Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podwyżka ceny PlayStation Plus to znak, że Sony wybiera się na żniwa

7 postów w tym temacie

Może być tak jak mówisz, ale w ramach polemiki pozwolę sobie na przedstawienie wersji alternatywnej :)

Otóż ja jednak widzę zauważalną różnicę jeśli chodzi o jakość oferty "darmowych" gier oferowanych w ramach PS+ w ciągu ostatnich paru miesięcy - dwóch, może nawet trzech lub czterech (choć cztery to już trochę na siłę). Od dłuższego czasu właściciele konsol Sony narzekali na to, że za wydawane na usługę pieniądze otrzymują głównie indyki (w dodatku często dość przeterminowane) - mnie to akurat nadmiernie nie przeszkadzało, bo podobne gry często kupuję dopiero w promocjach i do mojej kieszeni "wpadło" sporo tytułów, których nigdy w wcześniej nie ograłem - niemniej taka opinia była bardzo powszechna, jeśli poczytać np. komentarze pod newsami na temat ofert PS+ i Xbox Live na dany miesiąc. A nie oszukujmy się, to właśnie te oferty decydują o tym, czy te kilkadziesiąt złotych wydawanych co miesiąc sprawia wrażenie sensownej inwestycji, czy jedynie haraczu pobieranego za coś, co Pecetowcy mają zupełnie za darmo :)

No więc, z nielicznymi wyjątkami, tak było przez kilka lat, właściwie od momentu premiery PS4. A teraz?

Czerwiec: Killing Floor 2, Life is Strange

Lipiec: Until Dawn, Gra o Tron od Telltale

Sierpień: Just Cause 3 (a od biedy też AC: Freedom's Cry)

Właściwie co miesiąć dostajemy jakiś smakowity kąsek, a na wieści o kolejnej ofercie nikt już nie reaguje znudzonym ziewnięciem. Może jest po prostu tak, że Sony w końcu postanowiło podnieść rękawicę? Tyle, że by to zrobić, trzeba też niestety podnieść cenę, bo nie można równocześnie zjeść ciastka i ciągle go mieć. Szczególnie, kiedy nie ma się niemal nieograniczonych worów z kasą, jak konkurencja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po premierze PS4 Pro i zapowiedzi XboxOneX stwierdziłem, że czas pożegnać się z konsolami w ogóle i kolejny raz wrócić do PC. Póki co - coraz bardziej jestem zadowolony ze swojej decyzji ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat ta podwyżka nie przeszkadza zbytnio. Nigdy nie należałem do osób, które marudziły na tytuły dodawane w PS Plus. Zawsze coś tam do ogrania się znalazło, a zważywszy na fakt, że czasu na granie mam bardzo mało, to na moje potrzeby oferta zawsze była wystarczająco ciekawa. Pięć złotych na opłatach miesięcznych to jeszcze nie tak wiele (mówię tu oczywiście ze swojej perspektywy, pracującego, zarabiającego faceta z rodziną). Nie zamierzam oburzać się na Sony i ich "kapitalistyczny wyzysk", bo takie są prawa rynku. Ceny wszystkiego idą w górę i jest to naturalna konsekwencja upływającego czasu. A jeśli za tą podwyżką pójdą też w comiesięcznej ofercie produkty z wyższej półki, to czemu nie. W sumie nadal cena abonamentu rocznego wynosi mniej niż topowa premierówka na tę konsolę, więc nie wierzę, że przez 12 miesięcy nie nazbiera się przynajmniej kilka tytułów, które będą swoją wartością przewyższać koszt abonamentu. I chcę zaznaczyć, że PS Plus nie używam w ogóle do grania po sieci.

Zastanawiam się tylko, ile prawdy jest w plotkach, że po podwyżce cen abonamentu, Sony nie będzie już dawać co miesiąć tytułów na PS3 i Vitę. Ktoś coś wie więcej na ten temat? Czy to tylko bicie piany przez niezadowolowych podwyżkami użytkowników, czy też faktycznie coś jest na rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jakie bzdury tu piszą, w niedawno ukazanym numerze CD-Action przeczytamy że PS4 ma zaledwie 3%więcej użytkowników od Xbox One. A co stanie się po premierze Xbox One X?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować