Zaloguj się, aby obserwować  
Mike1292

Frets on Fire

605 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2008 o 20:56, tomoliop napisał:

Hard też czasem, chociaż 5 klawisz przy szybkich utworach mnie totalnie
rozkłada:(.


Ja gram minimum hard, ostatnio tylko expert, bo większość piosenek do FoF jest o wiele łatwiejsza niż te z GH3 (mam tu na myśli głównie solo). Właśnie skończyłem grać Master of Puppets na expert, 400k pkt i ponad 95% trafień, ogółem jest ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:06, Adham napisał:

Mówisz o wersji z GH3? Swoją drogą, nie ma sensu imo grać na med/easy, dopiero od hard
to co się klika brzmi jak to, co leci w tle. ;)

Ale TtFaF na hardzie to tak jakby troszku za szybkie ;] Tzn wstęp nie jest tragiczny, ale później, tak jakby początek właściwy piosenki jest niemożliwy - na gitarce można "strunę" uderzać w obydwie strony, na klawiaturze jest to dwa razy wolniejsze - i kicha...

I zgadzam się, życie zaczyna się po Mediumie ;]

@tomoliop
Ten Dragonforce jest fajny zarówno jako piosenka, jak i układ fretek, wiec nie gadaj mi tu :P
A medium jest za łatwy -_-'' Jak kilka piosenek wbiłem 98-100% to mi się zbrzydło... I Hard pozostał ^^

PS. Wiecie może dlaczego nie mogę wcisnąć jednocześnie F1 i F2, kiedy potrzebne są 3 fretki? Inne kombinacje się da, ale te dwa efy w trio nie działają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2008 o 16:46, Piciambeer napisał:

Ale TtFaF na hardzie to tak jakby troszku za szybkie ;] Tzn wstęp nie jest tragiczny,
ale później, tak jakby początek właściwy piosenki jest niemożliwy - na gitarce można
"strunę" uderzać w obydwie strony, na klawiaturze jest to dwa razy wolniejsze - i kicha...


No, ja mam pewien problem, bo u mnie ,,struna'''' w gitarce działa tylko do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 16:46, Piciambeer napisał:

na gitarce można "strunę" uderzać w obydwie strony, na klawiaturze jest to dwa razy wolniejsze - i kicha...

Pff, po to jest opcja Pick button i Secondary Pick Button, żeby klikać je na zmianę w razie potrzeby. :)

Dnia 01.10.2008 o 16:46, Piciambeer napisał:

PS. Wiecie może dlaczego nie mogę wcisnąć jednocześnie F1 i F2, kiedy potrzebne są 3
fretki? Inne kombinacje się da, ale te dwa efy w trio nie działają :/

Bo z użyciem F1, F2 itd. jest coś takiego, że nie można cisnąć trzech obok siebie. Dlatego polecam zmienić ustawienia. Ja gram: frety - od lewego shifta do ''v'', ''uderzenie'' w strunę enter i prawy shift. Jest ok, wszystko bez problemu działa, polecam.;)

@tomoliop

Dnia 01.10.2008 o 16:46, Piciambeer napisał:

No, ja mam pewien problem, bo u mnie ,,struna'''' w gitarce działa tylko do góry...

To samo, co wyżej pisałem - ustawiłeś Secondary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 17:56, Adham napisał:

Ja gram: frety - od lewego shifta do ''v'', ''uderzenie''
w strunę enter i prawy shift. Jest ok, wszystko bez problemu działa, polecam.;)

No to chyba nie trzymasz klawki jak gitary... 50% zabawy ci umyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:39, Piciambeer napisał:

No to chyba nie trzymasz klawki jak gitary... 50% zabawy ci umyka...


Nie trzymam, bo raz, że nie jest to za wygodne, dwa, że przez rok się przyzwyczaiłem, trzy, że na gitarce od GH3 też grać nie lubię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 17:56, Adham napisał:

@tomoliop
> No, ja mam pewien problem, bo u mnie ,,struna'''' w gitarce działa tylko do góry...
To samo, co wyżej pisałem - ustawiłeś Secondary?


Nie da się ustawić, ponieważ ,,key already in use''''. A, w czasie gry go nie wykrywa.

W alternatywnym ustawieniu okazuje się to możliwe, jednakże i tak nie działa... wadliwy kontroler chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 22:06, Luk Zombi napisał:

Kurde mam taki problem: mam Celerona 2500+ (2100 mhz) , GeForca 5500fx i 2 gb Ram, a
FoF tnie mi się niemiłosiernie na najniższych detalach... co jest?

Podstawowy FoF? To tnie się dlatego, że jest podstawowy ;] Podstawka jest niedopracowana i zabugowana jak choinka.

Zassaj Alarian Mod [najnowszy] - jest zdecydowanie lepiej zoptymalizowany i na 512 RAMu, R9200SE i Celeronie 2GHz chodziło w miarę znośnie, a u ciebie powinno już ładnie hulać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 19:53, Adham napisał:

Nie trzymam, bo raz, że nie jest to za wygodne, dwa, że przez rok się przyzwyczaiłem,
trzy, że na gitarce od GH3 też grać nie lubię. ;)

... Dziwak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 22:01, tomoliop napisał:

W alternatywnym ustawieniu okazuje się to możliwe, jednakże i tak nie działa... wadliwy
kontroler chyba.


Sprawdź w Panel Sterowania -> kontrolery gier. Wybierz z listy gitarkę i wtedy naciśnij kilka razy strunę (jeśli zadziała, to zaświecie się odpowiednie pole w oknie urządzenia).
Ew. spróbuj usunąć z alternatywnego sterowania i sprawdzić, czy nadal będzie ''already in use''.

@Piciambeer -> haha ;] Moja wina, że mi zupełnie ta gitarka nie przypasowała? No dobra, moja. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 15:58, Adham napisał:

> W alternatywnym ustawieniu okazuje się to możliwe, jednakże i tak nie działa...
wadliwy
> kontroler chyba.

Sprawdź w Panel Sterowania -> kontrolery gier. Wybierz z listy gitarkę i wtedy naciśnij
kilka razy strunę (jeśli zadziała, to zaświecie się odpowiednie pole w oknie urządzenia).
Ew. spróbuj usunąć z alternatywnego sterowania i sprawdzić, czy nadal będzie ''already
in use''.


Panel nic nie dał. Usunąłem z normalnych ustawień i przestawiłem na alternatywne - działa! Dzięki. Chociaż tak się już przyzwyczaiłem do ciągnięcia ,,struny'''' tylko do góry, że nie bardzo wiem jak trzymać palce, żeby z tego właściwie korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, napewno ktoś już podał link do piosenek do sciągnięcia, ale czy mógłby ktoś powtórzyć pare linków? ostatnio szukałem pierwszych 10 z google i nic nie udało mi się znaleźć a to trzeba się zajerestrować a to poczekać itd... ;D No więc poproszę linki:
z góry dzięki
pozdrawiam : ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 17:35, eXtaz napisał:

z góry dzięki


frets.pl - tu znajdziesz sporo piosenek, są nawet polskie utwory. Polecam też wpisać w google frazę "frets on fire song pack" - powinny wyskoczyć linki do torrentów (oczywiście całkowicie legalne, żeby ktoś się nie czepiał słowa ''torrent'') z paczkami utworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 17:38, Adham napisał:

> z góry dzięki

frets.pl - tu znajdziesz sporo piosenek, są nawet polskie utwory. Polecam też wpisać
w google frazę "frets on fire song pack" - powinny wyskoczyć linki do torrentów (oczywiście
całkowicie legalne, żeby ktoś się nie czepiał słowa ''torrent'') z paczkami utworów.


Ogólnie te piosenki do FoF nie są chyba zbyt legalne... Poza artystami, którzy swoje utwory publikują za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec wakacji stałem się szczęśliwym posiadaczem Guitar Hero 3, wcześniej zagrywałem się w demko i we Frets on Fire u kolegi, dosyć często.
Szczerze? Warto zapłacaić te ~250 zł. W 100% warto. Gitarka robi swoje, gra jest naprawdę świetna, nawet dla gitarzystów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 19:10, WorldWar3PL napisał:

Pod koniec wakacji stałem się szczęśliwym posiadaczem Guitar Hero 3, wcześniej zagrywałem
się w demko i we Frets on Fire u kolegi, dosyć często.
Szczerze? Warto zapłacaić te ~250 zł. W 100% warto. Gitarka robi swoje, gra jest naprawdę
świetna, nawet dla gitarzystów :)

Heh, to ja mam dylemat: X360 czy Rock Band na PS2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować