Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Botoks kłamie, mówiąc prawdę. Felieton Trafienie Krytyczne

20 postów w tym temacie

W sumie to się zgodzę. Uogólnianie na podstawie pojedyńczych przykładów jest nie tylko głupie ale i niebezpieczne. Rodzi stereotypy a one mogą zrodzić agresję. Np. ponoć aktualnie w Polsce można zostać pobitym za zbyt intensywną opaleniznę. Choć i może to jest uogólnienie na podstawie pojedyńczych przypadków a nasz naród dalej żyje zgodnie z regułą "Gość w dom, Bóg w dom". W sumie nie wiem jak jest naprawdę...

A co do interpretowania zdania milczącej większości - byłbym ostrożny. Może oni też myślą, że jesteś no... głupi, i wchodzą tu żeby się z Ciebie pośmiać i dowartościować? Kto wie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak... Sławek Serafin jest cacy, tylko ludzie są be i marudzą na jego pisanie i poglądy. I nie ma się czym przejmować, bo ci, którym się jego pisanie nie podoba czy wręcz ich odrzuca to tylko "mniejszość"... Ot, ciekawa teoryjka... Ciekawe, dlaczego z góry autor założył, że wszyscy, którzy się nie wypowiadają, oceniają zarówno jego, jak i jego twórczość zapozytywnie? Toż to wspaniały przykład olbrzymiego zadufania w sobie...

Ciekawe, że wsród wielu głosów niezadowolenia jedynie nieliczne (z komentarzy opublikowanych) są pozytywne. Ale już ta "mniejszość pozytywna" nie jest żadnym wyznacznikiem, jest nim za to dla autora milcząca większość. Jakimż to megalomańskim podejściem musi się charakteryzować autor, by wierzyć, że każdy, kto się nie udziela automatycznie ocenia go in plus?

I bardzo ciekawym jest też fakt, że przy okazji "Botoksu" Pan Serafin znów zdołał wcisnąć w swoje wynurzenia zarówno LoL-a jak i kwestię muzułmanów... Zadziwiające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  W szczególności zaś w mediach, które głośną mniejszością żyją, które karmią się patologiami. To właśnie media przekonały wielu ludzi, że muzułmanie są źli a uchodźcy są zagrożeniem, tylko dlatego, że kilkunastu wyznawców tej religii, mającej w Europie dziesiątki milionów przedstawicieli, dokonało okropnych czynów. Media mówią tylko o nich, tak jak Patryk Vega mówi tylko o bezdusznych lekarzach i pijanych sanitariuszach. A co z pozostałymi muzułmanami, którzy sobie spokojnie żyją, nikomu nie wadzą i integrują się ze społeczeństwem? Ich nie widać. Są nudną milczącą większością, więc media ich pokazywać nie będą, bo my, odbiorcy tychże mediów, nie chcemy nudy.

 

Skończ chrzanić kłamstwa. To akurat nie stereotyp, a fakt. Jaka większość integrująca się? Nagle przyszli i nagle nastąpił wzrost przestępczości. Dziwne, prawda? Według badań prowadzonych w UK ok. 2/3 muzułmanów (czyli zdecydowana większość!) nie wydałaby terrorysty organom ścigania. Prawie wszyscy znowu muzułmanie są za delegalizacją homoseksualizmu, popiera nierówność płci. Wielu z nich nie trawi demokracji, którą tylko wykorzystuje do własnych celów, póki są mniejszością. Znajdź mi kraj muzułmański, w którym religia odgrywa najmniejsze znaczenie dla rządu? Tylko właśnie dyktatorska Syria, a wszystkie muzułmańskie demokracje działają z myślą o islamie w mniejszym lub większym stopniu, ale znacznie większym niż chrześcijaństwo w Polsce. Sama większość Turków europejskich popiera Erdogana, dyktatora, który wprowadza islamskie elementy. Wspaniali są ci umiarkowani. Oni są najgorsi, bo taki w jednej chwili może stać się radykałem i nikt o tym nie będzie wiedzieć. Taki znacznie łatwiej uniknie służby, jak nie afiszuje się ze swoją religijnością.

Dodam jeszcze hadisy, które każdy może poczytać sobie. Wybiorę tylko dwa przykłady, a jest ich znacznie więcej. Pierwszy nawiążę do Holocaustu jaki Żydom zgotowali Niemcy, a jest to także nauka islamu zapisana w hadisach, które obowiązują muzułmanów w równym stopniu co Koran. Czytajcie:

Abu Huraira reported Allah's Messenger (may peace be upon him) as saying: The last hour would not come unless the Muslims will fight against the Jews and the Muslims would kill them until the Jews would hide themselves behind a stone or a tree and a stone or a tree would say: Muslim, or the servant of Allah, there is a Jew behind me; come and kill him; but the tree Gharqad would not say, for it is the tree of the Jews.
Sahih Muslim, Book 041, Number 6985

Wypisz, wymaluj, podobieństwo uderzająca. To obowiązuje każdego muzułmanina. Stąd przywódca duchowy Palestyny zacytował ten hadis, aby dodatkowo zmobilizować Palestyńczyków do zabijania Żydów. No cóż, taka jest nauka Islamu, któremu jest najbliżej do nazizmu (nawet ONR jest stoi daleko w tyle).

 

Teraz drugi hadis, który wprost nawiązuje do zamachu na Charlie Hebdo:

Narrated Abdullah Ibn Abbas:
A blind man had a slave-mother who used to abuse the Prophet (peace_be_upon_him) and disparage him. He forbade her but she did not stop. He rebuked her but she did not give up her habit. One night she began to slander the Prophet (peace_be_upon_him) and abuse him. So he took a dagger, placed it on her belly, pressed it, and killed her. A child who came between her legs was smeared with the blood that was there. When the morning came, the Prophet (peace_be_upon_him) was informed about it.
He assembled the people and said: I adjure by Allah the man who has done this action and I adjure him by my right to him that he should stand up. Jumping over the necks of the people and trembling the man stood up.
He sat before the Prophet (peace_be_upon_him) and said: Apostle of Allah! I am her master; she used to abuse you and disparage you. I forbade her, but she did not stop, and I rebuked her, but she did not abandon her habit. I have two sons like pearls from her, and she was my companion. Last night she began to abuse and disparage you. So I took a dagger, put it on her belly and pressed it till I killed her.
Thereupon the Prophet (peace_be_upon_him) said: Oh be witness, no retaliation is payable for her blood.
Abu Dawud; Book 38, Number 4348

Po zamachu muzułmańskie dzieci w szkołach nie chciały uczcić minutą ciszy ofiar zamachu, bo jak twierdziły, należało im się, gdyż obrażały proroka. Taka jest nauka islamu i każdy muzułmanin jak to przeczyta i tak zrobi, zrobi wszystko zgodnie z religią islamu. W chrześcijańskiej księdze takich nauk nie znajdziesz, które obowiązywałyby chrześcijan. Pewnie zaraz jakiś idiota pomyślałby o cytatach ze Starego Testamentu, ale jego wyroki nie obowiązują chrześcijan, jak nauczał Paweł z Tarsu i co potwierdził Sobór Jerozolimski. Stary Testament dla chrześcijan jest tylko drogowskazem moralnym, co jest dobre a co złe, a nie robić tam co nakazuje, jak ktoś zrobi źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BLyy87 napisał:

Według badań prowadzonych w UK ok. 2/3 muzułmanów (czyli zdecydowana większość!) nie wydałaby terrorysty organom ścigania. Prawie wszyscy znowu muzułmanie są za delegalizacją homoseksualizmu, popiera nierówność płci. Wielu z nich nie trawi demokracji, którą tylko wykorzystuje do własnych celów, póki są mniejszością.

Według niezależnych badań przeprowadzonych przeze mnie osobiście, prawie połowa Polaków to zwykli głupcy niezdolni do wyciągnięcia choćby elementarnych wniosków z całych stuleci nieustannych klęsk i upokorzeń doświadczanych przez ich ojczyznę na skutek kolejnych katastrofalnych błędów popełnianych przez ludzi tyleż żądnych władzy, co niekompetentnych. Co więcej, po dokładniejszym przyjrzeniu się zgromadzonym danym, doszedłem do niespecjalnie zaskakującego wniosku, że typowy Polak charakteryzuje się odwagą ratlerka, jako, że wystarczy by któryś spośród ponad 1,5 miliarda muzułmanów gdzieś na świecie dopuścił się zbrodni, a spłoszony Polak czym prędzej rzuci się w objęcia pierwszego lepszego prawicowego ksenofoba roztaczającego wokół niego wizję iluzorycznego bezpieczeństwa. I co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Serafin i jego smieszni poplecznicy typu Shaddon dalej z niesamowitym uwielbieniem taplają sie w blocie debilizmów. 

Na szczescie z kazdym kolejnym śmieciotonem, jest coraz to mniej komentarzy, dzieki czemu wnioskuje ze ludzi po prostu sie juz przyzwyczaili i nawet nie chce im sie reagowac na to cos... bo powaznym artykułem tego nazwac nie mozna, jak zawsze zreszta. 

Wyobrazcie sobie swiat bez muzu.... nie nie nie, mialem na mysli gram bez serafina, chociaz w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Widze ze Serafin i jego smieszni poplecznicy typu Shaddon dalej z niesamowitym uwielbieniem taplają sie w blocie debilizmów. 

Na szczescie z kazdym kolejnym śmieciotonem, jest coraz to mniej komentarzy, dzieki czemu wnioskuje ze ludzi po prostu sie juz przyzwyczaili i nawet nie chce im sie reagowac na to cos... bo powaznym artykułem tego nazwac nie mozna, jak zawsze zreszta. 

Wyobrazcie sobie swiat bez muzu.... nie nie nie, mialem na mysli gram bez serafina, chociaz w sumie...

Oj boli dupka, bo ktoś ma inny światopogląd niż ty, nie? :) 

A wracając do artykułu - jak dla mnie w punkt. Zgadzam się z każdym jego zdaniem. Jak doszedłem do fragmentu o muzułmanach to wiedziałem, że będzie ból du*y w komentarzach, ale jakby nie było - przykład idealnie trafiony. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Shu napisał:

Oj boli dupka, bo ktoś ma inny światopogląd niż ty, nie? :)

Nie oceniaj ludzi swoja miara, je hetero to mnie dupka nie boli :P

 

5 minut temu, Shu napisał:

A wracając do artykułu - jak dla mnie w punkt. Zgadzam się z każdym jego zdaniem

Nie spodziewamalismy sie po Tobie niczego innego :)

Swoja droga tak sie pucujesz do Serafina ze juz chyba wiem dlaczego tak czesto piszesz o bólu du*y..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
4 minuty temu, Shu napisał:

Oj boli dupka, bo ktoś ma inny światopogląd niż ty, nie?

Nie oceniaj ludzi swoja miara, je hetero to mnie dupka nie boli

 

5 minut temu, Shu napisał:

A wracając do artykułu - jak dla mnie w punkt. Zgadzam się z każdym jego zdaniem

Nie spodziewamalismy sie po Tobie niczego innego

Swoja droga tak sie pucujesz do Serafina ze juz chyba wiem dlaczego tak czesto piszesz o bólu du*y..... 

Homoseksualiści też ci przeszkadzają? :)

I to że się z kimś zgadzam i daję temu wyraz, nie oznacza że się "pucuję". Tak jak ty wyrażasz swoje negatywne zdanie, tak samo ja wyrażam swoje pozytywne :) Między innymi po to żebyś wiedział że nie wszyscy tutaj nim gardzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od banialuk Serafina S. o "milczącym poparciu większości" ...

10 godzin temu, BLyy87 napisał:

Wypisz, wymaluj, podobieństwo uderzająca. To obowiązuje każdego muzułmanina. Stąd przywódca duchowy Palestyny zacytował ten hadis, aby dodatkowo zmobilizować Palestyńczyków do zabijania Żydów. No cóż, taka jest nauka Islamu, któremu jest najbliżej do nazizmu (nawet ONR jest stoi daleko w tyle).

Ależ nie obowiązuje. Tak samo jak różne odłamy chrześcijan nie interpretują barbarzyńskich Biblii tak samo (err, stąd "odłamy"), tak nie wszystkie hadisy i konkretne interpretacje Koranu obowiązują każdego muzułmanina. Jasne, pismo mówi, że obowiązują ...i co z tego? Czy polskie katolickie chrześcijaństwo pali czarownice i kamienuje gajów "jako Pismo nakazuje"? I jasne, w ch**** jest tych regresywnych muzułmanów z Bliskiego Wschodu rodem. Nie daje to jednak podstawy by dowolnego mahometanina wskazać palcem i wyzywać od najgorszych.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale sam "dopisujesz się do narracji" pana Sławka: oto gromisz islam jako barbarzyński ...za  poparcie terroryzmu przez milczącą większość ; )

BTW A propos hadisów, założę się, że przywódcy religijni Żydów też mają jakieś głodne kawałki z Tory na poparcie zbrodni wojenych itp. Oh wait

https://972mag.com/idf-colonel-rabbi-implies-rape-is-permitted-in-war/39535/

Wypada dodać, że sam rabbi dystansuje się od stanowiska swojej świętej Tory (sic!) i twierdzi, pod naciskiem [najwyraźniej] bezbożnych Żydów, którym prawdy Tory [najwyraźniej] nie są w smak, że IHHO gwałt wojenny jednak nie jest OK :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat przewspaniali SJW sami chetnie generalizują i dla nich troll wskakujący do tematu z wyziskami i głupimi tekstami albo memami o Murzynach/Gejach to jak dar niebios, bo wtedy mogą wskazać go palcem jako żywy przyklad tego, jacy są WSZYSCY ich przeciwnicy. Zresztą nie trzeba trolla, dzisiaj sam widziałem, jak łatwo można czyjąś wypowiedź zmanipulować i wskazać jako -fobiczną, nawet jeśli taka nie jest.

A problem z Muzułmanami jest taki, że o ile większość może i chce sobie żyć w spokoju, to jednak ta radykalna mniejszość nie ogranicza się do wojenek internetowych i wypisywania czego to w nocy nie robili z czyjąś matką, tylko zabierają się za zabijanie ludzi. A jakoś świat ciagle nie wynalazł systemu save//load, żeby można było cofnąć szkody, jakie poczynili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaddon napisał:
2 godziny temu, BLyy87 napisał:

Według badań prowadzonych w UK ok. 2/3 muzułmanów (czyli zdecydowana większość!) nie wydałaby terrorysty organom ścigania. Prawie wszyscy znowu muzułmanie są za delegalizacją homoseksualizmu, popiera nierówność płci. Wielu z nich nie trawi demokracji, którą tylko wykorzystuje do własnych celów, póki są mniejszością.

Według niezależnych badań przeprowadzonych przeze mnie osobiście, prawie połowa Polaków to zwykli głupcy niezdolni do wyciągnięcia choćby elementarnych wniosków z całych stuleci nieustannych klęsk i upokorzeń doświadczanych przez ich ojczyznę na skutek kolejnych katastrofalnych błędów popełnianych przez ludzi tyleż żądnych władzy, co niekompetentnych. Co więcej, po dokładniejszym przyjrzeniu się zgromadzonym danym, doszedłem do niespecjalnie zaskakującego wniosku, że typowy Polak charakteryzuje się odwagą ratlerka, jako, że wystarczy by któryś spośród ponad 1,5 miliarda muzułmanów gdzieś na świecie dopuścił się zbrodni, a spłoszony Polak czym prędzej rzuci się w objęcia pierwszego lepszego prawicowego ksenofoba roztaczającego wokół niego wizję iluzorycznego bezpieczeństwa. I co ty na to?

To też zrobił pokaz inteligencji. Głosisz własne urojenia przeciwko badaniom prowadzonym przez instytuty, które badają opinię publiczną? To co głoszę to nie moje urojenia, a są poparte badaniami innych.

Tutaj masz dane o wydaniu terrorysty organom ścigania:

34% would inform the police if they thought somebody they knew was getting involved with people who support terrorism in Syria (http://www.channel4.com/info/press/news/c4-survey-and-documentary-reveals-what-british-muslims-really-think)

Tak jak mówiłem, 66% z nich pozwoli mu działać, gdyż to brat w wierze i za nic go nie wydadzą. To są właśnie ci umiarkowani, w prawdzie się nie wysadzają, ale jeśli kogoś takiego znają to nie idą z tym na policję, dając tym samym ciche poparcie dla terroryzmu.

Co do homoseksualizmu: "However, when asked to what extent they agreed or disagreed that homosexuality should be legal in Britain, 18% said they agreed and 52% said they disagreed, compared with 5% among the public at large who disagreed." (https://www.theguardian.com/uk-news/2016/apr/11/british-muslims-strong-sense-of-belonging-poll-homosexuality-sharia-law)

Co z tego wynika? Ponad połowa muzułmanów - tych umiarkowanych także - jest za delegalizacją homoseksualizmu. Nie chodzi tu o niezaglądanie do łóżka czy aby się nie afiszowali homoseksualiści ze swoją orientacją, oni chcą całkowitego jego zakazu. W Polsce najwyżej można mówić o przeciwnikach homoseksualizmu, bo za całkowitą dalegalizacją jest mniejszość społeczeństwa. Oto badania CBOS z 2013 roku:

"Relatywnie niewielu badan ych (12%) podziela opinię, że homoseksualizm jest czymś normalnym. Większość (83%) uznaje go za odstępstwo od normy, w tym ponad połowa (57%) uważa, że należy go tolerować, natomiast jedna czwarta (26%) – że nie powinno się go akceptować." (http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_024_13.PDF)

Tylko 26% Polaków jest za dalegalizacją homoseksualizmu w najgorszym wypadku. W przypadku muzułmanów to ponad połowa.

Więc czy wsparcie dla terroryzmu ze strony muzułmanów to stereotyp? Przecież większość muzułmanów nie wyda terrorysty organom ścigania, więc to nie stereotyp, gdyż to nie margines. Tak samo podejście do homoseksualizmu to też większość, a więc nie stereotyp. Takie są fakty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadymek napisał:

Abstrahując od banialuk Serafina S. o "milczącym poparciu większości" ...

10 godzin temu, BLyy87 napisał:

Wypisz, wymaluj, podobieństwo uderzająca. To obowiązuje każdego muzułmanina. Stąd przywódca duchowy Palestyny zacytował ten hadis, aby dodatkowo zmobilizować Palestyńczyków do zabijania Żydów. No cóż, taka jest nauka Islamu, któremu jest najbliżej do nazizmu (nawet ONR jest stoi daleko w tyle).

Ależ nie obowiązuje. Tak samo jak różne odłamy chrześcijan nie interpretują barbarzyńskich Biblii tak samo (err, stąd "odłamy"), tak nie wszystkie hadisy i konkretne interpretacje Koranu obowiązują każdego muzułmanina. Jasne, pismo mówi, że obowiązują ...i co z tego? Czy polskie katolickie chrześcijaństwo pali czarownice i kamienuje gajów "jako Pismo nakazuje"? I jasne, w ch**** jest tych regresywnych muzułmanów z Bliskiego Wschodu rodem. Nie daje to jednak podstawy by dowolnego mahometanina wskazać palcem i wyzywać od najgorszych.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale sam "dopisujesz się do narracji" pana Sławka: oto gromisz islam jako barbarzyński ...za  poparcie terroryzmu przez milczącą większość ; )

BTW A propos hadisów, założę się, że przywódcy religijni Żydów też mają jakieś głodne kawałki z Tory na poparcie zbrodni wojenych itp. Oh wait

https://972mag.com/idf-colonel-rabbi-implies-rape-is-permitted-in-war/39535/

Wypada dodać, że sam rabbi dystansuje się od stanowiska swojej świętej Tory (sic!) i twierdzi, pod naciskiem [najwyraźniej] bezbożnych Żydów, którym prawdy Tory [najwyraźniej] nie są w smak, że IHHO gwałt wojenny jednak nie jest OK  

Nie trafiłeś z porównaniem, bo jak wspomniałem, chrześcijan nie obowiązuje Stary Testament, a palenie czarownic od odchylenie od chrześcijaństwa jako źródła. Możesz najwyżej tutaj mówić o złym wyznaniu, a nie religii chrześcijańskiej w ogóle, gdyż pismo tego zabrania. Natomiast w przypadku islamu masz tutaj u źródeł nauki zawarte, aby zabijać. Hadisy obowiązują w równym stopniu co Koran. Ci co je podważają, aby hadisów nie stosować to są prześladowani i są zdecydowaną mniejszością społeczeństwa. Większość społeczeństwa uznaje hadisy, więc i te o mordowaniu Żydów i oczerniających proroka też. Jak wspomniałem, we francuszkich szkołach dzieci nie chciały uczcić minutą ciszy ofiar zamachu, gdyż uważały, że im się należało, przecież obrażali proroka (więc sam sobie odpowiedz jakie panują poglądy w domu umiarkowanej rodzinie muzułmańskiej). Te hadisy obowiązuję każdego muzułmanina, tak naucza religia islamu. Każdy może w danej sekundzie się na niego powołać, aby zabić.

Inny przykład mordowania ludzi za oczernianie islamu; wychodzący od samego Mahometa, który zleca morderstwo takiej osoby: " It has been narrated on the authority of Jabir that the Messenger of Allah (may peace be upon him) said: Who will kill Ka'b b. Ashraf? He has maligned Allah, the Exalted, and His Messenger. Muhammad b. Maslama said: Messenger of Allah, do you wish that I should kill him? He said: Yes. He said: Permit me to talk (to him in the way I deem fit). He said: Talk (as you like). So, Muhammad b. Maslama came to Ka'b and talked to him, referred to the old friendship between them and said: This man (i. e. the Holy Prophet) has made up his mind to collect charity (from us) and this has put us to a great hardship. When be heard this, Ka'b said: By God, you will be put to more trouble by him. Muhammad b. Maslama said: No doubt, now we have become his followers and we do not like to forsake him until we see what turn his affairs will take. I want that you should give me a loan. He said: What will you mortgage? He said: What do you want? He said: Pledge me your women. He said: You are the most handsome of the Arabs; should we pledge our women to you? He said: Pledge me your children. He said: The son of one of us may abuse us saying that he was pledged for two wasqs of dates, but we can pledge you (cur) weapons. He said: All right. Then Muhammad b. Maslama promised that he would come to him with Harith, Abu 'Abs b. Jabr and Abbad b. Bishr. So they came and called upon him at night. He came down to them. Sufyan says that all the narrators except 'Amr have stated that his wife said: I hear a voice which sounds like the voice of murder. He said: It is only Muhammad b. Maslama and his foster-brother, Abu Na'ila. When a gentleman is called at night even it to be pierced with a spear, he should respond to the call. Muhammad said to his companions: As he comes down, I will extend my hands towards his head and when I hold him fast, you should do your job. So when he came down and he was holding his cloak under his arm, they said to him: We sense from you a very fine smell. He said: Yes, I have with me a mistress who is the most scented of the women of Arabia. He said: Allow me to smell (the scent on your head). He said: Yes, you may smell. So he caught it and smelt. Then he said: Allow me to do so (once again). He then held his head fast and said to his companions: Do your job. And they killed him.
Sahih Muslim, Book 019, Number 4436
"

I to jest hadis ze zbioru Sahih, a więc najwiarygodniejszego zbioru hadisów. Tutaj Mahomet zleca morderstwo za obrażanie islamu. Mordercy bawią się z ofiarą, udają kogoś, kto nie ma wobec niego złych zamiarów, a potem jak przychodzi co do czego, to każdy wie o co chodzi. Identycznie właśnie działają terroryści, którzy udają najlepszych przyjaciół, aby uśpić czujność, by po chwili zabijać tych ludzi. To wszystko bierze się z islamu, tak naucza islam. Jestem człowiekiem, który religiami interesuje się od ponad dziesięciu lat i badam zawsze przypadki terroryzmu pod kątem ich wiary, czy ma swoje poparcie w źródłach dany czyn czt nie ma.

Co do Żydów zacytuję również z najwiarygodniejszego zbioru hadisów, a więc Sahih, a są to hadisy kanoniczne, gdyż najwiarygodniejsze według islamu:

Narrated 'Abdullah bin 'Umar:
I heard Allah's Apostle saying, "The Jews will fight with you, and you will be given victory over them so that a stone will say, 'O Muslim! There is a Jew behind me;
kill him!'"  Sahih al-Bukhari Book 56 Hadith 791

Identyczna nauka jak w innym hadisie zapodanym przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Panem Sławkiem nie ma się co zgdzać lub nie, bo mamy tu do czynienia z kłamstwem. Nie wierzę, że ten mistrz "riserczu" nie znalazł informacji o poglądach WIĘKSZOŚCI muzułmanów w Zachodniej Europie. W arabskich dzielnicach nawet poszukiwani zamachowcy mieszkali tygodniami, chodzili do sklepów i dosłownie nikt nie powiadamiał policji. Przy okazji prowadzonych dochodzeń okazywało się, że latami w wypełninych do ostatniego miejsca meczetach duchowni mogli chwalić zamachy i wzywać do jihadu. Gdzie jest ta potępiająca zamachy muzułmańska większość? 

Natomiast w grach MUSZĄ być wątki homo, bo... Bo co? Większość ludzi ich potrzebuje? Otóż nie. Bo pewna krzykliwa prawdziwa mniejszość, gdyż co do ich liczebności nie ma chyba wątpliwości, robi awantury o wykluczenie i homofobię. Dziwne, że akurat ich Pan Serafin nie pokazał jako dobrego przykładu w tym artykule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soporowski napisał:

Z Panem Sławkiem nie ma się co zgdzać lub nie, bo mamy tu do czynienia z kłamstwem. Nie wierzę, że ten mistrz "riserczu" nie znalazł informacji o poglądach WIĘKSZOŚCI muzułmanów w Zachodniej Europie. W arabskich dzielnicach nawet poszukiwani zamachowcy mieszkali tygodniami, chodzili do sklepów i dosłownie nikt nie powiadamiał policji. Przy okazji prowadzonych dochodzeń okazywało się, że latami w wypełninych do ostatniego miejsca meczetach duchowni mogli chwalić zamachy i wzywać do jihadu. Gdzie jest ta potępiająca zamachy muzułmańska większość?

Widzę, żeś obeznany w temacie. Wątpię, aby wszyscy widziali zatrzymanie takiego terrorysty w dzielnicy muzułmańskiej. Ja widziałem jak kamerami nakręcili takie zatrzymanie, nie pamiętam czy w polskich czy zagranicznych mediach i sprawa dotyczyła terrorysty z Francji lub Belgii. Było widać jak służby wynoszą terrorystę, a mieszkańcy dzielnicy muzułmańskiej krzyczą wyrażając swoją dezaprobatę, ale nie w kierunku terrorysty, a w kierunku służb. Muzułmańscy mieszkańcy dzielnicy wyrazili w ten sposób swoje wsparcie dla terrorysty. Taki widok mnie zszokował, ale po tym jak poznałem dane z UK o nie wydaniu terrorysty organom ścigania przez ponad połowę muzułmanów to już ze mnie zeszło, przestałem się dziwić, że tak jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BLyy87 napisał:

Nie trafiłeś z porównaniem, bo jak wspomniałem, chrześcijan nie obowiązuje Stary Testament, a palenie czarownic od odchylenie od chrześcijaństwa jako źródła.

Aha. Rozumiem, że twoje Biblia zostały wykastrowane z tych nieobowiązujących treści i cytatów z nich?

10 godzin temu, BLyy87 napisał:

Natomiast w przypadku islamu masz tutaj u źródeł nauki zawarte, aby zabijać. Hadisy obowiązują w równym stopniu co Koran. Ci co je podważają, aby hadisów nie stosować to są prześladowani i są zdecydowaną mniejszością społeczeństwa.

Społeczeństwa.... którego kraju? Polski, innego kraju Europy, krajów bliskowschodnich, ogólnie społeczności międzynarodowej? Czy np ktoś dybie na zdrowie i życie tzw moderate muslims w UK lub USA

10 godzin temu, BLyy87 napisał:

Jak wspomniałem, we francuszkich szkołach dzieci nie chciały uczcić minutą ciszy ofiar zamachu, gdyż uważały, że im się należało, przecież obrażali proroka (więc sam sobie odpowiedz jakie panują poglądy w domu umiarkowanej rodzinie muzułmańskiej)

I z kamienną twarzą powiesz, że takie 10 latki zrobiły to, bo tak sobie czytały Koran i wyczytały, że to im nakazuje i wzięły sobie to do serca?

Ale OK, muzułmanie hurtem stoją za zamachami na Charlie Hepdo ...to co powiesz na

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiat-muzulmanski-potepia-zamach-na-charlie-hebdo,504252.html

 

10 godzin temu, BLyy87 napisał:

I to jest hadis ze zbioru Sahih, a więc najwiarygodniejszego zbioru hadisów. Tutaj Mahomet zleca morderstwo za obrażanie islamu. Mordercy bawią się z ofiarą, udają kogoś, kto nie ma wobec niego złych zamiarów, a potem jak przychodzi co do czego, to każdy wie o co chodzi.

ST bad? Not to trzymaj Dzieje Apostolskie 5, 1-11

 1 Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. «Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu». Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali.
Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. «Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?» «Tak, za tyle» - odpowiedziała. A Piotr do niej: «Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie». 10 A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. 11 Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.

To jest fragment Nowego Testamentu, który obowiązuje wszystkich chrześcijan. Tutaj patriarcha chrześcijański zabija małżeństwo wiernych, bo nie oddali absolutnie całej posiadanej kasy na rzecz sekty.  W najlepszym razie śmiercią ukarano ich za kłamstwo, w najgorszym za obłudę...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha. Rozumiem, że twoje Biblia zostały wykastrowane z tych nieobowiązujących treści i cytatów z nich?

Nic nie zostało wykastrowane, po prostu w Nowym Testamencie nie masz nawoływania do zabijania ludzi i takie są fakty, a zasady Starego Testamentu chrześcijanin nie mają chrześcijanie wypełniać co nauczał Paweł i potwierdził Sobór w Jerozolimie.

Społeczeństwa.... którego kraju? Polski, innego kraju Europy, krajów bliskowschodnich, ogólnie społeczności międzynarodowej? Czy np ktoś dybie na zdrowie i życie tzw moderate muslims w UK lub USA

Całego świata. Cały islamski świat uznaje hadisy na równi z Koranem. Nie uznających hadisy to margines społeczeństwa i są z tego powodu prześladowani, gdyż są traktowani jak apostaci, a tak jest między innymi w Egipcie.

I z kamienną twarzą powiesz, że takie 10 latki zrobiły to, bo tak sobie czytały Koran i wyczytały, że to im nakazuje i wzięły sobie to do serca?

Ale OK, muzułmanie hurtem stoją za zamachami na Charlie Hepdo ...to co powiesz na

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/swiat-muzulmanski-potepia-zamach-na-charlie-hebdo,504252.html

10 latki tak powiedziały, bo taką wiedzę przekazali im rodzice. Tego nie naucza Koran, ale Sunna, która w islamie jest równa Koranowi.

A to co zapodałeś to nie jest głos muzułmańskiego społeczeństwa, a władz, którym wręcz wypada potępić terroryzm. Społeczeństwo, a władze swoje. Już we Francji była inicjatywa islamska, aby zrobić demonstrację przeciwko terroryzmowi i praktycznie żaden się na niej nie pojawił, w przeciwieństwie do tysięcy niemuzułmanów, którzy na takie demonstracje przychodzili.

ST bad? Not to trzymaj Dzieje Apostolskie 5, 1-11

 1 Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość 2 i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. 3 «Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? 4 Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu». 5 Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. 6 Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali.
7 Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. 8 «Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?» «Tak, za tyle» - odpowiedziała. 9 A Piotr do niej: «Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie». 10 A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. 11 Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.

To jest fragment Nowego Testamentu, który obowiązuje wszystkich chrześcijan. Tutaj patriarcha chrześcijański zabija małżeństwo wiernych, bo nie oddali absolutnie całej posiadanej kasy na rzecz sekty.  W najlepszym razie śmiercią ukarano ich za kłamstwo, w najgorszym za obłudę...

Stary Testament jest "bad", gdyż chrześcijanie nie mają się do niego stosować i taka nauka płynie wprost z Nowego Testamentu. A co do Dziejów Apostolskich to tych ludzi nie zgładził człowiek, a sam osobiście zrobił to Bóg. Znasz cytat z listów Pawła, że "pomsta należy do Boga"? Nie znasz? Dlatego chrześcijaninowi zabronione jest odbieranie życia ludziom, nie ma więc w tym cytacie zachęty do zabijania ludzi przez ludzi. W islamie giną z rozkazu Mahometa lub Allaha, którego narzędźmi są inni ludzie - i to robią dzisiaj terroryści, własnymi rękoma to robią jak nakazuje islam, a chrześcijaninowi nie wolno, bo odbierać życie może tylko Bóg. Nie trafiłeś więc z tym argumentem, trudno. Z Nowego Testamentu nie płynie żadna nauka, aby ludzie zabijali innych ludzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, BLyy87 napisał:

10 latki tak powiedziały, bo taką wiedzę przekazali im rodzice.

No właśnie. A jak dzieci dorosną to będą miały swoje zdanie.

23 godziny temu, BLyy87 napisał:

Już we Francji była inicjatywa islamska, aby zrobić demonstrację przeciwko terroryzmowi i praktycznie żaden się na niej nie pojawił, w przeciwieństwie do tysięcy niemuzułmanów, którzy na takie demonstracje przychodzili.

W Niemczech też była taka inicjatywa

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/muslim-peace-march-cologne-germany-islamist-not-with-us-isis-terror-attacks-love-for-all-hatred-for-a7795481.html

i też znaleźli się oporni. Niemniej pojawiło się parę setek ludzi.  Jeden powie, że to dużo, inny że mało. Ja powiem, że nie źle..

BTW W tekście pada bardzo interesujący termin: sekta. Że jakoby największa organizacja islamska Niemiec odmówiła współpracy z sektą Ahmadi (organizatorzy marszu). Wiesz z czego znane są takie sekty islamskie?

 

23 godziny temu, BLyy87 napisał:

Stary Testament jest "bad", gdyż chrześcijanie nie mają się do niego stosować i taka nauka płynie wprost z Nowego Testamentu.

Nom, zwłaszcza ten gościu

Cytat

17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

odwołuje wszystko co ST nakazuje. I potępia naturalnie. Ale co się będziemy rozwodzić nad jakimś rabinem: kimże jest jakiś cieśla w porównaniu z rasowym teologiem ;) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW W tekście pada bardzo interesujący termin: sekta. Że jakoby największa organizacja islamska Niemiec odmówiła współpracy z sektą Ahmadi (organizatorzy marszu). Wiesz z czego znane są takie sekty islamskie?

Szkoda tylko, że ta "sekta" to zdecydowana mniejszość muzułmańskiego społeczeństwa na świecie, wręcz margines. W muzułmańskich krajach są prześladowani i cenzurowani.

odwołuje wszystko co ST nakazuje. I potępia naturalnie. Ale co się będziemy rozwodzić nad jakimś rabinem: kimże jest jakiś cieśla w porównaniu z rasowym teologiem  

Paweł też nie mówił, że zniósł Prawo Mojżesza w ogóle, tak samo na Soborze Jerozolimskim, Jakub, brat Jezusa też nie mówił, że zniósł je, aby Żyd przestał być Żydem, nie musząc wypełniać Prawa. Prawo dalej obowiązywało Żydów pod którym musieli być do końca życia. Tak samo chrześcijanie wywodzący się od Żydów też dalej przestrzegali Prawa. W starożytności istniało kilka ugrupowań judeochrześcijan, a więc chrześcijan żyjących pod Prawem Mojżesza. Natomiast chrześcijanie pawłowi, czyli ci wywodzący się od pogan nie musieli go przestrzegać. Warunkiem przestrzegania Prawa Mojżeszowego było obrzezanie, a poganie się nie obrzezali, więc nie musieli przestrzegać Prawa. Kto się obrzezał, ten był zobowiązany żyć w nim aż do śmierci. Tego właśnie dotyczył spór Pawła z Kościołem w Jerolizmie, który roztrzygnął ostatecznie dopiero zwołany sobór przez brata Jezusa, Jakuba.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BLyy87 napisał:

Szkoda tylko, że ta "sekta" to zdecydowana mniejszość muzułmańskiego społeczeństwa na świecie, wręcz margines. W muzułmańskich krajach są prześladowani i cenzurowani.

Tak jak napisałem: " Wiesz z czego znane są takie sekty islamskie? "

Najwyraźniej nie. Otóż prezentują one skrajne poglądy na Koran, Sunny etc...w obie strony. To sekty "ultrapokojowe" organizują marszy przeciw terroryzmowi, a te wojownicze zamachy. Poza tymi dwoma spektrami poglądów masz 99% muzułmanów.

7 godzin temu, BLyy87 napisał:

Tego właśnie dotyczył spór Pawła z Kościołem w Jerolizmie, który roztrzygnął ostatecznie dopiero zwołany sobór przez brata Jezusa, Jakuba.

Bezpiecznik Paweł swoje a Jeszua swoje...

Ten nie tylko odżegnuje się od zmiany choćby przecinka w ST, ale i cytuje toto namiętnie ...tylko po to, by mu to jakiś faryzeusz "rozstrzygnął" :/

Cóż, z jakiegoś niezrozumiałego powodu Biblia np Tysiąclecia jednak składa się nie tylko z ksiąg nowo-, ale i starotestamentowych. Rozumiem, że, na mocy "rozstrzygnięć" Pawłowych, ST to zwykły balast i pic na wodę? Ja wiem, że to Szaweł z Tarsu de facto założył to co zwiemy chrześcijaństwem, ale chyba nazwa zobowiązuje?

BTW Wśród muzułmanów nie brak i takich, którzy, jak ty wybierają sobie te przyjemniejsze fragmenty świętej księgi za drogowskaz. Oni też zwykli bronić się twierdzeniem, że muzułmanin nie musi przestrzegać tych mniej chlubnych fragmentów, a islam jest religią pokoju. ;)

Edytowano przez zadymek
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować