Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic po apokalipsie - recenzja gry ELEX

12 postów w tym temacie

Koncowy opis sugeruje ze gra jest bardzo srednia zeby nie powiedziec kiepska ale ocena mowi juz cos innego.. 7 to bardzo dobra ocena a 7,5 oznacza ze jest naprawde niezle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby kolega ocenił na 4 to i tak będę grać, to jest Piranha czyli od zera do bohatera w akompaniamencie drewnianych animacji, ale za to z żyjącym światem i fajnym klimatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2017 o 21:19, CDRV napisał:

Koncowy opis sugeruje ze gra jest bardzo srednia zeby nie powiedziec kiepska ale ocena mowi juz cos innego.. 7 to bardzo dobra ocena a 7,5 oznacza ze jest naprawde niezle..

Bo na końcu jest lista zgrzytów. Nie zmienia to jednak faktu, że to gra otwarta tak jak Piranie to robią od czasu Gothic, z możliwością śmierci NPC, z pełnym przyzwoleniem, by gracz robił dowolnie głupie rzeczy i swobodą nie do znalezienia w innych produkcjach... Perełka, choć ze skazami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

minus za "niedopracowana wersja polska" - no pewnie, bo piranie miały na to ogromny wpływ zlecając to CDP.... oryginalna niemiecka wersja i angielska jest wolna od błędów.

Ocena 7,5 jest jak najbardziej na miejscu, gra pomimo wielu bolączek daje masę satysfakcji i dobrej zabawy. Trzeba po prostu przestać klikać na pałę LPM podczas walki i wszystko się ułoży :) (część recenzentów czołowych portali nie dostrzegła, że w walce jest jeszcze PPM, Q, E, X oraz możliwość użycia jetpacka...)

Widać, że tutaj recenzent przyłożył się do pracy, w grze wyjaśnione jest wszystko np. dlaczego pancerze berserków zatrzymują strzały z broni plazmowej (odpowiedzią jest mana i magia).

Wielu recenzentów pisało, że świat jest dziwnie pozszywany, bo tu pustynia a nagle śnieg, tylko nikt nie zwrócił uwagi, że na tym śniegu stoi jakaś budowla, której działania jest wyjaśnione w grze i stąd też śnieg/zimowa sceneria przy każdym konwerterze czy żyle nośnej elexitu. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Na przykład poprzez ekran handlu, w którym nie możemy ręcznie wpisać liczby, nie mamy przełączników x10 i x100, a trzymanie palca na przycisku nie zastępuje kliknięć. Tak. Jeśli chcemy kupić od handlarza dwie butelki wina, a ma on ich 100, to czeka nas 98 kliknięć…" - nie, nie czeka nas tyle kliknięć, gdyż wystarczy w oknie handlu przytrzymać klawisz A lub strzałkę w lewo i czekać na dotarcie do wymaganej ilości. Trochę kicha, że się tego nie sprawdziło, prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę kicha, że się tego nie sprawdziło, prawda? :P

Wersja recenzencka nei miała takich umilaczy, doszły pewnie w 0day patch, czyli już po publikacji tekstu. Za to teraz jest już przycisk x10 nawet. Czyli słuchają opinii. Szkoda, że nie pomysleli o tym od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotleciq napisał:

minus za "niedopracowana wersja polska" - no pewnie, bo piranie miały na to ogromny wpływ zlecając to CDP.... oryginalna niemiecka wersja i angielska jest wolna od błędów

Minus jest w zestawieniu i sa uwagi w tekście, bo trzeba o tym wspomnieć, ale nie brałem tego pod uwagę przy fianlnej ocenie. Bo zawsze można włączyć inną wersję i jak najbardziej nie można kopać twórców za to, co nie było ich udziałem. Also: sprostowałem w tekscie, że (jak sie oakzało) CDP nie miało nic do gadania prozy lokalizacji, laury idą całkowcie na konto 2K Nordic, które ogarnęło to na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram i jestem zakochany po uszy, niesamowita gra, a przy tym piekielnie trudna. Mnóstwo rzeczy do zrobienia, mnóstwo wyborów i ogromna satysfakcja podczas gameplayu. Irytuje mnie tylko jedna rzecz. Głębia ostrości pomimo jej włączenia nie działa totalnie. Dopiero ustawienie skalowania ponad 100 procent coś daje, ale wtedy tracę płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

Gram i jestem zakochany po uszy, niesamowita gra, a przy tym piekielnie trudna. Mnóstwo rzeczy do zrobienia, mnóstwo wyborów i ogromna satysfakcja podczas gameplayu. Irytuje mnie tylko jedna rzecz. Głębia ostrości pomimo jej włączenia nie działa totalnie. Dopiero ustawienie skalowania ponad 100 procent coś daje, ale wtedy tracę płynność.

Polecam mój dzisiejszy i jutrzejszy poradnik do ELEX - nawet jako przyczynek do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lucas_the_Great napisał:

Polecam mój dzisiejszy i jutrzejszy poradnik do ELEX - nawet jako przyczynek do dyskusji :)

Do wczoraj korzystałem z tego z GOL'a, oni robią naprawdę świetne poradniki i bez niego bym sobie nie poradził, ale Lucas z Twojego na pewno skorzystam tównież! Może warto przy szklance mleka o tymże tytule troszkę opowiedzieć? :) Bo Niemcy jakby w innym świecie żyli, fajny świat gry bez żadnego multi i głupich mikrotransakcji, a gra prawie dopracowana już na dzień premiery, istne szaleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować