PanKazikRadzi

Komputer do gier za 2000 zł

8 postów w tym temacie

Witam, niedawno postanowiłem wymienić podzespoły w swoim starym komputerze na nowe. Komputer ma służyć w większości do gier. Mój budżet wynosił 2000zł. Oto co udało mi się "skleić":
Płyta główna: ASRock AB350M-HDV Socket AM4
Procesor: AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti Mini 4GB
Pamięć RAM: GoodRam DDR4 8GB 2133MHz CL15
Zasilacz: Tracer Highlander 400W
Dysk: Toshiba 500GB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache

Czy jest to wydajny sprzęt w stosunku do ceny ?

Czy zasilacz o mocy 400W będzie w stanie uciągnąć GTX 1050 Ti ?

Czy wszystko będzie działać zgodnie ?

Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PanKazikRadzi napisał:

Czy jest to wydajny sprzęt w stosunku do ceny ?

Zalezy co masz na mysli mowiac wydajny. Dla niektorych wydajnosc to GTX750ti, inni kreca nosem przy GTX1070. Jednak ogólnie rzecz biorac zestaw spoko, do wiekszosci nowych gier bedzie sie nadawal. Full hd i detale na high, w starszych tytulach moze nawet gdzieniegdzie ultra.

6 minut temu, PanKazikRadzi napisał:

Czy zasilacz o mocy 400W będzie w stanie uciągnąć GTX 1050 Ti ?

400w styknie jak najbardziej. Ale na bogi nie tracer! Zapomnij ze takie cos w ogole istnieje. Moze i dal by rade, ale jakby cos poszlo nie tak, jakis skok napiecia, to pociagnie za soba polowe komputera. Napisz jaki masz budzet na sam zasilacz, wybierzemy cos innego.

9 minut temu, PanKazikRadzi napisał:

Proszę o opinie.

Jak juz wspomnialem zasilacz do wymiany i to koniecznie. Ramy mogly by byc szybsze, ryzeny lubia szybsze ramy. Chociaz to oczywiscie bedzie sie wiazalo z wiekszymi wydatkami. Jesli nie mozesz wydac wiecej niz teraz, to mozesz zostac przy tych co sa. Wspolpracowac beda, a ze nizsza wydajnosc. Coz, nie mozna miec wszystkiego.

Dodam jeszcze raz - zmien zasilacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki byś propował zasilacz ? do 200 zł ?

Znalazłem inną kostę RAM też 8 GB ddr4 ale 2400 MHz :) jedynie 10 złoty droższa

 

Edytowano przez PanKazikRadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na trochę tańszą wersje tamtego PC?

Płyta główna: ASRock A320M-DGS, A320, DDR4, SATA3, USB3.0, uATX

Procesor: AMD Ryzen 3 1300X, 3.5GHz, 8MB, Wraith Stealth cooler

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 1050 Ti Mini 4GB GDDR5 (128 Bit)

Pamięć RAM: GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

Dysk: Toshiba P300 Performance 3.5 500GB

Wersja ponad 100zł tańsza od tamtego zestawu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ci powiem jeżeli chcesz dobrego kompa do gier to zacznij od dobrej inwestycji w procesor i płytę główną ramy oraz dysk twardy.

Grafikę zostaw na koniec nie musisz mieć wszystkiego od razu zwróć uwagę na to że to właśnie cena grafiki mocno obniża możliwość zakupu lepszego sprzętu komputerowego i musisz wybierać z najsłabszych podzespołów, co nie przyniesie ci pożądanych efektów przy grach.

I kup Intela bo wydajniejszy jest albo Ryzen co najmniej 1500x bo 1300x to żałosna inwestycja.Jeżeli chodzi o zasilacz to Corsair miedzy 450W a 550W to są najwytrzymalsze i wydajniejsze zasilacze więc se poradzą z każdym wyzwaniem i są tanie.

Tak jak powiedziałem bo ja niedawno składałem kompa od podstaw weź zainwestuj całe 2 koła w kompa bez karty(procesor graficzny) a potem dozbierasz i dodasz grafikę na końcu.W Komputroniku dobrze doradzają ale jak będziesz brał zasilacz to wspomnij im że chcesz później dodać grafikę lepszą wtedy dadzą ci bardziej przyszłościowy.

Edytowano przez benq20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer do gier za 2 tys? No powodzenia... a tak serio to za taką cene raczej nie da rady, komputer będzie po prostu słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się