HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2008 o 22:04, Graszczur napisał:

Być może jeszcze nie dojrzałem, ale jak można dojrzewać do czegośtak infantylnego?


Tia, masz absolutną rację, Lem, Dick i Dukaj to trzech najinfantylniejszych twórców fantastyki. Aż dziw, że ich w dziale dziecięcym nie sprzedają. :/

Dla niekumatych dodaję, że to byla ironia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ręce precz od Lema ;-)
Może i jestem zgredem, ale dla mnie wkład Lema w polską literaturę SF jest niepodważalny. A nazywanie jego powieści infantylnymi dowodzi, że wypowiadający się nie wie o czym pisze, nie zna twórczości Lema, ergo nie nie powinien się na temat jego twórczości wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 06:44, A-cis napisał:

Ręce precz od Lema ;-)
Może i jestem zgredem, ale dla mnie wkład Lema w polską literaturę SF jest niepodważalny.

Nie jesteś jedynym zgredem w towarzystwie, wkład Lema w światową literaturę jest oczywisty i ważny.

Dnia 15.06.2008 o 06:44, A-cis napisał:

A nazywanie jego powieści infantylnymi dowodzi, że wypowiadający się nie wie o czym pisze,
nie zna twórczości Lema, ergo nie nie powinien się na temat jego twórczości wypowiadać.

Biorąc pod uwagę nie tylko wypowiedzi, ale i odpowiedzi mam wrażenie, że piszący nie tylko nie wie, o czym pisze, ale także koniecznie chce wywołać burzę. Infantylne bajeczki o robotach, phi. Możemy co najwyżej drwiąco się uśmiechnąć i olać resztę wypisywanych bredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lem...hm, on chyba miał jakieś wąty do internetu, o ile pamiętam. W sumie, też uważam że internet to pomysł średnio udany. Hakerzy, elektroniczni terroryści, piractwo, internet to masa złych rzeczy, nikt nie ma nad tym kontroli, a internetowa wolność jest iluzoryczna. W każdym razie, utwory pana Lema, mnie raczej nie interesują.

Ale do tematu.

Od dość dawna nie czytałem żadnej książki, może mi ktoś polecić jakąś interesującą i zabawną, książkę przygodową(or something)? Potrzebuję czegoś lekkostrawnego do czytania w ciepłe letnie popołudnia, a kompletnie nie mam pomysłu co by to mogło być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 02:05, Konował napisał:

Od dość dawna nie czytałem żadnej książki, może mi ktoś polecić jakąś interesującą i
zabawną, książkę przygodową(or something)? Potrzebuję czegoś lekkostrawnego do czytania
w ciepłe letnie popołudnia, a kompletnie nie mam pomysłu co by to mogło być.

"Trzech panów w łódce, nie licząc psa" Jerome K. Jerome. Pierwsze skojarzenie, jeżeli chodzi o przygodę, lekkość i ciepłe popołudnia. Aczkolwiek nie obiecuję, że się spodoba - ta książka ma zarówno zagorzałych fanów, jak i wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, właśnie przetrawiłem "Fade Away" (Bez śladu) Harlana Cobena i przyznam, że ta książka jest tak samo świetna, jak inne jego twory,może nawet trochę lepsza , gdyż ukazuje głównego bohatera, Myrona Bolitara, w nieco innym świetle, bardziej pokazuje jego emocje i życie w przeszłości ;)
Miłośnikom kryminałów szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:05, Mr.M napisał:

/.../

Że tak wyrwę z tego posta. Przeczytałeś już może "Baranka" Moora? Bo pisałeś że opiszesz go dokładniej jak skończysz i w końcu sie doczekałem :P Miałem właśnie wczoraj kupic ale nie byłem w pełni przekonany, dlatego kupiłem "Toy Wars" (polecane tuprzez HumanGhosta). Jednak no przydałoby sie kupi coś jako alternatywę na wypadek szybszego skończenia. Tak, wiec jezeli mógłbyś skrobnąc, czy tu czy na gg czy warto kupic to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj, zapomniłem ;-P
"Baranek" ... Hm, był cudny ;) Opisuje w ciekawy sposób życie Jezusa,ja sie z niej więcej dowiedziałem niż z lekcji religii ;-P A tak na temat to potrafi rozbawić do łez,a także, jak każda dobra komedia, zasmucić i dać czas do namysłu nad lekturą... Słowem, czytało się bardzo dobrze i myślę nad ponowną lekturą tej książki :)
Szczerze polecam.

Ps. Sorry za taki mało barwny opis, ale już ledwo ze światem kontaktuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:22, Mr.M napisał:

/.../

Życie Jezusa powiadasz. Po części może to byc ciekawe, a jak mowisz ze więcej tu niż na religi to jeszcze ciekawiej. A jeżeli i rozśmiesza i daje do zastanowienia to duży plus, bo lubie ksiazki ktore kiedy sie czyta to nie tgrzeba podchodzi do nich ze specjalnym nastrojem i nastawieniem. Będę w Empiku w najbliższym czasie to może kupię, jednak wpływ na nie kupienie mają inne ksiażki Moora z ciekawymi motywami: "Brudna Robota" - śmierc, "Krwiopijcy" - wampiry. Aż w końcu nie wiadomo na co się zdecydowac (na raz to nie).

Dnia 22.06.2008 o 00:22, Mr.M napisał:

Ps. Sorry za taki mało barwny opis, ale już ledwo ze światem kontaktuję ;-)

To trzeba było napisac rano albo w południe, jednak no zrobiłeś i poświęciłęś się, dziękuję :)

A jeszce spytam, moze ktos zorientowany jest. Czy jest jakaś ksiazka taka komediowo-obyczajowa coś jak "P.S Kocham Cię" czy "Drobny klopot" - Haddona? Bo przeszukiwałem Empik i nie mogłem znaleźc wlaśnie takowej. Więc jak ktoś zna moze tak to prosze dac znac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 00:35, wip_01 napisał:

"Brudna Robota" - śmierc,
"Krwiopijcy" - wampiry. Aż w końcu nie wiadomo na co się zdecydowac (na raz to nie).


Wszystkie są książkami bardzo dobrymi, jednak najpierw polecałbym kupić "Baranka" :)
Ja mam wszystkie jego książki , które w Polsce wyszły i na ani jednej się nie zawiodłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki w klimatach zimnej wojny, może być o konflikcie w bałkanach.Ale nie książka dokumentalna

PS:Jaka ksiazka Toma Clancego jest najciekawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:39, marcinshinoda napisał:

PS:Jaka ksiazka Toma Clancego jest najciekawsze?

Clancy pisze właściwie same ciekawe książki ^^ Jeśli zimna wojna, to klasyk: ''Polowanie na "Czerwony Październik"''. Może też być ''Kardynał z Kremla''. Poczytaj recenzje jego książek i wybierz te o interesującej Cię tematyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:39, marcinshinoda napisał:

PS:Jaka ksiazka Toma Clancego jest najciekawsze?

Czerwony Sztorm bezapelacyjnie. Przynajmniej dla mnie, bo Belegdil ma inne zdanie ;P. Tak samo Czerwony Królik. Ewentualnie jeśli nie lubisz zimnej wojny EDIT:argh, lubisz, sorry, nie przeczytałem dokładnie :D, a wolisz współczesne klimaty, to polecam Tęczę Sześć. Jeśli grałeś w którąkolwiek grę z serii Rainbow Six, to dopatrzysz się tam znajomych nazwisk ;]. Ogólnie polecam całą jego twórczość do Tęczy (ewentualnie Zębów Tygrysa, które są w miarę). Następne powieści to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 00:41, ak.47 napisał:

Czerwony Sztorm bezapelacyjnie. Przynajmniej dla mnie, bo Belegdil ma inne zdanie ;P.


Nie pisałem którą najbardziej lubię :p Zresztą skąd to przypuszczenie, że w ogóle czytałem :) Ale faktycznie pominięcie ''Czerwonego Sztormu'' to bluźnierstwo. My bad, my bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio wzięło mnie na głębsze przemyślenia przeczytałem kilka książek, które od jakiegoś czasu czekały na swoją "kolej". Szukam czegoś podobnego do Alchemika, Bridy i Pielgrzyma. Szukam czegoś co skłoni do refleksji może da jakieś nowe spojrzenie na niektóre rzeczy ;] Co możecie mi polecić?

---------------------------------------------------------------
Heh, mój pierwszy post w tym temacie. Jakoś mało "ruchliwy" ten temat czy faktycznie tak niewiele osób czyta książki? A może nie chcą się do tego przyznać xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze wiem wszystkie książki są P.Coelho? Ja ich nie czytałem :) Ale może spróbujesz innych jego książek ,bo ten facet ma chyba dość specyficzny styl pisania i każda jego książka zmusza do refleksji. Np:

"Jedenaście minut"
"Weronika postanawia umrzeć"

Słyszałem ,że są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 12:56, Farmer Widomo napisał:

Jeśli dobrze wiem wszystkie książki są P.Coelho? Ja ich nie czytałem :) Ale może spróbujesz
innych jego książek ,bo ten facet ma chyba dość specyficzny styl pisania i każda jego
książka zmusza do refleksji. Np:

"Jedenaście minut"
"Weronika postanawia umrzeć"

Słyszałem ,że są świetne.


Tak wszystkie są jego autorstwa. Odpowiadają mi bo pokazują pozornie baśniowe historie, ale kiedy zajrzeć głębiej to zmuszają do przemyśleń. Chyba jednak skuszę się na nie. Jeżeli nie czytałeś żadnej z jego książek przeczytaj na początek Alchemika. Świetna książka, skłania do przemyśleń i długich rozmów z drugą osobą na temat sedna książki. Na prawdę się miło czyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:04, Piwomaniak napisał:

Witam. Jaką książkę fantasy możecie polecić na 2 tygodnie w Egipcie :]


Hmm...jak jest sie w Egipcie to sie chyba zwiedza:)Ale jeśli szukasz czegoś fajnego myśle że spodobał by ci sie Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego-jedna z fajniejszych książek jakie czytałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się