Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziś premiera Star Wars Battlefront II, zobacz ostatnie wideo z gwiazdą polskiej lokalizacji - Olafem Lubaszenko

9 postów w tym temacie

Jak mi się gra nie podoba to nie gram / nie kupuje, a nie latam do każdego newsa z bólem czterech liter jak dariuszp (ale to u niego normalne jeśli chodzi o EA)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysior-a napisał:

Jak mi się gra nie podoba to nie gram / nie kupuje, a nie latam do każdego newsa z bólem czterech liter jak dariuszp (ale to u niego normalne jeśli chodzi o EA)...

A ja latam jak dariuszp i co? Nie moge?:) Chociaż mi wystarczy wystawienie oceny na metacritic i odradzanie kupna gdzie się da by marka w tej postaci upadła jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar napisał:
krzysior-a napisał:

Jak mi się gra nie podoba to nie gram / nie kupuje, a nie latam do każdego newsa z bólem czterech liter jak dariuszp (ale to u niego normalne jeśli chodzi o EA)...

A ja latam jak dariuszp i co? Nie moge?:) Chociaż mi wystarczy wystawienie oceny na metacritic i odradzanie kupna gdzie się da by marka w tej postaci upadła jak najszybciej.

Na metacritic :D Rak ocen, już od dawna oceną "graczy" nie warto się tam sugerować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysior-a napisał:
Kafar napisał:
krzysior-a napisał:

Jak mi się gra nie podoba to nie gram / nie kupuje, a nie latam do każdego newsa z bólem czterech liter jak dariuszp (ale to u niego normalne jeśli chodzi o EA)...

A ja latam jak dariuszp i co? Nie moge?:) Chociaż mi wystarczy wystawienie oceny na metacritic i odradzanie kupna gdzie się da by marka w tej postaci upadła jak najszybciej.

Na metacritic :D Rak ocen, już od dawna oceną "graczy" nie warto się tam sugerować :D

A jednak firmy się przejmują. Problem z posiadaniem firmy która ma akcjonariuszy jest taki że akcje i ich wartośc reaguje na rynek oraz głupie plotki i opinie oraz analizy. Więc nikogo nie interesuje Twoje zdanie czy tysięcy innych że metacritic nie warto brać pod uwagę bo trzeba brać ;) Niejedno krotnie wiadomości rodem z pudelków powodowały gigantyczne spadki akcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny akcji lekko spadły na premierę czyli cały ten smród z reddita przyniósł jakiś skutek. Taka firma jak EA ma graczy w nosie tak długo jak kabza jest napchana. Jak im z kabzy coś wypadło to zareagowali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest internet. Jeżeli chcę wyrazić swoją opinię publicznie to to robię.

Po drugie nie lubię EA bo to EA tylko nie lubię EA bo związali się z firmami które swego czasu ceniłem (jak np DICE, Bioware, Westwood i Maxis) i albo zarżneli te firmy albo kompletnie zniszczyli moją opinię na ich temat (DICE i Bioware). Gdzie kiedyś np grę od Bioware brałem w ciemno w dniu premiery. I teraz wzięli sobie za cel zniszczenie gier w świecie Star Wars do którego mam sentyment. A że mają 10-letni kontrakt na wypluwanie gniotów jak ostatnie 2 battlefronty (pierwszy bo to kastrat a drugi bo to maszynka pay2win z "aim assist" do wydropienia w kartach) to generalnie nie ma szans żeby jakieś utalentowane studio zrobiło dobrą grę.

Po trzcie sposób w jaki calą sprawę załatwili woła o pomstę do nieba. Nakłamali recenzentom, obniżając 6-krotnie na czas recenzji ceny za herosów. Nakłamali graczom w mediach (np QA z Angry Joe to czysty stek kłamstw albo bezużytecznych ogólników). Założyli paywalle (w grze za 240zł masz timery jak w darmowych grach mobilnych) po 14h żeby "nie wykorzystywać systemu i nie farmić lootboxów" ale OK jeżeli ktoś za 99$ kupi 50 boxów. Patch z obniżeniem cen mieli gotowy na już jak tylko się smród pojawił co znaczy że wszystkiego się spodziewali. Próbowali zastosować retorykę polegającą na stworzeniu trolli mówiących "twój argument jest nieaktualny bo obniżyli ceny a my nie policzyliśmy ile to teraz zajmie). Po cichu obniżyli też nagrody o czym nie wspominali przy mówieniu że obniżają ceny co sugeruje że ich cel jest jasny. Zrobili AMA gdzie odpisywał jakiś kretyn z PR nie dając ŻADNCH konkretnów. A na koniec zamknięli drzwi poprzez wyłączenie kupna lootboxów za realną kasę do czasu aż burza przycichnie żeby to włączyś na powrót. Media już będą gdzie indziej a gracze machną ręką bo się znudzą tematem.

Tak, nie lubię EA, tak, napiszę od tym bo każda osoba która nie kupi Battlefront 2 bo się zastanowi czy ma serwować dzieciom lub sobie grę hazardową to kolejny mały kamyk rzucony w kierunku EA.  

Po trzecie nie obchodzi mnie kompletnie Twoje zadanie. Co nie zmienia faktu że masz do tego zdania prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować