Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Recenzja Star Trek: Discovery - czy warto dać serialowi szansę?

11 postów w tym temacie

Ja rozumiem ze taki Doug Jones moze nie byc wszystkim znany, ale nazywanie Jasona Isaacsa nieznana twarza to juz troche przegiecie. 

Niestety, ale nie moge sie zgodzic z tym ze elementy eksloracyjne nie pasuja do caloksztaltu. W pewnym momencie cała ta wojna z klingonami zrobila sie troche juz nuzaca, wiem ze na tym wlasnie opiera sie serial, ale mala odskoczna w postaci odwiedzania innych planet, poznania innych ras i pokazania ich zycia, jest jak najbardziej na miescju, moim zdaniem oczywiscie.

Efekty to majstersztyk, widac ze ktos w nie załadował kupe forsy i odpowiednich ludzi, w zasadzie patrzac na same efekty ma sie wrazenie jakby sie ogladalo film kinowy i to konkretny, a nie jakas niskobudzetówkę.

A co do całosci to ogólnie póki co mam mieszane uczucia, nie jest zle... baa jest nawet calkiem niezle, tylko czegos tu brakuje. Podobnie mialem przy pierwszym sezonie Black Sails, gdzie niby bylo ok, ale brakowalo jakiejs iskry bozej, która pojawila sie w drugim sezonie i uczynila z piratów jednym z nejlepszych seriali istatnich lat. Mozliwe ze tutaj równiez tak bedzie, mozliwe ze nawet nie bedziemy musieli czekac na drugi sezon, a juz w kontunuacji pierwszego cos sie zmieni. Tak czy siak, jesli ktos lubi tego typu klimaty to polecam, naprawde warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kash28 napisał:

Nawet się dobrze oglada... Tylko czemu Discovery takie szpetne??:P

 

Ze niby takie... kanciate? Moze ma to zwiazaek z ich napedem, mi sie osobiscie nawet podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojnę to pokazał DS9, a tutaj o tym, że w ogóle trwa jakaś tam wojna dowiadujemy się głównie z tego, że ktoś nam o tym powie, bo z samej akcji to niewiele wynika. Ot, co dwa odcinki podleci sobie Discovery w jakieś miejsce i postrzela się z jednym czy dwoma statkami przez dwie minuty i tyle. Nawet jakiejś specjalnej eskorty nie ma, a zważając na to jak ważny jest to statek (co wszyscy próbują nam wmówić) jest to raczej nie do końca logiczne.

Na plus Jason Isaacs, a w odcinku w którym odwiedzili swój siostrzany statek to zacząłem się zastanawiać czy to czasem nie Event Horizon, bo i morda znajoma i klimat podobny.

Edytowano przez Nalfein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zacząć oglądać tylko trochę nie jestem w temacie z tą przerwą w emisji, mógłby mi ktoś powiedzieć czemu dalsza część w styczniu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, porek-98 napisał:

Mam zamiar zacząć oglądać tylko trochę nie jestem w temacie z tą przerwą w emisji, mógłby mi ktoś powiedzieć czemu dalsza część w styczniu? ;)

Nowa moda na dzielenie seriali w połowie i puszczanie reszty po kilku miesiacach. Sam nie wiem jaki w tym sens, ale coraz wiecej seriali tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

Nowa moda na dzielenie seriali w połowie i puszczanie reszty po kilku miesiacach. Sam nie wiem jaki w tym sens, ale coraz wiecej seriali tak ma.

Ehh, większej kasy chyba z tego nie mają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ostatnim odcinku i powiem, że o ile twisty z onymi, którzy nie są tymi, za których się podają (albo są?) były całkiem niezłe, o tyle ostatni odcinek i zakończenie wojny to był jeden wielki środkowy palec skierowany w kierunku widza.

Spoiler

Mam bombę i nie zawaham się jej użyć jeśli mnie nie wybierzecie na prezydenta.

Serio? Chyba scenarzysta miał zakontraktowane 14 odcinków bo takiej wierutnej bzdury nie wymyśliłby żaden szanujący się choć odrobinę pisarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial, jakby go tak rozpatrywać w oderwaniu, jest OK, ale ze Star Trekiem nie ma już właściwie nic wspólnego. Myślę że komuś kto nie oglądał starszych Star Treków może się podobać. Starzy Trekkerzy jak ja mogą tylko stwierdzić że oto definitywnie Star Trek jest martwy, jakakolwiek odrębność marki znikła, ot, mamy kolejny serial sc-fi gdzie sobie strzelają w kosmosie, to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować