke to się powinno czytać w dzień w noc , 24h na dobę. Dla takiej książki trzeba
się oderwać od każdej gry , każdego programu w TV i każdej innej czynności, nie będe
już mówił od jakich konkretnie czynności bo niektórzy będą mogli uznać to za niestosowne.
A ja pisząc tego posta nakazuję Ci żebyś zaczął czytać Wieśka aka Geralta.


Nie cierpię takiej postawy. Tak samo jak tego, że niektórzy uważają, że prawdziwy znawca i sympatyk fantastyki musi lubić Tolkiena, którego ja osobiście nie trawię (no dobra, ''Hobbit'' jest całkiem niezły, ale ''Władca Pierścieni'' niezbyt - jeden z niewielu przykładów gdzie film jest lepszy od książki). Podchodzi to trochę pod narzucanie własnego zdania, bo fantastyka ma różne nurty - jeden może się spodobać, drugi nie. Dlatego proszę, nie gadaj, że każdy szanujący się fan fantastyki musi przeczytać "Wiedźmina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej mi się tak wydaję. Jest to książka świetna i dziwi mnie to że Ty sam jej nie przeczytałeś ;)
A zresztą co ja tam będe gadał , przczytaj Wieśka a zrozumiesz o co mi chodzi. A co do Włady Pierścieni. Film lepszy od książki? W tej chwili omal nie spadłem z krzesła ;) Książka była moim zdaniem świetna. Jest zasadnicza różnica między filmem a książką. Film odbierasz tylko oczami - patrzysz. A w książce musisz sobie wyobrazić postacie , miejsca i inne elementy świata przedstawionego. Jak widać...są gusta i guścicki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:37, Farmer Widomo napisał:

Przynajmniej mi się tak wydaję. Jest to książka świetna i dziwi mnie to że Ty sam jej
nie przeczytałeś ;)
A zresztą co ja tam będe gadał , przczytaj Wieśka a zrozumiesz o co mi chodzi.


A gdzie ja napiwsałem, że nie przeczytałem? :P Przeczytałem i również mi się spodobała książka, jednak nie lubię jak ktoś komuś coś narzuca ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 15:45, Farmer Widomo napisał:

Śmiem wątpić , że do tego tematu zerka ktoś kto nie zna wiedźmina.

Jestem kolejną zerkającą do tego tematu osobą, która nie czytała Sagi o Wiedźminie. Pewnie po części dlatego, że nie ulegam modom tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:19, Farmer Widomo napisał:

Tak...ale różnica twki w tym że ja już raz sage A.S''a przeczytałem. Nieprawdaż?


Wiem, wiem, ale ja się lubię czepiać szczegółów :) Napisałeś że taką książkę należy czytać cały czas, odrywając się od wszystkich innych zajęć :P Wiem, czepiam się szczegółów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:54, Treant napisał:

Jestem kolejną zerkającą do tego tematu osobą, która nie czytała Sagi o Wiedźminie. Pewnie
po części dlatego, że nie ulegam modom tak łatwo.


To jest moda na czytanie ''Wiedźmina''? Nawet nie wiedzialem. Zresztą i tak nie do końca rozumiem, co tu moda ma do rzeczy. Jeśli książka jest dobra, to moda tego nie zmienia. Jeśli nie czytasz książki dlatego, że jest modna, to w czym problem? Poza tym ''Wiedźmin'' książkowy parę latek już ma i można było go przeczytać przed modą. Ale ja się tylko tak czepiam. Sam czytałem ''Wiedźmina'' parę lat temu i na razie aż tak bardzo do powrotu mi się nie spieszy. Jest za dużo innych, ciekawych pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś Człowieka z Wysokiego Zamku - Philipa K.Dicka ?
Jeżeli nie znacie to gorąco polecam. Przedstawia ona świat po II wojnie światowej tylko, że wojnę wygrały państwa Osi i Japonia. Więcej wam nie zdradzę =P A moja ocena dla książki to 8.5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 11:46, BridgeBurner napisał:

To jest moda na czytanie ''Wiedźmina''? Nawet nie wiedzialem. Zresztą i tak nie do końca
rozumiem, co tu moda ma do rzeczy. Jeśli książka jest dobra, to moda tego nie zmienia.

Oczywiście. Gra ją nakręca tak, jak niegdyś film przysparzał czytelników książkom Tolkiena.

Dnia 14.04.2008 o 11:46, BridgeBurner napisał:

Jeśli nie czytasz książki dlatego, że jest modna, to w czym problem? Poza tym ''Wiedźmin''
książkowy parę latek już ma i można było go przeczytać przed modą.

Czytałem WP o wiele lat wcześniej, niż powstał film i to w czasach, gdy dostęp do sieci był luksusem, a to ma wydatne przełożenie na rozmiar dostępu do informacji.

Dnia 14.04.2008 o 11:46, BridgeBurner napisał:

Ale ja się tylko tak czepiam. Sam czytałem ''Wiedźmina'' parę lat temu i na razie aż tak bardzo do
powrotu mi się nie spieszy. Jest za dużo innych, ciekawych pozycji.

Ja również wolę smakować nową, nieznaną mi prozę, niż wracać do wcześniejszych, już "zaliczonych" pozycji. A to świadczy o 2 rzeczach: braku czasu/warunków na lekturę oraz niesłabnącej kondycji pisarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem którejś książki powiązanej ze światami stworzonymi przez Blizard i nie wiem czy warto.Mógłby mi ktoś doradzić czy warto te książk przeczytać i która seria jest lepsza Diablo czy Warcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha :P Żartuję oczywiście :) Ostatnio czytam Lalkę Prusa (jestem na początku II tomu) i nawet mnie zaciekawiła ta książka. Szkoda jednak, że muszę ją na szybcika czytac, bo terminy naglą w szkole :/ (a ja i tak najwięcej w klasie przeczytałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:10, Mac Cry napisał:

Ha, ha :P Żartuję oczywiście :) Ostatnio czytam Lalkę Prusa (jestem na początku II tomu)
i nawet mnie zaciekawiła ta książka. Szkoda jednak, że muszę ją na szybcika czytac, bo
terminy naglą w szkole :/ (a ja i tak najwięcej w klasie przeczytałem)


Heh tak samo miałem z Balladyną (uff dobrze że już skończyliśmy ją przerabiać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lalka" ... jedna z wielu książek których podczas mojej nauki nie przeczytałem ;P. Żeby nie było ... większość książek z kanonu lektur przeczytałem ale są takie przy których zasypiałem / nie mogłem wyrobić ... :D. Sporo tych "dzieł" mnie ominęło ale jakoś na maturze szczęśliwie nic z tych lektur których nie przerobiłem nie było :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:26, KŁEJK napisał:

"Lalka" ... jedna z wielu książek których podczas mojej nauki nie przeczytałem ;P. Żeby
nie było ... większość książek z kanonu lektur przeczytałem ale są takie przy których
zasypiałem / nie mogłem wyrobić ... :D. Sporo tych "dzieł" mnie ominęło ale jakoś na
maturze szczęśliwie nic z tych lektur których nie przerobiłem nie było :D.


Oj, "Lalka" to było dla mnie coś nie do przejścia. O ile "Faraona" uwielbiałam, to przy lalce nie wyrobiłam. Nie przepadam za takimi "obyczajówkami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 23:24, Paranoja napisał:

Oj, "Lalka" to było dla mnie coś nie do przejścia. O ile "Faraona" uwielbiałam, to przy
lalce nie wyrobiłam. Nie przepadam za takimi "obyczajówkami".


''Faraon" ??? A co to takiego ;D. Jakoś tak się złożyło że i tego nie przeczytałem ... nawet tego w szkole nie przerabialiśmy :). Już bardziej podpasowały mi książki Stefana Żeromskiego: "Syzyfowe prace" / "Ludzie bezdomni" / "Przedwiośnie" / "Siłaczka" - to nawet mi się podobało podobnie jak książki Nałkowskiej - "Granica" i "Medaliony" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się