Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy pad do Xboksa 360

35 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2006 o 12:32, shinian napisał:

Mi chodziło o wygląd- był żałosny. Co do użyteczności, ergonomii z nimi też mogłyby być problemy.
Z tego co pamiętam masz x360, sprawdź ile jest miejsca pomiędzy zakończeniami padów. Teraz
spróbuj wyobrazić sobie próbę upchnięcia tam znaków całego alfabetu, cyfr, spacji, caps''a
i backespace''a. Ja nie mam ogromnych palców ale i tak pewnie wciskałbym kilka przycisków na
raz:P


Tam miała się znaleźć klawiatura qwerty, ale bez większości klawiszy funkcyjnych. Czyli właściwie tylko litery, cyfry, spacja i kilka innych. Mogłoby się to sprawdzić. Swego czasu podobne "cuś" było do telefonów Ericssona i dało się pisać... Jakoś ;)

Dnia 16.08.2006 o 12:32, shinian napisał:

btw: mógłbyś podać swój gamertag?:P


Wyślę Ci zaproszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 14:52, Adi_olsztyn napisał:

@Shinian
Pad do ps3 wyglada tak samo jak ten do ps2, a roznia sie pod wieloma wzgledami.


No tak ten od PS3 nie ma kabla i wibracji:P Jednak ten pad przedstawiony na grafice to jest obecny kontroler od x360. Skąd to wiem? Otóż ta grafika to materiał prasowy Microsoftu wypuszczony kilkanaście miesięcy temu. Dotyczył on orginalnego padu do drugiej konsoli giganta z Redmond;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 15:21, shinian napisał:

> @Shinian
> Pad do ps3 wyglada tak samo jak ten do ps2, a roznia sie pod wieloma wzgledami.

No tak ten od PS3 nie ma kabla i wibracji:P Jednak ten pad przedstawiony na grafice to jest
obecny kontroler od x360. Skąd to wiem? Otóż ta grafika to materiał prasowy Microsoftu wypuszczony
kilkanaście miesięcy temu. Dotyczył on orginalnego padu do drugiej konsoli giganta z Redmond;)


Nie wiem jak Tobie, ale mnie pad od Xboksa 360 (musi się w końcu jakaś nazwa pojawić ;) Była eSka, był "balon", teraz też coś powinno być. Hmm, S2?) dobrze leży w łapkach. Powiedziałbym nawet, że lepiej od DualShocka2, a już na pewno zdecydowanie lepiej od eSki (siakieś takie wysokie te analogi się teraz wydają i ergonomia nieciekawa). Zresztą to chyba normalne. Kiedyś uważałem, że kontroler do Dreamcasta to szczyt wygody, a teraz... Cóż, kilka tygodni temu chciałem zagrać w Resident Evil Codename Veronica. Odrzucił mnie pad po kilkudziesięciu minutach :)

Co do zdjęcia to fakt, przedstawia ono kontroler, jaki dodawany jest do zestawów premium wraz z konsolą. Tyle tylko, że design nowego pada się nie zmieni. Jeśli projekt Microsoftu w ogóle zostanie wprowadzony w życie, to jedynie gałki analogowe (z naciskiem na prawą) będą trochę inne. Chociaż może się okazać, iż będzie to tylko zmiana wewnętrza, sam wygląd pozostanie taki jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 12:12, dark raziel napisał:

HAHAHA - już to widze, jak konsolowcy mają szansę przeciwko klawiatura+myszka. Headshot za
headshotem. Wg. mnie wspólna gra FPP jest bezcelowa.


Lepiej dokaldniej sie dowiedz co to za gra ktora to umozliwia . Pecetowcy jak i xboxowcy beda mieli te same szanse na wygrana dzieki zbalansowanej rozgrywce.
Co do ulozenia analogow to wyglada identycznie jak w padzie do dreamcasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na konsolach od 3 generacji. Nie grałem jedynie na stacjonarnych produktach Nitendo, więc nie wiem czy są wygodne. Jeżeli chodzi o platformy Microsoftu i Sony. Przez długi czas grałem na DualShockach uważałem, że są bardzo wygodne. Później miałem styczność z pierwszym Xboxem, pady ''balony''. Uważam, że bardziej kontrolera nie da się spartolić. Nie wiem z myślą o jakich rękach był projektowany ale najpewniej tragetem Microsoftu byli drwalowie z łapami jak bochenki chleba. Po 30 minutach z DoA III nie miałem siły i chęci grać dalej. Później dorwałem się do Ski. Rzeczywiście czuć znaczną poprawę. Jedyny problem to wspomniane przez Ciebie zbyt wysokie analogi. Od kilku miesięcy gram na x360 i w moim przekonaniu pad z tej konsoli odebrał palmę pierszeństwa DualShockowi. Aysmetryczne położenie analogów jest świetnym pomysłem. Szczególnie fajnie sprawują się w FPS''ach (z gamertaga wnioskuję, że już mogłeś się o tym sam przekonać:P). Doszło do tego, że w chwili obecnej ''dziwnie'' gra mi się na padzie od PS2:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 16:35, shinian napisał:

pady...

gram obecnie na 360. pierwsza moja stycznosc z padem to byl oblivion(a mialem juz doswiadczenie grajac w morrowinda myszka i klawiatura). na poczatku bylo ciezka sie przestawic ale z czasem zaczelo mi sie wygodniej grac niz mysza( a gralem lucznikiem ;] ). no i z drugiej strony mozesz sobie wygodnie usiasc w fotelu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 09:21, kamalin napisał:

Bardzo ładny jest ten pad. Ciekawe czy są inne kolory?


O właśnie przypomniałeś mi o jednej sprawie o której zapomniałem napisać w poprzednim poście. Pady do x360 są dostępne jedynie w kolorze białym. Ten kolor ma to do siebie, że widać na nim wszelkie zabrudzenia. Przed każdym graniem na konsoli myje dokładnie ręce (do tej pory nie miałem żadnych chorób przewodu pokarmowego więc uważam, że dobrze zachowuje zasady higieny:P) niestety i tak po każdej sesji grania na padzie zostają brązowe ślady (jest to pot i ewentualnie łuszczący się naskórek). Kontroler wymaga lekkiego szorowania po każdym użytkowaniu (no chyba, że komuś nie przeszkadzają brązowe ślady. Nie ma ich dużo, występują w szczelinach). Problem ten występuje u każdego gracza, z różnym natężeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 10:16, shinian napisał:

> Bardzo ładny jest ten pad. Ciekawe czy są inne kolory?

O właśnie przypomniałeś mi o jednej sprawie o której zapomniałem napisać w poprzednim poście.
Pady do x360 są dostępne jedynie w kolorze białym. Ten kolor ma to do siebie, że widać na nim
wszelkie zabrudzenia.


No właśnie, i to nie jest szczęśliwe rozwiązanie. Dłonie pocą się i po godzinie grania będzi "śliski".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:34, kamalin napisał:

No właśnie, i to nie jest szczęśliwe rozwiązanie. Dłonie pocą się i po godzinie grania będzi
"śliski".


wystarczy myć ręce i problemu nie ma. pad do wii tez jest bialy, do ps2 byly jasno-srebrne.... jakos ludzie zyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:41, Ciastuś napisał:

wystarczy myć ręce i problemu nie ma. pad do wii tez jest bialy, do ps2 byly jasno-srebrne....
jakos ludzie zyja


Ciastuś uwierz mi ja znam zasady higieny i je przestrzegam. Mimo to ślady na padach od x360 widać. Nie używałem tych srebrnych padów od PS2 (gram na standartowych czarnych:P), ale przy szarych od PS1 też nie ma tego problemu. Gdy będę brał PS3 to napewno wersję czarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2006 o 16:41, Ciastuś napisał:

> No właśnie, i to nie jest szczęśliwe rozwiązanie. Dłonie pocą się i po godzinie grania
będzi
> "śliski".

wystarczy myć ręce i problemu nie ma. pad do wii tez jest bialy, do ps2 byly jasno-srebrne....
jakos ludzie zyja


Tu nie chodzi o mycie dłoni, jeśli trzymałeś pada to powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować