Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na ślepo przez pole minowe? Felieton Trafienie Krytyczne

8 postów w tym temacie

Oglądam właśnie 4 sezon BoJack Horseman (swoją drogą polecam, okrągła stówka na Pomidorach już któryś sezon z rzędu) i czytając o tej sytuacji czuję się jakbym żył w rzeczywistości tego serialu.

Ja chcę myśleć, że to nie zasługa RT, a ludzie po latach serwowania im g*wna potrafią po prostu wyczuwać je z daleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że u nas parę lat temu producent "Kac Wawy" pozwał Tomasza Raczka za nieprzychylną recenzję (cyt.: ""Ten film jest jak choroba, jak nowotwór złośliwy: zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów... Szczerze i nieodwołalnie odradzam pójście na "KAC WAWA" do kina. "). Pozew umotywowany został tym że recenzja spowodowała u powoda straty finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, chciałbym wierzyć, że nagle ludziska się opamiętali i nie łykają bezmyślnie "summer hit"-ów, czytają recenzje, mają pamięć, świadomość praw konsumenta i co jeszcze, gust?

Definicja odbiorcy masowego jest nieubłagana: "g******e" kino jest dla konkretnego, nieśmiertelnego typu odbiorcy masowego przez sam fakt jego cech. Wątpię by nagle gatunek ten zaczął wymierać. Jeśli masowy ignorant nagle nie podąża bezmyślnie za jednymi trendami itp, to pewnikiem będzie wina innych trendów, nie nabycia świadomości - czy coś.

Tak, publika ma opinie. A kto kształtuję to opinię? Jeśli zgniłe pomidory, metakrytyki i inne takie rzeczywiście kształtują odbiór popkulturowej papki u masowego odbiorcy, to automatycznie stają się częścią kultury masowej, która wywiera silny wpływ na masowego odbiorcę. IOW Żadne tam spiski, tylko wojna na górze. To jak z ewolucją mass mediów - zaczęły chrzanić lewicowe bzdury, to się odbiorcy buntują i odwracają w kierunku "mediów alternatywnych". Nie oni, to pojawi się ktoś inny - natura nie lubi próżni.

PS Gratulacje dla autora. Odkrył, że popkulturę robi się dla kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadymek napisał:

PS Gratulacje dla autora. Odkrył, że popkulturę robi się dla kasy

Od dawna o tym wiedział :) i tak btw. właścicielami Rotten Tomatoes są... studia filmowe :D Tylko nie byłbym taki pewien co do tego odwracania się ludzi od "lewicowych bzdur". Cała historia cywilizacji to jest jeden wielki marsz właśnie w lewą stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KeyserSoze napisał:

Od dawna o tym wiedział :) i tak btw. właścicielami Rotten Tomatoes są... studia filmowe :D

Tego z kolei ja się domyślałem.

Co do pop-kasy: cały tekst wskazuje na autora, jako niepoprawnego idealistę, więc...

1 godzinę temu, KeyserSoze napisał:

Tylko nie byłbym taki pewien co do tego odwracania się ludzi od "lewicowych bzdur". Cała historia cywilizacji to jest jeden wielki marsz właśnie w lewą stronę :)

Cała historia cywilizacji, to: marsz w lewą stronę, potem kryzys, parę ciemniejszych latek nacjonalizmów i jakaś wojna. Rinse, repeat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadymek napisał:

Cała historia cywilizacji, to: marsz w lewą stronę, potem kryzys, parę ciemniejszych latek nacjonalizmów i jakaś wojna. Rinse, repeat.

Owszem. Jest opór, co zrobić. Dwa kroki do przodu, jeden w tył. Ale zawsze zostaje netto ten jeden, o który się posunęliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu napisałem, że jeśli pan Serafin dalej będzie zatrudniany przez ten portal to zrezygnuję z jego dalszego odwiedzania. W mojej ocenie niektóre teksty pana Serafina są nie do zaakceptowania dla Polaka. Tym samym dziękuję za wiele lat przez które ten serwis był dla mnie jednym z najważniejszych źródeł informacji o branży gier. To mój ostatni post i ostatnie odwiedziny na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować