Zaloguj się, aby obserwować  
Mike1292

Guitar Hero

1581 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2008 o 16:01, tomoliop napisał:

@Vesania
Proponuje pobrać darmowe FoF i do niego pobierać utwory - jest ich masa


a jest jakiś patch, który umożliwia podłączenie kontrolera z GH3 do FoF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 16:17, Vesania666 napisał:


> @Vesania
> Proponuje pobrać darmowe FoF i do niego pobierać utwory - jest ich masa

a jest jakiś patch, który umożliwia podłączenie kontrolera z GH3 do FoF ?


Nie trzeba żadnego patcha. W przypadku kontrolera Pctowego po prostu zwyczajnie zmienia się klawiszologię.

@Mac Cry
Ale o co konkretnie Ci chodzi? O GH czy FoF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 17:54, Mac Cry napisał:

Ups, nie napisałem. O FoF chodzi mi oczywiście ;]


Sam FoF wygląda dość biednie, ale jest do niego sporo modyfikacji, dzięki którym gra wygląda np. jak Guitar Hero lub Rockband, widziałem też gdzieś Bioshock skin. :P
PS. Temacik o FoF istnieje, proponuję się przenieść. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest naprawdę niezła. Na początku myślałem że ta produkcja jest jakaś nienormalna; że jest to jakiś konsolowy gniot. Kto gra na kompie na gitarze? Ale postanowiłem sprawdzić co tak właściwie przyciąga do niej ludzi. No i muszę przyznać że gra robi oszałamiające wrażenie. Super grafika (nie, nie taka jak w Crisisie tylko taka jak w WoW), powalająca grywalność, świetne piosenki, masa funu (np. gitary, stroje w sklepie do kupienia za zarobioną gotówkę), ciekawe pomysły (np. walka pomiędzy dwoma gitarami z różnymi "czarami" ), super klimat i wiele, wiele więcej :-) Jak ktoś nie wie o co tu chodzi to niech sobie tę grę kupi, sprawdzi i niewątpliwie nie pożałuje. Sam nie gram na gitarze, mało interesuje mnie muzyka i nie znam wielu "band", ale mimo to gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Naprawdę warto spróbować tego nowego gatunku, jakim jest GH.
Wyszła z tego trochę recenzja, ale nie szkodzi - jak ktoś się zastanawia nad tą grą to tylko mu to pomoże rozwiązać dylemat: kupić nowego 4-godzinnego Crisisa czy nieśmiertelnego GH :-)

PS Zastanawiam się czy są jakieś edytory do tej gry, pozwalające tworzyć (na podstawie danego mp3) własne kombinacje "kolorków" i zapisać to potem jako nową piosenkę? To pytanie pewnie już było, ale nie chce mi się teraz tego szukać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2008 o 21:25, marcin1930 napisał:


PS Zastanawiam się czy są jakieś edytory do tej gry, pozwalające tworzyć (na podstawie
danego mp3) własne kombinacje "kolorków" i zapisać to potem jako nową piosenkę? To pytanie
pewnie już było, ale nie chce mi się teraz tego szukać :-)


Takie programy są do darmowego FoF - produkcji bardzo podobnej do GH z tym, że gra się w niej na klawiaturze (chociaz kontroler z GH też działa). W przypadku GH nie wiem, chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty se jaj nie rób :P Wiesz co to oznacza? Że na kolejne części GH możemy spodziewac się na PC, a już myślałem, że trójka była wyjątkiem na pieca. I małe pytanko, będzie też wersja z gitarą? Jak tak to z jaką? Jeśli będzie ta co na konsole, w dodatku czarna, to biorę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:36, Mac Cry napisał:

Ty se jaj nie rób :P Wiesz co to oznacza? Że na kolejne części GH możemy spodziewac się
na PC, a już myślałem, że trójka była wyjątkiem na pieca. I małe pytanko, będzie też
wersja z gitarą? Jak tak to z jaką? Jeśli będzie ta co na konsole, w dodatku czarna,
to biorę ^^


Zobacz sobie na redoctane.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:00, Mac Cry napisał:

Nic nie znalazłem, a i na oficjalnej stronie nic o wersji PC nie ma. Przynajmniej ja
nic nie znalazłem.

Najwidoczniej redoctane nie ma powiązań z wersją PC. Pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:36, Mac Cry napisał:

Ty se jaj nie rób :P Wiesz co to oznacza? Że na kolejne części GH możemy spodziewac się
na PC, a już myślałem, że trójka była wyjątkiem na pieca. I małe pytanko, będzie też
wersja z gitarą? Jak tak to z jaką? Jeśli będzie ta co na konsole, w dodatku czarna,
to biorę ^^


Ale to żadna nowość, było o tym chyba stronę wcześniej ;) Na Amazonie pre-ordery są już od jakiegoś czasu. Gitara oczywiście będzie.. ta sama co zawsze (Xplorer), innej najwyraźniej nie chce się panom z Activision/Aspyr dostosować do PC (a z tego co wiem to jest to możliwe, bo na forum FoF w wykazie obsługiwanych przez tą grę, a więc również przez pecety, instrumentów są wszystkie kontrolery gitarowe zarówno z GH, jak i RB, perkusja zresztą też. To chyba kwestia dodania do zestawu odpowiedniego adaptera).
Aha, jeśli nie masz jeszcze oryginalnego GHIII to prawdopodobnie GH:Aerosmith będzie zakupem idealnym, bo w pudełku oprócz gitary i dodatku Aerosmith znajduje się oryginalne GHIII :) Natomiast jeśli masz już pecetowe GHIII to nie ma co sobie tym zawracać głowy i co najwyżej kupić samą grę. A najlepiej to w ogóle poczekać, bo większość znaków na niebie i ziemi mówi, że GH:WT też będzie na blaszaki... tylko jeszcze nie wiadomo co, jak, gdzie, za ile, no i czy znowu wcisną starego poczciwinę Xplorera (i czy np. w ogóle będzie perkusja). Zresztą zanim GH: Aerosmith na pecety pojawi się w Polsce to pewnie wieki miną ;P
A tak w ogóle, wejdź na aspyr.com, lub od razu na jakiegoś Amazona (bo oczywiście na stronach Activision próżno szukać jakichkolwiek wieści o wersjach pecetowych...):
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B001DT8UDQ/aspyrmedia-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) Poczekam na to Aerosmith na PC i od razu będę miał trójkę. Jednak nie wiem czy wytrzymam do premiery GH:WT... Jeszcze się to przemyśli ;] Szkoda jednak, że dają tego X''a miast tej nowszej, która o niebo lepiej wygląda. PC to pies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info :) Poczekam na to Aerosmith na PC i od razu będę miał trójkę. Jednak nie
> wiem czy wytrzymam do premiery GH:WT... Jeszcze się to przemyśli ;] Szkoda jednak, że
> dają tego X''a miast tej nowszej, która o niebo lepiej wygląda. PC to pies?

Najwyraźniej my pecetowcy to plebs i hołota ;) "Macie swoje GH na PC i nie nudźcie"... no ale już tyle razy mówiłem co myślę o pecetowej wersji GH więc pozwolisz, że nie będę biadolił :P W każdym razie polecam FoF MFH (dawniej Alarian) Mod- ta gra przebija wszystko (nawet na klawiaturze) :)
A co do tych gitar jeszcze- nie tylko ładniejsze są te konsolowych wersji, ale przede wszystkim bardziej użyteczne. Sami twórcy wspominali że przy nowych kontrolerach te stare wydadzą się nam "dziecinnymi zabawkami". Ja swojego X-a bardzo lubię i nie narzekam pod tym względem, ale generalnie uważam, że wyłudzanie takiej sumy pieniędzy za grę z Xplorerem, który w tej chwili (po przeliczeniu walut) jest wart mniej niż 60zł to lekka przesada.

Natomiast bardzo ciekawie zapowiada się "sprzęt" do GH:WT, pomijając nawet perkusję, to gitara będzie kolejny raz dość rewolucyjna. Zwłaszcza te dodatkowe klawisze dotykowe do uzyskania efektu slide (ciekawe jak to rozwiążą w pecetowej wersji lub w... FoF ;P). Ciekawostką jest też sam wygląd gitarki- po nieprzyjemnych doświadczeniach z firmą Gibson, Activision stwierdziło chyba, że najbezpieczniej będzie pozostać na swoim gruncie i oficjalnie gitara nie jest odwzorowaniem żadnego autentycznego modelu. Nie trudno jednak o porównania ;) Mnie na przykład bardzo się podoba taki kształt i kolor, bo do złudzenia przypomina mi Musicmana JP BFR w wersji Tobacco, czyli autorski model mistrza Johna Petrucciego ;)
Dla porównania: wersja GH:WT:
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/882/882949/guitar-hero-world-tour- first-look-20080619115657414_640w.jpg
Musicman Petrucciego:
http://www.elrincondelrock.com/wp-content/uploads/2008/01/tobacco.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 00:24, Mac Cry napisał:

O, perkusja, fajnie :D A mikrofon jest? Co do gitar, to te z PS2 ponoc pod USB są, więc
chyba można podpiąc je do PC, nie?


Tak, GH:WT będzie zawierało dokładnie to samo co Rock Band, czyli gitarę, perkusję i mikrofon. Poczytaj sobie zapowiedź na gram.pl albo oficjalną stronę GH:WT (bardzo fajnie zrobiona ;) ), bo nie sposób opisać w jednym poście wszystkiego, co się w nowym GH znajdzie: http://worldtour.guitarhero.com

A pod USB to kontrolery z Xboxa są, PS2 ma chyba jakieś własne złącze (ale i tak spokojnie można dokupić adapter do komputera). Jednak dla twórców największy problem tkwi w tym, że nowe gitary są bezprzewodowe- Xplorer miał kabel i był kompatybilny z Windows XP (bo nie wiem czy wiesz, ale to co dodają do pecetowych wersji to nie jest jakaś specjalna wersja, tylko dokładnie model z GH2 na Xbox360- nawet ma ten xboxowy, świecący przycisk :P). A Xboxy używają trochę innej technologii bezprzewodowej, mają chyba wbudowane nadajniki. Czyli innymi słowy- sama gitara + baterie nie wystarczy, by działało to na pc ;) Ale tak jak powiedziałem są różne metody, nawet czytałem o użyciu bluetootha w celu podłączenia bezprzewodowych gitar konsolowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guitar Hero Aerosmith na PC jednak wyjdzie.. Tylko kiedy w Polsce? Czy może będę zmuszony kupować za granicą?!:) Oby nie:) Ale jeśli Aeroshimth wychodzi na PC to oznacza tylko że Guitar Hero na dobre zadomowił się na PC:) I świetnie.. Tylko czekać do premiery World Tour:)
Ale mi humor poprawiliście^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wkurzyłem. Na co? Na to, jak A traktuje PeCety. Nie dośc, że dają starą gitarę, to jeszcze boję się, że będzie mi gra skakac. W dodatku nie ma drugiej cześci, na której bardzo mi zależy. Jedynym plusem jest to, że mamy FoF, ale oglądając gameplaye jakoś mało mnie to pociesz (już nawet nie chodzi o wygląd, więc proszę nie bijcie mnie za to zdanie). Tak więc zakupię X360 i na nim będę grał w GH (przy okazji zagram w Fable 2 i wiele innych ekskluziwów). Wiem, GHIII na konsole kosztuje 350 zł, ale nie zamierzam kupowac go w Polsce. Wyniuchałem, że na niemieckim eBay''u wersja na X360 kosztuje niecałe 200 zł! (oczywiście nówka, ze sklepu). Tak więc będę szalec w lepszej jakości :D Szkoda jendak, że przez neta nie pogram :/ (raczej nie będę miał konta GOLD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować