Zaloguj się, aby obserwować  
marcolos

RAM

8 postów w tym temacie

Aby poprawnie dział kości ramu musza być takie same, ale czy dotyczy to wszystkich slotów, np mam 4 sloty, to muszę mieć 4 takie same kości ramu, czy slotów parami, np 2 kości 4GB takie same w jednej parze, i jedna kość 8GB inna, w jednym ze slotów drugiej pary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, co uważasz za "poprawne działanie", bo w teorii w każdy slot możesz włożyć inną kość i powinno działać.

Podejrzewam, że Tobie chodzi o dual channel - w takim wypadku sloty wystarczy obsadzać parami jednakowych modułów, więc przy 4 złączach na płycie możesz włożyć 2x1GB i 2x2GB i dual channel będziesz miał, jeśli tylko obsadzisz sloty właściwie (przypuszczam, że dalej nie jest to ustandaryzowane i trzeba sprawdzać w instrukcji do płyty główne jak należy obsadzać sloty pamięci). Jeśli chodzi o triple channel i quad channel - tu są wymagane odpowiednio 3 i 4 jednakowe moduły, przy czym muszą być nie tylko zgodne pojemnością ale i pod względem szybkości - nie ma takiego wymogu przy dualu, gdzie płyta się dostosowuje do wolniejszej kości pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blackhand napisał:

Zacznijmy od tego, co uważasz za "poprawne działanie", bo w teorii w każdy slot możesz włożyć inną kość i powinno działać.

Podejrzewam, że Tobie chodzi o dual channel - w takim wypadku sloty wystarczy obsadzać parami jednakowych modułów, więc przy 4 złączach na płycie możesz włożyć 2x1GB i 2x2GB i dual channel będziesz miał, jeśli tylko obsadzisz sloty właściwie (przypuszczam, że dalej nie jest to ustandaryzowane i trzeba sprawdzać w instrukcji do płyty główne jak należy obsadzać sloty pamięci). Jeśli chodzi o triple channel i quad channel - tu są wymagane odpowiednio 3 i 4 jednakowe moduły, przy czym muszą być nie tylko zgodne pojemnością ale i pod względem szybkości - nie ma takiego wymogu przy dualu, gdzie płyta się dostosowuje do wolniejszej kości pamięci.

Przy dual chanel to już od dawna są oznaczone pary, 1 kanał = jeden kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc czy ma sens zamontowanie do jednej pary slotów 2xPamięć Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9 ValueRAM, a do drugiej jedną kość Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 czy lepiej będzie używać tylko jednej tej drugiej kości 8GB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcolos napisał:

Ok, a więc czy ma sens zamontowanie do jednej pary slotów 2xPamięć Kingston DDR3 4GB 1333MHz CL9 ValueRAM, a do drugiej jedną kość Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 czy lepiej będzie używać tylko jednej tej drugiej kości 8GB ?

Najlepiej by było 2x Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8 :D ale jak bym miał wybierać to lepiej 1 po 8 bo więcej wolnych slotów zostaje a pamięci będziesz miał tyle samo, do tego ten Crucial Ballistix ma wyższe taktowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę nigdzie dostać drugiej kości Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8.

Czyli nie ma sensu montować wszystkich trzech pamięci które wymieniłem na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcolos napisał:

No właśnie nie mogę nigdzie dostać drugiej kości Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8.

Czyli nie ma sensu montować wszystkich trzech pamięci które wymieniłem na raz?

Jak chcesz to możesz- jeśli potrzebujesz 8 GB + to montuj kilka zawszę można wymontować, nie wiem tylko jak to będzie w przypadku innch taktowań na pamięci ale chyba wszystko powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz wszystkie kosci, to beda one pracowały z takimi taktowaniami jakie maja najslabsze z nich. W tym przypadku 1333 mhz.

Ale na to nie patrz w sumie, lepiej miec 16gb 1333 mhz, niz 8gb 1600 mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować