Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed Payback - jeden z twórców tłumaczy, dlaczego w grze dodali mikropłatności

9 postów w tym temacie

To nie ceny produkcji gier idą w górę tylko debile zbyt duży nacisk kładą na grafikę. I tak dostajemy ładne i nudne gry. A tymczasem takie Nintendo wypuszcza kolejne mario i gra zbiera noty jakich NIKT ze stajni EA nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do kosztów produkcji dodamy koszty reklamy, koszty zabezpieczeń (przy czym aktualnie najdroższe i "najlepsze" Denuvo jest łamane dzień po premierze gry czyli umieszczanie go w grze to objaw ewidentnej głupoty) to faktycznie cena robi się kosmiczna i twórcy chcą sobie to jakoś odbić. Ja niestety twardo stoję za tym, że jeśli płacę za grę pełną cenę to nie chcę widzieć nawet opcji, że coś mogę dokupić za żywą gotówkę - niezależnie od tego czy taki zakup da mi przewagę (boost do exp czy coś takiego), czy jedynie moja postać będzie wyglądać inaczej. Jeśli grę mogę otrzymać za darmo to nie mam problemów, jeśli twórca umieści w niej mikropłatności: ale tutaj też musi być to zrobione z głową, a nie tak jak w wielu produkcjach, że w pewnym momencie czeka nas mozolny grind lub sięgnięcie do portfela - bez żadnego "złotego środka", bo jeśli w pewnym momencie dalsze granie będzie uzależnione od tego czy wydam kasę, to dziękuję bardzo. 

Ogólnie dodatkowym zakupom w grach AAA, za które trzeba na dzień dobry zapłacić i to dość sporo, mówię stanowcze i zdecydowane: NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja. To nie róbcie gier jak macie takie ogromne koszta. Machine Games zrobiło jedna z najlepszych gier w jakie grałem w tym roku, tak chodzi o nowego nowy Wolf, i nawet przez chwilę nie pomyślałem, że chcą ode mnie dodatkową kasę. Hajs idzie dla włodarzy EA, a nie większe koszta produkcji.

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mam to gdzieś. Płacę za grę, NfS nie jest F2P, wieć chcę mieć pełną grę bez opcji dodatkowych opłat. Przepraaszam, ale jak szanowny Marcs Nilsson idzie do restauracji, to też liczy się z tym, że bedzie czekał 4 godziny na stek, bo 5 innych facetów zapłaciło mi ekstra za zobienie ich steków szybciej, a i tak dostanie go niedoprawiony i niedosmażony, bo nie dopłacił za doprawienie i dosmażenie? Nie! Nilsson ma gdzieś ile kosztuje utrzymanie knajpy, jakie sa ceny wołowiny, czy ile dostaje kucharz.to co mnie obchodza koszty produkcji gier? Ja jeste klientem i wymagam ustatysfacjonowana mnie po cenie podanej na pdełku, tak smao jak Nilsson chce być ustatysfakcjnowany za cenę z menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariuszp napisał:

To nie ceny produkcji gier idą w górę tylko debile zbyt duży nacisk kładą na grafikę. I tak dostajemy ładne i nudne gry. A tymczasem takie Nintendo wypuszcza kolejne mario i gra zbiera noty jakich NIKT ze stajni EA nie miał.

Dodajmy do tego fakt, że od 5, czy iluś lat róznice w grafice praktycznie przestały być dostrzegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomson15tk napisał:

branża gier AAA potrzebuje czystki

Czystki? Raczej czystej wyżynki. Nie jestem specjalnie stary, ale cóż. Spedziłem na grach 2/3 stwojego życia, wiećej niż niektózy z graczy w ogóle mają.oja kariera gracza w następnym roku osiagnie pełnoletniość. Pamietam czasy bez DLC za to z grami, do któych się wracało latami, któe były jakos nowatorskie. teraz rynek jest po czesci skupiony wokół kolosów robiących latami kilka serii, któe od dawna zaatują stęchlizną i wtórnością. Z roku na rok kolejne części są coraz droższe, coraz bardziej pocięte i coraz gorszej jakości. Branza potrzebuje odstrzału całej zepsutej części. Jasne, parę lat temu możnabyło sie ludizć, ze się poprawią. ale oni uparcie robią sie coraz gorsi i coraz pazerniejsi. Niech padną i splajtują stwarzajać miejsce dla lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować