Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Krew na rękach: recenzja filmu Botoks

10 postów w tym temacie

Oj tam, oj tam. Jak Vega nakręci równie prawdziwy film o polskim kościele pokazując samych homoseksualistów, dziwkarzy i pedofilów nie będzie Pan tak kręcił nosem. O tym, że polskie kino to patologia, miałem okazję przekonac sie ostatnio na "Volcie" Machulskiego, na który to film dzięki Bogu miałem darmową wejściówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"począwszy od bardzo małej próby badawczej po krótki okres trwania"

Jeżeli dla autora badanie na 46 539 pacjentach to bardzo mała próba, a 60 dni (gdzie ze szpitala wychodzi się zazwyczaj po 3 tyg. max) to krótki okres trwania to nie wiem jakie autor ma oczekiwania... Nie bardzo rozumiem dlaczego np. badanie w innych miesiącach miałoby dać drastycznie różne rezultaty.

Wiadomo, że najlepiej zrobić badanie roczne ale jego wyniki nie będą znacząco różne od dobrze dobranego krótkiego badania.

Inna sprawa, że tak naprawdę zmarło "tylko" 4%.
"1855 (4%) died before hospital discharge. 3599 (8%) patients were admitted to critical care after surgery with a median length of stay of 1·2 days"

" stworzenie leku na nieistniejącą chorobę " - to nic innego jak przepisywanie antydepresantów zdrowym ludziom niczym witaminek.

" Jednak przekonywanie, że to jest normą to zwykła bezczelność " - widz nie jest do niczego przekonywany. Po prostu pokazano parę ratowników. To nie znaczy, że wszyscy tacy są. Skoro autor tak uważa to jego wina, a nie filmu.

" jedną postacią obraża zarówno transseksualistów, homoseksualistów i osoby wierzące " - nikogo nie obraża. Po prostu wyśmiewa zakłamanie niektórych katolików i wielu innych grup społecznych które naśmiewają się z "innych" a sami są "inni".

" W dobrze napisanym filmie takie zdarzenia stanowią kulminację, u Vegi to są przecinki. " - może właśnie w ten sposób chce pokazać tą "dramatyczną sytuację" pracowników służby zdrowia? Może nie taki Vega zły jak go autor maluje?

I o co chodzi z nawiązaniem do szczepionek? Czy film mówi o tym cokolwiek?

I najważniejsze - czy autor miał kiedyś wątpliwą przyjemność doświadczyć fatalnej szpitalnej opieki nad pacjentem? Podawania podejrzanych tabletek, odmawiania informacji co to za leki albo podłączania nieopisanych kroplówek w których "nie wiadomo co jest, widocznie na poprzedniej zmianie podłączyli"? Bo dopiero wtedy można oceniać takie filmy krytykujące przemysł medyczny.

Edytowano przez piomink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piomink:

46 tysięcy pacjentów to było w całej Europie, w Polsce około 400 pacjentów. Więc tak, to jest bardzo mała próba. Z kolei 60 dni obserwowali pacjentów, ale przypadki brali tylko z jednego tygodnia. Więc nie, to nie jest odpowiednia próba. Przede wszystkim, brali pacjentów ze wszystkich możliwych dziedzin, za wyjątkiem kardiologii, więc wrzucanie do jednego worka rytunowych operacji razem np. z ofiarami wypadków samochodowych jest kolejnym nadużyciem. Ponadto w zależności od pory roku także przeżywalność jest różna - latem więcej jest rozmaitych wypadków, a równocześnie trwa sezon urlopowy, więc jest bardziej prawdopodobne, że trafi się pod skalpel mniej doświadczonego chirurga. Do tego śmiertelność może być większa, paradoksalnie, ze względu na postęp medycyny - teraz częściej lekarze podejmują się operowania pacjentów, których kilka czy kilkanaście lat temu odesłaliby z kwitkiem, coraz starszych pacjentów uznaje się za operowalnych. Więc aby to badanie cokolwiek mówiło, powinno zebrać próbę z całego roku, z wielokrotnie większej liczby pacjentów, z jasnym podziałem na dziedziny... A wnioski najlepiej wyciągać po całej serii badań, na podstawie metaanalizy. 

Co do leku na nieistniejącą chorobę - przy depresji itd. mogą się pojawić nadużycia, ale to w dużej mierze wynika także z niedoskonałości podstawowej metody diagnostyki w psychologii i psychiatrii, czyli wywiadu z pacjentem.

O szczepionkach nic nie mówi, ale to są naczynia połączone.

I tak, miałem wiele przejść ze służbą zdrowia, wiele przypadków odsyłania od specjalisty do specjalisty, nietrafionych diagnoz, trafiłem kiedyś do lekarki, miałem wiele innych przejść - jednak mimo to, nie przysłania mi to większego obrazu. Wiem, że są patologie w polskich szpitalach, ale Vega pokazał je w  zakłamany, karykaturalny sposób i szuka przyczyn w niewłaścim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SpiralArchitect napisał:

To nie ma być dobre, mądre czy pożyteczne tylko ma się sprzedać. Vega głupi nie jest i wie co robi - w przeciwieństwie do większej części społeczeństwa.

No wlasnie chyba jednak nie wie, bo rabie te filmy wszystkie na jedno kopyto tak mocno, ze nie idzie tego ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy brakuje talentu trzeba zdawać się na wywoływanie mocnych emocji u widza. Stąd w polskim kinie są albo prymitywne komedyjki albo naturalistyczne patologie. W jednych i drugich zamiast ciekawych dialogów mamy tylko k####, k#### i k####. Wszędzie walenie pałą zamiast finezyjnego cięcia szablą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek spodziewał się wartościowego filmu wyreżyserowanego przez Patryka Vegę? Gość robi karierę na fali galopującego zidiocenia społeczeństwa, co nie zmienia faktu, że talentu u niego tyle, co wody na pustyni. Czyżby te miliony widzów nagle zapomniały o "Ciachu", żenującej beczce wymiocin wylewanych przez Vegę na ekrany kin raptem kilka lat temu? To nie był po prostu "zły film", to był paszkwil zdolny uśmiercać komórki mózgowe u nieszczęśnika, któremu przyszło go oglądać, a jednocześnie kwintesencja "twórczości" osoby zań odpowiedzialnej. Tymczasem sądząc po wywiadach i artykułach w prasie, Vega uważany jest, a przede wszystkim uważa samego siebie za "wizjonera" i jednego z najbardziej utalentowanych twórców młodego pokolenia. Cała kampania marketingowa kolejnych produkcji oparta jest o osobę reżysera, a tłumy ciągną do kin widząc na plakatach jego nazwisko. Świat zwariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaddon napisał:

Czy ktokolwiek spodziewał się wartościowego filmu wyreżyserowanego przez Patryka Vegę?

Ja spodziewałem złego filmu, ale mimo wszystko to, co zobaczyłem w kinie przerosło moje wszystkie najgorsze oczekiwania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować