Gram.pl

Andrzej Sapkowski: twórca Wiedźmina i lewicowy propagandzista

161 postów w tym temacie

Bambusek napisał:

To weź mi powiedz gdzie tu jest miejsce na swobodę twórczą. Znaczy co, tak jak reżyserzy i scenarzyści mogą robić filmy jakie chcą, póki jest w nich miejsce dla co najmniej jednej znaczącej postaci czarnoskórej (ale w drugą stronę to już nie działa, robienie filmów tylko z czarnymi jest ok), tak teraz twórcy gier mogą robic gry jakie chcą, o ile będzie w nich czarny i jakiś wątek homoseksualny? 

Napisałem - nie ze wszystkim co piszą autorzy się zgadzam. Osobiście uważam, że wprowadzanie jakichkolwiek mniejszości jest w pewnym sensie potrzebne, ale powinno się to robić tylko wtedy kiedy da się to sensownie wyjaśnić, i kiedy spójność świata na tym nie ucierpi. W przypadku Wiedźmina da się praktycznie bezboleśnie wprowadzić postacie czarnoskóre, bo takie (najprawdopodobniej) występowały w świecie stworzonym przez Sapkowskiego. 

TigerXP napisał:

Spinacie sie jak plandeka na żuku. Homofobia i zamkniete spoleczenstwo to akurat zalety, a nie wady. Ograniczonym to trzeba byc zeby tego nie rozumiec.

Homofobia NIGDY nie jest zaletą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pannowacki napisał:

Bardzo dużo. Większa różnorodność daje większe możliwości.

Żeby daleko nie szukać. Jest multi kulti? Jest. Jest LGBT? Jest. Czy czuć, żeby książki były w jakiś sposób skrępowane artystycznie? Nie. CBDO. 

 

Ksiazki moze moze i nie, widac wszyscy Ci zwolennicy LGBT i multi kulti nie ewoluowali jeszcze do etapu w ktorym czlowiek uczy sie czytac, co zreszta wcale nie dziwi widzac czasami wywiady z roznymi przedstawicielami obu tych ruchów. Co innego gry i filmy. Co prawda cala ta lewacka polityka w grach dopiero raczkuje, ale widac ze sie zaczyna. W filmach niestety jestesmy zmuszeni ogladac roznego rodzaju zwyrodnienia juz od jakiegos czasu, w dodatku wmawia sie nam ze to my jestesmy ciemnota. I o ile tego typu zachowania maja sens, to nie ma problemu. Przykladem moze byc chociazby mocno hebanowa karnacja postaci która gra Samuel L Jackson w uniwersum marvela, mianowicie Nick Fury, który w oryginale jest... o trwogo boje sie uzyc tego slowa.... biały! Ale spoko, aktor naprawde dobrze sie wpasował w ta role i o ile na poczatku moze i komus sie to nie podobalo, tak teraz nikt kto nie jest zaznajomiony z komiksami, nawet nie wyobraza sobie ze moglo by byc inaczej. Czy Nick Fury moglby byc czarny w uniwersum w ktorym dzieja sie przygody avengers?  Moglby. Aktor dopasowany wiec nie ma problemu. Schody zaczynaja sie gdy czarny jest wrzucany na sile, czego swietny przyklad mozna zauwazyc w nowym królu arturze, w rezyserii Guya Ritchiego. Gdzie jednym z rycerzy okraglego stolu jest MURZYN!. Ogólnie murzyni byli raczej malo spotykanym gatunkiem w sredniowiecznej anglii. A jesli juz byli, to raczej zakuci w dyby, ewentualnie paleni na stosach. A tutaj mamy murzyna jako rycerza, w sredniowieczej anglii! Rozumiem jakby go gral chociazby taki Morgan Freeman, ewentualnie Denzel i wzbili by sie na wyżyny swojego aktorskiego kunsztu. Ale nie, tutaj mamy Djimon Hounsou, który aktorem jest raczej srednim i naprawde nie widze najmniejszego sensu wpychania go tam. Juz pomijam fakt ze nie byl tam jedynym murzynem w ekipie, o chinczyku prowadzacym szkole kung fu w srodku londynu nawet nie wspominam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Shu napisał:

Homofobia NIGDY nie jest zaletą. 

Czyli zamkniete spoleczenstwo jednak uważasz za zalete? :) Będą jeszcze z Ciebie ludzie :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
18 minut temu, Shu napisał:

Homofobia NIGDY nie jest zaletą. 

Czyli zamkniete spoleczenstwo jednak uważasz za zalete?  Będą jeszcze z Ciebie ludzie

Zamknięte społeczeństwo nigdy nie jest zaletą. W życiu nie czytałem głupiego komentarza pełnego ignorancji i głupoty. Wiedzmin to książka zdecydowania na zbyt wysokim poziomie dla ciebie xd

 Popełniasz mnóstwo błędów logicznych. Ad persona i ad hominem. Dodatkowo nie rozumiesz pojęć którymi się poslugujesz. Jak np. Poprawność polityczna. Nie znasz się na komiksach itd. Używasz słów wytrychow. Przede wszystkim jednak nie masz argumentów na obronę swojego zdania. Homofobia to imo zaburzenie charakteryzujące się dużą nienawiścią i strachem przed faktami o homoseksualizmie. Ty idealnie pasujesz do definicji szura xd 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homofobem nie jestem, ale obrzydają mnie te parady równości, gdzie nie ma normalnie ubranych ludzi, par męskich czy żeńskich idących razem za rękę i zachęcając innych do wspólnego marszu. Nie. Jest tam banda debili chodzących z dildosami na czole i uzbrojeni po zęby w zabawaki z BDSM.   Tak samo obrzydzają mnie pary heteroseksualne, które liżą się po ulicach przy wszystkich.

Rozumiem, że jest mnóstwo ludzi, którzy są uprzedzeni do homoseksualistów, są homouprzedzeni ( termin homofobia jest używany nieodpowiednio), ale czy nie uważacie, że ludzie Ci mają choć troszeczkę powodów?

Tak samo rasizm, uważam iż większość ludzi nie miało by problemu z osobą czarnoskórą, która jest na poziomie - zachowuje się normalnie, nie narzuca innych swoim ideologii/wartości w sposób agresywny lub irytujący, potrafi się zasymilować. Podróżowałem trochę, głównie po Francji i Belgii. I spotykałem 2 typy czarnych. Fajnych i wkur**jących. Z tymi fajnymi to jak z białymi, można i wypić i pogadać. A Ci wkurzający to identyczni jak sebixy czy inne białe patusy.

Jeśli chodzi o filmy i gry, to również nie mam z tym żadnego problemu. Uwielbiam filmy z takimi aktorami jakSamuel L. Jackson, Will Smith, Morgan Freeman, Jamie Foxx, Mahershala Ali. I długo by wymieniać, bo tak samo są czarnoskórzy sportowcy, artyści, komicy etc, których 99,9% z nas nie pozna i nie wiedzą jacy są ,ale nie są im przeciwni, tylko "przychylni"

Problem z tym, że w mediach czy teraz co się dzieję z tymi imigrantami, niestety widoczny jest ten 2 typ, który nie ma zamiaru współistnieć z obecnymi mieszkańcami kraju, w którym przebywa.

Kończąc ten wywód, widzę tutaj zachowania skrajnie lewicowe i skrajnie prawicowe. Należy pamiętać, że w oby przypadkach wiele cech/dążeń jest toksyczna, tylko osoby z tych ugrupowań nie potrafią tego dostrzec.

 

Kiedy nie ma w grze czarnego - nie mam z tym problemu. Kiedy w filmie nie ma białych/czarnych też nie mam z tym absolutnie z tym żadnego problemu.

Natomiast mnie w filmach, serialach i grach, ukazywanie seksu - czy to par heteroseksualnych czy homoseksualnych, kłuje mnie w oczy. Nie rozumiem dlaczego muszą być pokazywane dobitne scneny tego aktu? Czy nie można by pokazać pary, która się przytula, całuje na łózku, rozbiera, po czym zmienić scenę, na już po, kiedy są po porstu przykryci, nadzy, razem w łóżku?

Z tym też nie mam problemu. Nie bedę płakał, tak jak inni, że im przeszkadza nagrobek, a temu przeszkadza brak tej konkretnej rasy, a już temu to brakuje geja. To jest smutne, że ludzie mają z tym taki problem. Niestety tak jest budowany świat, będzie coraz gorzej. Ja już tylko wyczekuję momentu, w którym zejdę z tego świata i nie będę już częścią tego całego gówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończąc swoją obecność na tym portalu, nie rozumiem, po co dolewać benzyny do ogniska? Droga redakcjo gram.pl. Wcale nie poprawiacie sytuacji, wręcz moim zdaniem ją pogagrszacie. Mieszanie tych wszystkich rzeczy i w kółko pisanie o nich, na portalu o GRACH. Gry miały na celu łączyć ludzi, którzy chcą spędzić przyejmnie czas we wszystkich gatunkach, podyskutować na temat scen, teorii itd. na forach. Nie. Porazmawiajmy o sprawach politycznych, które budzą nienawiść w ludziach. Czy to jest celoway zabieg gram.pl i pannowacki? Moim zdaniem tak. Kończę swoją przygodę z gram.pl , był to dla mnie wspaniały portal, może nie logowałem się często, nie brałem udziału w dyskussjach, ale śledziłem każdy news o grach czy to na komputerze czy to na komórce. Nie chcę się po prostu denerować. Życzę wam rozwiązania tych spraw, zjednania sobię użytkowników i skupienia się na GRACH!

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Sttark-san napisał:

 W życiu nie czytałem głupiego komentarza pełnego ignorancji i głupoty. 

To zacznij czytac swoje przed publikacja :)

49 minut temu, Sttark-san napisał:

 Popełniasz mnóstwo błędów logicznych. 

Podaj przyklad o ile potrafisz.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Ad persona i ad hominem.

 

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Dodatkowo nie rozumiesz pojęć którymi się poslugujesz. Jak np. Poprawność polityczna. 

Ani razu w tym temacie nie uzylem takie sformułowania.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Nie znasz się na komiksach itd. 

A co chcesz mi powiedziec ze Nick Fury byl czarny? Tak byl, w wersju ultimate. Jednak wczesniej w oryginale byl bialy zawsze.

 

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Przede wszystkim jednak nie masz argumentów na obronę swojego zdania. 

Napisal to gosc który nie podał zadnego argumentu na obrone swojego zdania.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Homofobia to imo zaburzenie charakteryzujące się dużą nienawiścią i strachem przed faktami o homoseksualizmie. Ty idealnie pasujesz do definicji szura xD

Dzieki ze mi napisales co to jest, bo akurat internet mi sie skonczyl i nie mialem jak sprawdzic. Na szczescie juz mi przyniesli neta w wiadrze, to moge Ci odpisac. 

Ogólnie caly Twoj post jest pelen hipokryzji. Piszesz mi o braku argumentów z mojej strony, samemu zadnych nie podajac. Piszesz o słowach wytrychach, a sam ich uzywasz. Brak logiki? Tez nie podałes zadnych przykladów. I napisz mi prosze co to znaczy "szur", nie mam za duzo do czynienia ze srodowiskami pederastów i nie wiem co to znaczy :D

Edytowano przez TigerXP
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem tego "lewackiego" i "prawilnego" p*** [M-Mur]. Jakie znaczenie ma kolor skóry? Dlaczego autor czegoś nie może, bo co? Pieszesz, że scena gwałtu nie powinna mieć miejsca, coooo? Ki gwint się pytam. Sapkowski chciał tam taką scenę umieścić to sobie umieścił, Gerlat jest biały bo tak chciał autor, Yennefer była brzydka przed ujarzmieniem magii bo tak chciał, ku..a, autor, Koral była piękna jeszcze przed zostaniem czarodziejką bo tak chciał autor. To powinien być wystarczający argument i koniec, kropka, dysput. Jeśli jest jakaś szkoła wiedźmińska w Zerrikanii albo w Ofirze to tam wiedźmini powinni być czarni albo śniadzi i to jest okej, wiedźmin któryś może być "kolorowy" jeśli fabularnie jest to solidne, a nie dlatego, że pieprzona poprawność polityczna tego wymaga. Niedobrze mi od ludzkiej głupoty, jednej i drugiej strony politycznych band.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ManInFlames napisał:

Nigdy nie zrozumiem tego "lewackiego" i "prawilnego" pier***[M-Mur]. Jakie znaczenie ma kolor skóry? Dlaczego autor czegoś nie może, bo co? Pieszesz, że scena gwałtu nie powinna mieć miejsca, coooo? Ki gwint się pytam. Sapkowski chciał tam taką scenę umieścić to sobie umieścił, Gerlat jest biały bo tak chciał autor, Yennefer była brzydka przed ujarzmieniem magii bo tak chciał, ku..a, autor, Koral była piękna jeszcze przed zostaniem czarodziejką bo tak chciał autor. To powinien być wystarczający argument i koniec, kropka, dysput. Jeśli jest jakaś szkoła wiedźmińska w Zerrikanii albo w Ofirze to tam wiedźmini powinni być czarni albo śniadzi i to jest okej, wiedźmin któryś może być "kolorowy" jeśli fabularnie jest to solidne, a nie dlatego, że pieprzona poprawność polityczna tego wymaga. Niedobrze mi od ludzkiej głupoty, jednej i drugiej strony politycznych band.

Mam generalnie bardzo podobne zdanie, także możemy przybić wirtualną "pionę". Z tym, że czytając komentarze pełne bezsensownej niechęci do wszelakich mniejszości, uważam że powinno się ludzi edukować, że inna orientacja/kolor skóry itp. to rzecz normalna. Część ludzi musi nauczyć się z tym obcować, a sztuka audio-wizualna wydaje się być bardzo dobrym narzędziem do tego właśnie (oczywiście trzeba pamiętać, że przesada nigdy nie jest dobra, więc takie zabiegi powinny być stosowane tylko i wyłącznie w przypadkach, w których jest na to miejsce, w których da się to logicznie wytłumaczyć i bezboleśnie wprowadzić). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Poruszałem w tekście kilka wątków. Przywołując obco brzmiące nazwiska odnosiłem się do rzekomej słowiańskości. Co do osób innego koloru skóry - odsyłam do tekstu. Podałem kilka przykładów kontaktu z innymi kulturami, było ich więcej, jak na przykład są dowody na obecność czarnoskórych w XVI wieku w Anglii: http://www.historyextra.com/feature/missing-tudors-black-people-16th-century-england . 

XVI wiek to już nie średniowiecze, a renesans.  A kontakty z czarnoskórymi to żaden argument, bo skoro wzorowano coś na średniowiecznej Europie to wzorowany na ludziach średniowiecznej Europy, a ci byli biali, a jakieś pojedyncze przypadki nie są regułą, bo to była Europa białych. Kontakty z czarnoskórymi mieli nawet starożytni Grecy, którzy nazywali ich Etiopami (nawet Homer ich wspomina), ale to nie znaczy, że chcąc sfilmować wojnę trojańską zrobię z Achillesa czarnoskórego, bo czarnoskórych w tej wojnie było słowne ZERO. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygi napisał:

1. Fobia to strach. Ludzie nie uciekają ze strachu przed nimi, tylko głośno wyrażają sprzeciw.

2. Redaktorzy w swoich artykułach-propagandach za każdym razem chcą wmawiać wszystkim, że ich poglądy prosto ze zdegenerowanego zachodu są te dobre i te jedyne, a każdy kto ma inne zdanie, to jest plebsem i śmierdzi.

Co stawia ich od razu na przegranej pozycji.

3. Patrząc na punkt drugi - o ironio, o hipokryzjo...

1. Homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja.

2. Nieprawdę głosisz - "Powyższy felieton wyraża osobiste poglądy autora i nie może być utożsamiany z całą redakcją portalu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
49 minut temu, Sttark-san napisał:

 W życiu nie czytałem głupiego komentarza pełnego ignorancji i głupoty. 

To zacznij czytac swoje przed publikacja 

49 minut temu, Sttark-san napisał:

 Popełniasz mnóstwo błędów logicznych. 

Podaj przyklad o ile potrafisz.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Ad persona i ad hominem.

 

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Dodatkowo nie rozumiesz pojęć którymi się poslugujesz. Jak np. Poprawność polityczna. 

Ani razu w tym temacie nie uzylem takie sformułowania.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Nie znasz się na komiksach itd. 

A co chcesz mi powiedziec ze Nick Fury byl czarny? Tak byl, w wersju ultimate. Jednak wczesniej w oryginale byl bialy zawsze.

 

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Przede wszystkim jednak nie masz argumentów na obronę swojego zdania. 

Napisal to gosc który nie podał zadnego argumentu na obrone swojego zdania.

49 minut temu, Sttark-san napisał:

Homofobia to imo zaburzenie charakteryzujące się dużą nienawiścią i strachem przed faktami o homoseksualizmie. Ty idealnie pasujesz do definicji szura

Dzieki ze mi napisales co to jest, bo akurat internet mi sie skonczyl i nie mialem jak sprawdzic. Na szczescie juz mi przyniesli neta w wiadrze, to moge Ci odpisac. 

Ogólnie caly Twoj post jest pelen hipokryzji. Piszesz mi o braku argumentów z mojej strony, samemu zadnych nie podajac. Piszesz o słowach wytrychach, a sam ich uzywasz. Brak logiki? Tez nie podałes zadnych przykladów. I napisz mi prosze co to znaczy "szur", nie mam za duzo do czynienia ze srodowiskami pederastów i nie wiem co to znaczy

,,To zacznij czytac swoje przed publikacja,,

 

Czytałem, nie ma tam niczego z czego co bys mi zarzucał. 

,,

Podaj przyklad o ile potrafisz.,

Podałem, ad hominem, ad persona, sofizmat rozszerzenia itd. Ot, typowa prawacka bełkocząca papaka xd. 

,

Quidquid latine dictum sit, altum videtu,,

 

Gratuluje skopiowanie wypowiedzi z googla, szkoda tylko, że nie wiesz co to znaczy bo raz nie pasuje do kontekstu, dwa nie ma nic wspólnego z wypowiedzą i retoryką. Polecam się douczyć na temat retoryki. 

 

,,

Ani razu w tym temacie nie uzylem takie sformułowania,, 

Użyłeś, i nigdzie nie mówiłem, że w tym temacie, ot kolejny przykład sofizmatu rozszerzenia xd. 

,,

A co chcesz mi powiedziec ze Nick Fury byl czarny? Tak byl, w wersju ultimate. Jednak wczesniej w oryginale byl bialy zawsze.,,

 

Ale oficjalnie w kanonie komiksowym teraz jest czarny. To rozumiem jakiś wielki problem? 

 

,,

Napisal to gosc który nie podał zadnego argumentu na obrone swojego zdania.,,

Jakiego zdania? 

 

,,Ogólnie caly Twoj post jest pelen hipokryzji. Piszesz mi o braku argumentów z mojej strony, samemu zadnych nie podajac,,

 

Polecam nauczyć się czytać gdyż cały mój post pełen jest argumentów wskazujących twoje błędy logiczne xd. 

 

,,Piszesz o słowach wytrychach, a sam ich uzywasz.

Gdzie? 

,,rak logiki? Tez nie podałes zadnych przykladów.,,

 

Ponownie, polecam nauczyć sie czytać z zrozumieniem. PS. to również te po łacienie. 

,,I napisz mi prosze co to znaczy "szur", nie mam za duzo do czynienia ze srodowiskami pederastów i nie wiem co to znaczy,,

 

Co to znaczy pederatów? Na jakiej podstawie doszedłęś do konkluzji że te wyrażenie ma cokolwiek z nimi wspólnego? 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jackob napisał:

1. Homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja.

2. Nieprawdę głosisz - "Powyższy felieton wyraża osobiste poglądy autora i nie może być utożsamiany z całą redakcją portalu"

1. To nie jest strach, nikt z przeciwników nie ucieka w panice na ich widok. To wygląda jakby pro-LBGTRTVAGDXYZLOL zrobili sobie aktualizację definicji byle by pasowało do ich teorii.

2. Serafin i pannowacki od dłuższego czasu przedstawiają się w świetle jako prostytutki zachodniej ideologii i myślą, że tę zarazę wszczepią innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sttark-san napisał:

Homofobia to imo zaburzenie charakteryzujące się dużą nienawiścią i strachem przed faktami o homoseksualizmie.

Opisanie homofobii jako zaburzenie to od razu, ale już napisanie "homoseksualizm to zaburzenie umysłowe" to już be-be?

Piękny przykład jak bardzo społeczeństwo może mieć zrobiony budyń z mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opisanie homofobii jako zaburzenie to od razu, ale już napisanie "homoseksualizm to zaburzenie umysłowe" to już be-be?

Piękny przykład jak bardzo społeczeństwo może mieć zrobiony budyń z mózgu.

Mam nadzieję, że żartujesz i nie myślisz, że homoseksualizm to zaburzenie umysłowe.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jestem za młody by to zrozumieć, ale czytając wiedźmina zwracałem uwagę na te wszystkie"kolorowe" aspekty. I czułem w tym coś w stylu satyry, a nie propagandy. Dostałem lekko podrasowany obraz dzisjeszego świata i to było w tym najlepsze. To co zostało tam uwypuklone zostaje też często zadeptane przez proste męskie umysły. Przykładu nie podam ale wszystkie te "lewackie" wymysły są zaraz przepuszczane przez pryzmat prostego umysłu. Albo chciałbym by tak było bo Sapkowski lewicowym propagatorem.. no zepsuło by mi to jednego z moich ulubionych autorów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sttark-san napisał:

... 

Czlowieku naucz sie robic cytaty na tym forum bo tego posta czytac nie idzie. Co jest w sumie dziwne bo co chwila rzucasz haslo "doucz sie", a sam piszesz jak piszesz. 

A co do postu to zlepek pseudointelektualnych bzdur. Co chwila "doucz sie", albo "Ty tak robisz, ale jak ja tak robie to jest ok", jak juz wspomnialem, hipokryzja na najwyzszym poziomie. A moze mi zaraz powiesz ze nie wiem co to znaczy? :) I tutaj bedziesz sie mylil, bo wiec, przeczytalem przed chwila na google haha :P

Edytowano przez TigerXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygi napisał:
4 godziny temu, Sttark-san napisał:

Homofobia to imo zaburzenie charakteryzujące się dużą nienawiścią i strachem przed faktami o homoseksualizmie.

Opisanie homofobii jako zaburzenie to od razu, ale już napisanie "homoseksualizm to zaburzenie umysłowe" to już be-be?

Piękny przykład jak bardzo społeczeństwo może mieć zrobiony budyń z mózgu.

Nie moja wina, że nauka i naukowcy jak i świat nie zgadza się z twoimi urojeniami xd. 
I jedynie ty masz budyń z mógzu i kisielw gaciach co najwyżej xd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się