Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nazistom wstęp wzbroniony: recenzja Wolfenstein II: The New Colossus

40 postów w tym temacie

36 minut temu, Switer napisał:

Odważnie :) Oby jeszcze Metro powtórzyło sukces Wolfensteina a ten rok będzie najbardziej dla mnie udany pod względem gier od X lat.

Metro ma premiere w 2018. Co nie zmienia faktu ze równiez czekam na ten tytuł i licze ze mnie nie zawiedzie.

A co do wolfa, new order i old blood to moim zdaniem jedne z lepszych fpsów od wielu lat, jesli jest tak samo dobrze, a z tego co slysze to jest nawet lepiej, to napewno poczuje sie spelniony grajac w new colossus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10? Max 2. Nie pojmuję jak można pisać takie bzdety. Ta gra jest nędzna. To podróbka crysisa 2 z brzydką grafiką (gram w 4k na uber). Fabuła? k***a od kiedy w wolfie liczy się fabuła? Gra jest nudna jak flaki z olejem, latanie i błądzenie bez sensu, które potrafi skutecznie sniechęcić do grania. Po co mi gra, która mnie wk***ia zamiast umilać czas, skoro za nią płacę? Mapka całkowicie nieczytelna, nie można się skapować dokąd iść. Przydługie idiotyczne łażenie po jakiś pomieszczeniach z gadaniem od rzeczy. Autor chyba zpaomniał wspomnieć jak elektryzujący był wątek, w którym po poł godzinie łażenia bez celu trzeba było przynieść ziemniaki, żeby nakarmić świnię jakiegoś ziomka. No total action! Mnóstwo bugów i niedoróbek, do tego wpakujesz w gościa pół magazynku a on się nawet nie zachwieje. Dno i wodorosty. Poza tym ta gra ma tyle wspólnego z klasycznym WOLF-em co hitler z Żydami. Miłej nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prograczysko: chcę wierzyć, że trollujesz.

1) Mapka jest trochę nieczytelna, fakt, ale wystarczy, że naciśniesz strzałkę w dół, to pojawia Ci się waypoint. Nie da się zgubić. Poza tym można w zasadzie całą grę przejść bez pomocy mapy.

2) Przyniesienie świniakowi ziemniaków było totalnie opcjonalne.

3) A nawet jakby nie było opcjonalne - to było tak urocze, że serce pęka.

4) "Wpakujesz w gościa pół magazynku i się nawet nie zachwieje"? What? Następnym razem spróbuj skierować lufę w stronę wroga.

Nice b8, m8.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Prograczysko napisał:

10? Max 2. Nie pojmuję jak można pisać takie bzdety. Ta gra jest nędzna. 

Nedzne to sa Twoje proby nieudolnego trollowania :P 

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania wskazują, że Adolf Hitler miał zarówno żydowskich, jak i afrykańskich przodków. Niektórzy historycy uważają, że ojciec Hitlera był synem Żyda. Porównanie trochę takie nie ten tego ;P
Prograczysko napisał:

Poza tym ta gra ma tyle wspólnego z klasycznym WOLF-em co hitler z Żydami. Miłej nudy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s1once napisał:
Badania wskazują, że Adolf Hitler miał zarówno żydowskich, jak i afrykańskich przodków. Niektórzy historycy uważają, że ojciec Hitlera był synem Żyda. Porównanie trochę takie nie ten tego ;P
Prograczysko napisał:

Poza tym ta gra ma tyle wspólnego z klasycznym WOLF-em co hitler z Żydami. Miłej nudy.

 

http://thepolandtimes.com/adolf-hitler-byl-zydem-zaskakujace-wyniki-badan-dna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę dziegciu do tej beczki miodu. Wolfenstein The New Colossus nie oferuje niczego, czego nie byłoby w New Order, w pewnych momentach kierując się w stronę absurdu (choćby używanie toporka). Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się mieszanie jakiejś poprawności politycznej do gier - gdzie jest ten Wolfenstein, w którym można było zagrać nieogolonym polskim komandosem, wycinającym całe zastępy Niemców/nazistów (bo to było w czasach, kiedy pojęcia te były tożsame)? Czy absolutnie konieczne stało się stworzenie z oddziału Blazkowicza jakiejś "tęczowej armii", złożonej z murzyna, Żyda, inwalidki na wózku, upośledzonego umysłowo i dzieci kwiatów? Czemu z Blazkowicza - pierwotnie 100 % Polaka - zrobiono syna Żydówki, dręczonego przez polskiego ojca-tyrana? Co to wnosi do serii?

Tak, ta gra ma z Wolfensteinem tyle wspólnego, co SS z Żydami. O ile rozgrywka jest miodna, to fabularnie stoi to znacznie gorzej od Wolfensteina z 2009 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KapitanGzehotnik napisał:

A ja wrzucę dziegciu do tej beczki miodu. Wolfenstein The New Colossus nie oferuje niczego, czego nie byłoby w New Order, w pewnych momentach kierując się w stronę absurdu (choćby używanie toporka). Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się mieszanie jakiejś poprawności politycznej do gier - gdzie jest ten Wolfenstein, w którym można było zagrać nieogolonym polskim komandosem, wycinającym całe zastępy Niemców/nazistów (bo to było w czasach, kiedy pojęcia te były tożsame)? Czy absolutnie konieczne stało się stworzenie z oddziału Blazkowicza jakiejś "tęczowej armii", złożonej z murzyna, Żyda, inwalidki na wózku, upośledzonego umysłowo i dzieci kwiatów? Czemu z Blazkowicza - pierwotnie 100 % Polaka - zrobiono syna Żydówki, dręczonego przez polskiego ojca-tyrana? Co to wnosi do serii?

Tak, ta gra ma z Wolfensteinem tyle wspólnego, co SS z Żydami. O ile rozgrywka jest miodna, to fabularnie stoi to znacznie gorzej od Wolfensteina z 2009 r.

A i jeszcze jedno.

ANIA Oliwa, nie żadna ''anya''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KapitanGzehotnik napisał:

Czy absolutnie konieczne stało się stworzenie z oddziału Blazkowicza jakiejś "tęczowej armii", złożonej z murzyna, Żyda, inwalidki na wózku, upośledzonego umysłowo i dzieci kwiatów? Czemu z Blazkowicza - pierwotnie 100 % Polaka - zrobiono syna Żydówki, dręczonego przez polskiego ojca-tyrana? Co to wnosi do serii?

Uhu, i tak nie miałem zamiaru w sumie w to grać, bo ileż można w dzisiejszych czasach strzelać do nazistów, ale po tym to nie tknę tej gry choćby mi za to zapłacono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KapitanGzehotnik napisał:
KapitanGzehotnik napisał:

 Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się mieszanie jakiejś poprawności politycznej do gier - gdzie jest ten Wolfenstein, w którym można było zagrać nieogolonym polskim komandosem, wycinającym całe zastępy Niemców/nazistów (bo to było w czasach, kiedy pojęcia te były tożsame)?

Oczywiście, to są pojęcia tożsame, przecież każdy nazista to Niemiec i każdy Niemiec to na... A nie, zapomniałem, przecież Hitler był Austriakiem.

Poza tym, nie każdy Niemiec popierał NSDAP, więc jak tutaj mówić, ze to pojęcia tożsame? Poza tym w innych krajach znalazło się wielu sympatyków nazizmu, a pokrewne ruchy faszystowskie bynajmniej nie były zaludnione przez samych imigrantów znad Renu. A przechodząc do czasów współczesnych - nie sądzę, że swastyki na moim osiedlu malowali członkowie mniejszości niemieckiej... Do tego w grze pojawiają się sympatycy Hitlera z dawnego USA, więc to jest kolejny powód, żeby używać określenia "naziści", a nie "Niemcy".

Jeżeli zaś chodzi o Anyę Oliwę - tak, wiem, że po polsku to imię zapisywane jest inaczej, ale w Wolfensteinie występuje inny zapis, więc po prostu stosowałem te same reguły.

A co do multikulturalnego charakteru ruchu oporu: naziści nienawidzili mieszania się ras i kultur, więc jego różnorodny charakter świetnie kontrastuje z białymi jak śnieg szeregami nazistów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:
KapitanGzehotnik napisał:
KapitanGzehotnik napisał:

 Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się mieszanie jakiejś poprawności politycznej do gier - gdzie jest ten Wolfenstein, w którym można było zagrać nieogolonym polskim komandosem, wycinającym całe zastępy Niemców/nazistów (bo to było w czasach, kiedy pojęcia te były tożsame)?

Oczywiście, to są pojęcia tożsame, przecież każdy nazista to Niemiec i każdy Niemiec to na... A nie, zapomniałem, przecież Hitler był Austriakiem.

Poza tym, nie każdy Niemiec popierał NSDAP, więc jak tutaj mówić, ze to pojęcia tożsame? Poza tym w innych krajach znalazło się wielu sympatyków nazizmu, a pokrewne ruchy faszystowskie bynajmniej nie były zaludnione przez samych imigrantów znad Renu. A przechodząc do czasów współczesnych - nie sądzę, że swastyki na moim osiedlu malowali członkowie mniejszości niemieckiej... Do tego w grze pojawiają się sympatycy Hitlera z dawnego USA, więc to jest kolejny powód, żeby używać określenia "naziści", a nie "Niemcy".

Jeżeli zaś chodzi o Anyę Oliwę - tak, wiem, że po polsku to imię zapisywane jest inaczej, ale w Wolfensteinie występuje inny zapis, więc po prostu stosowałem te same reguły.

A co do multikulturalnego charakteru ruchu oporu: naziści nienawidzili mieszania się ras i kultur, więc jego różnorodny charakter świetnie kontrastuje z białymi jak śnieg szeregami nazistów.  

Hitler był Austriakiem - łał. Hitler, jako Austriak, mówił też, że nie istnieje coś takiego, jak ''Austria'', tylko ''Marchia Wschodnia'', będąca częścią Wielkoniemieckiej Rzeszy.

Co ma popieranie NSDAP do tematu? Wehrmacht i SS były siłami zbrojnymi nie NSDAP, a Niemiec.
Mniejsza zresztą z tym, chodziło mi o to, że w 2001 roku, czy też w 2009 r., słowo ''nazista'' nie kojarzyło się z jakąś nowomową - po prostu było synonimem Niemców. Szwabów. Helmutów. Szkopów. Nazywaj jak chcesz.

W Wolfensteinie występuje zapis ANIA OLIWA. Wiem, bo właśnie wyłączyłem Wolfensteina.

Mi ten ''różnorodny charakter'' przeszkadza. Nie pasuje nijak do Wolfensteina, zwłaszcza w postaci jakiejś nawiedzonej murzynki, nazywającej wokół wszystkich ''białasami'' (ciekawe, czy słowo ''czarnuch'' by przeszło komuś przez gardło). Im dalej, tym gorzej. Szkoda, że Wolfenstein z fantastycznej strzelanki, z wątkami okultystyczno-naukowymi stał się jakąś tubą do walki z szeroko pojętym ''nazizmem''.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że słowo "nazista" wzięło się od NSDAP, i dlatego o nim wspominałem?

Wszędzie widziałem pisownię Anya, więc nie wiem, skąd wziąłeś "i".

A w 2001 roku słowo "nazista" nie było synonimem Niemca. Nigdy nie było, nigdy nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować