Zaloguj się, aby obserwować  
Also

Koszulki z nadrukiem. Jaki rodzaj nadruku

4 posty w tym temacie

Zaprojektowałem kilka koszulek. Teraz chciałbym je gdzieś wydrukować. Doradzicie jaki typ druku będzie najlepszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, od tego, jaki jest to projekt i czy większa ilość ma być do produkcji, czy pojedyncze sztuki. Przy większych ilościach i na przykład max dwóch kolorach na grafice, zdecydowanie sitodruk. Jeżeli natomiast pojedyncze sztuki przy nadrukach pełnokolorowych, to najlepiej robić to jako DTG (cyfrowy nadruk na tkaninach). Trzeba jednak się bezpośrednio dopytywać w firmach drukujących takie rzeczy, jak należy przygotować plik, gdyż najczęściej to, co ma być "tłem" na koszulce należy dać przezroczyste w pliku *.png

Istotne jest też, w jakim programie przygotowywałeś projekty i jaki jest format plików...

Grafikę jednobarwną można też próbować przygotować do wycięcia w folii fleks i wgrzewać w materiał... Możliwości jest sporo, zależą od projektu, ilości i sposobu przygotowania grafik.

Edytowano przez Colidor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał, że zaprojektował kilka koszulek i chce je wydrukować. Powiedzmy, że zaprojektował ich 5, nawet gdy są one proste, to w przypadku sitodruku, to mamy koszt stworzenia 5 sit - cenowo... zależy, co kto potrzebuje - jeżeli ma być to takie po prostu, żeby były, to dosyć droga inwestycja, przy małych nakładach koszt jednej koszulki będzie stosunkowo duży - ale znowu jakość bardzo fajna.
Najlepiej to chyba przegadać z docelową drukarnią, co i ile kosztuje, jakie będzie najlepsze rozwiązanie. Kupowałem kiedyś taką koszulkę w https://kadok.pl/ ale nadruk flexem. Też był fajny efekt i trwałość. Więc na początek chyba pytanie ile chcesz wgl na to przeznaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować