Zaloguj się, aby obserwować  
Mike1292

Frets on Fire

605 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2008 o 13:36, Luk Zombi napisał:

Mam taki problem z tą grą: ściągnąłem ją, zainstalowałem, ale mam po prostu tragiczną płynność,
ledwo menu chodzi, początkowo myślałem że to wina instalacji, wiec ściągałem z innego źródła,
ale to nie pomogło, poza tym próbowałem obniżyć detale grafiki - na najniższych chodzi mniej
więcej tak samo beznadziejnie.

Main Komp:
Celeron 2100 mhz.
512 ram
GeForce 5500 FX.
Sterowniki aktualne.


Niestety FoF jest grą pod względem optymalizacji jest tragiczny, więc jedyny sposób na rozwiązanie problemu to zakup nowego kompa (chociaż u mnie po zainstalowaniu RF mod 4.0 gra zaczęła działać o wiele, wiele płynniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zassałem sobie FoFa i trochę pograłem, dawała mi to frajdę i w ogóle było świetnie xD Dziś przyszli do mnie znajomi i było jeszcze lepiej xD Zawsze grałem na Super łatwym, bo było mi o wiele łatwiej, tylko 3 struny. No ale niestety Chop Suey SOADu tej opcji nie posiada, więc trzeba było grać na hardcorowym i wbiłem dziś 4 gwiazdki ^^ Jestem z siebie taki dumny xD

Mój problem polega na znalezieniu kilku utworów:
Canon of rock
Power Rangers theme
Maximum the Hormone - what''s up people (lub cokolwiek innego tego wykonawcy) czyli opening z Death Note''a.

Znajdzie mi ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:22, nieszczescie napisał:

Zawsze grałem na Super łatwym, bo było mi o wiele łatwiej, tylko 3 struny. No ale niestety Chop Suey SOADu >tej opcji nie posiada, więc trzeba było grać na hardcorowym i wbiłem dziś 4 gwiazdki ^^

Gratulacje. ^^
Niestety taka jest wada większości fanowskich utworów - tylko jeden poziom trudności. Dlatego na początek polecam znaleźć kawałki konwertowane z Guitar Hero - mają wszystkie poziomy trudności, zaczynają się od trzech strun. Ale powiem, że zabawa jest od pięciu dopiero (trzeci poziom). :) Szaleństwo. :P Po godzinnym graniu (nie przyzwyczajony jestem, dawno nie grałem) palce mnie bolały strasznie. ;P
Co do kawałków, które szukasz - używałeś google? Tak chyba najłatwiej - jeśli jakiś kawałek istnieje, to będzie na liście znalezisk. ;-) Bo w końcu trzeba pamiętać, że nie wszystkie utwory są. Mogę Ci za to polecić kilka kawałków na początek. :-) Black Sabbath - Infected, Motorhead - Ace of Spades (mam nadzieję, że się nie pomyliłem :]). Odradzam na start włączanie kawałków typu DragonForce''a - Through the Fire and Flames na medium może spowodować skoki ciśnienia, za pierwszym podejściem wyciągnąłem gdzieś koło 30%. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie polecasz Dragon forca ?? Ja na najłatwiejszym bawię się świetnie :) Ba nawet kumple którzy u mnie byli cały czas jechali tylko ten kawałek(no i jeden raz Flash of the blade).

Teraz sobie ściągnąłem moda i gra mi wygląda jak GHI a potencjał ma większy. I pobiłem swój rekord... kawałek na 98,6 % :)

Vesania666 - da się, trzeba tylko moda ściągnąć o ile sie nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:38, Vesania666 napisał:

można do tego całego FoF podpiąć gitarę z GH3 ? bo w GH3 jest za mało utworów trochę
;P


Zanim wyszło GH3 to wiara podpinała pod kompa gitarki z PS2 i ponoć grali. Jakby coś nie szlo to poszperaj an forum FoF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy twierdzą, że FoF to uboższa wersja GHIII ? FoF jest darmowy, ciągle powstają nowe utwory, można podpiąć gitarę z GH(szkoda, że nie można jej kupić na gram.pl). Przegrywa tylko z GH uboższą grafiką ale z odpowiednimi modami i na niego się miło patrzy ^^

PS: ma ktoś jakieś utwory RHCP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 21:36, Adham napisał:

Black Sabbath - Infected,


Heh, no to zaliczyłeś wpadke :)
Ale nie martw się, wiem że to jest tak opisane w tej konwersji co można zassać. Infected to piosenka Bad Religion, a nie Black Sabbath :)

Nie wiem dlaczego podpisali to jako Black Sabbath :/
I tak BTW, oczywiście mam 5 gwiazdeczek na amazing ;p Fajnie się ten song gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:18, nieszczescie napisał:

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy twierdzą, że FoF to uboższa wersja GHIII ?


Bo to jest uboższa wersja GH.

Dnia 07.02.2008 o 22:18, nieszczescie napisał:

ciągle powstają nowe utwory


Na to odpowiem tak "There are currently 5,500 custom charts created by 900 different members."
http://www.scorehero.com/custom_songs.php (wymagana rejestracja żeby przeglądać piosenki)

Zanim GH był na PC to owszem, grałem, nawet całkiem sporo. Ale od kiedy wyszedł nie widzę żadnych powodów żeby wracać do FoFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna nawet ta gra. Tym bardziej, że nie mam szans odpalić GH na moim staruszku. Problem jest z piosenkami, ale zaraz czegoś poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 00:59, Latniak napisał:

Nie wiem dlaczego podpisali to jako Black Sabbath :/


Hm, może dlatego, że przed formatem miałem Infected dwa razy - jako Black Sabbath i jako Bad Religion. Teraz słucham sobie Bad Religion i znalazłem jeszcze kawałek z FoF... Jak dla mnie trochę się różnią, ale może to wina jakości? W każdym bądź razie ciekawe. :P Dzięki za info. :)

Grey Wolf -> uboższa o fabułę i bajery tylko, kawałków jest więcej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:53, Adham napisał:

Grey Wolf -> uboższa o fabułę i bajery tylko, kawałków jest więcej. :]


Drugą połowę mojego posta przegapiłeś?

Zresztą tu wystarczy logicznie pomyśleć. W GH gra więcej ludzi, to oczywiste że więcej osób będzie tworzyć charty.
Pomijając już fakt że FoF używa formatu z "zapożyczonego" z GH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja o fof usłyszałem nie dawno, gdy sobie ściągnołem wersje 1.2.512, podczas ogrywania piosenki nie zmieniał mi się wskaźnik punktów. Gdy zmieniałem opcje gra wychodziła mi do windy i pokazywało błąd. Wie może ktoś co zrobić, by działało normalnie? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 21:39, krzysiek253 napisał:

Wie ktoś skąd wziąść sam jeden utwór Metalliki Nothing Else Matters??? Bardzo prosze
o źródło :)

A może ktoś mógłby mi ją wysłać ;p

Było na stronie http://www.fretsonfire.pl , ale narazie są prace na serwerze, więc nici :/

Mam pytanie. Ostatnio po reinstalce kompa odpaliłem FoF, który był wcześniej zainstalowany(przed naprawą Windowsa) i kiedy gram to tło się dziwnie rusza i nie ma (tła) na pełny ekran tylko "zmierza" w kierunku boku monitora. W rezultacie dodam, że połowa ekranu jest zapełniona kolorem czarnym.
Acha, gram na wersji z modami pobranej z wyżej wymienionej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:18, nieszczescie napisał:

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy twierdzą, że FoF to uboższa wersja GHIII ? FoF jest
darmowy, ciągle powstają nowe utwory, można podpiąć gitarę z GH(szkoda, że nie można
jej kupić na gram.pl). Przegrywa tylko z GH uboższą grafiką ale z odpowiednimi modami
i na niego się miło patrzy ^^

PS: ma ktoś jakieś utwory RHCP ?


Ja mam Californication :P

Mam problem. Kiedy ściągnąłem grę na mojego kompa, to instaler się nie pojawia bo pisze, że mam wirusa albo zepsuty dysk twardy, a jak ściągam w Zip-ie to kiedy włączam byle jaki utwór przez chwilę pojawia się ekran z "nutkami" a potem wywala się do windy i jest jakiś problem z freezem czy czymś takim. Co więcej kiedy z tego samego źródła ściągam grę na kompa kuzyna to wszystko jest ok... Pomożecie? Mój konfig w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować