Gram.pl

ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie

14 postów w tym temacie

Napisałem wcześniej długi komentarz, ale - jak zwykle - go zjadło, więc drugi raz już mi się nie chce. Szkoda, że w ciągu kilku ostatnich lat nic się w tej sprawie nie zmieniło. Do tego zniknęły rangi, moderacja. Zdechły gramsajty. Przykro patrzeć, jak ten serwis schodzi na psy i nawet nikogo to już nie obchodzi. Przesadzam? Liczba komentarzy pod artykułami (a raczej ich brak) świadczy o czymś innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hinty ode mnie na dobry początek. 

Po pierwszym spotkaniu z Durasem, gdy już odzyskamy kontrolę nad postacią, warto wrócić się do miejsca, gdzie znaleźliśmy Cultivator Bow (przed spotkaniem z nim winda nie działa) i tam za pomocą plecaka wlecieć wyżej - trochę itemów + Ring of Vigor (drugi można znaleźć w pobliżu Goliet, ale ten znajduje się w skrzynce wymagającej otwarcia wytrychem). O Adventurer's Amulet (Lockpicking +1, Armor +5 - na KAŻDYM poziomie trudności dodatkowy armor jest przydatny) chyba nie trzeba wspominać? Znaleźć go można kierując się na lewo od znalezionego zepsutego drona - jest za atakującym kurczakiem.

Następnie polecam jak najszybciej dopaść okularki, ale nie te wymienione w tekście, tylko z umiejętnością Sixth Sense - na dodatek za friko - IMO całkowity must have, niezależnie od poziomu trudności. Znajdują się one w skrzynce niedaleko teleportu Small farm (w jego pobliże prowadzi quest od Durasa - pogadać z Rockiem) - razem z nimi otrzymacie kolejny amulet: Scientist's Amulet, dający Bookworm +1 oraz Crafting +2. 

Niedaleko powyższych znaleźć można Thief's Amulet: Pickpocket +1 oraz Dexterity +5. Stojąc na wprost wejścia do The Domed City, po lewej stronie znajduje się murek prowadzący do zniszczonej wieży - amulet leży w tamtejszej skrzyni.

Poza tym na szybko: w sklepie u Sindy jest miecz - Snake Bite (legendarny - zadaje obrażenia od trucizn), u Ragnara znaleźć można Antique Sword (część zadania, które można rozwiązać na dwa sposoby - albo olać każdy z nich i go używać), polanka obok Small Camp z patrolującym ją trollem (i nie tylko) posiada War Bow z kilkoma strzałami, oparty o jeden z pieńków. Przy teleporcie Great Lift można znaleźć Berserker's Ring - niestety bezużyteczny do momentu przystąpienia do tejże "kasty", dający +20 many. W budynku niedaleko wchodniego wyjścia z Goliet (za budynkiem, w którym urzęduje Ragnar) można znaleźć Broadsword: dobra alternatywa dla tych, którzy nie lubią machać toporem - mieczem atakuje się szybciej, ale za to więcej trzeba się namachać, żeby naładować atak specjalny: coś za coś. :)

Poza tym w kilku miejscach można znaleźć cały set Worker Armor - niestety ciężko dokładnie opisać, gdzie się te części znajdują. Na wyspie na wschód od Goliet (w tamte okolice kieruje również 2 quest od Borna) można znaleźć legendarny miecz dwuręczny: Ignis Artifex (legendarny - obrażenia od ognia) - znajduje się w "studni", na którą natrafiamy idąc na wyspę mostem. Na wieży w Camp in the Center znajduje się legendarny łuk: Phantom String. 

Ode mnie jeszcze mała podpowiedź co do ekploracji: chodząc nocą wrogowie mają znacznie zmniejszoną wykrywalność naszej postaci - warto to wykorzystać. ;) 

 

@Headbangerr - od jakiegoś czasu zanim kliknę dodaj, kopiuję sobie cały komentarz. Tak samo zrobiłem teraz i... bardzo dobrze, bo inaczej byłaby dupa zbita. :D Ten koment "zaskoczył" dopiero za 3 razem...

Edytowano przez Pajonk78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:

Hinty ode mnie na dobry początek. 

O wlatywaniu na szyt pierwszej miescówki jak najbardziej jutro będzie z detalami, zresztą o okolicach Małego Obozu też, w tym jak pozbawić życia i skroić do zera bandziorów  z pobliskiego fortu, jeszcze w drodze do Goliet :)
O zatrutym mieczu z chaty Sindy pisze w tym tekście. Darmowe ciuchy to chociażby pancerz myśliwego do podwędzenia ze skrzyni od myśliwego Gerona (Teleport Ujście Rzeki). Z okolicami, gdzie jest Ignis Artifex jest związany większy przewał, o którym też wspomnę jutro.

Fajnie dostać komentarz od innego cwaniaka, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headbangerr napisał:

Napisałem wcześniej długi komentarz, ale - jak zwykle - go zjadło, więc drugi raz już mi się nie chce. Szkoda, że w ciągu kilku ostatnich lat nic się w tej sprawie nie zmieniło. Do tego zniknęły rangi, moderacja. Zdechły gramsajty. Przykro patrzeć, jak ten serwis schodzi na psy i nawet nikogo to już nie obchodzi. Przesadzam? Liczba komentarzy pod artykułami (a raczej ich brak) świadczy o czymś innym. 

Zdajemy spobie sprawę z problemów i to nie tak, że je ignorujemy. Póki co nawet ja kopiuję tekst przed naciśnięciem "dodaj". Inna sprawa, że spadek liczby komentarzy to zjawisko globalne, gadki przeniosły się z forów na FB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas_the_Great napisał:
Fajnie dostać komentarz od innego cwaniaka, pozdrawiam :)

Po prostu nie lubię tracić kasy na pierdoły - tym bardziej, że na początek nie mamy ich zbyt wiele. Teraz na Ultra, robię build dość specjalistyczny, który przede wszystkim ma na celu jak najszybsze dochrapanie się niezłej sumki. Wiadomo: obniży wstępnie wartości bojowe, ale... jak już się rozwinę to nie będzie zmiłuj. :D Sorki: gram po angielsku, więc nie wyłapałem z tym mieczem. :)
Pozdro i czekam na jutrzejszy artykuł. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajonk78 napisał:
Lucas_the_Great napisał:
Fajnie dostać komentarz od innego cwaniaka, pozdrawiam :)

Po prostu nie lubię tracić kasy na pierdoły - tym bardziej, że na początek nie mamy ich zbyt wiele. Teraz na Ultra, robię build dość specjalistyczny, który przede wszystkim ma na celu jak najszybsze dochrapanie się niezłej sumki. Wiadomo: obniży wstępnie wartości bojowe, ale... jak już się rozwinę to nie będzie zmiłuj. :D Sorki: gram po angielsku, więc nie wyłapałem z tym mieczem. :)
Pozdro i czekam na jutrzejszy artykuł. :D

Z radością zobaczę jakieś wnioski z Ultra, bo sam na razie nie bedę miał czasu sprawdzać opcji total hardcore (TWWH Mortal Empiers czeka na zrecenzowanie). Wbijaj info w komentarzach, zachęcam - na pewno niejednej osobie co nieco pomożesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajemy spobie sprawę z problemów i to nie tak, że je ignorujemy. Póki co nawet ja kopiuję tekst przed naciśnięciem "dodaj".
Robię to samo od dawna, ale - o dziwo - ostatnio nie mogę już nawet wkleić skopiowanej wcześniej wiadomości. 
Coby jednak nie śmiecić tylko offtopami - miło widzieć, że wreszcie ktoś zauważył, że gry PB wcale nie są niezbalansowane, przesadnie trudne i frustrujące, tylko wymagają myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucas_the_Great napisał:

Z radością zobaczę jakieś wnioski z Ultra

Pierwszy i zasadniczny wniosek: nie walczysz - trzeba jak najszybciej dopaść "perk": Group i jeśli nie ma już wyjścia (a jak wiadomo to zawsze się znajdzie) to pozwalasz walczyć swojemu kompanowi, sprzedając okazjonalne szlagi. Jak już pisałem w innym miejscu: najłatwiej zdobyć Arxa, ale... spacerowanie z nim podczas robienia questów ma więcej minusów niż plusów, więc odradzam - lepiej pobiegać na szybko dla Durasa (nie trzeba w między czasie ubijać nawet pół moba - wszystko da się obiec i obgadać - przy okazji pozbierać trochę sprzętu, który wymieniłem wcześniej + ten dodany przez Ciebie: całkiem wypadła mi z głowy ta koszulina w "chatce" Gerona) i jego przygarnąć na początek. Choć na razie wydaje mi się, że Falk jest najbardziej skuteczny - ale jeszcze nie zdobyłem drona, Nasty z Fortu (przerąbany quest, żeby się przyłączyła) oraz Caja'i z The Domed City, bo jeszcze tam nie wlazłem. Pozostali już odhaczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Headbangerr napisał:

Do tego zniknęły rangi, moderacja.

Moderacja nie zniknęła, ale ma problem z logowaniem na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie grałem, ale jako fan serii Gothic chłonę o tej grze wszystko, co tylko mogę - unikając przy tym spojlerów. Wielkie dzięki za ten tekst!

 

A co do komentarzy, o ile Headbangerr napisał w sposób zrozumiały co, gdzie i dlaczego (dzięki!), tak info od Pajonk78 kojarzy mi się z żabą wrzuconą do miksera: ani to żaba, ani koktajl. Ale po słownictwie wnoszę że jest ze Śląska, więc może ktoś inny nie ma problemów ze zrozumieniem treści od drugiego zdania zaczynając ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy warto pakować się w ogóle do jakiejkolwiek frakcji? Czy nie będzie twk,że jeżeli zostanę berserkerem to klerycy zaczną mnie atakować pod kopułą? Co do sytuacji forum i ja również o tym pisałem. Jestem z GRAM'em od chyba 2006 roku i wiele się zmieniło, część na lepsze cześć na gorsze. Może faktycznie na fb się więcej ludzi wypowiada niż tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MisioKGB napisał:

/ciach/

Ja na razie łażę i robię questy. Mogę się już przyłączyć do Outlaw (ale to na pewno nie nastąpi, bo totalnie mi nie leżą), aby przyłączyć się do Berserków muszę jeszcze odwiedzić miasto Kleryków - do czego również mi się nie spieszy. Samo granie sprawia mi na razie bardzo dużą frajdę. Wczoraj zdobyłem drona jako towarzysza: atakuje jedynie z daleka, ale ma przydatną latarkę, gdy poruszamy się w cieniu i/lub w nocy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MisioKGB napisał:

Powiedzcie mi czy warto pakować się w ogóle do jakiejkolwiek frakcji? Czy nie będzie twk,że jeżeli zostanę berserkerem to klerycy zaczną mnie atakować pod kopułą? Co do sytuacji forum i ja również o tym pisałem. Jestem z GRAM'em od chyba 2006 roku i wiele się zmieniło, część na lepsze cześć na gorsze. Może faktycznie na fb się więcej ludzi wypowiada niż tu?

W pewnym momencie trzeba, bo główna fabuła nie polezie dalej. Przeczytaj mój dzisiejszy poradnik, tam jest między innymi o tym, jak długo można się od tego wymigiwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się